Kickbox + brazislké jiu jitsu = MMA

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kickbox + brazislké jiu jitsu = MMA

Příspěvekod Tomixx » čtv 08. srp, 2019 12:18

Ahoj, od malička mě fascinovali různé bojové sporty atd. Chtěl bych začít s MMA, ale jen tak pro sebe, že by se ze mě stal zápasník na to ani nemyslím :) je mi skoro 35 a potřebuji dát dolů tak 5 kg a taky sport není v mém životě priorita.

Ale chtěl bych se to naučit tak, abych byl schopen třeba jít na amaterský zápas za pár let atd...Změnil jsem ale práci a zjistil jsem, že kurzy MMA tady u nás nestíhám. A abych tam vždy přiběhl uhoněnej 15 min po začátku a dával za to nemalý peníze to asi nemá cenu.

Navíc mám od práce multisport kartu ( kdo neví tak je to jako permice do spousty fitek, kde pak s kartou můžete zadáčo ) a našel jsem si, že bych ale stíhal hodiny kickboxu a brazilského jiu jitsu. Měl bych to cestou z práce, časově taky OK a ještě s tou multisportkou vlastně zadarmo.

Takže ideál. O BJJ se říká, že je to jako MMA bez uderu a že kickbox má do thaiboxu blízko a že to zase je jako MMA bez práce na zemi. Napadlo mě, že bych tedka rok chodil na ten kickbox a BJJ a za rok by se třeba ty kurzy MMA otevřeli i jinde a já bych stíhal a nastoupil po roce třeba už do pokročilých atd.

Tak mě napadlo, zda by to takto šlo ?

Zda je moje teorie správná že kickbox + BJJ = MMA když to řeknu obrazně ? Nebo zda je to jiné a případně, zda je ten rok zbytečný, že bych se třeba naučil různé "neduhy" které se pak v MMA nesmí a špatně se to odnaučuje ?

Mám kamaráda co chtěl chodit na thaibox a nedostal se a tak šel na kickbox a pak právě asi po 2 letech na thaibox a měl s tím problém, že je to něco jiného.... takže ten mě doporučil si naopak počkat na to MMA a ten rok věnovat rozvíjení kondice, dát dolu těch 5 kg a věnovat se silovému treninku atd...

Co myslíte Vy co MMA děláte ?
Tomixx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. srp, 2019 11:52

 

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků