THAIBOX nebo KICKBOX?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

THAIBOX nebo KICKBOX?

Příspěvekod Alina91 » úte 12. kvě, 2015 20:21

Zdravím,

dostala jsem odhodlání věnovat se nějakému bojovému sportu, v mém okolí mám na výběr hlavně mezi Thaiboxem nebo Kickboxem. Oba sporty pro mě mají své pro i proti, a proto si stále nemohu najisto vybrat.
Samozřejmě bych to brala spíše kondičně, alespoň pro začátek.
Proto bych vás chtěla poprosit, jestli byste mi rozdíly mohli trochu přiblížit a shrnout, co se týče náročnosti, výhod i nevýhod apod. Trochu se zaměřit i na to, že jsem žena, pokud na tom vůbec záleží. :D

Děkuji za vaše názory a rady.
Alina91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. kvě, 2015 19:21

 

Re: THAIBOX nebo KICKBOX?

Příspěvekod Alina91 » úte 12. kvě, 2015 20:43

Děkuji za radu :) Odhodlala jsem se teprve nedávno a mám v plánu s něčím začít až od září, takže přes léto bych měla čas hodit se aspoň do formy. Zatím skoro nevím do čeho jdu, tak snad to bude stát zato.
Alina91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. kvě, 2015 19:21

Re: THAIBOX nebo KICKBOX?

Příspěvekod Gusep » stř 13. kvě, 2015 9:29

Alina91 píše:... mám v plánu s něčím začít až od září, takže přes léto bych měla čas hodit se aspoň do formy.


Zbytočná strata času si myslím, do formy sa dostaneš postupne skrz tréningy toho čo si vybereš ;)
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: THAIBOX nebo KICKBOX?

Příspěvekod Alina91 » stř 13. kvě, 2015 15:11

Rozhodla jsem se, že začnu od září, protože mi to tak bude asi lépe vyhovovat skrze to, že bývám na intru, takže bych to využívala jako lépe strávený čas mimo školu, a v tady té ''díře'' (konkrétně Uherský Brod) tyhle sporty vyučují prostřednictvím Domu dětí a mládeže, takže bych hádala, že když mají v katalogu napsáno od 8.9., tak to bude probíhat asi podobně jak nějaký jiný kroužek třeba na ZUŠ :D Počítám s tím, že ve větších městech je to témě neomezené. Takže se přihašovat teď s tím, že by přes prázdniny, které se rychle blíží, tréninky nebyly, je zřejmě zbytečné. Zkrátka ještě ani netuším a nezjišťovala jsem detailně, jaké jsou konečné možnosti. K tomu ještě vědět co budu potřebovat apod. Asi potřebuju nějaký čas, připravit se na to, co mě bude čekat a zařadit se do této oblasti mnohem víc. Ještě nikdy jsem se žádnému bojovému sportu nevěnovala.
Každopádně jsem vděčná, že se mi teď věnujete. Moc děkuji :)
Alina91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. kvě, 2015 19:21

Re: THAIBOX nebo KICKBOX?

Příspěvekod Luke007 » pon 15. čer, 2015 12:58

Tak zacit muzes kdy chces, prvni dva treninky s tebou stejne pujde nekdo k zrcadlu, nebo ti trener ukaze co mas delat a sem tam te okem zkontroluje a opravi. Jak psali kluci, je to jedno jedno jestli kick nebo thai, zalezi na gymu a trenerovy co ti sedne. Navic nekdo jezdi vic kondici a pytle, nekdo zase vic sparingy, a zalezi co te bavi nebo ceho chces dosahnout. Odkladat neco ,, na nejaky nabor'' je podle me nesmysl, radeji jdi cvicit uz ted, klidne vyzkousej oba gymy, vybaveni si sama zatim zadne nekupuj a nech si poradit primo na treninku co si poridit. Kvalitni telocvicnu vetsinou poznas podle toho ze lidi chodi sem tam i na souteze mimo klub.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků