ryoto machado

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod RBR » úte 25. lis, 2008 10:38

druss píše:tak Honza s Avim cvicil v jenom dojo u senseie :-) odpadlik nejsem ikdyz ... :-)


Nemyslím to osobně, pouze jsem komentoval stav jak to v tradičním karate nyní nejspíš je. Nicméně to není důležité hlavně, že se cvičí.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod RUNAR » úte 25. lis, 2008 11:26

O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Chrobi » stř 26. lis, 2008 10:50

Mam trosku bulvarni otazku, ale proste se nemuzu nezeptat :o) Proc ho ten japoncik s vyraznou bradou (taky nejakej zapasnik nebo pohlavar jestli se nepletu?) v highlightu mlati do drzky? Projev vreleho pratelstvi nebo...? Jinak vazne super zapasnik, chytry pohyby, pekny na koukani. Ortitze to utikani trosku stvalo :o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » stř 26. lis, 2008 14:00

Chrobi píše:Mam trosku bulvarni otazku, ale proste se nemuzu nezeptat :o) Proc ho ten japoncik s vyraznou bradou (taky nejakej zapasnik nebo pohlavar jestli se nepletu?) v highlightu mlati do drzky? Projev vreleho pratelstvi nebo...? Jinak vazne super zapasnik, chytry pohyby, pekny na koukani. Ortitze to utikani trosku stvalo :o)


Hoooj, no taky jsem hledal odpověď. Ten japončík je jeho bývalý trenér a promotér Inoki jak jsem o něm psal, bývalá japonská zápasnická hvězda, a ta facka je prý "Inoki warrior slap" která má před zápasem naplnit zápasníka bojovým duchem :roll: něco jako "hůř než já tě ten soupeř už nepraští jdi na něj" :)


Edit.: našel jsem něco o tom an Wikipedii : During one visit to a school in the 80's, Inoki was punched twice by a student. Inoki slapped the student across the face, knocking him down. The student, who later turned out to be an Inoki fan, then rose, bowed deeply, and thanked Inoki for the slap. The incident became very famous as the then live clip of the binta (slap in the face) was shown many times on Japanese television. Now various celebrities and even common people in Japan ask Inoki to slap them to install courage or even as some sort of strange blessing. The slap's name is the "Fighting Spirit (or Toukon) Slap."
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod druss » stř 26. lis, 2008 17:22

tak to ja zajimavé ale ten výraz měl dobrej spíš jsme si myslel ž emu chodil za manželkou .... :-)
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Panda » stř 03. pro, 2008 0:13

Posílám dokument o tom jak se Lyoto a Tito připravovali na záapas
http://www.youtube.com/watch?v=vimJmE00 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ryIjoulv ... re=related

na druhém videu v 5:20 cvičí Lyoto docela dlouho kata, zajímalo by mě jestli ji někdo poznáváte a co říkáte na jeho cvičení.

Díky za komenty
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 8:32

Panda píše:Posílám dokument o tom jak se Lyoto a Tito připravovali na záapas
http://www.youtube.com/watch?v=vimJmE00 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ryIjoulv ... re=related

na druhém videu v 5:20 cvičí Lyoto docela dlouho kata, zajímalo by mě jestli ji někdo poznáváte a co říkáte na jeho cvičení.

Díky za komenty


sochin-začátek katy.
tady je celá http://www.youtube.com/watch?v=kTL3kl53cvU
Na nějaké hodnocení jsou ty ukázky příliš krátké. Na první pohled jeho karate nevypadá špatně, cvičil uvolněně. Chtělo by to vidět jak cvičí aplikace té katy, to ukáže mnohem víc.

pak jsem tam ještě poznal část bassai dai ( čas 5:44), před ní byla ještě jedna pasáž z nějaké katy (snad), ale nemohu si vzpomenout co to bylo. Jen si pamatuji, že jsem to kdysi sám cvičil. Sklerózu člověk nezastaví :cry:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pát 12. pro, 2008 12:52

Panda píše:na druhém videu v 5:20 cvičí Lyoto docela dlouho kata, zajímalo by mě jestli ji někdo poznáváte a co říkáte na jeho cvičení.

Díky za komenty


Jo je tam Sochin a kousíček Bassai dai, jede to fajnově, chtělo by to ale někde splašit jak jede celou kata.
A používat to asi dost dobře umí :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pát 12. pro, 2008 12:59

RUNAR píše:
Panda píše:na druhém videu v 5:20 cvičí Lyoto docela dlouho kata, zajímalo by mě jestli ji někdo poznáváte a co říkáte na jeho cvičení.

Díky za komenty


Jo je tam Sochin a kousíček Bassai dai, jede to fajnově, chtělo by to ale někde splašit jak jede celou kata.
A používat to asi dost dobře umí :D


To by chtělo. Ten kousek "katy" před Basssai dai si nepoznal?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pát 12. pro, 2008 13:06

RBR:
Včera jsem to viděl akurát jednou, tady namám přístup na youtube videjka ale až se dostanu na youtube tak to zkouknu a zjistim. 8)

Ale jede to fakt pěkně uvolněně jak si psal.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod putnik » úte 03. úno, 2009 0:22

http://www.mma-core.com/videos/_Lyoto_M ... 48&tid=100

Neuveritelne ako to karate funguje, ked ho aplikuje niekdo s takmer nadpozemskym talentom. :D
putnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. úno, 2009 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 03. úno, 2009 9:41

Karate funguje a fungovalo, velkej a hustej problém je v tom že spousta lidí cvičí něco co Karate není a pořád to má nálepku Karate což je dost špatný.
Jako kdyby se třeba powerlifting někde cvičil jako aerobik a lidi z aerobiku by si neustále říkali powerlifteři :D a celý svět by se divil jaktože namaj žádnou sílu když to jsou lifteři a že nezvednou 60kg na bench když jsou přece lifteři ne? :roll:

No ale co je blbý je že tohle tu lidem nevysvětlíš protože znaj většinou jen adepty z toho aerobiku :roll: a nemaj mozkovej potenciál tohle nezobecnit na celej svět Karate.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » úte 03. úno, 2009 9:56

Lyoto je sympoš, ale já jeho styl moc rád nemám, radši se kouknu na skvělý zápasníky (zápasy magorů z Hammerhouse pro mne byly svátkem :lol:). Myslím si že jednou ho někdo hodně rychlej a přesnej za ty spuštěný ruce potrestá (ne že bych mu to přál)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » úte 03. úno, 2009 11:21

Toman píše:Lyoto je sympoš, ale já jeho styl moc rád nemám, radši se kouknu na skvělý zápasníky (zápasy magorů z Hammerhouse pro mne byly svátkem :lol:). Myslím si že jednou ho někdo hodně rychlej a přesnej za ty spuštěný ruce potrestá (ne že bych mu to přál)

I ty Tomane :lol:
Je to o vkusu, mě se jeho styl zase hodně líbí, prostě rozdávat a přitom vůbec neikasovat,ani do krytu, to je unikum ve všech bojových sportech co znám a je to něco o hodně jiného....I když uznávám že pošuci z hammerhouse byli vždycky záruka dobré zábavy, taky ale často končili KO.

Koukal jak to dělá že drží pořád takový distanc a příjde mi že je to kromě odhadu a načasování a přesnosti uderu i tím že hází hodně přesvědčivých fint,, vždycky když potřebuje dostat soupeře od těla.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » úte 03. úno, 2009 12:11

Toman:
Hey Hombré si přehnal todle, komenty takový od cesty si nech,
na Lyotu nesahej nám, sic se špatnou povedeš si zde. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » úte 03. úno, 2009 13:19

RUNAR píše:Hey Hombré si přehnal todle, komenty takový od cesty si nech,
na Lyotu nesahej nám, sic se špatnou povedeš si zde. :D


hehe ... no tak třeba s Fedorem by asi ruce rychle svištěly nahoru :D

no nechci čílit Lyotův bandwagon (a že je tu docela slušnej) :P :P ale ....... počkejte až Gegard Mousasi nabere do HW to bude šrumec.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » úte 03. úno, 2009 16:04

jsem se koukal na jeden ten zápas.pekné .jojo to je ono .pekně to tradičnák:) nandavá. hezky uhýbá,pekně toho druhýho provokuje,vyčerpává a udery jsou cílený tvrdý,žadný parní válec ,mlátička. či zbytečný souložení na zemi:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 03. úno, 2009 16:10

:lol: Budu hnusnej, ale mam pocit, ze je to proste talent a zapasil by stejne i kdyby hral hokej :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 03. úno, 2009 16:29

tak s tím talentem to je jasný.ale mně potěšilo že v té areně využívá to o čem si myslím pro mně!! bojové umnění je. tedy co nejmín inkasovat o to víc tvrději zautočit cíleným technickým uderem. a pohybovat se s nadhledem a vyhýbat se situaci ve které si nejsem jistý.
tak ale je přirozené že každý tíhne k tomu,co vyhovuje jemu a jeho fyzické konstituci.a člověk když si představí sebe v tom ringu proti těm obrům. tak jediná šance utíkat,uhejbat a ve vhodný chvíli se snažit dobře trefit a pokud to nevyjde uskočit a znova
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Panda » úte 03. úno, 2009 19:14

luen píše::lol: Budu hnusnej, ale mam pocit, ze je to proste talent a zapasil by stejne i kdyby hral hokej :wink:

Tak to určitě talent je, ale na druhou stranu si myslím že jeho styl je hodně ditovaný tím že od malička dělá karate kdyby odmalička dělal MT zápasil by jinak, chodil by do výměn, nedělal by tolik fint...ten kontr ze zadní a práce se vzdáleností je přesně to co se do nás snažili bezůspěšně nalít když jsem chodil na karate a na MT co jsem byl se k tomu moc nepřihlíželo, trénovalo se víc"chození na biku"...ale jak se říká přátelé karaťáci, jedna vlašťovka jaro nedělá, zatím statisticky vedou v mma thaiboxeři na dtradičními a shotokan karatisty asi 98:2...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron