BJJ, Judo, Sambo, Zápas a jiné válení

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 13:27

NOKT píše:hele marcelo mám dotaz. Proč si nakousl zrovna tohle? Nikdo tu o tom ani nepíp do teď.


..preco..neviem..vadi mi ten hype okolo BJJ..vadi mi viacero veci,ked sa BJJ prezentuje ako bojove umenie,sebaobrana..atd.. :wink: ..dost mi vadia aj "pyzama",citaj GI..:lol:

..Zas na druhu stranu niektore veci z BJJ sa mi pacia a su super,ale treba si ozaj vyberat a triedit info..
Naposledy upravil marcelo dne pon 17. říj, 2011 21:09, celkově upraveno 2
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 13:43

marcelo píše:
NOKT píše:hele marcelo mám dotaz. Proč si nakousl zrovna tohle? Nikdo tu o tom ani nepíp do teď.


..preco..neviem..vadi mi ten hype okolo BJJ..vadi mi viacero veci,ked sa BJJ prezentuje ako sebaobrana..atd.. :wink: ..dost mi vadia aj "pyzama",citaj GI a vsetky tie uchylarny s nim spojene..

:lol:

..proti submision wrestlingu nic nemam a rad sa pozriem na ADCC zapasy,aj ked zopar dementov ktori zacinaju zo zadku sa tam najde vzdy..ale vacsinou pretacam dalej :wink:


Jo to se nedivím mám podobný problém s lidma co dělaj sebeobranu :D
Šak pohodka.

Nicméně k tomu kimonu. Jsem velkej fanda trenéra Keith Owena, je to black belt pod Pedro Sauerem. Na jednom jeho videu mluvil o gi a no gi. Jak kimono není real a tak. Měl super závěr. On bydlí někde v Idaho konkrétně tam většinu roku chodí lidi v bundě a dlouhých kalhotách. Sice s tím nejde dělat tolik věcí, ale máš se čeho chytnout. Na druhou stranu pokud chodíš celej rok v kraťasách, tak už je to vážně jen no-gi :)

Naprosto není důvod se pohoršovat kvůli BJJ. Je to stejně jen sport. Co mě na BJJ nedávno pobavilo byl klip ze Slovenska tuším. Hip Hopovej klip, prokládanej záběrama z nějakýho MMA tréninku 2 nabušených goril a obrovská banda týpků v černým oblečení s nápisama Brazilian Jiu Jitsu, MMA atd. jak mávaj packou do rytmu :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 13:48

NOKT- pohodka,ono ked uz Zapas v obleceni tak jednoznacne Judo :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 13:51

marcelo píše:NOKT- pohodka,ono ked uz Zapas v obleceni tak jednoznacne Judo :wink:


Judo je fajne k BJJ. Sám to tak dělám. Mít ve městě Zápas, tak jdu aj tam, protože moje hody stojí za prd proti lidem co je znaj, ale bohužel pracuju s tím co mám :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 13:54

2marcelo: K "BJJ jako sebeobrana" tohle se nedávno oběvilo na facebooku Keitha Owena. Možná by tě to mohlo zajímat :)

Obrázek
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 13:57

NOKT píše:
marcelo píše:NOKT- pohodka,ono ked uz Zapas v obleceni tak jednoznacne Judo :wink:


Judo je fajne k BJJ. Sám to tak dělám. Mít ve městě Zápas, tak jdu aj tam, protože moje hody stojí za prd proti lidem co je znaj, ale bohužel pracuju s tím co mám :D


Ja chodim na zapas 30 km od mesta kde zijem..ale Judo fajn,len co som pocul zacali silne restrikcne obmedzovat utoky po nohach zo zapasu ako preferuju Rusaci vo svojom Judo,ktore je obohatene prave o volnostyliarske utoky po nohach zo zapasu alebo sambo :wink:

Coz je skoda :(
Naposledy upravil marcelo dne pon 17. říj, 2011 21:10, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 14:05

marcelo píše:
NOKT píše:
marcelo píše:NOKT- pohodka,ono ked uz Zapas v obleceni tak jednoznacne Judo :wink:


Judo je fajne k BJJ. Sám to tak dělám. Mít ve městě Zápas, tak jdu aj tam, protože moje hody stojí za prd proti lidem co je znaj, ale bohužel pracuju s tím co mám :D


Ja chodim na zapas 30 km do mesta kde zijem..ale Judo fajn,len co som pocul zacali silne restrikcne obmedzovat utoky po nohach zo zapasu ako preferuju Rusaci vo svojom Judo,ktore je obohatene prave o volnostyliarske utoky po nohach zo zapasu alebo sambo :wink:

Coz je skoda :(


Český pravidla pro Judo jsou výsměch. Na soutěžích se můžou brat nohy jen jako navazující technika. Jednou jsem na tréninku udělal doubleleg. To byl rachot a "tohle není judo" :?

sorry zmrvil jsem link http://www.youtube.com/watch?v=V70wBoL5zdk
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » ned 16. říj, 2011 14:39

Tož to je fakt sebeobrana jak vyšitá :lol: :lol: :lol:

Mě se BJJ líbí moc, to zas jo, hlavně NO GI, hale začínat ze zadku...aspoň na ty kolínka pls :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 15:39

NOKT píše:
marcelo píše:
NOKT píše:
marcelo píše:sorry zmrvil jsem link http://www.youtube.com/watch?v=V70wBoL5zdk


..tak ako presne takto mam zafixovanu BJJ sebaobranu..ako uniky zo zapasovych bodylocks su celkom o.k. regulerne.. tie bokove Judo hody je velmi tazko urobit na tazkeho a nespolupracujuceho supera ale budiz,ja som ich prestlal cvicit ..obranu proti nozu a palici by som riesil troku inac..

...nie je to moj salok kavy,,mna dost berie ISR Matrix co sa tyka sebaobrany..skus si toto zadat do youtube a porovnaj s tym BJJ :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 16:01

2marcelo: ISR Matrix jsem už párkrát hledal a vypadá to fajně.

Ty hody přes bok se strašně dobře blokujou. Za 2 roky Juda jsem to neudělal ani jednou abych s tím někoho hodil.

Já do sebeobrany nerad rejpu. Sám ji necvičím a myslím si, že jsou lidi co ji mají zmáknutou daleko líp. Fakt je ten, že BJJ je velice vhodná věc na obohacení jiných stylů, ale vsadím se, že kluci co dělaj boj s nožem by tu sebeobranu rozebrali jedna dvě :D

Na druhou stranu musím připsat kredit panu Sauerovi za to, že to nevyhodil ze systému a zve si do gymu aj lidi co dělaj FMA.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 17:01

NOKT- inak tu je perfektny clanok od BJJ a JUDO blackbelt Dave Camarrilo a jeho pohlad na vec :wink:

http://bjjhacks.com/2011/05/wrestling-f ... rspective/
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 16. říj, 2011 17:12

marcelo píše:NOKT- inak tu je perfektny clanok od BJJ a JUDO blackbelt Dave Camarrilo a jeho pohlad na vec :wink:

http://bjjhacks.com/2011/05/wrestling-f ... rspective/


Je to velice pěkně napsaný a má pravdu. Hodně lidí spoléhá na gard a přitom je daleko lepší útočit z vrchu nebo ze zadu. Viděl jsem to aji na závodech kde lidi nevěděli jak gard obejít. Gardem se dá dobře zamknout, ještě když máš silný nohy. Já s tím měl a mám hodně problémy, protože většina lidí se kterýma zápasím jsou víc namakaní než já a drží.

Někde jsem měl článek o tom , že kolikrát není prostor trénovat hody a strhy, protože se v gymu sejde prostě moc lidí a začíná se z kolen.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 16. říj, 2011 18:52

NOKT píše:
marcelo píše:NOKT- inak tu je perfektny clanok od BJJ a JUDO blackbelt Dave Camarrilo a jeho pohlad na vec :wink:

http://bjjhacks.com/2011/05/wrestling-f ... rspective/


Je to velice pěkně napsaný a má pravdu. Hodně lidí spoléhá na gard a přitom je daleko lepší útočit z vrchu nebo ze zadu. Viděl jsem to aji na závodech kde lidi nevěděli jak gard obejít. Gardem se dá dobře zamknout, ještě když máš silný nohy. Já s tím měl a mám hodně problémy, protože většina lidí se kterýma zápasím jsou víc namakaní než já a drží.

Někde jsem měl článek o tom , že kolikrát není prostor trénovat hody a strhy, protože se v gymu sejde prostě moc lidí a začíná se z kolen.


Preto treba to co nemas sancu namakat v klube cvicit pomimo s odbornikmi na danu oblast,styl atd ..posunie to cloveka hodne dopredu
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

judo - gosi waza

Příspěvekod mysmys » pon 17. říj, 2011 5:40

NOKT napsal:
Český pravidla pro Judo jsou výsměch. Na soutěžích se můžou brat nohy jen jako navazující technika. Jednou jsem na tréninku udělal doubleleg. To byl rachot a "tohle není judo"


Zadne ceske pravidla judo nejsou, jsou to pravidla IJF (Mezinarodni federace juda). Pravidla sportovniho judo se vyvijeji (nekdy kvuli televizi /popularite pro oko, nekdy kvuli tomu, aby se judo nezvrtlo v neco, kde se ceka, kdo chyti nohu / mozna take k eliminaci tech rusko mongolskejch technik v judo a nuti to tak vice pouzivat, rozvijet a ucit se klasicke chvaty).

NOKT napsal:
Ty hody přes bok se strašně dobře blokujou. Za 2 roky Juda jsem to neudělal ani jednou abych s tím někoho hodil.

Naucit se pouzit techniky boku (gosi waza) je tezke, ale po te ucinne. Je treba tez umet prosadit si svuj uchop, vychylit soupere (vedet kdy a v jakem pohybu-reakci lze danou techniku boku pouzit) a mit nadrilovanej samotnej chvat (pomoci x tisic ucikomi a jakusuko geiko). Neni to jednoduche.

Tyhle chvaty se dobre blokujou, neni-li souper vychylen. Drive to byla treba nasledna technika po provedeni uderu, tlaku koncetinou. To v dnesnim judo nelze, proto je treba daleko lepe umet pracovat s uchopem a umet vychylit a pri chvatu dostat teziste pod soupere. Take je k tomu treba fyzicky fond... Samozrejme cim zkusenejsi souper, tim je vse tezsi. Urcite zobecnovani neni na miste.
Kdyz pak vidis nekoho, kdo treba cvici od mladi cca 15 let judo pod nejakym dobrym vedenim a jeho osobni technika je prave nektera z technik boku, tak je schopen udelat temer kdykoliv tu svou techniku a myslim si, ze prave proto, ze te dostane-dotlaci-dovede v zapase prave do tech situaci kdy vi, ze je vhodne jeho techniku pouzit. To chce ale roky cviceni.

Judo neni zalezitost na dva roky. Vojaka v armade nebo policajta tyhle techniky take behem nejakejch kurzu nenaucis. Na to uz se nastesti mezi vycvikarema prislo...
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 17. říj, 2011 7:14

Mysmys- dobry post.. len co sa tyka klasickych chvatov ,myslim ze tam patria aj utoky za nohy..zapasnicky double-leg je v Judo chvat Morote-gari a zapasnicky single-leg je tusim Kuchiki-taoshi aj ked v troksu inom prevedeni ako v zapaseni a su sucastou sylabu Kodokanu..


..niekde som cital ze to bola skor odpoved Japoncov na to ze Rusaci,ktori cvicia aj Judo aj Zapas,respektive Sambo, to mastili rad radom a Japonci na to nemali odpoved..
..ci uz je to pravda alebo nie je to velka skoda pre Judo,pretoze to znamena velke obmedzenie zapasovej komplexnosti pre Judo :(
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

judo - tosu kakuto

Příspěvekod mysmys » pon 17. říj, 2011 8:43

Ano, Morote gari, kuciki daosi a jejich ruzne varianty...

Marcelo napsal:
..niekde som cital ze to bola skor odpoved Japoncov na to ze Rusaci,ktori cvicia aj Judo aj Zapas,respektive Sambo, to mastili rad radom a Japonci na to nemali odpoved..


Cvicit ty chvaty nikdo nebrani. Ale co jsem tak pochopil tak prave spousta tehle technik chytani nohou pod paskem branilo v provadeni a rozmanitosti technik. Proste se mnohdy v predklonu vyckavalo, kdo prvni chyti nohavici. Clovek moc neriskoval a vyckaval na to co souper. To technice judo neprospivalo... Trend je vice judo zatraktivnit divakum (proto bile a modre kimona, trestani pasivniho zpusobu boje, zjednoduseni bodovani technik atd.) Japonci uz dneska nemaji ve svetovem hnuti judo takovou silu, aby neco sami takhle prosadili. To chtelo asi vice zemi. Proste tak trosku navrat ke korenum a technikam judo.

Nicmene. Sportovni judo je uz tak hodne oklestene pravidlama, co se smi a co ne. Nicmene kdyby chtel nekdo z toho udelat neco, co se vice priblizuje realite, tak by to asi vypadalo jako tošu kakuto (na bU je i vlakno s timhle a nejaka vide, cvici to japonska armada, maji brneni podobna v kendo, v zapase pouzivaji kopy, udery a hodne chvaty z juda)

http://bojovaumeni.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2932
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

zmeny v judo

Příspěvekod mysmys » pon 17. říj, 2011 9:23

Tady je popis ke zmenam pravidle juda:

http://www.czechjudo.cz/Files/Documents/komise_rozhodcich/Pravidla/ZM%C4%9ANY%20PRAVIDEL%202010.pdf

To je celkem sroyumitelne a vypovidajici.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » úte 18. říj, 2011 20:10

Budu ignorovat narážku o bokových hodech za 2 roky a postnu radši něco konstruktivního.

http://www.grapplevideos.com/2011/10/braulio-estima-road-to-adcc-episode-4/

Ten záznam toho incidentu je pěkně nechutnej. Nevíte jak se ta technika jmenuje? Mám pocit, že jsem to kdysy na tréninku MMA nebo no-gi dělal a velice podobným způsobem, což je docela znepokojující :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 18. říj, 2011 21:19

NOKT píše:Budu ignorovat narážku o bokových hodech za 2 roky a postnu radši něco konstruktivního.

http://www.grapplevideos.com/2011/10/braulio-estima-road-to-adcc-episode-4/

Ten záznam toho incidentu je pěkně nechutnej. Nevíte jak se ta technika jmenuje? Mám pocit, že jsem to kdysy na tréninku MMA nebo no-gi dělal a velice podobným způsobem, což je docela znepokojující :)


..po anglicky sa to vola Singleleg -Run the Pipe dokoncenie..po nasom "Utok po jednej" s podtrhnutim oblukom...preco spadol na tu hlavu je otazne..v podstate zla technika,tak sa to nema robit a s hlavou prerazat zem,mozno bol aj unaveny a stratil rovnovahu, neviem..

..ale Single su fajn takedowniky..tuto variantu mam rad..je malo riskantna,len treba davat pozor na polohu hlavy, oproti klasickemu Zapasu kde je zakazane nasadzovat Gilotinove drzanie priamo cez krk a mozes si dovolit davat hlavu na bok supera,tak v SWrestlingu musi ist hlava ku bruchu alebo hrudi ale nie vonku ku superovej pazuche,inak ta chytne do gilotiny ;)

..tu mas ukazku z volnostyloveho zapasu:
http://www.youtube.com/watch?v=wQanUTuZ ... re=related

..ono je dolezite posilnovat aj krcne svaly.. ;)
..ale fest neprijemne sa dodrbal...som s nim normalne sucitil :oops: :cry:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » úte 18. říj, 2011 21:25

Už to vidím. Na tom videu s technikou jakoby jde na rameno a ne na hlavu. Mě to zajímalo, protože nedávno za mnou došel kamoš s dotazem jak si nepřibije hlavu na zem při double legu. Tož jsem poskytl svoje 2 varianty.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků