TRENINK DOMA

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod adkins » úte 06. kvě, 2008 17:35

svaly nejsou všechno,nejlepší na obranu je prostě BU 8)
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Sinister » úte 06. kvě, 2008 18:58

adkins: to ne, ale delaji bohuzel docela dost... samozrejme technika je dulezita, ale jak uz sme rekli, spravnou techniku se doma moc nenaucis :roll:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 06. kvě, 2008 19:48

Tak imho je sila, vytrvalost a flexibilita hodne dulezita, zvlaste u zemarskych bu, protoze muzes mit bozskou techniku, ale kdyz nebudes mit silu, tak tu paku proste nenasadis/neupacis.... Samozrejmne s vyjimkou tai-tchi, ruznych skol kung-fu atd. kde nejde o fyzickou silu ale silu ducha :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod adkins » úte 06. kvě, 2008 20:01

tak jo silu nějakou musíš mit v BU na paku atd., ale zase ne byt uplně nabytí to zas spomaluje
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Nameless » úte 06. kvě, 2008 20:03

adkins píše:tak jo silu nějakou musíš mit v BU na paku atd., ale zase ne byt uplně nabytí to zas spomaluje


svaly nejsou síla.. :wink:
Nameless
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod adkins » úte 06. kvě, 2008 20:08

to je pravda ale jde to dost do sebe :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 06. kvě, 2008 20:15

No tak o tom ze svaly spomaluji se da mluvit, pokud mas obvod ruky 50cm, potom mozna spomaluje... A o tom ze svaly a sila maji hodne spolecneho se da taky docela polemizovat. A) Je spousta druhu sily, jina sila je pri zvedani cinky, jina pri tahani za kimono a jina pri strzich ze.. B) Nedavno jsem si daval paku s klukem co chodi 3x tydne do posilky a bere to docela vazne, mel o neco malo vic kilo nez ja a moje svaly vedle jeho vypadaly docela smesne, kdyz jsem ho po mensim tahani porazil, byl z toho docela dost prekvapeny :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Nameless » úte 06. kvě, 2008 20:16

ghekon: to jsem měl na mysli :D
Nameless
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod Sinister » úte 06. kvě, 2008 21:25

adkins: nerikam, ze je to tvuj pripad, ale u spousty lidi mam pocit, ze se ohanej technikou a ze svaly nebudou potrebovat, obzvlast lidi v japonskych a cinskych BU. Sam jsem 4 roky delal jiu jitsu (ted jsem zmenil) a za sebe muzu rict, ze sila rozhodne neni na skodu :wink: takze bych to nepodcenoval, makat na se musi nejen na technice...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod luen » úte 06. kvě, 2008 22:12

adkins píše:svaly nejsou všechno,nejlepší na obranu je prostě BU 8)


Ani ne svaly, jako spis sila :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » úte 06. kvě, 2008 23:01

Ja ja můžu potvrdit, technika je to o čem Bojová umění-sporty jsou, bez nich by to byla rvačka, ale každý kdo něco zkusil přišel na to, že čím má větší sílu tím líp mu ta technika funguje :lol: samozřejmě sílou teď myslím podle povahy sportu zrovna tu , kterou ten který vyžaduje...na udery dynamickou, na praní na zemi spíš i když ne jenom statickou...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jack_b » stř 07. kvě, 2008 13:12

ghekon píše:Tak imho je sila, vytrvalost a flexibilita hodne dulezita, zvlaste u zemarskych bu, protoze muzes mit bozskou techniku, ale kdyz nebudes mit silu, tak tu paku proste nenasadis/neupacis.... Samozrejmne s vyjimkou tai-tchi, ruznych skol kung-fu atd. kde nejde o fyzickou silu ale silu ducha :wink:


U zemarskych bu mi prijde nejdulezitejsi spis jen soustredeni a potom vytrvalost.

Ta sila co tam potrebujes je opravdu minimalni pokud pouzita spravne , a flexibilita , dulezita ale ne tolik jako vytrvalost ... a jeste k tomu , z tohohle vseho co potrebujes na zemarske bu staci hrozne malo , nejdulezitejsi je trenovat a mit to v hlave .

Nejvic potrebne na silu mi prijdou zapasnicke styly jako recko rimsky / volny styl , tam podle me opravdu MUSIS byt silny , rychly a vytrvaly .

Ale precejenom moje zkusenost je opravdu mala , a tak muj nazor opravdu nemusi byt pravda . Citte se volni me opravit :)
Jack_b
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 09. bře, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » stř 07. kvě, 2008 14:45

Jack_b píše:
ghekon píše:Tak imho je sila, vytrvalost a flexibilita hodne dulezita, zvlaste u zemarskych bu, protoze muzes mit bozskou techniku, ale kdyz nebudes mit silu, tak tu paku proste nenasadis/neupacis.... Samozrejmne s vyjimkou tai-tchi, ruznych skol kung-fu atd. kde nejde o fyzickou silu ale silu ducha :wink:


U zemarskych bu mi prijde nejdulezitejsi spis jen soustredeni a potom vytrvalost.

Ta sila co tam potrebujes je opravdu minimalni pokud pouzita spravne , a flexibilita , dulezita ale ne tolik jako vytrvalost ... a jeste k tomu , z tohohle vseho co potrebujes na zemarske bu staci hrozne malo , nejdulezitejsi je trenovat a mit to v hlave .

Nejvic potrebne na silu mi prijdou zapasnicke styly jako recko rimsky / volny styl , tam podle me opravdu MUSIS byt silny , rychly a vytrvaly .

Ale precejenom moje zkusenost je opravdu mala , a tak muj nazor opravdu nemusi byt pravda . Citte se volni me opravit :)


No tak to mi neda, abych te neopravil :lol: BTW: Za zemarske bu povazuju napriklad grappling, bjj atd. Nevim kde jsi prisel na soustredeni, nejspis nechapu jak to myslis, ale ujistuju te, ze ta sila je dulezita, bez te sily tu techniku proste nedovedes do konce...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 07. kvě, 2008 16:32

Jack_b píše:
ghekon píše:Tak imho je sila, vytrvalost a flexibilita hodne dulezita, zvlaste u zemarskych bu, protoze muzes mit bozskou techniku, ale kdyz nebudes mit silu, tak tu paku proste nenasadis/neupacis.... Samozrejmne s vyjimkou tai-tchi, ruznych skol kung-fu atd. kde nejde o fyzickou silu ale silu ducha :wink:


U zemarskych bu mi prijde nejdulezitejsi spis jen soustredeni a potom vytrvalost.

Ta sila co tam potrebujes je opravdu minimalni pokud pouzita spravne , a flexibilita , dulezita ale ne tolik jako vytrvalost ... a jeste k tomu , z tohohle vseho co potrebujes na zemarske bu staci hrozne malo , nejdulezitejsi je trenovat a mit to v hlave .

Nejvic potrebne na silu mi prijdou zapasnicke styly jako recko rimsky / volny styl , tam podle me opravdu MUSIS byt silny , rychly a vytrvaly .

Ale precejenom moje zkusenost je opravdu mala , a tak muj nazor opravdu nemusi byt pravda . Citte se volni me opravit :)


:lol: Dlouha leta jsem delal zavodne judo, muj otec zapas a svete div se radna posilovacka byla zaklad kazdeho treninku ... asi spatnej trenink, co?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » stř 07. kvě, 2008 17:05

No on to Jack-B nemyslel úplně špatně, pokud jsi technicky o hodně víš, tak se soupeř dá převálcovat i bez použití nějaké extra síly...ale jak říkal už muj trenér karate, v momentě kdy oba vědí že to není o síle je to už pak zase o síle:) a také si myslím (kdyžtak mě Tomane please oprav, jsi v tomhle o hodně větší mazák:) že je i několik stylů zemařského zápasu, já osobně jsem se setkal s jedním co je založený na kontrole a pomalejší poziční práci a tam se síla hodí, a s druhým který byl víc o neustálých přechodech z techniky do techniky, kde je lepší výbušnost...ale to je taky druh síly že :)

2 Luen: Tak to byl zřejmě špatnej trening, my posilujem při sparingu :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod toddb » stř 07. kvě, 2008 17:20

No hele Luene a za jak dlouho jsi prisel teda ze jsi sel roky uplne spatnou cestou, tj. cestou sily? :lol:

Ne ne, k veci, sila rozhodne neuskodi pri zadny cinnosti, od noseni drivi do lesa po praktikovani BU/BS.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod ghekon » stř 07. kvě, 2008 17:52

toddb: I tady jsou paradoxy. Nekde jsem cetl, ze zavodnik tusim K-1, nebo neceho podobne stad-upoveho ma problemy s dychanim kvuli silenemu mnozstvi svalu (takze i sily :lol: ) a ze mu to zpusobuje i velikou zatez na obehovy system atd. takze nejlepsi bude ta zlata stredni cesta :wink:
Necht vas provazi sila :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod adkins » stř 07. kvě, 2008 18:01

ghekon-suhlas s tebou-zlatá střední cesta

taky posiluji(s rozumem) i chodím na bu :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Panda » stř 07. kvě, 2008 20:02

[quote="ghekon"]tma problemy s dychanim kvuli silenemu mnozstvi svalu (takze i sily :lol: ) a ze mu to zpusobuje i velikou zatez na obehovy system atd. takze nejlepsi bude ta zlata stredni cesta :wink:
A tady jsi se právě dost netrefilm,podle mé zkušenosi svaly a síla spolu nesouvísí přímo a podle vnější fyzické konstrukce naprosto nejde (podle mé zkušenosti) odhadnout jak je ten člověk silný....To s tím že čím víc svalů tím větší zátěž na kardivasklární systém je pravda, ale roli to hraje jen u ohromných namakaných goril co mají obvod bicepsu jao tvuj pás, což je něco čeho bez steroidů stejně nedosáhneš takže se s tím opravdu nemusíš trápit...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » stř 07. kvě, 2008 20:06

Ja se tim netrapim, do namakane grily ma daleko a k steroidum nebo fitku bych se nesnizil :lol: :lol: Je mi jasne ze je to absolutni extrem... Jinak musi m souhlasit v tom, ze podle velikosti svalu se sila neda uplne odhadnout, ale da se odhadnout podle toho jak svaly vypadaji, mam zkusenost, ze vyrysovane vypracovane svaly = fitko a mensi sila, beztvare ale treba mensi svaly ktere nejsou tak vyrysovane = vetsi sila ziskana manualni praci, cviky s vlastni vahou, trenovanim bu :lol: atd.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron