DO HLAVY

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

DO HLAVY

Příspěvekod Sai » pon 20. úno, 2006 21:00

Ahoj, :P

už se tu dlouho řešili samé banální pitchoviny, tak je na čase trochu změnit vzduch...

moc by mě zajímalo jak je vůbec s pověrami typu, že při dlouhodobějších úderech do hlavy.. box pro nechápavé :lol: ... se rozvíjejí nejrůznější fůjtablosti jako roztroušená skleróza, epilepsie.. apod

nechcu tu zas vyvolávat ňáký flamewar.. chtěl bych jenom získat hodnotné informace, protože jsem taky začal s muay thai.. :wink:

prosím ty.. kteří o téhle problematice nemají ani páru ať tu nepíší...o odpovědi typu myslím si, nebo mám pocit opravdu nestojím..

mějte se :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod Low » pon 20. úno, 2006 21:21

když to děláš amatérsky a v rozumný formě tak těžko něco hrozí, když se tomu ale věnuješ nezdravě dlouho a intenzivně stoprocentně to vliv má.. Prostě seš hloupější a hloupější. nebo se prostě boxu věnuje víc blbejch lidí a jsou blbý už od narození. ale nějaký studie na tohle téma jsem čet takže to na 100% vliv má. je rozdíl mezi boxem a kick/mt, protože v boxu těch ran chytíš daleko víc

nebezpečný je to hlavně protože s rukavicema se síla rozkládá na větší plochu a vznikaj otřesy - který jsou pro mozek a vnitřní orgány dost nebezpečný. když rukavici nemáš neni to o otřesu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » pon 20. úno, 2006 21:52

Low píše:nebezpečný je to hlavně protože s rukavicema se síla rozkládá na větší plochu a vznikaj otřesy - který jsou pro mozek a vnitřní orgány dost nebezpečný. když rukavici nemáš neni to o otřesu.


A to že se spousta energie zmaří v rukavicích je nic? Proč by se jinak rukavice používaly jako ochranný prostředek. To, že se síla rozkládá na větší plochu (menší tlak) je spíš pozitivum. Tento tvůj výrok příliš nechápu.


Jinak s Low souhlasím. Dostávat pravidelně petardy do škeble asi nic zdravýho nebude.

Líbil se mi výrok nějakého kouče když mu řekli, že většina jeho svěřenců má rozumu co se za nehet vejde: " To je pravda, ti kluci nejsou z nejchytřejších, ale pravda je taková, že oni už k nám blbí přišli!"
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » pon 20. úno, 2006 22:08

toman: nevim.. řekni někomu ať ti dá do žaludku s a bez.. a poznáš. s rukavicí je ta ruka taky trochu těžší..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod kryton » pon 20. úno, 2006 22:32

2 Toman: Jenomže problém boxu je v tom, že díky rukavici nedocházi k poškození obličeje(zlomení lícní kosti, čelisti) atd. tak často jako kdyby se boxovalo bez nich. Díky tomu člověk vydrží víc ran.. Jenomže mozku je v celku fuk jestli máš zlomenou čelist nebo ne jemu vadí otřes.. A těch je mnohem víc než kdyby se boxovalo bez rukavic...
kryton
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 18. úno, 2006 0:00

Příspěvekod pm » úte 21. úno, 2006 5:17

Sai: proc si zacal s Muay Thai?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » úte 21. úno, 2006 7:12

To co hlavě škodí nejvíc jsou KOčka. A KO je způsobeno nežádoucím zrychlením mozku a pokud se část energie ztratí v rukavicích, je pak energie potřebná pro zrychlení hlavy o něco menší než když jí předáš všechnu prostřednictvím pěsti... to je logické.

A ochrany před frakturama je jasná o tom se přece nemusíme bavit
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dong_wu » úte 21. úno, 2006 7:26

1. rukavice v boxu se zacaly pouzivat ne kvuli zranenim hlavy, ale kvuli zraneni RUKY.
2. v rukavici je to pro mozek vetsi otres.
3. pri jakemkoliv uderu do hlavy dochazi k mikrotraumatum z cehoz se muze rozjet i psychoza, schyzofrenie, epilepsie, roztrousena skeroza atd. (dulezite je ale slovo ROZJET => proste uz to v ty palici musi bejt - coz nemuze nikdo rict jestli to tam ma nebo ne). Jinak VELKE mnozstvi mikrotraumat ma urcity vliv na inteligenci i chovani jedince. Tolik klinicka psychologie........
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sai » úte 21. úno, 2006 9:16

PM: Dělal jsem necelý rok hung ga u p. Adámka, ale byly tam nějaké změny, které mi nevyhovovaly. Tak jsem zašel do Como-3 :wink: .. protože thaibox jsem chtěl zkusit už dávno :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 13:33

stávalo se mi , když jsem byl na lapách s těžkejma lidma že třeba kopeme kolena nebo front kick a i když se zapřu tak ta energie se mnou stejně prostě zatřese a pak mě z toho občas nějakou dobu bolel mozek.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 13:44

ukropcany: spis bych potreboval odsad ten mozkomisni mok v kterym je tem mozek umistenej aby nelital sem a tam.. :) jeden kamos mi rikal ze u nich v posilovne meli nejakyho thaiboxera kterej si nechal vyoperovat nervy z holeni. zajmavy co ?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod uniq » úte 21. úno, 2006 14:28

Velmi dobra tema, toto je dilema ktore riesim uz docela dlho.
Myslim si ze som docela inteligentny a chcel by som zacat z Thaiboxom ale neviem ci by rany do mojej hlavy po urcitej dobe so mna nespravili dementa, poznam chalanov ktory robia box a MT a myslim si ze maju viac v rukach ako v hlave. :roll:
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 14:35

uniq: MT bych se tolik nebal, je to prece jen o hodne o necem jinym nez box..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 14:53

ukropcany: no nevim ale znas takovy ty soukromy kliniky, tam ti za prachy udelaj vsechno, jen si myslim ze tohle je uplne zbytecny.. protoze ta holen to ze nekoho neco boli neco telo signalizuje..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » úte 21. úno, 2006 15:44

uniq píše:Myslim si ze som docela inteligentny


Ale to si tady přece o sobě myslíme všichni ... no néé :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 15:47

zajmavy je,ze my jsme se do hlavy nemlatime ale prijde mi ze jsem cim dal blbejsi. Souvislosti budou asi i jinde :P
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » úte 21. úno, 2006 20:22

Low píše:zajmavy je,ze my jsme se do hlavy nemlatime ale prijde mi ze jsem cim dal blbejsi. Souvislosti budou asi i jinde :P


no jo.. stárnutí nezastavíme.. už taky nemám takový mozek jako v pěti kdy jsem se sám naučil číst :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Low » úte 21. úno, 2006 20:31

sai: no jo ani se nechci videt v petadvaceti
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod uniq » stř 22. úno, 2006 7:08

Toman píše:
uniq píše:Myslim si ze som docela inteligentny


Ale to si tady přece o sobě myslíme všichni ... no néé :lol:


:wink:
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Zigi » stř 22. úno, 2006 15:02

Low píše:nebezpečný je to hlavně protože s rukavicema se síla rozkládá na větší plochu a vznikaj otřesy - který jsou pro mozek a vnitřní orgány dost nebezpečný. když rukavici nemáš neni to o otřesu.



Teda když jedou lidi sparing nebo zápas i v helmě, tak to už je asi úplně zabije, ne? Helma taky přece rozkládá otřes, stejně jako rukavice...
Ale nechci se hádat, popravdě, nejsem z toho moc moudrej, spíš mi to pls někdo vysvětlete, jaktože rukavice rozloží ránu a to je pro nás zle z hlediska otřesů a helma dělá totéž, ale u ní je to pro nás dobře(podle toho co jsem kdesi na netu četl).....jsem z toho jelen... 8O 8O 8O :wink: :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků