Prasklá lebka (uraz ) = smrtelné riziko

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Prasklá lebka (uraz ) = smrtelné riziko

Příspěvekod Pavlos » čtv 08. srp, 2019 14:03

Prasklá lebka - smrtelné riziko ?

Nazdar, vím, že se zeptám asi jako kokot, ale zeptám.

Dělám MMA. Jsem v B oddílu. Do června to bylo OK, chodil jsem 4x týdně a na sparoše. Jenže 2 borci, který byli na podobný urovni už přestali chodit na jaře a já tam zustal sám mezi lidma co to dělají jen proto, že je to baví (=chodí max 1x týdně) , mezi obézníma holkama co se snaží zhubnout a mezi nováčkama. Tedy celkově nic moc a spároše nic, protože není prostě s kým.
Takže náš trenér domluvil, že ikdyž nezápasím ( protože na to zatím nemám), že pujdu do A oddílu zatím trenovat techniku, fyzičku, klukum lapovat, že to taky člověku dá a že sparoše s nima zatím nepojedu. Jenže tedka je léto a jsou dovolený atd. Takže ani v tom A oddílu moc lidí tedka není tak mě trener řekl, že zkusím s "áčkem" i sparoše. No ve zkratce jsem dostal dostal takovou ránu z boku až jsem odpadl na dva metry do zadu. A to byl kluk, který je amater a patří v "áčku" k těm horším...zkušenost skvělá, ale mám dost strach.

Jako malej cca 5 let, jsem přeletěl na kole přes řidítka a spadnul čelem přímo na beton v plný palbě. Rozseklá hlava atd. Moje máma mě to akorát vydezinfikovala tehdy a k doktorovi se nešlo, páč je od rány. Následky krom modřin, jizvy na hlavě to nemělo.

Neřešil jsem to. Ale někdy v dospělosti jsem si všiml, když jsem si přejel po hlavě od čela (jak začínají vlasy) k nosu, že mám pod kúži jakoby rýhu. Prostě jak kdyby mě tehdy napraskla lebka z povrchu. Evidetně to nebylo nic vážnýho, když to nemělo následky atd. A taky je možný, že to mám celý život a vůbec to nesouvisí s tím pádem z kola tehdy před 20 lety. Neřešil jsem to.
Tedka ale po tech sparingách se mě usadil v hlavě brouk co když je to opravdu poškozená lebka a stačí jedna větší rána a může prasknout, když je načatá. Ránu do čela přesně do toho místa jsem dostal x krát, ale v B oddílu, kde prostě je to o něčem jiném, než mezi borcema co někteří jsou i profi zápasníci. Tam se prostě nikdo s nikým nemazlí, natož když bych chtěla zkusit amaterskej zápas.... byl jsem i u doktora, ten na mě čuměl jestli si dělám prdel a vyhodil mě.
Šel jsem na doporučení k jinému (od kámoše profi hokejisty) a ten mě řekl, že MMA je nejtvrdší sport a že s tím musím počítat, že jeden zápas bude holt poslední a že blbý je, že narozdíl od hokeje to místo ( kde je ta "prasklina" ) je namáhané vlastně s každou i malou ránou a že pak může stačit málo. Ale na rentgen nebo nějaký vyšetření další mě neposlal ...prostě jen mluvil...

je celkem dost umrtí i v boxu natož MMA a docela se bojím. Asi jsem srab, ale nebojím se bolesti atd ale tady toho, že člověk ví, že lebka není jen tak ledajaká kost v tělě atd... někdo zkušenosti nebo radu jaké vyšetření podstoupit nebo jak zjistit, zda ta prasklina na lebce je jen blbost nebo to může být reálný ohrožení ? MMA miluju, ale tohle mě dost tedka poslední týden drží zpět....

díkes
Pavlos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. srp, 2019 13:38

 

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron