box & THAJSKY BOX

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Baxxse » čtv 08. úno, 2007 23:07

hOp píše:a nebol som to urcite lebo som na takom treningu este nebol


A to je mozna chyba,chlapce!! Tak se vic snaz neco cvicit a min prizpivej na diskuzni fora...treba se pak stanes dobrym :twisted:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

 

Příspěvekod hOp » čtv 08. úno, 2007 23:08

ale saaak pisem ze aky je dobry klub v BA ale nikto mi nenapise len ma buzuruju za co ani nemozem :(
hOp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 12. led, 2007 0:00

Re: re:

Příspěvekod Panda » čtv 08. úno, 2007 23:45

lukaskon píše:to hOp: Však mě taky netrápí, že neumíš ani box ani thai ... přesto jsem se ti snažil poradit

to Baxxse: No je to fakt složitý. Pokud máš dobrého trénéra a jsi učenlivý můžeš doma opakovat to co se učíš na tréninku. Ale je velmi důležité nepřeceňovat svoje schopnosti a trénovat jen to co umíš. Existuje také spousta tréninkové literatury, i třeba DVD, osobně to však nedoporučuji ... Samozřejmě, pokud nemáš možnost trénovat pod vedením je dobré, že děláš aspoň něco třeba i sám, ale nepočítej s tím, že by si něčeho pak dosáhl :-(

to ukropcany: díky, že se mě zastáváš, ale já tyhle reakce beru s rezervou. Jinak mě však potěšilo, že hOpa znáš osobně a musel jsem se zasmát tvé zkušenosti s ním :-)


Diky,
Ja mam spíš problem že jsem "motorický sklerotik" takže strašně rychle zapomínám pohybové vzorce :roll: co si večer po treningu nezopakuji příští den nevím...
Jinak mam už v planu až se mi za dva měsíce doléčí muj utržený a oplastikovaný křížový vaz začít k tobě pravidelně docházet a těším se že si mě srovnáš do latě.Do té doby budu teda hlaně klikovat a břišákovat :wink:
AHoj
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: re:

Příspěvekod Toman » pát 09. úno, 2007 8:04

Panda píše:Jinak mam už v planu až se mi za dva měsíce doléčí muj utržený a oplastikovaný křížový vaz začít k tobě pravidelně docházet a těším se že si mě srovnáš do latě.Do té doby budu teda hlaně klikovat a břišákovat :wink:
AHoj


Safra Pando ty máš ale pech. Myslel jsem že to budeš mít pomalu dobrý, ale ještě dva měsíce. :roll: WTF No aspoň mužeš zatím doma masakrovat bráchovýho dummyho :D . A taky se pak ukaž u nás :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » pát 09. úno, 2007 11:07

hOp píše:chudak ukropcany chudak

hOp píše:inak ukropcany myslim ze sme sa este nevideli ty truhlik zavry si papulku

hOp píše:povie mi ukropcany co ma ani nevidel ale je najmudrejsi na svete....ja som to nemyslel zle ale ty si pan chuck norris co vsetko vie

hOp píše:a nebol som to urcite lebo som na takom treningu este nebol

hOp píše:a myslim ze by som z toho treningu neodysiel aj keby ma tam kopali do hlavy ale :roll:


No já nevím, ale takto nekonstruktivně obvykle reaguje někdo, kdo byl "nachytán" na švestkách"... ®e by se ukropcany opravdu nespletl? :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod hOp » pát 09. úno, 2007 15:26

ukropcany ale kde pls ja potrebujem miesto vediet :D a dojdem neboj sa...
hOp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 12. led, 2007 0:00

Příspěvekod marvin » pát 09. úno, 2007 16:14

hOp - Prokofjevova ul. - petrzalka. 19:30


http://www.relaxovat.sk/Zariadenie_1103 ... okofievova
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Panda » pát 09. úno, 2007 17:43

2 Ukropcany: samozřejmě, vždyť vidíš jak už si tu domlouvám trenéry abych byl na říjen ve formě :)
s nohou si za to můžu sám, na treningu na mě někdo zavolal,já se otočil a nějak se mi to vymklo...z toho plyne poučení nevybavuj se na trainingu :) taky nepomohlo že jsem vůbec neregeneroval a neodpočíval...

2 Toman
Díky.Já se na dummyho moc nedostanu brácha si ho vozí všude sebou na zadním sedadle(bez legrace) a v práci na něm trenuje o službách...představuji si jak vždycky někdo příjde do ordinace a když uvidí pana doktora jak láme Dummymu páteř tak zase raději tiše zavřou dveře :)

Zatím ahoj
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bjohny » sob 10. úno, 2007 14:56

hOp píše:chudak ukropcany chudak

8O :!: :?: :idea:
:arrow: styd se ty pitomce! takhle se shazovat :roll:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod migli » sob 10. úno, 2007 17:18

2 Ukropcany: tak co hOp, objevil se?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Ukropcany

Příspěvekod lukaskon » sob 10. úno, 2007 17:35

Taky mě to zajímá ... objevil se na tréninku někdo novej? Nebuď kritickej, pokud tam byl poprvý tak to ber s rezervou, ale jsem zvědavej :-)
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod marvin » sob 10. úno, 2007 18:09

nie, nikto sa neobjavil ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod bjohny » ned 11. úno, 2007 16:02

podelávka, co já bych dal za tréningy :roll:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod TongPa » ned 11. úno, 2007 21:22

Tak hOp nepřišel? ©koda, asi mu to strach nedovolil a nebo ho nepustila maminka... :D

Na druhou stranu - už jsem cosi zaslech o dvojici kanibalů ukropcany + marvin, kteří žerou thaiboxery začátečníky... :twisted: :twisted: :twisted:

Každopádně o bojových sportech má velká část laické veřejnosti poněkud zkreslené představy... Pamatuji si, jak jsem kdysi vlekl pobledlého kámoše na trénink thaiboxu... Chtěl to zkusit, ale pořád se nějak nemohl rozhoupat... Nikdy předtím žádný BS nebo alespoň BU nedělal, takže měl utkvělou představu, že ho nějaký Tong Po hned ve dveřích chytne za límec, hodí do ringu a tam opakovaně stluče do bezvědomí... Obrázek Ačkoliv jsem mu několikrát vysvětlil, jak to tam chodí, stejně měl před prvním tréninkem takovej strach, že dostal sračku a málem i zvracel... :lol: Na další tréninky už chodil dobrovolně a rád. :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod hytuk » stř 14. úno, 2007 13:23

Ač respektuju Lukáše Konečného jako našeho nejlepšího boxera, a jako(aspoň s doslechu) fajn člověka a i jeho příspěvky, které mají hlavu a patu, s některými věcmi nesouhlasím. Za prvé, o některých borcích, profících světové elity (tuším že Mayweather i Maskajev, obecně Rusové, bratři Emelianenkové ač to nejsou boxeři) je známo, že trénovali v začátcích hodně sami a po pár instuktážích. Pokud má člověk dobré pozorování, přirozený pohybový talent, tak se základy kvalitní techniky dovede naučit. I já 4roky bušil sám do pytle, koukal na k1 a instruktážní videa, párkrát zaspároval s někým zkušenějším a pak teprv přišel na trénink kicku a o přeučování techniky se se mnou nikdo nebavil, samozřejmě jí nemám dokonalou a pravděpodobně nikdy mít nebudu(dokonalost je jen cesta k ní), ale neskromě tvrdím že to ujde. Jinak techniky úderů rukou používané v západním boxu nejsou zdaleka jediné jež jdou použít, právě rusové(zejména borci z mma) boxují trochu jinak a naoko netechnicky, ale překvapivě jim to dost často vychází.
Za druhé...Lukáši jsi důkazem že výborný boxer nepotřebuje posilovnu k tomu aby byl tím čím je, jsi spíše konzervativnější co se týče přístupu k tréninkovým metodám v boxu(což není pro mě dobré ani špatné prostě je to tak), nicméně nemá smysl ji podceňovat, může dát stejně mnohdy i víc než trénink s vlastní vahou(který by měl být ale vždy v tréninku přítomen)...problém je že když se řekne posilovna každý si představí typický splitový trénink kulťáků, ten opravdu boxerovi nepomůže, ale přístupů existují spousty...obecně co kruhový trénink, vzpěračské cviky, plyometrie, různorodé dynamické variace atd. Víc než dobrou ukázkou že rychlost, síla, svalová vytrvalost i kondice lze natrénovat (nejenom pomocí) posilovacího náčiní je Ross Enemait www.rosstraining.com/articles
Nechci se hádat vůbec ne, chovám velký respekt k Lukášovi ale i některým dalším zde diskutujícím lidem, ač zde téměř nepřispívám, pozorně příspěvky sleduji. Prostě jen jakási poznámka pod čarou. Majte sa
hytuk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. led, 2007 0:00

Příspěvekod hytuk » stř 14. úno, 2007 13:23

Ač respektuju Lukáše Konečného jako našeho nejlepšího boxera, a jako(aspoň s doslechu) fajn člověka a i jeho příspěvky, které mají hlavu a patu, s některými věcmi nesouhlasím. Za prvé, o některých borcích, profících světové elity (tuším že Mayweather i Maskajev, obecně Rusové, bratři Emelianenkové ač to nejsou boxeři) je známo, že trénovali v začátcích hodně sami a po pár instuktážích. Pokud má člověk dobré pozorování, přirozený pohybový talent, tak se základy kvalitní techniky dovede naučit. I já 4roky bušil sám do pytle, koukal na k1 a instruktážní videa, párkrát zaspároval s někým zkušenějším a pak teprv přišel na trénink kicku a o přeučování techniky se se mnou nikdo nebavil, samozřejmě jí nemám dokonalou a pravděpodobně nikdy mít nebudu(dokonalost je jen cesta k ní), ale neskromě tvrdím že to ujde. Jinak techniky úderů rukou používané v západním boxu nejsou zdaleka jediné jež jdou použít, právě rusové(zejména borci z mma) boxují trochu jinak a naoko netechnicky, ale překvapivě jim to dost často vychází.
Za druhé...Lukáši jsi důkazem že výborný boxer nepotřebuje posilovnu k tomu aby byl tím čím je, jsi spíše konzervativnější co se týče přístupu k tréninkovým metodám v boxu(což není pro mě dobré ani špatné prostě je to tak), nicméně nemá smysl ji podceňovat, může dát stejně mnohdy i víc než trénink s vlastní vahou(který by měl být ale vždy v tréninku přítomen)...problém je že když se řekne posilovna každý si představí typický splitový trénink kulťáků, ten opravdu boxerovi nepomůže, ale přístupů existují spousty...obecně co kruhový trénink, vzpěračské cviky, plyometrie, různorodé dynamické variace atd. Víc než dobrou ukázkou že rychlost, síla, svalová vytrvalost i kondice lze natrénovat (nejenom pomocí) posilovacího náčiní je Ross Enemait www.rosstraining.com/articles
Nechci se hádat vůbec ne, chovám velký respekt k Lukášovi ale i některým dalším zde diskutujícím lidem, ač zde téměř nepřispívám, pozorně příspěvky sleduji. Prostě jen jakási poznámka pod čarou. Majte sa
hytuk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. led, 2007 0:00

Příspěvekod Toman » stř 14. úno, 2007 16:17

hytuk píše:právě rusové(zejména borci z mma) boxují trochu jinak a naoko netechnicky, ale překvapivě jim to dost často vychází.

Skvělej postřeh...nicméně emelianenkovci jsou spicka v Sambo takze je to i tim. MMA bojovníci boxují jinak protože musí být připraveni mimo úderů/kopů i na takedowny (z tohoto hlediska je asi nejzajímavější Alex). Mrkni na borce z Chuteboxe praktikují zejména standup tzn. Muay Thai nicméně jejich postoj je o dost jiný než postoj thaiboxera.


hytuk píše:i kondice lze natrénovat (nejenom pomocí) posilovacího náčiní je Ross Enemait www.rosstraining.com/articles


Ross je můj oblíbenec společně s mým kamarádem
Zachem Even-eschem
(mimo jiné oni se spolu také dobře znají)mám jeho knihy a právě on se Zachem jsou absolutní odmítači komerčních posiloven. Jejich tréninkové metody jsou podle mne spicka.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bjohny » stř 14. úno, 2007 16:58

hytuk: krásný duchaplný příspěvek :P :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod hytuk » čtv 15. úno, 2007 10:51

Samozřejmě, že postoje, údery i obecně technika se nutně mění se změnou typu boje a pravidel. Přesto něco, co lze nazvat ruským úderem existuje, trochu jsem pátral, nevím jestli je to zrovna ta nejlepší ukázka, ale našel jsem třeba tohle: http://video.google.com/videoplay?docid ... 03303917&q

Tenhle typ úderu určitě nelze použít vždy (člověk je při něm dost odkrytý) v typickém boxu tím méně, ale je to přesně ten úder který znám od Fedora. Jinak k bratřím Emelianenkům...mají nezaměnitelný styl boje a to zřejmě nejen díky vmíšení samba; k Alexandrovi...škoda že netrénuje tak poctivě jako Fedor, mohl by být už nejmíň na jeho úrovni (přesto myslím, že se k ní přibližuje).
Jinak kluci díky za vřelé odpovědi, možná skrz ně konečně dostanu chuť sem něco vyplodit trochu častěji, taky díky za odkaz na Zacha Eshe...ač mám najetou řadu těhle "underground koučů" na něho jsem ještě nenarazil...
hytuk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. led, 2007 0:00

Příspěvekod marvin » čtv 15. úno, 2007 12:15

hytuk - tak ako to ukazuje chlapik na videu som udieral do momentu kym som si nerozmlatil palec /klb/ o hlavu supera a nezacal som dostavat kapky od trenera na boxe ;) ... neviem ako to funguje rusom, mozno maju kovove palce ;), ale okrem toho pri tom udere sa desne otvara - co je sakra nebezpecne. Jedine co ma napada je, ze im to vychadza v MMA preto, ze su tam vacsinou "univerzalne' zalozeny bojovnici - viacej zamerany na zem ako na box a tie ruky nemaju take premakane ono aj ten fedor ked narazi na borca co dobre boxuje ide s nim okamzite na zem a asi vie velmi dobre preco ... vid napr. jeho zapas s crocopom kde v boxerskych vymenach tahal za kratsi koniec.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron