Kryti uderu

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kryti uderu

Příspěvekod Khanh » pát 13. dub, 2007 22:13

Dobry den,
asi mesic chodim na Thai box a bavi me to.
Jde o to,ze se vubec neumim kryt.Myslim,kdyz utoci rukama.
Nesparujeme,ale nekdy zkousime to,ze se jeden kryje a druhy utoci jenom rukama a ja se proste nedokazu kryt.Treba vykreju 2 haky,ale nasledne hned dostanu direkt nebo zvedak a ja proste si tam necham tu mezeru a volnej oblicej :?
To se stava,kdyz se chci nejak aktivne zapojit do obrany..vyrazeni direktu do stran,podplouvani haku a podobne.Mozna to rikam blbe,ale snad vite,co mam na mysli.
Pri pasivni obrane,kdy mam ruce na cele a jenom s nima "jezdim" to neni tak hrozne.To nejak kontroluju a ani mezery se tam nenechavam,ale jakmile se chci aktivne zapojit do braneni,tak kdyby to nebylo jen takove postuchovani,ale normalni rany,tak bych byl po par vterinach urcite KO :oops:
Tak jsem se chtel zeptat,zda je normalni,ze se ted nedokazu vubec kryt nebo proste to v sobe nekdo nema a ani treninky tomu moc nepomuzou?Jde mi o to,ze zacinam celkem dobre,snazim se a techniku se ucim snad rychle,ale pri tom braneni mam pocit jako nejvetsi lama na svete :lol: Jake byly vase zacatky?
Dekuji za odpovedi.
Khanh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 05. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » pát 13. dub, 2007 22:39

začátky jsou vždycky těžký...a i po letech cvičení narazíš na lidi,co si Tě "povodí",jak malýho kluka..... :wink: Nevěš hlavu,nechtěj zázraky na počkání a cvič..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » sob 14. dub, 2007 0:05

co taky čekáš když začínáš? :D že vše raz dva zvládneš, to chce čas a hodně tréninku a sparingů :wink: jediné co v sobě někdo má je talent a s ním to jde pak daleko lépe, ale žádný učený z nebe nespadl....

neboj ono se to časem bude zlepšovat, bude to sice bolet ale bez toho to nejde :twisted:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » sob 14. dub, 2007 12:13

zober si, ze bloky, ktore sa ucis su po mesiaci telu este stale neprirodzene pohyby na ktore si treba zvyknut a zautomatizovat ich a to sa robi dlhym a pracnym treningom :wink:


ono sa to casom bude zlepsovat, aj ked suhlasim s ukropcanym, ze su proste taky ludia, ktori ta zlozia, nech robis co robis :cry:
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 14. dub, 2007 13:10

No s karate si pamatuju že vykrýt víc jak tři udery při volném kumite byl kumšt. jedine proti nějakému začátečníkovi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod seanae » pon 16. dub, 2007 9:03

:D :D :D to fakt ze zacatku
sem si dal volnej zapas na contact s karatistou (fialovym) ja delam
kung-fu musim rict ze to bylo fakt fajn vykryvani uderu i kopu bylo vzajemne skoro porad. Jen si Vasek neumi krejt hlavu tam se pozna na co u nas na karate nekladou duraz :D :D
seanae
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. bře, 2005 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Kh21 » pon 16. dub, 2007 22:15

Neboj bracho,casem to pujde.
Kh21
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 16. dub, 2007 23:16

Po mesici cviceni jsem si pripadal jak tele a ze to nikdy nezvladnu. Casem se to lepsi a lepsi...takze vydrz a uvidis!!!
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Obrana

Příspěvekod lukaskon » úte 17. dub, 2007 22:16

No abych řekl pravdu celkem si mě zklamal :-(
Obrana je základ, proto já osobně učím jako jedno z prvních obranu ve dvojitém krytu. Není důležité soupeře zmydlit, ale neodejít s hlavou jako televizí :-)
Při úderech je hlavní pravidlo: jedna bije druhá kryje, takže vždy musí být brada opřená o rameno z jedné strany a schovaná za pěst ze strany druhé, ale něco takového se prvně špatně vysvětluje po netu a textem a za druhé ti to musí vysvětlit trenér. Na druhou stranu chodíš na tréninky krátce, takže budeš mít ještě dlouho a často problémy s technikou a podobně. Zkus to však prvně probrat s trenérem, n by ti měl vše vysvětlit pokud je kvalitní ...
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Khanh » úte 17. dub, 2007 23:33

Dekuji vsem za odpovedi a rady.
Jak jsem rikal,tak na treninku jeste nesparujeme,tak jsem si dnes s kamaradem dal mensi sparring,aby me to naucil.Sice nechodi tak moc dlouho,ale ma na to proste talent.
Pri tom sparringu jsem zpocatku na utoky reagoval instinktivne a dost blbe.
Furt jsem ustupoval dozadu,strkal moc ruce dopredu a misto kryti hlavy jsem se snazil divnyma zpusobama za kazdou cenu vyrazit ranu.Ono sice prvni ranu vyrazim,ale hned dostanu druhou na nekryte misto.Takze vsechno spatne.Ale ke konci to uz slo mnohem lepe,nez ze zacatku.Myslim,ze je to zvykem a snad casem se to zlepsi.Jak psal CiD,tak ty pohyby jsou pro me asi vazne jeste neprirozene..taky jsem to tak citil.

lukaskon:No prave,ze vim,ze obrana bude asi zaklad a kdyz mi nejde,tak to je hodne spatny.Proto sem pisu.No,ale ja to vim,jak se mam kryt a co mam delat,ale proste v ty rychlosti to uplne zacnu ignorovat a zacnu se kryt instinktivne a to dost spatne.Nevim proc,ale mam vsugerovano,ze za zadnou cenu se me nesmim souper dotknout hlavy,takze bez premysleni jsem ze zacatku treba zacal vyrazet vsechny rany do vsech moznejch stran..jako nejaky kung-fu z filmu :lol: Ale pak jsem nejak ten blok prekonal a delal to normalne.Treba mi pomohlo,kdyz jsme zkouseli to,ze na me utocil jenom rukama,ale pomalu a postupne zrychloval tempo,tak to jsem se pak zacal nejak chytat.Ale furt ustupuju dozadu,i kdyz vim,ze to nemam delat a ani to nechci delat.Proste nejak samo.Tak jsme to vyresili tak,ze jsme si sedli proti sobe a ja za zady mel zed.Tak to mi taky hodne pomohlo.
Dam vedet casem,jak mi to jde :roll:
Khanh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 05. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod player » pát 20. dub, 2007 17:54

Mno jestli ti prijde tezke kryt se v rukavicich, tak se priprav na to, ze bez nich to je jeste peprnejsi, pokud nebudes uvazovat jen o pusobeni v ringu;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Mimo ring

Příspěvekod lukaskon » pát 20. dub, 2007 22:31

Jenže mimo ring je to hodně jiné ... nejen že kryt je méně učínný, ale i jednotlivé rány jsou mnohem účinější. Zárověň se vytrácejí pravidla, dochází na chvaty a podobně. Mnohem více je rozhodující odolnost a srdce jedince. Ring a ulice jsou téměř nesrovnatelné ... to platí pro mě i ostatní.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » pát 20. dub, 2007 22:46

...vsak o tom mluvim :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Khanh » pát 20. dub, 2007 23:47

No ja ani neuvazuju o tom ringu.Cvicim ted hlavne pro fyzicku a dobry pocit.Samozrejme,ze sparringy bych chtel,protoze si myslim,ze tam se to naucim nejlepe.Ale o zapasech nemam ani pomysleni.Ale kdo vi,jaky budu mit nazor treba za 2-3 roky.
Khanh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 05. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Trénink

Příspěvekod lukaskon » sob 21. dub, 2007 8:18

Khanh píše:No ja ani neuvazuju o tom ringu.Cvicim ted hlavne pro fyzicku a dobry pocit.Samozrejme,ze sparringy bych chtel,protoze si myslim,ze tam se to naucim nejlepe.Ale o zapasech nemam ani pomysleni.Ale kdo vi,jaky budu mit nazor treba za 2-3 roky.


To je dobrý postoj, naprosto schvaluju. Trénuj si pro sebe, zkus si i sparingy, protože bez nich to není ono a pokud by tě to někdy chytlo víc můžeš zkusit, či si ověřit své dovednosti i v ringu.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » sob 21. dub, 2007 14:11

ukropcany píše:
player píše:...vsak o tom mluvim :wink:
A ja že si myslel zázračnú formulku "jú už nemúžu, já už nemúžu..." :twisted:


..tu uz sem dlouho nepouzil.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » sob 21. dub, 2007 18:44

...naposled sem to slysel od jedne slecny pode mnou, ale to sem asi nepatri :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod CiD » sob 21. dub, 2007 21:02

...naposled sem to slysel od jedne slecny pode mnou, ale to sem asi nepatri Velmi šťastný


:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

ale ano, nepatri to sem...
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron