jak je to s posilováním???

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

jak je to s posilováním???

Příspěvekod Gladiatork1 » pon 01. led, 2007 22:09

čus chlapi,hele myslíte že má smysl posilovat podle nějakých treninkových plánů od nějakých kulturistů kde mají speciálně vymyšlený serie a opakování? Mě přijde že fighteří at už z thaiboxu,K-1,kickboxu,boxu atd. Prostě makaj pořádně na těch částech těla který chtějí posílit a hlavně dřou tvrdě. Jaký máte názor? díky moc.
Gladiatork1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod jjosef » úte 02. led, 2007 9:16

Smysl to urcite ma, ale musis si zvolit spravny system, spis od silovych borcu, nez kultiku.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Re: jak je to s posilováním???

Příspěvekod bjohny » úte 02. led, 2007 11:09

Gladiatork1 píše:čus chlapi,hele myslíte že má smysl posilovat podle nějakých treninkových plánů od nějakých kulturistů kde mají speciálně vymyšlený serie a opakování? Mě přijde že fighteří at už z thaiboxu,K-1,kickboxu,boxu atd. Prostě makaj pořádně na těch částech těla který chtějí posílit a hlavně dřou tvrdě. Jaký máte názor? díky moc.

smysl to ma......ale kdyz ti jde jen o silu tak si dej treb 3x tydne kruhovy nebo klasicky trenink a jen zakladni cviky.....v jeden den procvicuj treba cele telo...
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod bjohny » úte 02. led, 2007 11:16

treba ja ted posiluju jako vacsina kulturistu a sem spokojen.....vzdy davam prvni cvik na partii zakladni a 5serii z toho jedna je z max. vahou treba pro 1-3opakovani......dalsi dve cviky pak jedu takove spis na protahnuti a jemne dorazeni..........a zacinam citit ze kdyby sem zacal ted znova bouchat tak to pujde mnohem lepe 8)
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod diablik » úte 02. led, 2007 12:01

posilovat sa ma vyvazene,cele telo...napr. na kopacky su najlepsie tazke + vybusne drepy,ale musis posilovat aj hamstringy,lebo casom sa presily predok stehien,dojde k dysbalancii a budu ta boliet kolena,to iste hrudnik a antagonista k nemu chrbat a blahblahblah.... :wink: ...a hlavne posilujte s cielom zlepsit postavu,napravit svalove dyzbalancie a nerieste ko.otiny typu,ako a co mam posilovat aby som bol superkiller...specializovany vybusny trening sa dava az po urcitom obdobi a cykluje sa to..nie len tak halabala+musi ti to niekto ukazat+studuj na nete,zacal by som minimalne na ronnie.cz
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Gladiatork1 » úte 02. led, 2007 12:31

techniku cviků mám zmáklou i vým jaký cviky na jakou partii ale nevím kalik mám trenovat serii a opakování a v jakem pořadí mám delat jaké parie těla o to jde? muzete mi nekdo pomoct? Posilku mám pondělí a středa,jinak uterý a čtvrtek mám box.díky! Muj cíl je aby mi narostly ruce,ramena,prsa a chci spevnit celé tělo,zejména břicho,také mi jde o nabrání co nejvyší síly.
Gladiatork1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jjosef » úte 02. led, 2007 12:43

Tak tohle je hodnerozebíraná otázka. Hele, kolik serii a cviku nejde presne rict, to si musi kazdy vyzkouset. Pokud chces presny rozpis, tak se koukni na silove rozpisy od ivanova, nebo sheika...atd, na netu je toho dost.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod jjosef » úte 02. led, 2007 12:45

Jo, pises ramena, ruce, kozy, to je obvykla chyba preferovani techto partii.Beze silnych noh sou ti stejne nanic, trenuj tak, at to v tom boxu uzijes, dulezite sou prave nohy a stred tela.Nabirej soumerne.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod hytuk » úte 02. led, 2007 16:03

Přesně tak...navíc...obecně lze říct, že je lepší v posilovně k bojovým sportům a uměním cvičit celé tělo a neizolovat partie tak jako kulturisté. Tj. doporučuji vzpěračské cviky, tj. přemístění atd., které se jedou ve více sériích(5) s těžšími váhami a menším počtem opakování, obecně uznávaným, účinným a přitom jednoduchým principem cvičení dynamiky je odjetí dvou sérií klasicky kuluristicky, např. bench press a pak následují dvě série plyometrického cvičení na stejnou svalovou skupinu(tj. např. kliky s tlesknutím, stínový box s jednoručkami vleže na lavici), obdobně dřepy s činkou a pak nějaké poskoky, či výskoky s lehčí váhou, na ramena tlaky, a pak výbušné tlaky s velkou činkou opřenou jedním koncem bez závaží o patu zdi(špatně se to vystvětluje), jinak též skvělý je kruhový trénink, jehož principy jsou na netu snadno vyhledatelné, není přímo zaměřen na dynamiku, spíše na rozvoj síly, pružnosti a kardia. ANi klasický kulturistický trénink není na škodu, ale když už, doporučuji cvičit víc partií než jednu za trénink(tj. třeba bicepsy a záda, pak ramena a prsa atd., a ne pouze jednu partii denně, což je poslední dobou v "módě". Dále po tréninku strečink. Co se týče síly úderu, doporučuju cviky na rotaci trupu(tj. ruské twisty atd.) Je samozřejmě mnoho jiných principů jak cvičit dynamiku, či obecněji sílu užitečnou pro bojovníky: z nejznámějších: medicinbal, vrh koulí, gumové expandery, trénink z palicí, sprinty atd. atd. Jen si vybrat a pak už nežvanit a začít, každý druh cvičení přináší výsledky jde o to trénovat dostatečně pečlivě a tvrději než tvrdě.
hytuk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. led, 2007 0:00

Příspěvekod bjohny » úte 02. led, 2007 16:28

gladiatork1.....
pozri se do zrkadla a zeptej se sam sebe z kt. partii jsi spokojen :roll: .....kdyz mas posilovnu dva krat tydne tak bych doporucil treba takhle:
Po\prsa,ramena,triceps
Ut\zada,nohy,biceps
....bricho posilis u boxu.........
...me by ale tato kombinace nevyhovela jel bych spis:
Po\prsa,biceps,nohy
Ut\zada,ramena,triceps
....co se tyka serii tak treba 4serie a jeden cvik na partii
prsa - benchpress na sikme lavicce hlavou nahoru
biceps - zdvihy z velkou cinkou, nebo EZ
nohy - drepy, zakopavani
zada - zhyby, mrtvy tah
ramena - military press, zvedani ramen
triceps - bench uzkym hmatem nebo francouzske tlaky v leze
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

 

Příspěvekod jeikob » úte 02. led, 2007 16:54

asi taky zaleží jakej kdo je somatotyp. kdo neví tak asrhenik,piknik a athlet ty zakladní.a takovej astenik kdyby delal co delal vazba z nej nebude.ale muže mít takovou tu pružnou a rychlou sílu.a taky na druhu BU
Já jsem od přírody takovej ten pružnej hubenour a vyhovujou mi kliky,shyby,švihadlo a nanejvejš malý činky.Přijde mi to ted taková blbá moda bejt namakaná hrana.Kouknete li se na starší dokumenty třeba tak vetšina lidí je hubenejch a museli často makat a určite meli sílu.Nebo ty asiati
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » úte 02. led, 2007 17:15

bjohny píše:gladiatork1.....
pozri se do zrkadla a zeptej se sam sebe z kt. partii jsi spokojen :roll: .....kdyz mas posilovnu dva krat tydne tak bych doporucil treba takhle:
Po\prsa,ramena,triceps
Ut\zada,nohy,biceps
....bricho posilis u boxu.........
...me by ale tato kombinace nevyhovela jel bych spis:
Po\prsa,biceps,nohy
Ut\zada,ramena,triceps
....co se tyka serii tak treba 4serie a jeden cvik na partii
prsa - benchpress na sikme lavicce hlavou nahoru
biceps - zdvihy z velkou cinkou, nebo EZ
nohy - drepy, zakopavani
zada - zhyby, mrtvy tah
ramena - military press, zvedani ramen
triceps - bench uzkym hmatem nebo francouzske tlaky v leze


Souhlasim...ale nedoprucuju jeden cvik na ednu partii. Je to malo...jeden cvik nezapoji vzdy rovnomerne vsechny vlakna,upony atd. Takze stridat cviky na tu samou partii je docela dulezite. Jestli to nestihas v treninku tak stridej cviky treba trenink od treninku...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Snooorri » úte 02. led, 2007 17:28

Gladiatork1 píše:techniku cviků mám zmáklou i vým jaký cviky na jakou partii ale nevím kalik mám trenovat serii a opakování a v jakem pořadí mám delat jaké parie těla o to jde? muzete mi nekdo pomoct? Posilku mám pondělí a středa,jinak uterý a čtvrtek mám box.díky! Muj cíl je aby mi narostly ruce,ramena,prsa a chci spevnit celé tělo,zejména břicho,také mi jde o nabrání co nejvyší síly.

Skus se stredni vahou zavaží na výdrž (taky to vyrýsuje svaly), a s vysokou na max sílu (a oběm). u vydrže 3-5 opakování (kdo se citi klido víc) a u síly 2-3 (zase:pak klido víc). Opakování kolik dáš+5 :D :D
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod bjohny » úte 02. led, 2007 18:23

Baxxse:....ja delam tri cviky.....jenze jedu posilovnu(jen cisto posilovnu) Po,Ut,Ct,Pa 8) takze jedu v jeden den dve partie a na kazdou kolem 12serii
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod TongPa » úte 02. led, 2007 19:33

Hmm... posilovna a BU/BS, to je poněkud široké téma... Pro "bojovníka" by měl být prioritou sílový nárůst a ne nějaká kulturistická objemovka... A od toho by se měl odvíjet i samotný trénink. Měl by obsahovat zejména základní silové cviky, kdy v součinnosti "pracuje" více svalových skupin, tedy žádné izolované honění bicepsů... :roll: Kruhový trénink je pro účely BU/BS poměrně dobrou alternativou, protože mimo silového nárůstu zvyšuje i výkon oběhové soutavy. K jeho kvalitní realizaci však potřebujete poměrně dost volného cvičebního náčiní, což je například za běžného provozu nějakého fitnescentra prakticky neřešitelný problém... Jak si rozložit posilovací trénink v průběhu týdne záleží i na tom, jak často BU / BS trénujete.
Pokud totiž trénujete 4x až 5x týdně a na tréninku tvrdě "pracujete" na lapách a box. pytlích, není z hlediska regenerace (pokud normálně chodíte do zaměstnání) vhodné absolvovat v průběhu týdne ještě nějaké extra posilovací tréninky. V takovém případě je vhodné krátký posilovací trénink zařadit na konec tréninku BU/BS a to jen pár cviků tak, aby se každá partie cvičila pouze 1x týdně. Pokud máte například trénink BU/BS Po, Út, Čt a Pá, zacvičíte si Po: Benchpress a kliky na bradlech, Út: přítahy činky v předklonu a shyby, Čt: Military press (nebo tlaky za hlavou) a přítahy činky k bradě a v Pá se před víkendovou regenerací dorazíte například mrtvým tahem a dřepy. Břicho se většinou cvičí v průběhu každého tréninku BU/BS.
Pokud trénujete BU/BS pouze 2x - 3x týdně, bude vhodnější posilovací trénink absolvovat ve volných dnech, v pohodě stačí 2x týdně a na každém tréninku procvičit celé tělo. Opět to chce základní silové cviky... Jednu až dvě série s 12 - 20 opakováními na důkladné rozehřátí a pak silové série 4 až max. 6 opakování a snažit se o výbušné provedení cviků a v plném rozsahu pohybu. Dobré je například při Benchpressu "tlačit" ke krku. Sice musíte pracovat s o něco nižší váhou, než s "tlačením" na prsa, ale výborně se protáhnete a vaše svaly se "naučí" zabírat v celém rozsahu... Když pak vidíte náctiletá paka, která při benchpressu zastavují osu činky už cca 20 cm nad hrudníkem, jen aby mohli cvičit s větší váhou a vypadali silnější, tak... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » úte 02. led, 2007 20:28

bjohny píše:Baxxse:....ja delam tri cviky.....jenze jedu posilovnu(jen cisto posilovnu) Po,Ut,Ct,Pa 8) takze jedu v jeden den dve partie a na kazdou kolem 12serii


Ja taky delam tri ruzne cviky a taky chodim ciste do posilovny 4x tydne. Ale moje odpoved nebyla mirena na to jak cvicis ty, ale na to jak si radil...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » úte 02. led, 2007 20:31

Pokud trénujete BU/BS pouze 2x - 3x týdně, bude vhodnější posilovací trénink absolvovat ve volných dnech, v pohodě stačí 2x týdně a na každém tréninku procvičit celé tělo.


Zalezi na tom ceho chces dosahnut...nekomu to treba nestaci...

Pro "bojovníka" by měl být prioritou sílový nárůst a ne nějaká kulturistická objemovka...


To se sebou docela souvisi...tezko muzes ziskavat silu a nezvysovat u toho objem...Kazdopadne i nejaky objem je dulezity pro BS...ono byt pohubly ale presto mit uder kterym prelomim deset cihel taky neni zrovinka dobre. Chce to i nejakou svalovinu ktera odola uderu,ktery muze clovek inkasovat...
Naposledy upravil Baxxse dne úte 02. led, 2007 21:26, celkově upraveno 1
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » úte 02. led, 2007 21:16

Baxxse píše:...tezko muzes ziskavat silu a nezvisovat u toho objem...Kazdopadne i nejaky objem je dulezity pro BS...ono byt pohubly ale presto mit uder kterym prelomim deset cihel taky neni zrovinka dobre. Chce to i nejakou svalovinu ktera odola uderu,ktery muze clovek inkasovat...

No to je snad jasný, že je zvyšování síly při silovém tréninku od určité fáze provázeno také růstem objemů svalů. Viděl jsi snad někdy silové trojbojaře či vzpěrače, kteří by "neměli svaly"? Ale jde o to, že silový posilovací trénink ti dává v kombinaci se silově - vytrvalostním cvičením v BU/BS (například box. pytel) nejlepší poměr síla / osobní hmotnost.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » úte 02. led, 2007 21:34

No to je snad jasný, že je zvyšování síly při silovém tréninku od určité fáze provázeno také růstem objemů svalů. Viděl jsi snad někdy silové trojbojaře či vzpěrače, kteří by "neměli svaly"?


No ja ne...ale z tveho prispevku jsem pochopil ze ty asi jo,ale jak se nejspis vysvetlilo tak taky ne...



Ale jde o to, že silový posilovací trénink ti dává v kombinaci se silově - vytrvalostním cvičením v BU/BS (například box. pytel) nejlepší poměr síla / osobní hmotnost.


Co pro tebe znamena nejlepsi pomer sila/osobni hmotnost...to jako ze pri dane hmotnosti maximalni sila??
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » úte 02. led, 2007 23:31

Baxxse píše:Co pro tebe znamena nejlepsi pomer sila/osobni hmotnost...to jako ze pri dane hmotnosti maximalni sila??

Tak nějak, ale spíš jsem měl napsat maximální výkon (= síla a rychlost) při dané hmotnosti.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron