ktoré bojové umenie pre 170cm

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

ktoré bojové umenie pre 170cm

Příspěvekod Shylock » sob 07. dub, 2012 18:20

nejake azijske ? oni sú tiež takí krpatí. niečo čo sa dá použiť pri sebaobrane na ulici, niečo drsné, šetriť sa nemienim. ale niečo čo je zároveň vhodné pre 29 ročného.
budem rád ak mi poradíte, podelite so o skúsenosti
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Shihtzu » sob 07. dub, 2012 18:42

A co by se líbilo tobě? Resp. co si myslíš, že by ti sedělo?
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » sob 07. dub, 2012 20:01

no to práve neviem. inak vážim 70kg, posilovať by som mohol viac, hlavne na hornú časť tela, ale nohy mám relatívne silné, kludne spravím drep na jednej nohe s druhou vystretou :wink: určite by mi však prospeli ešte nejake aerobne cviky, jednoznačne ano, dosť lahko sa zadýcham. tolko ku kondičke. koordináciu mám podla mna fajn. to len tak pre približnú predstavu.
viem, znie to asi celé trošku vágne. skrátka zrejme by mi nevyhovovalo niečo kde by som dával súpera do zveráku, alebo niečo ako zapasnictvo, určite nič kde treba využiť váhu alebo výšku. skôr niečo kde je vela úderov, úhybov, niečo kde treba pružnosť, rýchlosť. ja neviem, kung fu ? alebo niečo podobné ? inak som z BA.
a pod tým že by som sa nešetril mám na mysli to že by som si kludne napríklad spevnoval úderové plochy ak by to bolo treba. inými slovami nebál by som sa tvrdého tréningu a šiel by som do toho naplno. ked už pre nič iné tak aspoň v rámci zlepšenia fyzičky, zdravia a kvoli dobrému pocitu že niečo pre seba robím :D
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shihtzu » sob 07. dub, 2012 20:11

Ty ale neměříš 140cm :) 170 je běžná výška, proto (podle mě) je nejpodstatnější to, co by se ti LÍBILO. Jelikož tvé parametry sedí na cokoli.

Měl jsem na mysli, že není nic, co by pro tebe (nebo třeba pro mě - měřím 182) bylo podle objektivního hlediska optimální. Jde jen o to, co se ti víc líbí. A to nedokáže posoudit nikdo jiný než ty :) Vyzkoušej pár klubů a uvidíš.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron