Jaký boxovací pytel?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Jaký boxovací pytel?

Příspěvekod Ramai » stř 26. pro, 2007 16:19

Ahoj,

chtěl bych se prostřednictvím diskuze zeptat někoho zasvěceného, jaký boxovací pytel by doporučil převážně na kickbox? Z internetu mě zaujaly značky topten, fighter, piran... jaká by mohla vydržet nejvíce, resp. které boxovací pytle se používají v praxi v tělocvičnách? Také bych mě zajímaly doporučené velikosti a výplně (chápu že je to individuální, ale sháním konkrétní typ). Preferoval bych spíš tvrdší kontakt s materiálem.
Na závěr bych měl ještě otázku ohledně pytlovek - preferujete spíš "palčáky", nebo prstové?

Budu vděčný za každou odpoveď, protože nesháním zboží "na jeden rok"...

Zdraví Ramai*
Ramai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 13. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod scout » stř 26. pro, 2007 18:59

zdarec chlape...vyber si nejakej kvalitnejsi...top ten by nemusel byt spatny...pak je otazka jeho zakotveni...neketere starsi forum o tom bylo.....pokud trenujes i kopy zvolil bych co nejdelsi pytel..ktery se da spoustet apod. .....pytlovky staceji takzvane palcaky nebo nevim jak tomu rikas..prstove uz jsou skoro na grapling aj......doporucuju z vlastnich skusenosti dobre bandazuj i palce...jsou nachylne pri sparingu k nastipnuti......hodne boxeru jak jsem chodil mnelo problemy s palcemi....vol urcite elasticke bandaze.......... :lol: :wink: zadr a hezke vanoce.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » stř 26. pro, 2007 19:00

ne zadr ...ale zdar.....cau.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Vybava

Příspěvekod lukaskon » čtv 27. pro, 2007 18:57

Tak ja doporucuju predevsim nepruzne bandaze. Elasticke je slozitejsi namotat a casto je mas bud volne a nebo prilis utazene a nedokrvuje se ti ruka!!!
Ohladne vybavy tedy pytle a pytlovek doporucuju tenhle pytel http://www.piransport.cz/prodej/boxovac ... il&zid=248 je tvrdy, velky a tezky a samozrejme kvalitni, co se pytlovek tyce videl bych to na tyto, kazdej kdo je ma si je chvali http://www.piransport.cz/prodej/pytlovk ... il&zid=185 oboji je Piran je to vetsinou 90% kvality Top Ten, ale mnohem levnejsi. No a kdyz si to objednas pres muj web mas k tomu jeste 15% slevu. Klidne napis SZ pokud se rozhodnes pro tuto variantu.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod mademan » čtv 27. pro, 2007 22:22

s pytlami Katsudo ma niekto skusenosti? V blizkej dobe planujem kupit nejaky, co najvacsi, pytel.. Katsudo ma myslim 180cm za realtivne nizku cenu, ich kvalitu vsak nepoznam.. (?)
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod diablik » čtv 27. pro, 2007 22:33

mademan píše:s pytlami Katsudo ma niekto skusenosti? V blizkej dobe planujem kupit nejaky, co najvacsi, pytel.. Katsudo ma myslim 180cm za realtivne nizku cenu, ich kvalitu vsak nepoznam.. (?)

..ten velky thai mech je good cena a slusna kvalita..to toho isteho bucham :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod mademan » pát 28. pro, 2007 1:19

diablik> vyborne :) este jedna vec vsak, myslim ze tam rozlisuju profi a neprofi vypln? Nevies ake su tam rozdiely?
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod diablik » pát 28. pro, 2007 1:38

mademan píše:diablik> vyborne :) este jedna vec vsak, myslim ze tam rozlisuju profi a neprofi vypln? Nevies ake su tam rozdiely?

8O neblazni..je tam nasekana latka a je fakt gut za tu cenu..nevymyslaj priteli :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

.

Příspěvekod luen » pát 28. pro, 2007 2:10

Doporucuji Piran i Katsudo :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Jaký boxovací pytel?

Příspěvekod TongPa » sob 29. pro, 2007 12:05

Ramai píše:Ahoj,

chtěl bych se prostřednictvím diskuze zeptat někoho zasvěceného, jaký boxovací pytel by doporučil převážně na kickbox? Z internetu mě zaujaly značky topten, fighter, piran... jaká by mohla vydržet nejvíce, resp. které boxovací pytle se používají v praxi v tělocvičnách? Také bych mě zajímaly doporučené velikosti a výplně (chápu že je to individuální, ale sháním konkrétní typ). Preferoval bych spíš tvrdší kontakt s materiálem.
Na závěr bych měl ještě otázku ohledně pytlovek - preferujete spíš "palčáky", nebo prstové?

Budu vděčný za každou odpoveď, protože nesháním zboží "na jeden rok"...

Zdraví Ramai*

Pokud chceš na pytli trénovat převážně techniky kickboxu, pořiď si pytlovky "palčáky", máš v nich stejné držení ruky jako v 10oz, navíc pytlovky "prstovky" nejsou moc dobrý pro zvedáky. Pokud nejsi vyloženě nějaký prcek a muší váha, pořiď si box. pytel těžší, ať ti časem nelítá jako punchball. Vhodných značek a typů jak pro pytlovky, tak pro pytel je víc, ale pokud chceš osvědčenou kvalitu, dej klidně na doporučení lukaskona, můžeš využít i tu slevu. Jinak ačkoliv toho na pytlích moc zkazit nejde, pro "práci" v rozsahu pásem stehna až hlava na základě osobních zkušeností nedoporučuju značku Mad Max, protože ty pytle jsou konstrukčně špatně řešené. Jsou totiž ze dvou dílů, které jsou zhruba uprostřed pytle spojené pruhem kůže (viz. obrázek z netu) a když máte opravdu ránu a tlučete v okolí tohoto spoje, časem se vám podaří švy na tom pruhu přetrhnout a udělat tam díru. Pokud by jste pokračovali, pytel se rozpadne na dvě části. My jsme pytel tehdy reklamovali a vybrali si jinou značku. Pozoruhodné bylo to, že ačkoliv onen prodejce prodal těchto pytlů docela slušný počet a na základě našich připomínek pochopil, že je to opravdu konstrukční chyba, byli jsme jediní, kdo to dokázal zničit... Vysvětlení je prosté - drtivá většina lidí, kteří si box. pytel koupí, do toho někde chvíli bez znalostí správné techniky mlátí a pak zjistí, že se z nich za 14 dní nestal Mike Tyson, že je to namáhavé, někteří si i zraní zápěstí... A pytel končí zaprášený někde na půdě, případně časem v bazaru. Proto někdy není od věci si projít nějaké bazary a inzerci, lze tam občas pořídit kvalitní neopotřebovaný pytel za dobrou cenu.

http://img244.imageshack.us/img244/1007/madmaxcq6.jpg
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod Hyperboreus » sob 29. pro, 2007 17:37

Zdar.Katsudo mohu jen doporučit,kdysi jsem je prodával i odzkoušel.Za ty prachy dobré.....))))
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod spacer » pon 02. úno, 2009 12:11

Cavte,
ake box vrece by ste mi doporucili, co sa tyka velkosti, pre moju hmotnostnu kat. 70kg.
Nechcem to na kopy, ibe udieranie, ale zas aby mi to nelietalo.
Rozmyslal som nad vrecom znacky katsudo, vyska 140 cm. Moze byt?

Dik
spacer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Re: Vybava

Příspěvekod Makoto » pon 02. úno, 2009 13:36

lukaskon píše:Ohladne vybavy tedy pytle a pytlovek doporucuju tenhle pytel http://www.piransport.cz/prodej/boxovac ... il&zid=248 je tvrdy, velky a tezky a samozrejme kvalitni.

Lukasi, mam dotaz - kdyz jsem si ja vybiral pytel, byl mi doporucen 180*35 misto 180*50cm, protoze ten vetsi je sice velky, tezky a kvalitni, nicmene by mi ku.vil zapesti, prave protoze je tak tezky. Ten lehci se aspon rozpohybuje a pohlti tak cast uderu nicmene take je potreba sila k uderu. K cemu se tedy tezsi pytle pouzivaji? Nohy?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Pytel

Příspěvekod lukaskon » pon 02. úno, 2009 14:08

No osobně si myslím, že je naprostý nesmysl tvrdit, že by ti těžký pytel rušil zápěstí. Pokud si normální kluk a nemáš se zápěstím zdravotní problémy kup si jaký pytel chceš. Při správné technice úderů a dobře omotaných bandážích se nic nestane.

Osobně nemám rád tenké pytle. Moc pak lítaj po úderech. Ber to tak, že čím menší pytel tím je třeba více pohyb, případně přesnost. Čím je pytel tvrdší tím se ruce odrážejí rychleji a pro rychlost je to tedy dobré. Měkčí pytle jsou vhodné pokud máš problémy s rukama. Bolí tě zápěstí, máš odřené klouby a podobně. Pytel co byl v odkazu patří mezi mé nejoblíbenější. Je dobré ho doplnit ještě třeba těžší hruškou, aby tě to donutilo k pohybu a pžesnosti.

Na druhou stranu je možná nejlepší si pytel někde vyzkoušet, pokud nevíš co přesně chceš. Pokud si z Pha je možnost to tkusit a nebo jestli se rozhodneš pro něco od Piranu tak napiš SZ.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Makoto » pon 02. úno, 2009 14:19

Uz jsem si pytel poridil a mas pravdu, moc to lita. Pri klasicke kombinaci jab-cross-low kick nebo jab-hook-hook to lita jak zivy, tady by se fakt hodil asi ten tezsi. Na druhou stranu jsem dost busil i do tezkeho pytle a zapesti jsem citil na rozdil od predchoziho pripadu, nemluve o holenich...Ale to bylo mozna diky spatne omotanym bandazim....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Pytel

Příspěvekod lukaskon » pon 02. úno, 2009 14:51

No ono jde taky o zvyk. Časem by sis na těžším na zápěstí zvykl. Přestal bys to cítit a asi by ses naučil lépe bouchat. Na druhou stranu si zvykneš i na ten lehčí a jeho pohybu přizpůsobíš svůj :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Clodman » úte 03. úno, 2009 10:35

Asi se nekdo mozna bude divit, ale nam se na treninku nejvic osvedcily pytle vytvoreny ze starych plachet nakladaku V3S naplnenych piskem, pekne tvarovany a vespodu tvrdy jako cert..:)...fakt nejlepsi pytel s jakym sem kdy svicil je tenhle..:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod roman » sob 10. říj, 2009 19:05

Ahoj, mám možnost koupit box pytel Fighter 180/32, 55 kg za 2.000,- Kč. Původně jsem chtěl 180/36. Chci se zeptat, zda velikost průměru má kromě váhy ještě na něco vliv (např. menší průměr = menší plocha, tím pádem být přesnější v úderu :) )? Díky.
roman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00
Bydliště: čb


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků