Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » pát 30. zář, 2005 8:37

S474N píše:Se zakony se to obvykle ma tak, ze existuje prima umera mezi uspechem a dobrym pravnikem :D


To je fakt.... :wink: :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

answer

Příspěvekod Kwai_Cheng » sob 01. říj, 2005 12:56

Hele, mě je jasný, že to máš nastudovaný asi jako každý člověk, který má zbrojní pas(předpokládám, že máš, když píšeš, že nosíš denně.), takže si myslím, že nemá cenu, ztrácet tvůj ani můj čas hádkama o paragrafech 13,14, protože si myslím, že ať napíšu cokoliv, budeš mi v tom vehementně odporovat...?
Píšeš, že tenhle zákon je udělanej dobře. Můj subjektivní dojem z tebe je takovej, že seš si zatraceně jistej v kramflecích, protože víš, že když po tobě někdo půjde, tak prostě vytáhneš svýho glocka, bambitku nebo jakoukoliv jinou flintu, co u sebe denně nosíš a střelíš chuligány do pánve...mimochodem, cítil bych se s tebou sakra bezpečně S474N.
Víš, ještě mě napadlo, jestli bys tvrdil, že tenhle zákon je dělanej dobře, kdybys svojí zbraň neměl a prostě tě jen tak zmlátila nějaká banda na ulici. Víš, ono by se ti nemuselo vůbec nic stát, ale kdybys měl smůlu, taky by ses už zvednout nemusel. Mě osobně naštve už to, že si pak musím nechat udělat nový zuby.
Jo a jsem úplně klidnej, nasranej jsem byl, když jsem psal první příspěvek do tohohle fóra.
Ataky mi připadá že se mírně bavíme o něčem jiným, původně jsem měl na mysli konflikt, v kterém nikdo nepřijde o život, nemíním někoho honit a pak ho dobíjet, Jendisi, ale pravda je že jedno nevylučuje druhé...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 01. říj, 2005 12:59

Já to popsal nadneseně,já pochopil,o čem mluvíš... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kwai_Cheng » sob 01. říj, 2005 13:04

OK
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Re: answer

Příspěvekod warrern » čtv 24. lis, 2005 21:57

KwaiCheng píše:Na závěr: Pro S474N: Nepochopils mě, asi jsem to v záchvatu vzteku zapomněl napsat. Víš, já ¨bych si nikdy v životě nevzal ani blbou kudlu, natož střelnou zbraň, když bych šel na ulici.



V jednom dokumentu o bojových uměních z Discovery sem se dozvěděl že existuje jiste bojové umění zaměřené na boj s nožem proti pistoli... Z ukázek můžu říct že chlap s pistoli byl ZCELA bezbocný, takže tu blbou kudlu bych odvolal. Bylo to založené na principu překvapení a na rychlosti, a musím uznat že na vzdálenos cca do 5 metrů byl chlap bezešance. Než stihl vytáhnout pistoli, odjistit a zamířit, tak ho borec ubodal. Bohužel nevím jak se to jmenovalo, ale byl to nějaký (zřejmě arabský) military combat system s využitím v běžné sebeobraně.
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod raduz » pát 25. lis, 2005 12:14

to je diskutabilne a zalezi na okolnostiach. niekde som cital ze tiez Izraelci preferuju pouzitie noza do 3-5 m - ale to sa tusim jednalo o "profikov"
Niekde na ulici by to bolo mozne - ale len s momentom prekvapenia.
V modelovej situacii - keby stal strelec oproti cloveku s nozom v ruke vo vzdialenosti 5 m zoči voči a mal by svoju zbran v puzdre za opaskom ( samozrejme obtiahnutu - inac nema ani vyznam ju nosit :idea: ) - tak nema sancu strelca bodnut. Ono nestaci trenovat len samotnu strelbu
Treba si nacvit aj tasenie a rychle zamierenie+ vystrelenie, alebo len tasenie+ instinktivna strelba. A tasenie sa da "nadrilovat aj na "sucho".
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Jendis » pát 25. lis, 2005 13:53

To se pleteš...bezpečná vzdálenost je okolo 8 metrů...do 5 metrů je to nebezpečné i bez momentu překvapení.....testů bylo uděláno mnoho,mimojiné test dělal i Jim Wagner s lidma od SWAT(takže rozhodně nešlo o žádné střelce-amatéry).... :wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod warrern » pát 25. lis, 2005 16:31

hej jo fakt... se pletes. ja sem to videl v dokumentu a chlap s bouchackou byl ZCELA bezmocny, a to umel tasit velmi rychle...
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod warrern » pát 25. lis, 2005 16:53

no, tak v tomhle máš částčně pravdu... pokud na tě někdo míří na vzdalenost 5 metrů tak mas holt smulu, ale pokud nema vytasene, pokusi se o to a ty to vuvdíš, tak to má spočítané... a s tim tasenim v zimě to nevim... to tam nebylo a neumim si to představit... jak jsem psal.... (myslim ze arabský) military system.
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod warrern » pát 25. lis, 2005 16:54

taky určitě hodně záleží na tom jak rychle zareaguješ....
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Jendis » pát 25. lis, 2005 18:21

ukropcany píše:Neviem, nijako sa týmto veciam nevenujem, ale príde mi trochu netypické, že sa budem brániť nožom proti chlapíkovi, ktorý má pištol v púzdre. To mi príde ako prepad (ok), ale myslím, že väčšinou ľudia rozmýšľajú o tom, ako sa ubrániť proti pištoli a to teda predpokladám, že ju má útočník vytiahnutú... alebo ide len o demonštráciu toho, že do určitej vzdialenosti je nôž lepšia zbraň? Ako je to však s tasením toho noža? Napr. teraz v zime? Teda myslím samozrejme nôž, ktorý nie je zavierací...


Tady ten test byl obráceně...střelec se BRÁNÍ útočníkovi s nožem,tam šlo hlavně o demonstraci toho,že se střelnou zbraní nejsi až tak v bezpečí,páč na to dojelo hodně lidí(US cops například)...samozřejmě,nedá se to kategoricky shrnout,že to je tak a tak.....V®DY záleží na lidech zůčastněných.

S tasením nože...no...záleží na tom,kde ho nosíš,jak udržuješ atd.....není to až takovej problém mít kudlu v ruce během mžiku.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod warrern » pát 25. lis, 2005 18:34

to jo no.... asi je to fakt hodne individualni pristup... urcite je rozhodujjici taky schopnost v bojovem umeni mezi obema stranama... ja sem jen na samotnem zacatku chtel pokazat na to, ze ne vdy musi byt pistole to nejlepsi a nejchytrejsi reseni... (prece jenom je AK 47 lepsi :D :D :D :twisted: )
warrern
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Valmez

Jim Wagner: knife vs. gun

Příspěvekod Moshe » pát 25. lis, 2005 19:12

Jendis píše:To se pleteš...bezpečná vzdálenost je okolo 8 metrů...do 5 metrů je to nebezpečné i bez momentu překvapení.....testů bylo uděláno mnoho,mimojiné test dělal i Jim Wagner s lidma od SWAT(takže rozhodně nešlo o žádné střelce-amatéry).... :wink: 8)

Jendisi, nemáš k tomuto konkrétnímu testu někde detaily, odkaz...?
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Jendis » pát 25. lis, 2005 19:43

Já to četl ve Fighters Magu(číslo 6/ročník 6/prosinec 2001/leden 2002) ....ale možná to bude tady:

http://www.jimwagnertraining.com/index.html
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: answer

Příspěvekod S474N » sob 26. lis, 2005 14:36

warrern píše:V jednom dokumentu o bojových uměních z Discovery sem se dozvěděl že existuje jiste bojové umění zaměřené na boj s nožem proti pistoli... Z ukázek můžu říct že chlap s pistoli byl ZCELA bezbocný, takže tu blbou kudlu bych odvolal. Bylo to založené na principu překvapení a na rychlosti, a musím uznat že na vzdálenos cca do 5 metrů byl chlap bezešance. Než stihl vytáhnout pistoli, odjistit a zamířit, tak ho borec ubodal. Bohužel nevím jak se to jmenovalo, ale byl to nějaký (zřejmě arabský) military combat system s využitím v běžné sebeobraně.
:?:

Vezmu to poporade:
- kdyz umis s nozem, tak je pochopitelne v kontaktni vzdalenosti lepsi, nez strelna zbran. Dulezite je ovsem umet. Pripadne kdyz se rozhodnes nekoho ubodat, tak tomu dotycnemu stejne nezbyvaji zadne sance i kdyby to byl Bruce Lee.

Jinak uz drive jsem tu daval odkaz, kde znami testovali bezpecnou vzdalenost obrance s pistoli proti nozi. Pro pripomenuti ho zde davam znova:

:arrow: http://www.kuguarteam.org/project/article.php?id=25

Dalsi veci je to, ze pokud te nekdo prepadne s nozem, tak to ve vetsine pripadu nebude vrah, ale obycejny poulicni lapka, ktery te s nejvetsi pravdepodobnosti nebude chtit ubodat, naopak bude chtit tvou penezenku. Jakmile se mu dostanes do jeho tzv. "PORA" smycky (Pozorovani-Orientace-Rozhodnuti-Akce, v ang. originale OODA Loop), tj. reknes treba, "tady je ta penezenka" a vytahnes pistoli (ano, jsou i take, ktere se odjistuji vyhradne spousti :D ), tak hadej, kdo ma prevahu.

Jinak je vhodnou kombinaci strelne zbrane napriklad i takovy teleskopicky obusek, ktery muze zastat v kontaktnich vzdalenostech taky hodne "prace".
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » sob 26. lis, 2005 14:39

ukropcany píše:Neviem, nijako sa týmto veciam nevenujem, ale príde mi trochu netypické, že sa budem brániť nožom proti chlapíkovi, ktorý má pištol v púzdre. To mi príde ako prepad (ok), ale myslím, že väčšinou ľudia rozmýšľajú o tom, ako sa ubrániť proti pištoli a to teda predpokladám, že ju má útočník vytiahnutú... alebo ide len o demonštráciu toho, že do určitej vzdialenosti je nôž lepšia zbraň? Ako je to však s tasením toho noža? Napr. teraz v zime? Teda myslím samozrejme nôž, ktorý nie je zavierací...


Tady to spise bylo mysleno naopak, ze te nekdo prepadne s nozem a ty s pistoli by ses mu neubranil. Ovsem je dulezite to, co jsem psal v prispevku nad timto. Pokud se me nekdo rozhodne zabit, tak to udela i nasadou od lopaty zezadu, takze tyto situace bych tu vynechal a resil pouze ty "realnejsi".
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod raduz » pon 28. lis, 2005 8:33

ten test je zaujimavy......a ludia su sikovni... :lol: ked to zvladli tak je to urcite mozne - treba len trenovat....

Jendis: tak rycchlo ako sa da vytasit noz sa da aj pistol (je to len vec treningu a spravneho puzdra)
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod S474N » pon 28. lis, 2005 10:19

raduz: jde o jednu malickost - ten obrance vedel, ze na nej bude utocnik s nozem utocit. Takze si tam prihod jeste par metru. Ale znova opakuji, pokud se te nekdo rozhodne zabit nozem, tak to udela, at chces a nebo ne. Radeji bych resil ty "realnejsi" situace.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 28. lis, 2005 13:15

Raduz...já vím,sám střílím..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod S474N » pon 28. lis, 2005 20:41

Jendis: mozna by to chtelo upgrade z revolveru na pistoli :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron