klinč

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

klinč

Příspěvekod farmer » pát 06. bře, 2009 17:57

Ahoj. Jaký je v muay thai zápase smysl strhu soupeře na zem z klinče, když se v tu chvíli zápas zastavuje? Protože klinč sám o sobě je obrovská námaha, má cenu se ještě víc vysilovat a snažit se soupeře porazit, když na zemi na něj stejně nesmím zaútočit? (teď myslím opravdu jen ring).

Jediné, čím si to vysvětluju je, že ten padající je ještě víc vysílený pádem a vstáváním, zatímco ten nahoře si vydýchává, ale nevím.. Díky.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

 

Příspěvekod farmer » pát 06. bře, 2009 21:17

Je to fakt, psychicky to láme dost. A taky nic moc to sebrání se a vstávání, zatímco druhý si nahoře odpočívá. Těch pár sekund rozdílu neuvěřitelně přidá. Tak díky.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » sob 07. bře, 2009 0:30

To s tou namahou,ja si myslim,ze clovek si v klinci odpocine za nejvic za celej zapas
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod farmer » sob 07. bře, 2009 9:04

mirsv píše:To s tou namahou,ja si myslim,ze clovek si v klinci odpocine za nejvic za celej zapas


Pokud se bavíme hlavně o snaze strhnout toho druhého a předpokládám, že jsem na tom zhruba zhruba stejně co se týká techniky, síly apod., je to podle mě fyzicky nejnáročnější věc z celého tréningu. Zápas nevím, nikdy jsem nezápasil. Ale při nácviku klinče, nebo sparringu máš zatlé celé tělo, tím omezeně dýcháš, navzájem se tlačíte dolů, na druhé straně se musíš držet vzpřímený, abys nedostal koleno do ksichtu apod. Není čas na odpočinek, jinak letíš.
Rozhodně i kámoši co se mnou cvičí nejvíc rudnou, hekají a pičují u klinče :wink: .. a mají stejný názor. To je vlastně proč jsem vůbec zakládal tohle téma - jestli má cenu snažit se toho druhého strhávat přes tu námahu.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » sob 07. bře, 2009 10:43

Jojo, díky za odkazy, super :-) Mám klinče rád, už proto, že cvičím spíš pro kondici a potěšení z boje a člověku dávají zabrat. Na zápasy se nechystám, takže to nemusím nějak mega vychytávat, ale chtěl jsem prostě vědět proč se vůbec snažit ho šmahnout na zem. Myslím, že teď je to jasnější :wink:
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » ned 08. bře, 2009 13:21

ukropcany píše:Ešte jedna malá rada - treba robiť veľa zhybov... :wink: Chlapci čo spravia 2-3 zhyby môžu na klinčovanie zabudnúť... :wink:


Děláme, děláme, na konci každého tréningu jako prémii a radost na konec :wink:
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 08. bře, 2009 13:28

ukrop- jj zhyby su super na thai drzanie ale na uzko s uterakom alebo GI opaskom a tahat sa ako opica,taham sa bud za uterak co je nacastejsie alebo obcas za opasok od GI 8)
farmer- to ze nevladzes v klinci je znak aj toho ze mas slabu techniku a neovladas dobre uniky a prechody do dominatnych klinc pozicii+silova kondicia...bez unikov ani prd..to je akoby si chcel byt dobry v BJJ a uniky na zemi z inferiornych pozicii by si mal na pikachu :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod farmer » ned 08. bře, 2009 21:40

marcelo píše: farmer- to ze nevladzes v klinci je znak aj toho ze mas slabu techniku a neovladas dobre uniky a prechody do dominatnych klinc pozicii+silova kondicia...bez unikov ani prd..to je akoby si chcel byt dobry v BJJ a uniky na zemi z inferiornych pozicii by si mal na pikachu :wink:


Rozhodně. Doteď jsem je dělal občasně, chceme přidat každý tréning. Na ty shyby jsem nedávno vyrobil oka z vlečného lana na auto, je to super. Už se těším na ranní tréning :wink:
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » stř 11. bře, 2009 10:23

Tak je docela poctivě jezdíme a myslím, že se to zlepšilo, cítím větší silovou výdrž, člověk si na to zvykne.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků

cron