jak boxovat?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

jak boxovat?

Příspěvekod Francois » úte 26. pro, 2006 9:01

zdarec..na vanoce jsem si poridil boxovaci pytel a par rukavic. Beru to spise jako relaxacni prostredek abych se vybil, ale neco malo bych se z toho mozna naucit mohl. Tak jsem se chtel zeptat, jestli by mi mohl nekdo poradit nejake techniky anebo rict nejake zakladni chyby, kterych bych se mohl dopoustet a jak do toho mlatit, aby mi to k necemu bylo. Chapu ze se nemuzu naucit dobre boxovat s pytlem, ale boxu se nechci intenzivne venovat a ani nechci/nemam moznost shanet si trenera. Jeste pocitam s tim, ze by si kamarad taky poridil rukavice a obcas si dame trochu do dyne a potom se taky nebranim zadnemu tereninku co muzu delat sam, v domacich podminkach popr. s cinkama. dekuju
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Naked_Snake » úte 26. pro, 2006 10:14

Měl by sis zkusit zajít alespoň na pár treninků, aby ses naučil aspoň trochu ty údery, postoj apod. Třeba tě to bude bavit. Neboj se, že by tě hned poslali do ringu.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod La-jia » úte 26. pro, 2006 10:28

To Francois - vodkaď si?
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod chachar » úte 26. pro, 2006 10:31

Naked_Snake: souhlas. urcite zajdi za nejakym trenerem at ti rekne co mas doma trenovat a ukaze ti jak.
nechci te nejak strasit, ale s tim ze hden nepujde do ringu si nejsem jisty. kamos hned po prvnim treninku mel zlomeny nos :D zalezi na trenerovi
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Francois

Příspěvekod Francois » úte 26. pro, 2006 10:39

mne se moc box libi, ale venovat se mu nechci z duvodu toho, ze bych tomu musel dost venovat a navic se venuju horolezeni a hrani na kytaru a obavam se, ze bych si mohl boxem docela odvarit klouby na rukou. Jsem z breclavi a nevim o tom, ze by tu byl nejaky box klub. Na trenink k nejakemu zkusenemu trenerovi bych rad zasel, ale jen abych se dozvedel par zakladnich veci, vsechno co z toho chci mit je trocha pohybu a popripade taky umet dat dobrou ranu v pripadne bitce. Jiank dik za komentare
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » úte 26. pro, 2006 11:06

jen bych tě upozornil, že pokuď nebudeš s někym sparovat a jen bouchat do pytle, že nejspíš tu ránu nikomu ani nedáš...a poku´d tě nekdo napadne tak si ani na to z toho pytle nevzpomeneš

Taky i když se naučíš do pytle správně bouchat stejně se nebudeš určitě krýt, ruce budeš nechávat dole atd... to chce někoho kdo tě kontroluje, či aspon občas....Na odreagování dobré, ale jen z bouchání do pytle se na případnou bitku nepřipravíš :wink:

Ty si také nejspíš představuješ že když si přijdeš zaboxovat tak tam s tebe hned začnou dělat profiboxera :D .O klouby se neboj těm se nemá co stát když nebudeš s nimi mlátit do stěny....řek bych že box je ke kloubům dost šetrný oproti jiným kde se mlátí do čehokoli tvrdého a přeráží se různé věci bez ochany rukou...a vlastně záleží hlavně na tobě jak k tomu budeš přistupovat. Pokuď bude trenér rozumný tak stačí říct co chceš a dle toho ustanovit trénink či jen občas zajít....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Francois » úte 26. pro, 2006 11:22

ja si nic nepredstavuju protoze nevim jak to tak muze vypadat, akorat si myslim, ze aby to za neco stalo, musel bych se tomu venovat a na to nemam cas. Docela uzitecne pro prakticke pouziti mi prijde, kdyz budem boxovat mezi sebou obcas s kamosema, jasne ze to budem delat asi blbe, ale myslim ze nejake uzitecne zkusenosti se ziskat daji.
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » úte 26. pro, 2006 11:34

Francois píše:ja si nic nepredstavuju protoze nevim jak to tak muze vypadat, akorat si myslim, ze aby to za neco stalo, musel bych se tomu venovat a na to nemam cas. Docela uzitecne pro prakticke pouziti mi prijde, kdyz budem boxovat mezi sebou obcas s kamosema, jasne ze to budem delat asi blbe, ale myslim ze nejake uzitecne zkusenosti se ziskat daji.


Ucite je to lepsi nez sedet doma na zadku. V tom mas pravdu ale to nepatrne vedeni by to chtelo. Alespon nejakeho kamarada,kamaradova tatu nebo nekoho jinyho kdo boxuje nebo boxoval. Staci par rad a mas neco do zacatku...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod bjohny » úte 26. pro, 2006 17:15

to Francois: poslouchni hochy....ja sem si taky myslel ze buseni do pytle mi k necemu bude....kdyby sem vedel jak to dopadne tak radsi si poridim dvoje 16oz!!!! :roll: ...a hlavne pri buseni do pytle nemysli na to ze to je pytel ale predstavuj si tam treba profaka :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Re: Francois

Příspěvekod papla » úte 26. pro, 2006 17:57

Francois píše:mne se moc box libi, ale venovat se mu nechci z duvodu toho, ze bych tomu musel dost venovat a navic se venuju horolezeni a hrani na kytaru a obavam se, ze bych si mohl boxem docela odvarit klouby na rukou. Jsem z breclavi a nevim o tom, ze by tu byl nejaky box klub. Na trenink k nejakemu zkusenemu trenerovi bych rad zasel, ale jen abych se dozvedel par zakladnich veci, vsechno co z toho chci mit je trocha pohybu a popripade taky umet dat dobrou ranu v pripadne bitce. Jiank dik za komentare


Klouby sou v poho kdyz mas bandas a dobre rukavice. No z rad budes met kulove pokud nevidis jak mas provadet udery... proste casem ty chyby vychytavas , protoze te ti zkusenejsi vzdy upozorni. A s tou bitkou nevim nevim protoze na treninkoch te uci situace jak mas kontrovat utok a jak se ubranit kdzy na tebe nekdo vystartuje. Kdyz uz chces trenovat doma tak si porid nejakou vyukovku. :wink:
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

 

Příspěvekod Francois » stř 27. pro, 2006 10:45

no jo, tak ja se teda poohlednu po trenerovi:)
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: jak boxovat?

Příspěvekod TongPa » stř 27. pro, 2006 11:47

Francois píše:zdarec..na vanoce jsem si poridil boxovaci pytel a par rukavic. Beru to spise jako relaxacni prostredek abych se vybil, ale neco malo bych se z toho mozna naucit mohl. Tak jsem se chtel zeptat, jestli by mi mohl nekdo poradit nejake techniky anebo rict nejake zakladni chyby, kterych bych se mohl dopoustet a jak do toho mlatit, aby mi to k necemu bylo. Chapu ze se nemuzu naucit dobre boxovat s pytlem, ale boxu se nechci intenzivne venovat a ani nechci/nemam moznost shanet si trenera. Jeste pocitam s tim, ze by si kamarad taky poridil rukavice a obcas si dame trochu do dyne a potom se taky nebranim zadnemu tereninku co muzu delat sam, v domacich podminkach popr. s cinkama. dekuju

V boxu existují pouhé tři druhy úderů = direkt, hák a zvedák. Vypadá to jednoduše, ale přesto existuje spousta možností, jak se to naučit blbě... A co si zažiješ špatně, toho se později budeš hodně obtížně zbavovat. Pokud nemáš možnost a nebo prostě nechceš trénovat v nějakém klubu, cvič klidně sám, ale opravdu by to chtělo z počátku navštívit nějakého trenéra... Nejen že ti předvede správné provedení jednotlivých úderů, ale získáš i hrubý přehled jak si poskládat trénink a podobně... Můžeš si pořídit i nějakou knihu o boxu, ale úplný laik se toho podle knížky moc nenaučí, možná bych zkusil nějaké výukové DVD... Příklad knihy zde:
http://www.budopro.cz/pg-detail/det-277-kniha-o-boxu/
Pokud budeš mít pak doma možnost trénovat s kamarádem, tím lépe. Můžete si vzájemně kontrolovat například správnost provedení úderů na pytli a hlavně spolu cvičně boxovat (sparring), což ti dá pro případné praktické použití boxu nejvíc. Výbornou pomůckou je také velké zrcadlo - při stínovém boxu umožňuje vlastní sebekontrolu správnosti technik. Jinak pro případ použití v sebeobraně doporučuju v tréninku k výše uvedeným úderům doplnit ještě alespoň úder loktem. Pokud potřebuješ mít ruce v dobrém stavu pro hraní na kytaru, rozhodně kromě rukavic používej i bandáže. O to víc, že z toho brnkání budeš mít poměrně uvolněné zápěstí. Pro zápasy se používají ty o délce 2,5 metru, pro trénink klidně i delší, zde příklad:
http://www.budopro.cz/pg-detail/det-165 ... avlna-4-m/
Pro sparring s kamarádem by nebylo od věci pro jistotu používat i chránič zubů: http://www.budopro.cz/pg-detail/det-91-chranic-zubu/

PS: Ty odkazy rozhodně nejsou reklamou pro dotyčný e-shop! :D Pokud to budeš pořizovat, koukni se po více dodavatelích, kdo má nejlepší ceny + poštovné... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » stř 27. pro, 2006 13:14

ukropcany píše:Keď sa už bavíme o "detailoch", tak by som zdôraznil, že box je zo 60% o nohách...


Ja bych spis rekl ze je to komplexni prace celeho tela a moc bych to nerozdeloval na procenta...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod diablik » stř 27. pro, 2006 14:45

..je to tak ako hovori ukropcani,box je o nohach a ja dodavam,ze este aj o pohybe v pase a bokoch /peekaboo/..toto je zaklad :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Francois » stř 27. pro, 2006 16:53

TongPa: diky, neco takoveho jsem chtel slyset. S trenerem bude jeste problem, tady v Břeclavi zadneho nejspis nesezenu. Je tu myslim jen jakysi fitbox nebo ja se tomu rika a nejsem si jisty jestli navic neni jen pro zenske. ale rozhodne dekuju, pomohli jste mi
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: Francois

Příspěvekod xavier » stř 27. pro, 2006 17:59

Francois píše:...navic se venuju horolezeni a hrani na kytaru a obavam se, ze bych si mohl boxem docela odvarit klouby na rukou.


Nazdar. Taky hraju na kytaru (hodne casto s kapelou) a nezaznamenal jsem, ze by mi thaibox ublizil. Mel jsem obavy, ale naopak mam vic uvolnena ramena pri hrani a na solech to jde poznat. :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Francois » čtv 28. pro, 2006 8:58

tak vcera jsem ten pytel povesil a ikdyz bych se z toho nic nenaucil, busit do nej je fakt sranda, tolik problemu ze me spadlo a je to fakt uvolnujici to ze sebe vymlatit:D Rozhodne lepsi reseni nez mlatit do nekoho ziveho na diskotece, jak to nekteri delaji
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Snooorri » čtv 28. pro, 2006 15:21

Když si predstavis že tam místo pytle visí nekdo kdo te treba nastval tak si myslím že nejake pěkné techniky určitě ''vynalezneš''. :)
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Maik » čtv 28. pro, 2006 16:42

to je pravda...diskoteka je blbi misto...kdyz sem tam byl naposled tak se na me řitili ze všech stran :( lepši je to někde kde je klid,kde se na to mužeš lip soustředit..kde jich na tebe neni vic jak tři
Maik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Francois » čtv 28. pro, 2006 22:02

Maik: pravda, tri zvladnu jak nic, ale jak jsou ctyri tak zacinam mit problemy:D
Francois
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků

cron