sandbag training

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

sandbag training

Příspěvekod mademan » sob 05. led, 2008 13:13

Zdravim,

ma niekto skusenosti s konstruovanim niecoho takehoto?

http://www.rosstraining.com/sandbagconstructionkit.pdf

Zaujimalo by ma hlavne ake vrece ste pouzili...

mademan
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

 

Příspěvekod Toman » sob 05. led, 2008 14:48

Mám s tím zkušenosti. Je to výborná věc. Mám jeden padesátikilovej a teď chci dělat 80 kg zabijáka. Je to poměrně dost náročné na čas když to chceš udělat pořádně (tzn. suchý (kvůli plísni) písek do pytlíku se zipem, ten zalepit a dát do druhého pytlíku se zipem a rovněž zalepit ... a v neposlední řadě hlídat aby si neměl v těch pytlíkách moc vzduchu jinak když s tím šlehneš tak se to rofefká na fufky). A jediné co doporučuju za rozumnou cenu je vojenský pytel z té hrubé celtoviny ... i když taky není nesmrtelný.
Hodně štěstí
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mademan » pon 07. led, 2008 13:56

Toman> kde si kupil pytel kt. si pouzil? Pred casom ked som rozmyslal ze si sandbag skonstruujem som obl pozriet v armychope, tam nemali vobec take, teda som pozeral na internete, http://www.usarmy.sk/page.asp?prg=produkty&DruhID=15

scrollnut o stranu dve dolu, su tam holandsky a franc. vak s vhodnymi rozmermi, bohuzial ich nosnost som nezistil nakolko pani bola evidentne zmatena ze do nich chcem pchat piesok miesto oblecenia a nevedela mi poradit...
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod kurt78 » pon 07. led, 2008 14:53

hmmm.. k tomu vaku tazko povedat skus si ho dat usit na zakazku, poradit sa z krajcirkou podla mna by bolo riesenie 2 -3 vaky tak aby vnutorne zabezpecovali nepriepustnost piesku a vonkajsie celkovu pevnost, material vnutorny snad nejaky rip stop nylon a vonkajsie nejaka kvalitna celta....

ale o tom som nechcel ja chcel na tema piesok:
bacha fakt aby nezacal plesniet to znamena vnitrek absolutne suchy najlepsie predtym uvareny a vysuseny, normalne vo vode kvoli malynkatym potvurkam.....
ja napr. v medicinballoch pouzivam piesok ktory sa predava vo vreckach ako podstielka pre macky -hygienicky nezavadny... je to v poho akurat je troska drsnejsi co by pri tomto pouziti mohlo vadit snad by sa dal, este trocha rucne kladivom podrvit predtym, alebo sa skus spytat ci sa nepredava nejaky jemny napr pre akvaristov hygienicky nezavadny ak taky je......

jo a bacha to , ze pisek das dovnit suchy neznamena , ze po par trenincich ostane suchy ..treba se nad tim zamyslet ,a by se ti dnu do vaku nedostala vlhkost s potu a taky. vzdusni...
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Toman » úte 08. led, 2008 8:52

Tak ten francouzsky lodni 11-022 jsem přesně koupil. Musíš si odpárat (opatrně) ty různé blbinky. Tenhle vak snese těch padesát kilo, ale také není věčný ale při slušným zacházení vydrží. Musíš to brát tak že žádný tašky nejsou dělaný na 50-80 kg takže se třeba můžeš taky podívat po nějakých průmyslových materiálech. Anebo je zdvojit (drahé) nebo skombinovat s něčím jiným.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mademan » úte 08. led, 2008 20:13

kurt78> vnutorne vrecka s piesokm spravim z nepriepustneho materialu, nejakeho igelitu, takze kupim nejaky kvalitny piesok a vodotesne pouzatvaram...

Pojdem sa niekedy poohliadnut po vhodnom igelite...

Zatial vdaka za rady :wink:
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod kurt78 » stř 09. led, 2008 15:26

mademan píše:kurt78> vnutorne vrecka s piesokm spravim z nepriepustneho materialu, nejakeho igelitu, takze kupim nejaky kvalitny piesok a vodotesne pouzatvaram...

Pojdem sa niekedy poohliadnut po vhodnom igelite...

Zatial vdaka za rady :wink:


no skus cosi pevne aby ti nepraskol, najlepsie nejaky zosilneny textililnou mriezkov..
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Sinister » stř 16. led, 2008 9:33

chlapy a poradte, kde jste sehnali ty pytliky na zip?
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » stř 16. led, 2008 11:04

:roll: No prosímtě, ty seženeš kdekoliv třebas v tescu nebo tady http://www.eobaly.cz/produkt/sacek-rych ... -s-kapsou/
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sinister » stř 16. led, 2008 11:25

Toman: :oops: ojj, netusil sem, ze myslite az tadyty, prisli mi dost krehky... ale diky :wink:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod Toman » stř 16. led, 2008 15:43

Proto je téměř nezbytné je zdvojit. Hele mě za rok prskly asi 4. A je jich tam asi 70.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod roman » pon 10. srp, 2009 14:55

Hezký den,
prosím o informaci. Chtěl bych si zhotovit něco takového http://www.youtube.com/watch?v=il8rU0H- ... re=related. Ale narazil jsem na sandbag a nevím, co by bylo vhodnější. Mám to jen na domácí cvičení. Děkuji za každou radu.
roman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00
Bydliště: čb

Příspěvekod Makoto » úte 11. srp, 2009 11:27

Porad jen sandbag sandbag. A co waterbag? Vyrobil jsem si ho doma a dobry. Neni mozny s nim flakat o zem jako se sandbagem, ale za to dobre obepne telo napriklad pri drepech ci jinych skopicinach. Pouzil jsem ten velky gymnasticky nafukovaci mic a misto vzduchu jsem do nej dal vodu....samozrejme, ze neni uplne plnej, ale i tak s nim stravite par prijemnych intimnich chvil ;-)
A dobre na tom je to, ze muzete operativne menit vahu pytle vcelku rychle.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 20. srp, 2009 14:39

Zdar, nasel jsem levnejsi variantu sandbagu. Jde o BW lodni pytel, melo by to byt stejne kvalitni (ale mnohem levnejsi).

Ted jsem si objednal dva kusy, zkusim a dam vedet :-)

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků