Chci znát i boj na zemi (zatím jen kick dělám)

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Chci znát i boj na zemi (zatím jen kick dělám)

Příspěvekod ekonym » sob 16. kvě, 2009 22:50

Hojte. Jsem z okolí ostravy. Nějakou dobu jsem dělal kickbox (jen půl roku) a pak jsem si sem tam zašel na thaibox. Hodlám v tom pokračovat ale zároven bych chtěl umět aspon trochu i boj na zemi, abych to nějak zkombinoval. Můžete mi poradit něco v okolí Ostravy (přímo v ní teda)?
Judo nechcu, bo bych si musel kupovat kimono a platit jakýsi roční členství nebo co. Krav maga v ostravě jsou tréninky až pozdě večer... Prostě bych se chtěl vedle kickboxu naučit i nějaký efektivní boj na zemi. Kde v ostravě na to chodit?

Ještě mě napadlo sambo, což by prý měla být v ostravě kombinace všeho výše vyřčeného (kopy, box, strhy, boj na zemi atd.) ale moc jsem o tom nenašel...?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod ghekon » ned 17. kvě, 2009 10:10

V tvem vlastnim zajmu na ostravske sambo zapomen.. Ciste zem bez kimona, grappling se dela u nas v jmfs havirov a ve vale-tudo karvina, jinak to jsou ruzne kluby jakoze sebeobrany jiu-jitsu kde je ta zem strange...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ekonym » ned 17. kvě, 2009 10:26

Proč zapomenout na sambo, je to moc drsný v té ostravě nebo co :-)...?

Tím strange myslíš jakože se to trénuje moc teoreticky a odrtrženo od reality? (a v reálu by ti to tedy na nic nebylo?)
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 17. kvě, 2009 10:54

ekonym píše:Proč zapomenout na sambo, je to moc drsný v té ostravě nebo co :-)...?

Tím strange myslíš jakože se to trénuje moc teoreticky a odrtrženo od reality? (a v reálu by ti to tedy na nic nebylo?)


Myslel divný. Viděl jsem u jednoho klubu jejich podání boje na zemi a po té co jsem viděl jak borec dělá hlavičku do krytu jsem to vypl :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » ned 17. kvě, 2009 11:25

ghekon píše:V tvem vlastnim zajmu na ostravske sambo zapomen.. Ciste zem bez kimona, grappling se dela u nas v jmfs havirov a ve vale-tudo karvina, jinak to jsou ruzne kluby jakoze sebeobrany jiu-jitsu kde je ta zem strange...


navic tam byly potize s korupci a dokonce, se ke me doneslo, ze uz ani nefungujou ...

Sam jsem rozvazoval, jestli bych k nim chodil, pac se mi sambo nesmirne libi, ale vsichni me od toho intenzivne odrazovali. A kdyz uz jsem tam chtel konecne prijit, rekli mi, ze ucitel utekl i s penezma, ktere vybral od zaku nekde do ciziny ... mam tu informaci od jedno jejich studenta, co byl v te dobe paradoxne nas student. OTAZKA CO JE NA TOM PRAVDY (?)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ghekon » ned 17. kvě, 2009 12:43

Higen: Bohuzel je na tom pravda vsechno, trener utekl do Skotska nebo Irska, ted to tam vede nejaky jeho zak, coz je strasny amater, vsechny techniky co tam delaji je bud judo, nebo vymyslene a okoukane z videi..., s ruskym Sambo to nema nic spolecneho, cely ceske sambo je jeden velky hnus ktery jenom poskozuje jmeno ruskeho sambo... Z vlastni zkusenosti :wink: Nemluve o combat sambo, ktere ma s tim ruskym spolecne snad uz jenom to jmeno...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ekonym » ned 17. kvě, 2009 15:48

Tož to je masakr... :-)...

A není něco (boj na zemi) přímo v Ostravě? (kromě toho Juda (nebo klidně judo, ale někde kde se platí za trénink).
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 17. kvě, 2009 17:06

V ostrave je jenom nekolik klubu jiu jitsu a juda jejichz zem je absolutne nerealna a nepouzitelna, jsem psal jednou uz... ( To neni narazka na judo, ale na ceske sportovni judo... )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ekonym » ned 17. kvě, 2009 18:58

Tak ale poradte něco kam JIT (a ne porad kam NEchodit) :-).

Jde mi o boj na zemi+"takedowny" (nevím jaký je český název).

Vzdyt Ostrava je snad 3 největší město v ČR, tam něco musí být...? 8O
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » ned 17. kvě, 2009 19:24

ekonym píše:Tak ale poradte něco kam JIT (a ne porad kam NEchodit) :-).

Jde mi o boj na zemi+"takedowny" (nevím jaký je český název).

Vzdyt Ostrava je snad 3 největší město v ČR, tam něco musí být...? 8O


To není nic k divení, např. v Brně jsou dva kluby MT a z toho v jednom se okrajově věnují i vale tudo (MMA), víc nic :cry:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod ghekon » ned 17. kvě, 2009 19:44

Cesky ekvivalent takedownu je "strh", jak rikam, v ostrave proste nic neni, nejblize jsme my v havirove a vale tudo karvina popr. vale tudo v havirove, potom bjj v frenstate pod radhostem... Ale pokud holt fakt nemuzes dojizdet, tak v ostrave urcite bude nejaky klub zapaseni ve volnem stylu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » ned 17. kvě, 2009 21:11

No a co graplink, je v Ostrave? Rad bych prave jako kolega neco jako sambo, graplink ci tradicni judo ...

jenze zatim jsem fakt na nic v moji oblasti nenarazil :-)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NOKT » ned 17. kvě, 2009 21:16

Higen píše:No a co graplink, je v Ostrave? Rad bych prave jako kolega neco jako sambo, graplink ci tradicni judo ...

jenze zatim jsem fakt na nic v moji oblasti nenarazil :-)


Zkus se podívat na stránky www.judo-aikido.cz jestli tam není oddíl, ale myslím, že ne. Každopádně Frenštát není od Ostravy tak daleko. To BJJ by nebylo určitě od věci.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 17. kvě, 2009 21:51

Higen: Vzdyt rikam ze v ove zadny grappling neni... Judo ma s grapplingem tolik spolecneho asi jako fotbal s hokejem...

A ten frenstat pod radhostem je klasicke bjj, ne grappling, takze pekne v kimonu se zamerenim na gi choky...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » ned 17. kvě, 2009 22:12

Sry, ale nikde jsem nedaval do spojitosti judo a grapilink. No kazdopadne to vypada, ze v OV se najde tezko neco kvalitniho ... Frenstat je na pravidelny trenink spetku z ruky.
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ghekon » pon 18. kvě, 2009 19:48

Ono se neni ani moc cemu divit, kdyz v ceske republice dela grappling, nebo alespon mma tak 10 klubu...

A psal jsi "graplink ( bleee patvar :lol: ) ci tradicni judo" tak jsem zareagoval ze judo ma k boji na zemi hodne daleko...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 19. kvě, 2009 7:22

higen- ja by som to BJJ v tom Frenstate nezavrhoval, staci ti chodit obcasne formou sukromky a zlakat zopar Aikidokov aby to s tebou precvicovali a mozno si vytvorite dalsiu BJJ-aikido skupinku,pozri http://www.roydeanacademy.com/ ,tento manik cierny pas v BJJ a Aikido a mixol to dokopy..som si isty ze v tvojom pripade ti to velmi "ozivy" styl..co sa tyka standup grapplingu skus si najst nejakeho zapasnika v greko-rimo zapaseni aby ta naucil zakladne klincove vstupy a pozicie plus hody,toto ta detto posunie velmi dalej...chodim na jedno zahranicne forum ,kde pise kopec ludi od TJQ,aikido atd,proste tradicne "uchopove" discipliny a pisu ze ked pridali BJJ alebo Greko zapas nenormalne ich to posunulo v ich "tradicnej" discipline a vela veci z ich tradicneho systemu im zacali zrazu fungovat :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 19. kvě, 2009 7:48

higen- tu mas mix Royovho BJJ-Aikido, http://www.youtube.com/watch?v=uK-K4ia2 ... edded,sice ja Aikido paky na zapastia nemusim,ale proti gustu ziaden disputat.. :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » úte 19. kvě, 2009 8:35

No Judo + kick je taky pekelná kombinace. Určitě bych nezavrhoval ani judo pár judistů znám a na zemi jsou taky velmi schopní.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ekonym » úte 19. kvě, 2009 9:51

Ale já judo nezavrhuju, shozy jsou taky dobrý, ale nechce se mi investovat do kimona a pak navíc platit roční nebo půlroční příspěvek do té jejich asociace nebo co... Chtěl bych si jen "sem tam" zajít na trénink... Pravidelně hodlám dělat jen ten kickbox
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků

cron