Aikido v K1

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Key » pát 16. bře, 2007 11:49

TongPa píše:To Key: Chtěl jsem se jen zeptat, jestli trénujete Aikido pouze v izolaci vašeho "dojo", nebo jsi si někdy také zkusil své schopnosti získané několikaletým tréninkem Aikido konfrontovat ve sparringu s nějakým praktikantem jiného BU / BS? Pokud ještě ne, zkus to.


Jo zkousel jsem, zal bohu se nejak nedokazu odprostit od sily a porad ji dost hojne pouzivam, takze to neni to krasne prave aikido, ale treba za par desitek let....
Jak rika jeden znamy z nemecka ..v aikido sila neni potreba ale hodi se (rika clovek kterej meri prez 2 metry a vazi prez metrak)
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

 

Příspěvekod DMC » pát 16. bře, 2007 11:58

nevim co je ve zduvodnini ..proc bych to delal... hloupeho?
ja se sice na k1 rad podivam ale neni nic co by me donutilo nechat do sebe takhle rezat ze sportu a to je asi pohled kazdyho rozumnyho cloveka


No jde hlavne o to, ze spousta aikidistu musi hrozne namahat sve intelektualni fondy a vymyslet vymluvy, proc se takovych akci neucastnit - jen aby nemuseli sami sobe priznat, ze i kdyby cvicili 10, 20 nebo 50 let, tak by v tom ringu dostali na prdel jak maly decka.


jo a kdyz cloveka vynasej na ramenouch tak ho vlastne taky nesou nohama napred ale protoze ze ho oslavujou neb vic ja 3-5 vterin by urcite nepotreboval Usmívající
by me zajimalo jestli jsi vubec nekdy videl nejakeho mistra aikido? nedej boze ze by jsi i u nej cvicil


Jo? :lol: A prosim te, jakou barvu ma v tom tvym vesmiru obloha? :lol:

PS: Omluva ostatnim zucastnenym - vim, ze se nejspis jedna o trolla, protoze tak zabednene se neprojevoval snad ani Sosuke blahe pameti. Ovsem zrovna dnes mam naladu na krmeni trollu :wink:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Key » pát 16. bře, 2007 12:15

DMC píše:No jde hlavne o to, ze spousta aikidistu musi hrozne namahat sve intelektualni fondy a vymyslet vymluvy, proc se takovych akci neucastnit - jen aby nemuseli sami sobe priznat, ze i kdyby cvicili 10, 20 nebo 50 let, tak by v tom ringu dostali na prdel jak maly decka.


Jo jo mas pravdu je to hruza porad vymeslet vymluvy.
Pravda je ze aikido je beh na extra dlouhou trat. Kdybych chtel nekomu ublizit (popr. vyhravat takove to souteze) chodil bych thajsky box nebo neco podobneho. Ale bych radsi vyresil situaci mirovejsi a utocnikovi neublizil, jen mu ukazal cestu. Coz je presne pristup aikido. To ale neznamena ze kdyz me naser.. tak jako aikidoka ti nedam jednu knockoutovacku na hlavu :-). Parkrat jsem delal vyhazovace a musim rict ze je spousta situaci kdy aikido je rozhodne lepsi nez box nebo neco podobneho. Obcas se totiz najdou lidi (pracovne jim rikam bezmozci), ktere nezastavis zadnou ranou, ale kdyz jeko aikidoka ustoupis a nechas ho projit treba do zdi, tak se vetsinou uklidni

A kdyz to vezmu z hlediska i ostatnich lidi, myslis ze je normalni nechavat si vytriskat mozek z hlavy? Podleme ne a tak tam nepujdu ani jako aikidoka ani bych tam nesel za jine bojove umeni

DMC píše:Jo? :lol: A prosim te, jakou barvu ma v tom tvym vesmiru obloha? :lol:

ruzova se zelenejma hvezdickama, ale ted zrovna svita a precha do zlutave s penou :-)

PS: a co ze jsem troll ? jsi jeste nevidel tvora kterymu funguje mozek na kremikovy bazi? nahodou v zime mi to srotuje hodne rychle :-P
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

.

Příspěvekod luen » pát 16. bře, 2007 13:41

Ja to vzdavam boj s blbosti nema smysl ... jednoho caryfuka nahradi druhym a vydava ho za toho "OPRAVDOVEHO" mistra. Pri precteni toho prispevku jsem si poprskal monitor ... Kdyz se dari, tak se dari http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... sc&start=0
tady mate taky vyzivu :D :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » pát 16. bře, 2007 17:55

Key píše:Obcas se totiz najdou lidi ...., ktere nezastavis zadnou ranou, ale kdyz jeko aikidoka ustoupis ...., tak se vetsinou uklidni

Bohajeho, vždyť já jsem vlastně aikidoka :idea:
Nic ve zlém, ale tohle není zásada aikida, nýbrž zdravého rozumu :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » pát 16. bře, 2007 18:01

Souhlasím s graverem. Ono se dost často ustupuje úplně v každém bu. Jinak to nejde, když se chceme vyhnout bombě :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod chachar » pát 16. bře, 2007 20:18

key:
to jsi myslel vazne s tim tvojim prvnim prispevkem?
jo a to ze ultimataci jsou ve 40 mrzaci je pekna blbost.
Couture Randy 44 let porad zapasi. mohl bych jemenovat vic takovych.
pravda nejake zdrav. problem. budou mit ale narozdil od lidi co delaji aikido neco nekdy opravdu umeli a dokazali. aikido mistri treba trenujou do 80 ale nikdy se rvat neumeli. at jim bylo 30,50 nebo 80.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » pát 16. bře, 2007 20:33

Samotný dotaz - Aikido v K1 - mě velice pobavil.
Aikidoka se mezi ty provazy dostane jedině jako ručníkový ovívač nějakého šampióna :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jeikob » pát 16. bře, 2007 20:59

No mne by zajímalo jak by si vedlo taichi.Ale žadný čarovaní ale za využití tech principu co mají tvořit podstatu. Tedy využívání rotačních technik vychylování ,využívaní síli soupeře. Proste to co vidím na aplikacích a případně ve filmech jako taichi master,ale v realné podobe.
jestli rozumíte co mám na mysli? Ale není to utok na vnitřní styly spíš naopak mne se líbí ty principy a určitá elegance při eliminaci oponenta.ale zajímá mne jak to ve skutečnosti je
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » sob 17. bře, 2007 1:17

oni moc dobře vědí proč tam nelezou......
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod sam-soi » sob 17. bře, 2007 9:27

sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod sam-soi » sob 17. bře, 2007 9:28

zde si pucim citata TongPa vystihnul to primo skvele :)

TongPa píše:Sorry za opakování odkazů na videa, ale je to pořád stejný, jako tohle... :D

Na prvním videu je "velký mistr" schopen své vlastní oddané žáky málem usmrtit pouhým pohledem... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=tib2Urowsdc&NR

a na druhém videu je naprosto impotentní proti Karate / BJJ soupeři... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=7jf3Gc2a ... ed&search=

Ten Brazilec tomu prostě nevěřil... Taková smůla... :twisted: :twisted: :twisted:
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod toddb » sob 17. bře, 2007 10:24

TongPa píše:To Key: Chtěl jsem se jen zeptat, jestli trénujete Aikido pouze v izolaci vašeho "dojo", nebo jsi si někdy také zkusil své schopnosti získané několikaletým tréninkem Aikido konfrontovat ve sparringu s nějakým praktikantem jiného BU / BS? Pokud ještě ne, zkus to. Jen abys nedopadl následovně... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=7jf3Gc2a ... ed&search=


Ten starej pan si ani neskrt a zda se, ze nikdy v zivote ani nedostal vetsi ranu..Nikdy se nepoustim do debat nad BU, ktery jsem nedelal, ale jestli takhle funguje aikido po x-letech cviceni, tak je to trochu smutne.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod graver » sob 17. bře, 2007 13:08

sam-soi píše:zde si pucim citata TongPa vystihnul to primo skvele :)

TongPa píše:Sorry za opakování odkazů na videa, ale je to pořád stejný, jako tohle... :D

Na prvním videu je "velký mistr" schopen své vlastní oddané žáky málem usmrtit pouhým pohledem... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=tib2Urowsdc&NR

a na druhém videu je naprosto impotentní proti Karate / BJJ soupeři... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=7jf3Gc2a ... ed&search=

Ten Brazilec tomu prostě nevěřil... Taková smůla... :twisted: :twisted: :twisted:

Nechápu, v čem je problém. Postě aplikace Ki mu funguje, jeho BU mu nefunguje :wink: :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » sob 17. bře, 2007 15:56

Položil jsem otázku o použití Ki(čchi) na dílku několika špičlkovým mistrům číského tradičního wušu a čchi kung.(pro zajímavost, Wu Bin, Zhang bao Yang-xin yi,Jin Lian-Wu styl taiji, Ling Chang Yong a Shao Jin Zhang-Pakua a Yi Quan, Shi De Yu, De Yuan a De Shui -klášter ©aolin atd. Všichni shodně a nezávisle na sobě odpověděli, že je to PODVOD a funguje to akorát ve filmu. To jenom k tomu "na dálku". PS: Číňani teď vymysleli nový zápasy v tradičním wušu jako před 100 lety, běží to v televizi na CCTV a je to BEZ CHRÁNIĆů a RUKAVIC. Pokusím se to ripnout, je to docela maso a na rozdíl od různých SANDA srandiček tam ti borci opravdu UMÍ a jdou hodně naostro.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » sob 17. bře, 2007 16:14

pavela píše:Položil jsem otázku o použití Ki(čchi) na dílku několika špičlkovým mistrům číského tradičního wušu a čchi kung.(pro zajímavost, Wu Bin, Zhang bao Yang-xin yi,Jin Lian-Wu styl taiji, Ling Chang Yong a Shao Jin Zhang-Pakua a Yi Quan, Shi De Yu, De Yuan a De Shui -klášter ©aolin atd. Všichni shodně a nezávisle na sobě odpověděli, že je to PODVOD a funguje to akorát ve filmu. To jenom k tomu "na dálku". PS: Číňani teď vymysleli nový zápasy v tradičním wušu jako před 100 lety, běží to v televizi na CCTV a je to BEZ CHRÁNIĆů a RUKAVIC. Pokusím se to ripnout, je to docela maso a na rozdíl od různých SANDA srandiček tam ti borci opravdu UMÍ a jdou hodně naostro.


Tak to by mne hodně zajímalo. A taková otázka pro pavelu, mám rad filmy především starší produkci. A zajímalo by mne ve kterých či kterém
je to kung fu či choreografie nejblíž realite . Nemyslím ani současnou ale třeba jak se bojovalo v první pulce minulýho století. Často ve filmech ze začátku 70. let jsou tam často místo přímejch uderu pestí spíš takový obloukový udery dlaněma. Třeba film Chinesse boxer
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Key » ned 18. bře, 2007 14:49

toddb píše:Ten starej pan si ani neskrt a zda se, ze nikdy v zivote ani nedostal vetsi ranu..Nikdy se nepoustim do debat nad BU, ktery jsem nedelal, ale jestli takhle funguje aikido po x-letech cviceni, tak je to trochu smutne.

Co to melo spolecneho s aikido? Zkuste se nekdy kouknou treba na Saito senseie, ktery uci aikido na Iwame. Pravidelne jezdi i do Bratislavi pokud chce nekdo videt poradne aikido.
Uz me dost ser.. nazory lidi ktery videli aikido akorat ze rychliku a to ani nepribrzdoval a maj nadherne ucelenej nazor na nej a jak je uplne na ..... Zajdete si nekdy na nejakeho mistra a tim nemyslim machyrka se 3.danem, ktery si mysli jak je dobrej, protoze 3. dan je z pohledu japoncu porad zakovsky stupen a pak se o aikidu bavte. Mate-li problem nalezt nejakeho mistra aikido 13-15.4. bude v Praze mistr Kern 8.dan
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

Příspěvekod toddb » ned 18. bře, 2007 15:11

Key: je mi fuk, co ten chlapek cvici, objevilo se to tu, tak jsem to zhodnotil ze svyho pohledu, at cvicil cokoliv, proste mu to nefunguje, neni schopnej reagovat ani na jedinej utok. Nemam absolutne nic proti aikidu, ale rekni mi proc mate porad potrebu ohanet se nejakymi mistry? K cemu mi je, kdyz se podivam na videa nebo seminar nejakyho mistra? Pro me, jakozto beznyho cvicence je podstatny jestli mi to bude fungovat ne za celej zivot cviceni, ale trebas za 2-3 roky, alespon nejakym zpusobem, jestli ne, tak je to pro me ztrata casu. Prijde mi, ze dost casto se zrovna tady zastupci aikida ohanej tim, ze je to natolik komplexni BU, ze musis jet minimalne 10 let, abys do toho trochu vice pronikl, mozny to je, ale co kdyz pak pri prvni konfrontaci s boxerem, thaiboxerem, kickboxerem zjistis, ze tech 10 let bylo proste uplne zbytecnych..
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod luen » ned 18. bře, 2007 15:37

pavela píše:Položil jsem otázku o použití Ki(čchi) na dílku několika špičlkovým mistrům číského tradičního wušu a čchi kung.(pro zajímavost, Wu Bin, Zhang bao Yang-xin yi,Jin Lian-Wu styl taiji, Ling Chang Yong a Shao Jin Zhang-Pakua a Yi Quan, Shi De Yu, De Yuan a De Shui -klášter ©aolin atd. Všichni shodně a nezávisle na sobě odpověděli, že je to PODVOD a funguje to akorát ve filmu. To jenom k tomu "na dálku". PS: Číňani teď vymysleli nový zápasy v tradičním wušu jako před 100 lety, běží to v televizi na CCTV a je to BEZ CHRÁNIĆů a RUKAVIC. Pokusím se to ripnout, je to docela maso a na rozdíl od různých SANDA srandiček tam ti borci opravdu UMÍ a jdou hodně naostro.


Dobra zprava, sice jsem v tomto ohledu trochu romantik, ale :wink: doufam, ze se tim jednou pro vzdy smaze rozdil (ktery bez pochyby vzniknul) mezi kung fu a modernimi bojovymi sporty ...

Sice jsou nekdy bojovnici MMA na desne mizerne urovni (osobne mam nejradeji "tradicni" thai box, box, volny styl ...), ale fandim vsemu co zlepsi uroven bu/bs obecne!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » ned 18. bře, 2007 16:13

4Key
Machýrkovi se 3 danem to nefunguje a Kernovi ano?Oba přece trénují aikido,které je o všem možném jen ne o boji a sebeobraně,tak jak by to jednomu z nich mohlo fungovat?Aikido můžeš cvičit 100 let,ale bojovat ani se bránit umět nebudeš,protože aikido o boji vůbec neni,takže ten tvůj Kern je z hlediska boje pořád stejně daleko jako ten 3 dan.

Aikido je dobré jen jako doplněk k něčemu dalšímu,naučíš se trochu pracovat s protivníkovým těžištěm,ale i to je pořád nic proti např. judu.Tělocvičny aikida jsou často narvané k prasknutí,protože lidi neradi tvrdě trénují,ale velice rádi před neznalci mluví o svých znalostech boje a BU.

4Pavela
Podrobnosti,podrobnosti,podr..... :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron