SÍLA VS. TECHNIKA

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod diablik » úte 28. srp, 2007 9:31

Sila nie je na zahodenie,ak clovek disponuje prirodnou silu-je to velke plus,pokial nie je nou clovek velmi obdareny musi makat na technike a hlavne na TIMINGU,timing je vsetko...zistujem to v poslednej dobe dost casto :( samozrejme aj ked sme subtilnejsi tak treba makat s vlastnym telom ala Fedor a makat na vybusnej a vytrvalostnej sile..a ked tu uz poniektori uctievaju 120 kg zrudy kt. kazdeho zozeru na ulici,tak osobne poznam cloveka z kt. maju aj po rokoch "zivani" bobky v meste a sklanaju zrak pred nim a ten chlapik mal do 85 kg v casoch "najvacsej slavy" a poviem vam ,ze vacsiu bestiu som na ulici nevidel..ten zosekal tolko ludi,ze az zle :( ..a prito necvicl nikdy nic.. :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

Příspěvekod hellas » úte 28. srp, 2007 9:38

to byl urcite Jake Heke!!! :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Kid » úte 28. srp, 2007 10:04

No, vidím že všichni zastáváte názor že síla vítězí nad technikou a jak potom vysvětlíte, že se 60 letý muž ubránil dvěma zlodějům nebo že nějaká žena se ubrání násilníkům? Samozřejmě v dnešním sportu ( hlavně vrcholovém) mají většinou oba borci techniku a tak musí zvítězit něčím jiným silou, vytrvalostí, taktikou. Někteří dokonce zhubnou a potom zase přiberou, ale takovíhle lidé ať mají sebevíc medailí pro mě nejsou dobří bojovníci, ale običejní podvodníci kterým jde jen o ty medaile. Ovšem v pouličním boji jde hlavně o taktiku a techniku, když nějaká žena kopne nějakého chlapa do rozkroku myslím že to neustojí aji kdyby to byl Schwarszneger, nebo třeba takový úder na solar taky neustojí nikdo. Když se podíváte na asiaty vše dělají technicky zatím co evropané silově.
Mimochodem Kana jsem bojovat viděl, samozřejmě jen na videu.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TF » úte 28. srp, 2007 10:36

Kid píše:No, vidím že všichni zastáváte názor že síla vítězí nad technikou a jak potom vysvětlíte, že se 60 letý muž ubránil dvěma zlodějům nebo že nějaká žena se ubrání násilníkům? Samozřejmě v dnešním sportu ( hlavně vrcholovém) mají většinou oba borci techniku a tak musí zvítězit něčím jiným silou, vytrvalostí, taktikou. Někteří dokonce zhubnou a potom zase přiberou, ale takovíhle lidé ať mají sebevíc medailí pro mě nejsou dobří bojovníci, ale običejní podvodníci kterým jde jen o ty medaile. Ovšem v pouličním boji jde hlavně o taktiku a techniku, když nějaká žena kopne nějakého chlapa do rozkroku myslím že to neustojí aji kdyby to byl Schwarszneger, nebo třeba takový úder na solar taky neustojí nikdo. Když se podíváte na asiaty vše dělají technicky zatím co evropané silově.
Mimochodem Kana jsem bojovat viděl, samozřejmě jen na videu.


víš jak žena zvítězí nad násilníkem na ulici? Kopne ho do koulí a to prostě v ringu nesmíš že ? :wink: :lol: a jestli to je jeden případ ze 100 tak je to moc jen se o tom ví právě proto že to je něco výjmečnýho :idea:
Naposledy upravil TF dne úte 28. srp, 2007 10:45, celkově upraveno 1
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod luen » úte 28. srp, 2007 10:38

Kid píše: ... Někteří dokonce zhubnou a potom zase přiberou, ale takovíhle lidé ať mají sebevíc medailí pro mě nejsou dobří bojovníci, ale običejní podvodníci kterým jde jen o ty medaile. Ovšem v pouličním boji jde hlavně o taktiku a techniku ...


Az se nekdy venku pobijes a zjistis, ze poulicni boj neni ani o technice ani o jinych idealech, ... ale ze je to o odhodlani, o psychice, o srdci a hlavne o tom umet byt ZVIRE, tak nam zase napis sve dojmy :wink: Do te doby neudilej plz. sve teoreticke rady z rise snu!

techniku jsou plne hrbitovy a valecne bojiste

Zenska na ulici v 99% zvitezi, kdyz se ji podari zdrhnout :!:
Naposledy upravil luen dne úte 28. srp, 2007 11:20, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TF » úte 28. srp, 2007 10:43

já si myslím že na ulici to je prostě o tom kdo je větší magor nebo zvíře jak řekl luen, prostě kdo mín myslí na to co by se mohlo stát a je mu jedno jak tomu člověku může ublížit nebo kde pak může zkončit. Ten většinou vyhrává tady bych o technice moc nemluvil.... :roll:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Toman » úte 28. srp, 2007 11:16

Kid píše:Někteří dokonce zhubnou a potom zase přiberou, ale takovíhle lidé ať mají sebevíc medailí pro mě nejsou dobří bojovníci, ale običejní podvodníci kterým jde jen o ty medaile.


Za to pouliční póvl, kterej útočí v přesile, ze zálohy s momentem překvapení .... to jsou vzory jak se patří :roll: :evil:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 28. srp, 2007 11:17

TF píše:já si myslím že na ulici to je prostě o tom kdo je větší magor nebo zvíře ...


Je to jako v prirode ... bud jsi selma a "lovis" bylozravce,... nebo jsi bylozravec, ktery se pase a jsi lovenej nejakou selmou!

A nemejte obavy ... v boji o zivot vas pravni nasledky trapit nebudou ... to prijde az odezni pud sebezachovy a adrenalin :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » úte 28. srp, 2007 11:25

Toman píše:Za to pouliční póvl, kterej útočí v přesile, ze zálohy s momentem překvapení .... to jsou vzory jak se patří :roll: :evil:


To chce klid :wink: je evidentni, ze nevi o cem pise :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPa » úte 28. srp, 2007 12:13

Kid píše:...nebo třeba takový úder na solar taky neustojí nikdo...

Cože? 8O :) :D :lol: :lol: Člověče, takových "nikdů" už jsem viděl... Ty budeš asi velkej praktik, co? :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 28. srp, 2007 14:30

K té ulici pokud není človek vazoun a bitkař ,tak technika je důležitá.Když se nerozsypete psychicky tak vás to muže zachranit od výprasku. Vlastní zkušenost. Jaký faktor se tu moc neuvažuje a to je určitá výhoda toho kdo něco dělá ,je určitej moment překvapení.Nemyslím to že zautočí první.Ale vetšina lidí co se jen pere třeba co si pamatuju ty kinder skiny či na vesnický dýze se perou stylem něco mezi boxem a zápasem a utočej přímo. A prave pokud nevedi že něco delate ,tak tyhle týpky můžete krasně zaskočit .fintou,podmetem,přímej kopanec do břicha.uhyb a švihák takzvanej uraken nebo kop nůžky na střed.nebo finty.
Jasně ale když to bude slabý a nebudte to mít zažitý s treningu je to na prd
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Boreas » úte 28. srp, 2007 17:54

ukropcany: Já nemluvím o Toheiovi a jeho mladickém trhání rukávů. Mluvím o Ueshibovi a talentu, který tolik lidí přehlíží...
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Kid » úte 28. srp, 2007 18:12

TongPa píše:
Kid píše:...nebo třeba takový úder na solar taky neustojí nikdo...

Cože? 8O :) :D :lol: :lol: Člověče, takových "nikdů" už jsem viděl... Ty budeš asi velkej praktik, co? :roll:


No máš pravdu praktik nejsem, ale tím úderem na solar jsem chtěl jen říct že je plno citlivých bodů na těle kterými soupeře vyřadíš z boje a nepotřebuješ sílu. No a když ne solar tak co třeba nosní přepážka.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 28. srp, 2007 19:03

Můžete mi chlapy poslat ty zápasy Kanoa a Toheie, o kterých někteří píšete? Rád bych se podíval.
Něco málo jsem na netu našel, ale zdaleka to nebylo ono.
http://youtube.com/watch?v=nvJ3bI-VyDg
Talent
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 28. srp, 2007 19:59

4 ukropcany
zajímalo by mě, jak vypadal box na přelomu 20. století. Určitě by ty nejlepší z té doby převálcoval dnešní průměrný boxer, nebo ne?
Mrkni na Helia Gracie - BJJ
http://youtube.com/watch?v=3dDQxMgFN5c
V dnešní době by se nad tím nikdo nepozastavil, ale v té době?
Dnes se bojuje jinak, než před 100 (50) lety. Lidi jsou obecně zdatnější, rychlejší, vlivem filmů akčnější ...
Prostě jak ve všech jiných sportovních odvětvích, tak i v BS se zvýšila výkonnost. V BS je to úplně stějné jako v atletice (hody, běhy ...), hokeji, fotbalu ...
Tvá modla Le Banner je dost dobrej (mně se taky líbí), ale kdyby proti němu nastoupil stejně těžkej MMA zápasník, tak ti nevim :wink:
A o čem se to vlastně bavíme. Já ti už nějak nevím :wink:
A k tomu fragmentu se nemůžu vyjadřovat, protože nevím o co tam šlo. Nicméně když jsem viděl celej film (i s Uešibou), tak mě to trochu zklamalo. :(
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod alitranek » stř 29. srp, 2007 1:56

diablik píše:Sila nie je na zahodenie,ak clovek disponuje prirodnou silu-je to velke plus,pokial nie je nou clovek velmi obdareny musi makat na technike a hlavne na TIMINGU,timing je vsetko...zistujem to v poslednej dobe dost casto :( samozrejme aj ked sme subtilnejsi tak treba makat s vlastnym telom ala Fedor a makat na vybusnej a vytrvalostnej sile..a ked tu uz poniektori uctievaju 120 kg zrudy kt. kazdeho zozeru na ulici,tak osobne poznam cloveka z kt. maju aj po rokoch "zivani" bobky v meste a sklanaju zrak pred nim a ten chlapik mal do 85 kg v casoch "najvacsej slavy" a poviem vam ,ze vacsiu bestiu som na ulici nevidel..ten zosekal tolko ludi,ze az zle :( ..a prito necvicl nikdy nic.. :wink:




a včem byl tak dobrý ten "do 85 kilo"?:)).....to byl tak extra silný, to zvedal na benč 160 kilo a tudíž když se na ulici do někoho opřel, tak ten letěl?:)
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 29. srp, 2007 16:15

luen píše:Az se nekdy venku pobijes a zjistis, ze poulicni boj neni ani o technice ani o jinych idealech, ... ale ze je to o odhodlani, o psychice, o srdci a hlavne o tom umet byt ZVIRE, tak nam zase napis sve dojmy :wink:


techniku jsou plne hrbitovy a valecne bojiste


Tohle by si pár naivků z těchto stránek,kteří trénují svá ladná,krásná a strašně oduševnělá BU,mělo vytisknout a pověsit nad postel (až zase začnou tlachat o něčem o čem ví h....)Mimochodem je to taky odpověď na alitrankův dotaz.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » stř 29. srp, 2007 16:56

defendu píše:
luen píše:Az se nekdy venku pobijes a zjistis, ze poulicni boj neni ani o technice ani o jinych idealech, ... ale ze je to o odhodlani, o psychice, o srdci a hlavne o tom umet byt ZVIRE, tak nam zase napis sve dojmy :wink:


techniku jsou plne hrbitovy a valecne bojiste


Tohle by si pár naivků z těchto stránek,kteří trénují svá ladná,krásná a strašně oduševnělá BU,mělo vytisknout a pověsit nad postel (až zase začnou tlachat o něčem o čem ví h....)Mimochodem je to taky odpověď na alitrankův dotaz.


Není to o síle, technice ale o šelmě v nás :lol: Jste pořádné šelmy :?: Těch malejch zvířat jsou totiž plné zvířecí hřbitovy :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=O0SkY3PhuQ8
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » stř 29. srp, 2007 20:15

A na druhý straně jak je vidět ty moc velký sou zase za mřížema :lol: :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 29. srp, 2007 20:17

Panda píše:A na druhý straně jak je vidět ty moc velký sou zase za mřížema :lol: :lol: :lol:


Bylozravci se museji chranit :lol:

Mimochodem jsem prekvapenej, ze si toho nekdo vubec vsimnul - Defendu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron