.-)))

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

.-)))

Příspěvekod kumori » čtv 16. srp, 2007 8:17

4 kamiwaza

jestli máš na mysli KODOKAN JUDO, máš pravdu, dobrý základ pro sebeobranu, ovšem pokud jsi myslel to, co cvičí a v čem zápasí sportovci z klubů juda, tak máš můj "obdiv" , mám pocit, že nebereš v potaz, že ten kluk se potřebuje učit jak se bránit v dnešní realitě a nejspíš ho nezajímají způsoby k získávání sportovních úspěchů.Jistě kluby juda jsou tady na velmi vysoké úrovni, víme proč, kdyby to za komárů bylo jak v PL nebo H, tak už tu máme dávno kyokushin, aikijutsu, shorinji kempo, sanda etc.a bylo by z čeho vybírat
Většina z nás starších, kteří praktikují BU/BS si prošli buď karate nebo judo (můj případ), někdo zůstal, někdo "šel do světa", já nechtěl sportovat, chtěl jsem se učit bojovat a bránit se.
Svého času jsem od pána, ke kterému jsme se jezdili učit (4.Dan judo) slyšeli, že v 80-tých letech ČS svaz juda udělil nějaké čestné stupně 1.Dan a na tyto stupně někteří (dle slov toho pána) navázali a po revoluci je proměnili na stupně dan v jiu-jitsu, ju-jitsu a ji-jitsu, vesele vyučují jak bojovat 8) 8) 8)

Co se týká karate-nevím, mám zkušenost jen se gosoku a kyokushinkai v PL, jak je to v ČR nevím-moc se neorientuji v těch osobnostech tady-kdo je sportovec a kdo fighter (snad mi to upřesníš 8) )

pamatuji si, jak se tvářil Petr Jákl jr., když se ho ptali, kde, jak a od koho má ty monokly....sám přiznal, že to co umí (je dzřitel 7.dan judo)mu moc nebylo platné-byli 4 útočníci (nějací jugoši-myslím makedonci)-myslím, že každý, kdo praktikoval WCh mi potvrdí, že prostorový boj, boj proti více útočníkům je úplně ideální v takové situaci.
Boj proti více útočníkům je součástí zkoušek na |STV v mnoha školách JJ vycházejících z juda, záleží jak si to dotyčný zk.komisař představuje, moje zkušenost:nage waza :lol: seoi nage, tai otoshi, osoto gari-skvělé na streetfight :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Re: .-)))

Příspěvekod Toman » čtv 16. srp, 2007 9:11

kumori píše:mu moc nebylo platné-byli 4 útočníci (nějací jugoši-myslím makedonci)-myslím, že každý, kdo praktikoval WCh mi potvrdí, že prostorový boj, boj proti více útočníkům je úplně ideální v takové situaci.


Ty si šprýmař že? Co je ideálního proti 4 lidem?:roll:

O týhle záležitosti jsem slyšel. Myslím že to zvládl dost obstojně na to, že mu nikdo nepomohl....Monokly a štychy??? Pche
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. srp, 2007 9:23

Já jsem tomu borečkovi neradil, aby se věnoval vrcholově judu, jezdíl po závodech apod., ale aby se naučil věci na krátkou vzdálenost (hody, páky, škrcení ...), po kterých tak toužil. Možná bys mi osvětlil, proč jsi BJJ doporučoval na úkor Juda? Kdyby Jákl cvičil BJJ, tak by mu třeba tři Jugoši skákali po hlavě a nebo by je všechny uškrtil nohama, co myslíš? Co jsem slyšel já, tak naopak Jákl Judo doporučoval jako sebeobranu. To jestli se v JJ učí sebeobrana proti (co vím tak) 3 útočníkům a to ještě jeden má hůl a druhý nůž je moc hezký. Ale je to jako ve filmu. Jednoho dostaneš na zem (dorazíš, zapáčíš) a nastupuje další.
Mezi náma. Kdyby na někoho nastoupili 4 nasraní Jugoši, tak by měl hodně velkej problém. A třeba ještě budou mít pro jistotu přítele Messra. Když tě skutečně budou chtít dostat v přesile a neutečou, když prvnímu vypálíš (a bude jim to trochu pálit a nebudou to úplný diletanti), tak nemáš šanci. Proč nezápasí 2 vs 1 (když je to tak snadné) ... a jsou váhy, věkové kategorie. Aby měli všicni stejnou šanci zvítězit.
Nicméně já netvrdím, že je judo dokonalé a pokud vím, tak se i tohle celé motá kolem toho, že ten boreček už měl zkušenost s rukama a nohama a chtěl něco na krátko. A já stále tvrdím, že judo zkombinovat s kickem, thai boxem, boxem, WT je moc fajn, nic víc. A těm borcům to šlape i v MMA.
Apropo já jsem o WT četl v rámci tohoto serveru názory, že je zdegenerované BU a že funguje jen na ně samé a na někoho kdo nic neumí. Je to pravda, když to někdo tvrdí?
Co se týče těch chvatů, co se dají použít, tak bych jich to ještě, tak o cca 10 technik doplnil. To víš osobní zkušenost :wink:
O tom JJ v rámci ČSJu. Řekl bych že v JJ se používají úplně stejné katy jako v Judu, nebo vy používáte jiné. Nebo jste z toho Goshindo, kde na vás Alan mrkne a řekne na konci semináře, dostals ho?
V době přichodu juda a jiu-jitsu se tady učila napřed sebeobrana, potom to šlo spíše ke sportovnímu judu, ale s mnohem jinými pravidly než dnes. Ale sebeobrana JJ se provozovala dál. Mám doma knížky z doby kolem 2. sv. válkoy, kde jiu-jitsu je (téměř) totožné s judem + jsou tam páky na jiné části těla, zmínka o atemi waza, lámání vazu ... Ale přitom to píšou z dnešního pohledu spíše judisté nez jiu-jitsisté. Co A. A. Lebeda a další ... dělali do sebeobrany neprávem?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron