jak je to s posilováním???

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod bjohny » stř 03. led, 2007 10:44

Baxxse píše:Ja taky delam tri ruzne cviky a taky chodim ciste do posilovny 4x tydne. Ale moje odpoved nebyla mirena na to jak cvicis ty, ale na to jak si radil...

na zacatek bych mu urcite nedoporucoval jet 4x tydne a 12serii na partii.... to bude pro telo velky sok.... :roll:
ja kdyz delsi cas neposiluju, nebo sem treba 2-3tydni marot tak jedu jen 3-4serie na partii a 2-3x tydne....pak zhruba po prvnim tydnu sem uz znova v tom.......pro zacatecnika by to ale melo trvat minimalne mesic...
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

 

Příspěvekod bjohny » stř 03. led, 2007 10:57

TongPa:...pekne si se rozepsal......co se mi ale nelibilo tak kombinace mrtvy tah a drepy v jeden den, jestli odjedes kvalitne mrtvy tah tak na drepy nemas ani pomysleni.....myslim ze to i obracene
...dale kdyz jedes benchpress ke krku tak vice izolujes prsa, omnoho mene ti bude zabirat predni deltoid a triceps.....a myslim ze to je dost nezadouci.... pro bojovniky je lepsi spoustet na prsa ale az na dotek....prece jen tak osidit tricepsy a deltoidy :D
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Baxxse » stř 03. led, 2007 11:04

TongPa píše:
Baxxse píše:Co pro tebe znamena nejlepsi pomer sila/osobni hmotnost...to jako ze pri dane hmotnosti maximalni sila??

Tak nějak, ale spíš jsem měl napsat maximální výkon (= síla a rychlost) při dané hmotnosti.


Jojo...vykon na to sedi asi vice...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » stř 03. led, 2007 11:10

na zacatek bych mu urcite nedoporucoval jet 4x tydne a 12serii na partii.... to bude pro telo velky sok....


Ani ja mu to nedoporucuju...ja jen napsal ze se mi zda jeden cvik na jednu partii malo...neberu ted v potaz pocet serii ani pocet cviceni v tydnu...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod bjohny » stř 03. led, 2007 11:40

Baxxse:....myslel sem to tak ze na jednu partii 4-5serii.....a to mi vychazi tak akorat na jeden zakladni cvik.......hold kazdy mame jiny metody :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Baxxse » stř 03. led, 2007 15:16

bjohny píše:Baxxse:....myslel sem to tak ze na jednu partii 4-5serii.....a to mi vychazi tak akorat na jeden zakladni cvik.......hold kazdy mame jiny metody :wink:


Jojo...ja jedu tri ruzne cviky na kazdou partii po 4-5 opakovani...ale kazdy je sveho tela panem :)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » stř 03. led, 2007 17:25

bjohny píše:...co se mi ale nelibilo tak kombinace mrtvy tah a drepy v jeden den, jestli odjedes kvalitne mrtvy tah tak na drepy nemas ani pomysleni.....myslim ze to i obracene

Záleží na tom, kolik sérií chceš (zvládneš) po předchozím tréninku BU/BS vlastně odcvičit. Pokud jsi pořádně makal, moc sil ti už nezbývá, takže když si dáš od každého cviku 1 - 2 série na rozcvičení a 2 - 3 naplno, budeš toho mít plný brejle, ale dohromady zvládneš... Pokud bys však chtěl odcvičit více sérií, pak bych tyto dva cviky také určitě rozdělil do více dnů... :wink:

bjohny píše:...dale kdyz jedes benchpress ke krku tak vice izolujes prsa, omnoho mene ti bude zabirat predni deltoid a triceps.....a myslim ze to je dost nezadouci.... pro bojovniky je lepsi spoustet na prsa ale az na dotek....prece jen tak osidit tricepsy a deltoidy

Pokud používáš při tlacích ke krku stejně široký úchop jako při tlacích na prsa, jsi na tom podle mého názoru se zatížením tricepsu stejně. Co se týče deltů - o něco slabší záběr tam sice je, ale já osobně bych tomu nepřikládal velký význam, neboť to to například při military pressu a klikách na bradlech hravě doženeš. Navíc varianta s tlakem ke krku je bližší motorice boxerského úderu (výchozí poloha pěsti a přímo vedený úder na bradu), tedy žádné "esíčko" jako u tlaků na prsa. Ale to je věc názoru, v ostatním se pravděpodobně shodneme... :)
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod bjohny » stř 03. led, 2007 20:22

TongPa.....
zapomel sem dodat ze benchpress ke krku vice nici ramenni kloub, takiste i ramenni tlaky za hlavu....atd.. 8) a to je prece jen skoda, dost me pobolivaj ramena i bez toho :lol:
co bych ale doporucil tak vice mene tlaky na sikme lavicce ze sklonem 45'
a k tem drepum + mrtvym tahum.......jeste kdyz odjedes drepy a pak tahy tak to i jde.....ne moc naplno ale jde.....no po mrtvem tahu by sem se u drepu striskal :twisted:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod TongPa » stř 03. led, 2007 21:14

bjohny píše:...zapomel sem dodat ze benchpress ke krku vice nici ramenni kloub...

To záleží také na šířce úchopu, v tomto případě by měl být zhruba v šíři ramen, nebo jen o málo širší, pak je to OK. Při hodně širokém úchopu klouby ramen opravdu dostávají hodně zabrat... V mládí osobně testováno... :oops: :D

bjohny píše:...a k tem drepum + mrtvym tahum.......jeste kdyz odjedes drepy a pak tahy tak to i jde.....ne moc naplno ale jde.....no po mrtvem tahu by sem se u drepu striskal :twisted:

:lol: Ano, pořadí... 1. dřep, 2. mrtvý tah je vhodnější. Sám jsem to taky vždy cvičil v tomto pořadí... :wink: Ale jak už jsem psal, oba tyto cviky za sebou jsou opravdu extrémně náročné, takže to chce dohromady opravdu jen pár sérií, jinak cvičit odděleně - každý v jiném dni. Pokud máš za sebou například 1 - 1,5 hod trénink BU, tak seš rád, že si dáš 1 sérii dřepů na rozcvičení, 1 - 2 série "na doraz", nějaké max. 3 - 4 série mrtvého tahu se stoupající zátěží a seš tak vyřízenej, že se sotva doplazíš k autu... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod bjohny » čtv 04. led, 2007 11:25

TongPa: nemam auto, cvicim doma :lol: :lol: :lol:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků