Rozvička

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Rozvička

Příspěvekod Tyrman » stř 08. srp, 2007 15:01

Zdarec

Je tu mezi námi určitě pár borců, co se rádi pochlubí. :D

Chci se zeptat, jaké používáte rozvičky? Napište jakým způsobem se připravujete na výkon v tréninku a jak dlouho by podle Vás měla rozvička ideálně trvat? Díkec za odpověď a mějte se! :idea:
!!Fuck Ego!!
Tyrman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát 01. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny

 

Příspěvekod TF » stř 08. srp, 2007 15:45

klasický protažení plus atletická rozcvička a samozřejmě švihadlo aspon 10 minut :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Jendis » stř 08. srp, 2007 16:15

Pečlivé protažení ve dvojicích + rychlé zahřátí.....optimálně celkem tak 1/2 hodiny.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » stř 08. srp, 2007 17:00

Už mám kapku přetočený tachometr a dýl ju do otáček, takže taky rychlé zahřátí běh, kliky apod.) + dobrý strečink, tak 20 min. Část rozcvičky mám za sebou, když vyjdu schody do šatny :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Quan-Chi » stř 08. srp, 2007 17:43

V Judu jen samotná rozvicka trvala minimalne pul hodiny, spis 45 minut nez se vubec preslo k technikam. Zahrati, protazeni, stretching, pady, nakonec i drobet gymnastiky, sem tam i decentne posilovani. Bylo to skvele, na to ze ´cek tahal 70ti kilovy mamlase na zadech, sem nikdy nemel zadne zdravotni potize...

v soucasne dobe u jineho bu jsme to s rozcvickou a protahovanim tolik nehrotili (15 minut?), vysledkem jsou bolava zada, kycle, trisla, kotniky......a to na zadech ani nikoho netaham :o) - resume - kopat na hlavu bez DUKLADNEHO protazeni a zahrati je cesta do pekel ;-)
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Taky si přisadim ...

Příspěvekod lukaskon » stř 08. srp, 2007 21:14

... no já už se rozcvičuju přes 20 let. Ale nikdy jsem tomu moc nedal a nikdy jsem se nevěnoval ani uvolnění. Jsem schopnej přijít na trénink, 15 minut ležet na žíněnce, namotat si bandáže a pak odsparovat 12 kol a zase bez uvolnění jít do sprchy a domů. O tom, že to není ideální se bavit nebudeme :-) Zatím zdraví celkem ujde, ale po 20-ti letech už cítím problémy, minimálně v tom, že jsem nehorázně zkrácenej :-) Ale na druhou stranu na to jak sportuju to není nic hroznýho.

Jinak ideální rozcvička je podle mě tak 15 min a to samý platí o uvolnění po tréninku. Nedával bych tam ani švihadlo ani kliky a podobně, prostě především strečink a pár cviků na protažení a zahřátí zároveň. Ale každý z nás je individuální, každému vyhovuje něco jiného a každý má jiné představy. Udělej si to podle sebe ... Ale klidně si nech poradit.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod CiD » stř 08. srp, 2007 21:17

nejaky ten strecing, zopar cvikov na rozhybanie a zahriatie, potom niekolko desiatok uderov a kopov :)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPa » čtv 09. srp, 2007 8:09

Já se rozcvičuju cca 15 minut = zahřátí, rozhýbání kloubů a protažení. Není od věci na to navázat ještě nějakým tím kolem stínového boxu. Když vidím některý mlaďasy, jak kašlou na pořádný rozcvičení (které je trenér samozřejmě naučil), tak jim říkám: "Jó, když vám je x - náct nebo dvacet - x, to mladý tělo hodně snese a rychle se regeneruje... Ale taky si všechno pamatuje! Až se překulíte přes 30 a bude se blížit 40, všechno vám to spočítá... :twisted: " Já osobně se před tréninkem pořádně nerozcvičit, tak je ze mě za pár měsíců invalida... :?

Jinak ty bolesti zad u některých x - boxerů podle mého názoru nesouvisí s rozcvičením, ale se špatným držením těla a svalovou disbalancí. Boxer stráví většinu tréninku nahrbený a pokud to nějak nekompenzuje, tak jsou výsledkem zkrácené prsní svaly a povolené trapézy a mezilopatkové svaly, případně vzpřimovače. Člověk pak je trvale nahrbenej s ramenama dopředu a má páteř v nepřirozené pozici = časem přijdou bolesti zad. Málokdy vidím, že by to někdo kompenzoval, přitom jen stačí na konci tréninku pořádně protáhnout prsní svaly a nějakým tím cvikem na záda se trochu narovnat... Další příčinou bolesti zad může být nesprávná technika posilování břišních svalů, například při leh - sedech se člověk musí pěkně balit do klubíčka, pokud se někdo zvedá s rovnýma zádama jako prkno, práci břišních svalů částečně suplují bederokyčelní svaly a výsledkem jsou bolesti "v kříži"... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků