Judo?Ju Jitsu?BJJ

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Judo?Ju Jitsu?BJJ

Příspěvekod Frank » ned 06. dub, 2008 20:36

Čaues už předem napíšu, že jsem si o těhlech BU hledal různé informace, ale chtěl bych spíše slyšet zkušenosti od lidí, který o tom něco ví a rozumně by mi poradili, tak vás předem prosím, aby se z tohoto tématu nestalo flame:) díky moc


Mám zkušenosti už těmito BU: Taekwondo wtf,Kyokushin,muay thai,box,kickbox,FMA(v některých pár zápasů a dohromady asi 5-6 let cvičení)

Takže více méně to byl vždy boj ve stoje!! Většinou bouchání rukama a nohama než různé páky,hody,škrcení atd...

takže můj dotaz je následující:

Rozhodl jsem se s Bu seknout a věnovat se aktivně Posilování/Fitness jenže už tak po roční pauze s BU sem dostal chuť si k posilce přidat nějakej ten bojovej sport aspoň tak jednou týdně tréninku.

(sportovní ambice nemám nebo spíše už se mi nechce zápasit)

Rozhoduju se mezi těmito sporty: JUDO,JU JITSU,BJJ

Než boxování a kopání(mám problémy s kolenama) mě spíš zajímají páky,škrcení a hody(chci si taky zkusit něco jinýho).
Tak se vás chci zeptat které z těchto BU je jak to říci no prostě nejjednodušší na provedení technik(účinost,rychlost,jednoduchost,praktičnost), aby mi ten jedno tejdenní trénink stačil,abych si tu techniku zapamatoval.

Chci to fakt jen jako doplněk k fitness.

Jaké z těchto Bu by ste mi poradili a proč???případně jejich rozdíly a zaměřenost.
!!!!!HLAVNÉ NÉ ®ÁDNÝ SESTAVY A PODOBNÝ NESMYSLY!!!!!JDE MI O REALNOST TECHNIK
Díky za odpovědi a sorry za dlouhej text(chtěl jsem, aby ste měli všechny podklady a mohli rovnou radit :)
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod xiuwei » ned 06. dub, 2008 21:43

Zkušeností fůra.Myslím že BJJ by mohlo být to co hledáš.
http://www.xgym.cz/galerie.html
článek o BJJ,který zde dal diskutér Jendis:
http://www.super.cz/adrenalin/21291-pes ... -krev.html
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Frank » ned 06. dub, 2008 22:07

Jo díkes článek sem si už dříve přečetl taky ten mi do hlavy vnutil myšlenku juda,ju jitsu nebo BJJ.)
Jinak díkes za stránku taky sem na ní už narazil jen jsem tam nenašel žádný BJJ.Jediný co o tom vim tak, že v těch Hájích cvičí ten Brazilec z toho článku.Určo se tam zajedu, ale podívat:)
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Re: Judo?Ju Jitsu?BJJ

Příspěvekod TongPa » pon 07. dub, 2008 8:41

Frank píše:...Než boxování a kopání(mám problémy s kolenama) mě spíš zajímají páky,škrcení a hody...

Jestli máš problémy s koleny, tak by přechod na "zápasnické" styly nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť tam kolena dostávají zabrat mnohem víc, než u těch "úderových" stylů :!:
Být tebou, tak zůstanu u boxu... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod wordsworth » pon 07. dub, 2008 9:18

Dělat judo s bolavými koleny se fakt nedá.Vím o čem mluvim :(
Tak dělám thai a BJJ. A je to v pohodě.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 07. dub, 2008 9:32

Mám nemocná třísla a koleno. Ke KARATE jsem začal cvičit Hanbo. Je to zbran budoucnosti. / jednou ho budeme nosit všichni /. A můžu se opřít , když nohy bolí. Ale vážně. Na judo a JU Jitsu zapomeň, Tam ty kolena trpí víc než v úderovém BU. :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Re: Judo?Ju Jitsu?BJJ

Příspěvekod Toman » pon 07. dub, 2008 10:38

TongPa píše:Jestli máš problémy s koleny, tak by přechod na "zápasnické" styly nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť tam kolena dostávají zabrat mnohem víc, než u těch "úderových" stylů :!:
Být tebou, tak zůstanu u boxu... :wink:


+1 :idea:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: Judo?Ju Jitsu?BJJ

Příspěvekod Panda » pon 07. dub, 2008 10:56

Toman píše:
TongPa píše:Jestli máš problémy s koleny, tak by přechod na "zápasnické" styly nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť tam kolena dostávají zabrat mnohem víc, než u těch "úderových" stylů :!:
Být tebou, tak zůstanu u boxu... :wink:


+1 :idea:

+1
Kluci se teď připravují na zápas s judisty tak trénují i docela dost tahání v postoji a musím říct že je to peklo, vynechávám co se z postoje dá a sparing začínám z kolen, ono když tě někdo strhne za sebou nebo hodí tak že přistaneš na jedné noze tak je to skutečně pro kolena peklo, a o hodně, o hodně horší než box kde si koleno ohlídám...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » pon 07. dub, 2008 13:02

Zas tak vážný ty kolena nejsou( nejsem zas invalida ) a jednou tejdne si myslim, že to nebude mít až tak velkej vliv:) uvidíme asi zkusim to BJJ
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Kolena

Příspěvekod mysmys » pon 07. dub, 2008 13:20

Jak je to v jiujistu a namahani kolen nevim, ale cca 18 let cvicim judo a namahanim kolen je to nasledovne dle meho:

Cvicit muzes, zalezi, co s tema kolenama mas, ja mam na obou plastiku predniho krizoveho vazu..., cvicit muzu vse, ale naplno do vsech chvatu "vletet" to zas tak nejde :-)

V judu je velka mnozina porazu, pri nich soupere nabiras na sebe a stojis na jedne noze (druhou napr. podmetas...) . Napriklad techniky boku (gosi vaza nebo se to da rici o nekolika technikach nohou asi vaza). Tvoje telo rotuje, tudiz ten krut(tvoje vaha + vaha protivnika)... musi tvoje telo, nohy absorbovat.... jestlize mas slabe nohy nebo treba volnejsi vazy, tak muzes mit problemy jeste vetsi.

Dale jsou jine skupiny chvatu, jako treba strhy (sutemi vaza), nebo techniky rukou (te vaza), pri niz napor sil na nohy neni tak extremni a ty clovek muze delat.

Kazdopadne pouzivani jenom tehle technik te limituje....

Doporucuju zajit na trenink, trenovat + posilovat nohy, zabaky jsou dobrym cvicenim a uvidis, co ti telo rekne.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

 

Re: Kolena

Příspěvekod Panda » pon 07. dub, 2008 14:23

mysmys píše:Jak je to v jiujistu a namahani kolen nevim, ale cca 18 let cvicim judo a namahanim kolen je to nasledovne dle meho:

Cvicit muzes, zalezi, co s tema kolenama mas, ja mam na obou plastiku predniho krizoveho vazu..., cvicit muzu vse, ale naplno do vsech chvatu "vletet" to zas tak nejde :-)

V judu je velka mnozina porazu, pri nich soupere nabiras na sebe a stojis na jedne noze (druhou napr. podmetas...) . Napriklad techniky boku (gosi vaza nebo se to da rici o nekolika technikach nohou asi vaza). Tvoje telo rotuje, tudiz ten krut(tvoje vaha + vaha protivnika)... musi tvoje telo, nohy absorbovat.... jestlize mas slabe nohy nebo treba volnejsi vazy, tak muzes mit problemy jeste vetsi.

Dale jsou jine skupiny chvatu, jako treba strhy (sutemi vaza), nebo techniky rukou (te vaza), pri niz napor sil na nohy neni tak extremni a ty clovek muze delat.

Kazdopadne pouzivani jenom tehle technik te limituje....

Doporucuju zajit na trenink, trenovat + posilovat nohy, zabaky jsou dobrym cvicenim a uvidis, co ti telo rekne.


Ještě přidám pohled z druhé strany barikády, když mě někdo hází klasickou wazou, tak kolena jsou celkem v pohodě,něják to odpadám, když mě ale strhává po zápasnicku, koleno na mě řve jako blázen, právě proto že ho soupeř chytá a různě torzuje... :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron