pravidla UFC

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

pravidla UFC

Příspěvekod raffaj » úte 15. čer, 2010 13:37

Nikde jsem nenašel zda jsou v UFC možné tyto techniky
(tedy že nejsou zakázaný)
- údery dlaněma
- údery hranou dlaně
- škrcení (chytání ) do kravaty
- přímé kopy do kolen
- hlavičky

Mohl by to někdo z těch co se vyznají v MMA osvětlit
dík
raffaj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod pm » úte 15. čer, 2010 13:44

- udery dlanema ok
- udery hranou dlane ok (ovsem prijde na, treba na ohryzek jsou vsechny utoky zakazane)
- skrceni/kravata ok
- kopy do kolen - nevim, imho ok; v tom kolik low kicku tam jede by to bylo hodne tezky uhlidat

- hlavicky se nesmi

seznam faulu (predpoklada se tedy, ze vse ostatni se smi):

1. Butting with the head.
2. Eye gouging of any kind.
3. Biting.
4. Hair pulling.
5. Fish hooking.
6. Groin attacks of any kind.
7. Putting a finger into any orifice or into any cut or laceration on an opponent.
8. Small joint manipulation.
9. Striking to the spine or the back of the head.
10. Striking downward using the point of the elbow.
11. Throat strikes of any kind, including, without limitation, grabbing the trachea.
12. Clawing, pinching or twisting the flesh.
13. Grabbing the clavicle.
14. Kicking the head of a grounded opponent.
15. Kneeing the head of a grounded opponent.
16. Stomping a grounded opponent.
17. Kicking to the kidney with the heel.
18. Spiking an opponent to the canvas on his head or neck.
19. Throwing an opponent out of the ring or fenced area.
20. Holding the shorts or gloves of an opponent.
21. Spitting at an opponent.
22. Engaging in an unsportsmanlike conduct that causes an injury to an opponent.
23. Holding the ropes or the fence.
24. Using abusive language in the ring or fenced area.
25. Attacking an opponent on or during the break.
26. Attacking an opponent who is under the care of the referee.
27. Attacking an opponent after the bell has sounded the end of the period of unarmed combat.
28. Flagrantly disregarding the instructions of the referee.
29. Timidity, including, without limitation, avoiding contact with an opponent, intentionally or consistently dropping the mouthpiece or faking an injury.
30. Interference by the corner.
31. Throwing in the towel during competition.

z http://www.ufc.com/index.cfm?fa=LearnUFC.Rules
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod raffaj » úte 15. čer, 2010 14:30

Je divný že třeba úder dlaní do obličeje jsem (alespoň si nepamatuju) v
UFC neviděl , kravata to samý a např. přímej kop do kolene jako kontr
na High kick už vůbec - přitom jsou to určitě všechno dost efektivní techniky.
Nejni možný, že maj závodníci ještě nějaký interní , podrobnější pravidla ?
raffaj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11. led, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » úte 15. čer, 2010 14:41

raffaj píše:Je divný že třeba úder dlaní do obličeje jsem (alespoň si nepamatuju) v
UFC neviděl , kravata to samý a např. přímej kop do kolene jako kontr
na High kick už vůbec - přitom jsou to určitě všechno dost efektivní techniky.
Nejni možný, že maj závodníci ještě nějaký interní , podrobnější pravidla ?


Kluku co vůbec cvičíš ? :D Rovnou by jeden z těch zápasníků mohl vytáhnout pistoli a udělat zápasu krátkej proces 8)

Jo tohle jsou myslím dost stručná pravidla. V nějakým komplexnějším výčtu jsou všechny tvoje techniky zakázaný.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 15. čer, 2010 14:50

raffaj píše:Je divný že třeba úder dlaní do obličeje jsem (alespoň si nepamatuju) v
UFC neviděl , kravata to samý a např. přímej kop do kolene jako kontr
na High kick už vůbec - přitom jsou to určitě všechno dost efektivní techniky.
Nejni možný, že maj závodníci ještě nějaký interní , podrobnější pravidla ?


minimalne v zacatku UFC (kdy jeste nemeli grapplingovky) si dlane pamatuju, predevsim na zemi, ted maji bambulky, a jelikoz ve striku maji boxersko/thajboxerske zazemi, jedou predevsim pesti plus kladiva. ono spatne trefeny dlane jsou taky solidni cocka na zapesti, nehlede na velkou plochu, mensi dosah etc. navic - a coz je rozhodujici, hrozi prsty do oci a to se samozrejme nesmi (a stava)

"kravatu" jsi v UFC nevidel? :-) - ja ji tam porad vidim - v clinchi a na zemi, jako prechod na jine techniky, treba takedown nebo submission, ovsem nevim co myslis kravatou - tou vetsinou nikoho moc neuskrtis, kravateni samo o sobe - ve stoje i na zemi - je celkem k nicemu. skrceni, to je jina.

primej kop do kolene je fajn kontr v nacviku, ale v realu to lita zleva zprava, jsi rad kdyz das shin block nebo si povolis, nebo kdyz do nej nastoupis

interni pravidla - ha, to asi ne, spis maji overeno co jim chodi a co ne, ze. v nacviku muzes snit dle libosti,tam funguje vsechno, volny boj, realna rychlost a plny kontakt, to je jina

ale necht odpovi jini co to sledujou a vyznaj se, takovy marcelo ti da jiste fundovanejsi odpoved
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 15. čer, 2010 15:09

Jinak je spousta věcí co fungujou velmi dobře proti trénovaným mma borcům a k vidění jsou málo, až vždycky příjde někdo kdo to umí a úspěšně uplatňuje.
Nikdy se nejelo moc na high kicky až přišel Crocop, CungLe dokáže dávat tak rychlý a načasovaný petardy z otočky že tím zatopí skoro každýmu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 15. čer, 2010 17:04

pm píše:"kravatu" jsi v UFC nevidel? :-) - ja ji tam porad vidim - v clinchi a na zemi, jako prechod na jine techniky, treba takedown nebo submission, ovsem nevim co myslis kravatou - tou vetsinou nikoho moc neuskrtis, kravateni samo o sobe - ve stoje i na zemi - je celkem k nicemu. skrceni, to je jina.




Cau Pajus,

ja nie som expert na pravidla na UFC a v podstate mna cele UFC okrem mojich starych "milasikov" totalne nezaujima :twisted:

Co sa tyka drzani aka "kravata" ,pretoze kravata nie je velmi skrtenie,leda tak na totalnych luzerov sa velmi dobre kontruje na zemi a vacina unikov z nej ide bud na chrbat supera ,alebo sa dostavas nanho...cize ti unika super rovno do vitaznych pozicii a bije ta jak zito..

..kravata v stoji je ako cisto drzanie totalna blbost a povacsinou ju robia na ulici total vidlaci,hrozi tam riziko ze ked skrti oboma rukami v kravate ze manik mu utrhne gule od korena..ked uz tak docasna kravatove drzanie so zdvihakovymi udermi a rychle hodit cez bok na zem...nieco ako goshi-guruma...inak na seminari s Lee Morrisonom ,ukazoval z kravatoveho drzania taky reverzny vykrut hlavy a bum strh k zemi...toto som este nikde nevidel a dost ma to zaujalo :wink: Budem s tym trosku experimentovat na treningu..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 15. čer, 2010 17:58

caj, ja mel spis nez RBSD na mysli opravdu jen a jen pravidla v UFC :-)

jinak to co se tyce "kravaty", vidime to podobne

(...mam ji doma nekde zahrabanou... jednu :-D )
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 15. čer, 2010 18:57

marcelo píše:
pm píše:"kravatu" jsi v UFC nevidel? :-) - ja ji tam porad vidim - v clinchi a na zemi, jako prechod na jine techniky, treba takedown nebo submission, ovsem nevim co myslis kravatou - tou vetsinou nikoho moc neuskrtis, kravateni samo o sobe - ve stoje i na zemi - je celkem k nicemu. skrceni, to je jina.




Cau Pajus,

ja nie som expert na pravidla na UFC a v podstate mna cele UFC okrem mojich starych "milasikov" totalne nezaujima :twisted:

Co sa tyka drzani aka "kravata" ,pretoze kravata nie je velmi skrtenie,leda tak na totalnych luzerov sa velmi dobre kontruje na zemi a vacina unikov z nej ide bud na chrbat supera ,alebo sa dostavas nanho...cize ti unika super rovno do vitaznych pozicii a bije ta jak zito..

..kravata v stoji je ako cisto drzanie totalna blbost a povacsinou ju robia na ulici total vidlaci,hrozi tam riziko ze ked skrti oboma rukami v kravate ze manik mu utrhne gule od korena..ked uz tak docasna kravatove drzanie so zdvihakovymi udermi a rychle hodit cez bok na zem...nieco ako goshi-guruma...inak na seminari s Lee Morrisonom ,ukazoval z kravatoveho drzania taky reverzny vykrut hlavy a bum strh k zemi...toto som este nikde nevidel a dost ma to zaujalo :wink: Budem s tym trosku experimentovat na treningu..


Cau Macrcelo,

zese tu kravatu nezatracuj. Carlos Newton takhle vyhral nad Patem Miletichem. Obcas se dari. A co se tyka sebeobrany tak kdyz te chytne opravdu nekdo silny tak je dost problem v tom ze ti muze hybnout krkem a to se pak brani dost blbe.

ad Morrison... neco podobneho jsem videl i musadu. Jinak bylo dost "fajn" to ze Lee kdyz si me chytal do kravaty tak to byl plnohodnotny uder na zatylek, takze ten vykrut by byl uz asi zbytecny:)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 15. čer, 2010 20:18

4 Naia
Taky jsem na semináři UC říkal několika lidem, jak v "blbym" judu se mi z úchopu za límec zezadu dělaly hvězdičky před očima, když to někdo osolil a dal mi ťafku :cry: A o tom, jak jsem doslal čelo a pak se mnou jebl borec o zem, bych mohl taky vyprávět. Ale tehdy jsem byl mladej cukák a on byl vyhlášenej vyhazovač. A tomu říkají jemná cesta :roll:
Ale aspoň víme, odkud vítr vane :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod marcelo » úte 15. čer, 2010 20:52

NAIA píše:
Cau Macrcelo,

zese tu kravatu nezatracuj. Carlos Newton takhle vyhral nad Patem Miletichem. Obcas se dari. A co se tyka sebeobrany tak kdyz te chytne opravdu nekdo silny tak je dost problem v tom ze ti muze hybnout krkem a to se pak brani dost blbe.

ad Morrison... neco podobneho jsem videl i musadu. Jinak bylo dost "fajn" to ze Lee kdyz si me chytal do kravaty tak to byl plnohodnotny uder na zatylek, takze ten vykrut by byl uz asi zbytecny:)



Ako hej,

uz ma par krat na treningu na tom nachytali a krk som mal namozeny dlho..zasa ja obcas ked sme mali kovove suspaky som pri kravate partakovi zamrdal taky zdvihak v graplingovkach na jeho "predaka" ze ho ta kravata velmi rychle presla a pustil ma len tak hucalo :lol: :lol:

Je to pripad od pripadu...inak prave som prisiel z treningu a dnes sme skusali to Morrisonove drzanie presne ako si popisal...chytali sme doslova takym hakovym uderom vnutornym predlaktim a hned chnapka a chytenie do kravaty,par zdvihakov do huby ako odrbavka a sup opatrne vykrut hlavy a strh k zemi...chalanom sa to pacilo...plus ine drily od Morrisona :twisted: :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » úte 15. čer, 2010 21:22

Tak já jsem si to se svýma lidma vyzkoušel už včera :lol: Vrněli blahem :D Hlavně zabodoval ten vypínací thai klinč :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pm » úte 15. čer, 2010 21:38

ukropcany píše:
pm píše:(...mam ji doma nekde zahrabanou... jednu :-D )
A pritom od pohľadu typický kravaťák... :twisted: 8) :wink:


ha ha ha :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod reccol » stř 10. lis, 2010 22:57

Může mi někdo osvětlit rozdíl mezi pravidly K-1 a MMA? Dík
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod NOKT » čtv 11. lis, 2010 13:23

reccol píše:Může mi někdo osvětlit rozdíl mezi pravidly K-1 a MMA? Dík


V K-1 není zem.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod reccol » čtv 11. lis, 2010 15:23

A to je vse? tak dik :-)
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod NOKT » čtv 11. lis, 2010 16:07

reccol píše:A to je vse? tak dik :-)


Podle mě jo. jinak celej výčet je tady

http://www.k-1.co.jp/en/what/rules.html
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 11. lis, 2010 16:35

NOKT píše:
reccol píše:A to je vse? tak dik :-)


Podle mě jo. jinak celej výčet je tady

http://www.k-1.co.jp/en/what/rules.html


No to určitě ne ... není tam například grapplení ve stoje. Omezený počet kolen, lokty se taky nesměj, limitovaná doba klinče atd atd
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků