escrima

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Virgee » ned 12. čer, 2005 21:25

Zdravím Tě, Gino, příteli!
Nestojí mi za to pokračovat, máš pravdu. Už jsem tohohle fóra chtěl nechat, ale Tobě ještě odpovídám :wink:
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

 

Příspěvekod Gino » pon 13. čer, 2005 11:06

Virgee, to jsem rád :-)

Escrimu sice trsám neoficiálně a nejsem žádný guro, takže tvrdit, že vím o čem escrima je si netroufnu (pochybuju, že je tu někdo natolik fundovaný i když možná se pletu), ale na druhou stranu vím o čem to není. A to je to blahařečení a hádání se co a jak proč a kde s kým... boha... jak říká můj kamarád: "escrima si na efekt moc nepotrpí, srandičky se vytloukaj za pochodu". To situaci přesně vystihuje.

PS: neplést efekt a efektivitou.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Virgee » pon 13. čer, 2005 11:11

Gino:
Skvěle napsáno, je to výstižné.
A ten "citát" ("escrima si na efekt moc nepotrpí, srandičky se vytloukaj za pochodu") - skvělé!!
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Fireball » pon 13. čer, 2005 13:15

K tomuto názoru sa s radpsťou pridávam :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 13. čer, 2005 15:33

Anonymní píše:Moc ti nerozumim, Mirku Bušíne. Pokus se mi to nejak blíž vysvětlit. A s tou biomechanikou atd. to taky moc dobře nechápu. Vždyť oboje jsou úplně rozdílný věci. Tohle už tu kdysi dávno bylo v podobě dua ©pička-Novák a určitě za to nechtěli takový prachy. Jen ty jejich skripta jsou k nepřečtení :D .


Obávám se, už jen podle Tvého předchozího příspěvku, že Ti nic nevysvětlím. Ty evidentně vůbec nevíš, o čem mluvíš, a z Tvého postoje k věci (- než bych se snažil to pochopit, raději odsoudím učitele, že mu jde o dobrý byznys - P.S.: - zkusil ses už tímhle živit? asi ne, viď?) ani to nechceš vědět. A kdybys věděl, o co jde, nic bys vysvětlit nepotřeboval.
Na mě Tvůj předchozí příspěvek působí dojmem, že Tvůj učitel taky učí 2 styly (a teď neřeším to, že pro mě v mnoha ohledech Ving Tsun a Escrima jedno jsou), Tys to nezvládl a tak ses spravedlivě rozhořčil na všechny, co se místo vztekání snaží nějak se tím prokousat.

Mirek Bušín

P.S.: Skutečnost, že já, instruktor, nedokážu laikovi něco vysvětlit, mě přivádí k hlubokému zamyšlení nad vlastní kvalifikací. :cry: :D :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 13. čer, 2005 16:58

Jsem rád, že vůbec kdysi ti vousáči z EWTO přilepili k tomu svýmu multilevelu eskrimu, protože kdyby souběžně začali vyučovat třeba nunchaku nebo tonfu tak dnes budou tvrdit, že to jsou vlastně stejné systémy které se navzájem doplňují :lol: což by byla vlastně i pravda :lol:
Takhle se aspoň něco o FMA dostalo trochu víc do povědomí lidí což je dobře.
Ale serte na to a pojďte radši kecat o cvičení. Tam se snad nějak schodneme :lol: a abych šel trochu příkladem tak se rovnou zeptám: myslíte si, že tréninkové fighty s lehkými tyčkami jsou přínosné a nebo kazí techniku?? A nebo když fighty tak jedině full power s normálními tyčemi něco jako Dog Brothers?? Má to nějaký smysl ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » úte 14. čer, 2005 6:20

Pro anonymní k dotazu na fighty s lehkými tyčkami: kdybys občas nedostal přes prsty, trvalo by ti pochopení něčeho zbytečně déle :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků