Kariera

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kariera

Příspěvekod Mazlik » sob 28. led, 2012 17:41

Zdravim chci se zeptat jaky mate nazor na to kdyz nekdo zacne boxovat v 18 a mel by ambice boxovat treba i profi, myslite ze i v takovym veku je jeste nadeje? Cetl jsem hodne "clanku" o profi boxerech typu Ali, Konecny apod. a ty pry zacali s boxem v ranem veku, je mi jasne, ze se nemuzu srovnavat s takovymi hvezdami, ale zajimal by me vas nazor, diky
Mazlik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 23. srp, 2011 23:00

 

Re: Kariera

Příspěvekod luen » sob 28. led, 2012 18:53

Mazlik píše:Zdravim chci se zeptat jaky mate nazor na to kdyz nekdo zacne boxovat v 18 a mel by ambice boxovat treba i profi, myslite ze i v takovym veku je jeste nadeje? Cetl jsem hodne "clanku" o profi boxerech typu Ali, Konecny apod. a ty pry zacali s boxem v ranem veku, je mi jasne, ze se nemuzu srovnavat s takovymi hvezdami, ale zajimal by me vas nazor, diky


pokud s nima chces boxovat, tak se s nima musis srovnavat ... udelas-li to, dostane se ti i odpovedi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mazlik » sob 28. led, 2012 18:56

diky
Mazlik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 23. srp, 2011 23:00

Re: Kariera

Příspěvekod will » ned 29. led, 2012 9:57

Mazlik píše:Zdravim chci se zeptat jaky mate nazor na to kdyz nekdo zacne boxovat v 18 a mel by ambice boxovat treba i profi, myslite ze i v takovym veku je jeste nadeje? Cetl jsem hodne "clanku" o profi boxerech typu Ali, Konecny apod. a ty pry zacali s boxem v ranem veku, je mi jasne, ze se nemuzu srovnavat s takovymi hvezdami, ale zajimal by me vas nazor, diky


Tak pokud si nedělal aktivně žádný jiný sport, kde si rozvíjel rychlost, nervovo svalovou koordinaci. atd. Tak na vrcholné úspěchy můžeš zapomenout v 18 je bohužel na vrcholový sport dost pozdě, a to je realita. Ne, že o věk nejde, obecně o něj jde, a to dost zásadně, toto je prověřeno praxí. Můžeš být dost dobrý, ale na vrchol to nebude. Toto neplatí pouze pro box, ale i pro většinu dalších sportů.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » ned 29. led, 2012 12:12

will: nemas tak uplne pravdu- osobne znam par sportovcu, co i kdyz zacinali se sportem treba az po dvacitce, dosahli velkych uspechu v profi sportu: za vsechny snad jen priklad - pan Milan Konecny (zacinal s boxem kolem 25 let)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod will » ned 29. led, 2012 15:57

Dalt píše:will: nemas tak uplne pravdu- osobne znam par sportovcu, co i kdyz zacinali se sportem treba az po dvacitce, dosahli velkych uspechu v profi sportu: za vsechny snad jen priklad - pan Milan Konecny (zacinal s boxem kolem 25 let)


Já neříkám, že nemůže být nějaká talentovaná výjimka, ale těch bude velmi málo. Vesměs kdo něco v poslední době v profiringu dokázal, již něco dokázal v amatérech. Tito kluci většinou už v 16 letech byli MČR, atd. a pozdějš byli medailisti na OH, mistrovství světa, atd., zůstaňme nohama na zemi. Kdyby to bylo takhle, tak by se mohla celá příprava dětí zahodit. Takhle to není, prostě vrcholoví sportovci začínají brzo. Již z jednoduchého důvodu některé schopnosti jako např rychlost, prostorová představivost, atd., se dá u dětí rozvíjet pouze do určitého věku. Když se toto stádium propásne, tak dítě, které toto neabsolvovalo je ochuzené, kdy v dnešní velké konkurenci těžko obstojí, myslím tím vrcholové nebudeme se bavit o průměru, jestli chce být někdo průměrný profiboxer, tak prosím, netvrdím, že to není možné.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod toddb » ned 29. led, 2012 19:39

Dalt píše:will: nemas tak uplne pravdu- osobne znam par sportovcu, co i kdyz zacinali se sportem treba az po dvacitce, dosahli velkych uspechu v profi sportu: za vsechny snad jen priklad - pan Milan Konecny (zacinal s boxem kolem 25 let)


Mám takový pocit, že i Ondřej Pála začínal s boxem někdy ve věku 16-18, přesný věk si ale nevybavuju. Doufám, že si ho s někým nepletu
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Toman » pon 13. úno, 2012 18:48

ukropcany píše:Ono je to celé oveľa zložitejšie, pretože výkon v boxe sa nedá odmerať. A úspech už vôbec nie :idea: Kto je úspešný? Ten čo boxom zarobí 100.000.000$ ale v živote sa nestretne s najlepším, alebo najlepší kdesi v Mexiku, ktorý nemá vychcaného promotéra? Ako je to možné, že boxeri majú bilanciu 30:0 (alebo naopak 1:29) a štípači v K-1 nie? V prvom rade si treba uvedomiť, že x-boxom sa živiť nedá, v našich končinách je to len pánske huncúctvo. Sa ma už pár ľudí pýtal, že prečo nebúcham profi zápasy... za zápas C 50€ a za B 300? No nech idú do gúl za také prachy... radšej pôjdem amatéra, kvalita súpera rovnaká ak nie lepšia a aspoň donesiem medajlu... profiring je v prvom rade odrb na športe a až potom všetko ostatné.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » pon 13. úno, 2012 18:49

POkračujte pokud máte co k docela inteligentnímu tématu 8)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron