skola

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

skola

Příspěvekod bruce » stř 23. úno, 2005 14:05

nemam peniaze na skolu.to nadvazuje na to cvicit.preto nemozem chodit na ziaden kruzok.a mam 14 rokov.myslite ze je dobre zacat cvicit aj v neskorsom veku a ci sa da normalne tak vypracovat ako v tomto veku?napr v osemnastke?prepacte za moje amaterske otazky
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 23. úno, 2005 16:08

Ahoj Bruci,
rád bych ti řekl svůj názor ohledně tvého problému-chci cvičit, ale nemám na to peníze. Možností je několik, alespoň jak to vidím já..:
Věnuj se intenzivně tomu, co lze i bez peněz, tj. zdokonalování duševní i fyzické kondice studiem a běžnou tělesnou aktivitou. Nic z toho by nemělo být jednostranné, nedoporučoval bych ti např jen dřít v posilovně, ale kombinace protahovacích cviků s kondičním posilováním, vytrvalostní zátěží atd. zocelí tvé tělo bez nebezpečí ztuhnutí, zároveň podpoří tvůj vztah k pohybovým aktivitám vůbec. Bez ohledu na to, jestli někdy něco cvičit budeš nebo ne, se ti zdravý životní styl jistě vyplatí, a ve třiceti si nebudeš říkat (jako já): že já vůl nezačal dřív!
Ať už tomu věříš, nebo ne, bojová umění jsou o myšlení a inteligenci víc, než se mnohým (i velmi dobrým bojovníkům) zdá. Jestliže budeš zatěžovat mozek způsobem, který rozvine tvé kombinační schopnosti (matematika, fyzika, harmonie (já jsem muzikant, vím, o čem mluvím)), dále tvé schopnosti komunikační (sociální vědy, psychologie atp.), bude pro tebe pozdější studium bojových umění jen překladem z jednoho způsobu vyjadřování do jiného. Troufám si říct, že schopnost rozlišení jednotlivostí od souvislostí je pro dosažení výsledku nezbytná. Je to jen jinak řečeno "pro stromy nevidí les"-znáš to přísloví? Je třeba vidět les nebo stromy podle toho, jak je třeba.
CVIČ a STUDUJ! Tak zní moje nejupřímnější doporučení.
A bojové umění? Nemáš vůbec žádné finanční možnosti, nebo alespoň malé? Nemáš výběr ze škol a klubů? Dnes je velká konkurence, ceny jdou dolů. Třeba se s tebou nějaký učitel individuálně dohodne? Jestli je tvůj zájem upřímný, jistě svoji cestu najdeš. Napíšeš-li odkud jseš, jistě se někdo ozve. A jestli jsi z Plzně, můžeme to třeba zkusit spolu?
Přeji ti hodně štěstí,
Karel Palát, škola Wing Tsun, Plzeň
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Mirimon » stř 23. úno, 2005 16:09

Cvič - sedy-lehy, kliky, choď plavat, posilování činkama, atd. Dále nehulit, nebrat drogy, alkohol. Udržíš se v kondici, posilníš a bude jedno jestli začneš o 4 roky později. :lol:
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. úno, 2005 16:11

Teď jsem si uvědomil, že nejspíš žiješ na Slovensku, takže Plzeň je fakt dost z ruky... No co, odvahu, rozvahu, zkoušej to, kde se dá!
Karel Palát
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. úno, 2005 16:18

Ahoj,
z vlastní zkušenosti vím, že se dá najít škola, kde pro tohle mají pochopení. Za cvičení tě třeba nechají ať uklízíš, nebo pomáháš atp.
Zkus to a ptej se v okolí
Hodně zdaru!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

dakujem

Příspěvekod bruce » stř 23. úno, 2005 16:24

dakujem vsetkym ktory mi tak ochotne a pekne odpoveedali na moje otazky!!!!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Bruce_Jirka » stř 23. úno, 2005 16:25

Zeptej se kamaráda kterej cvičí at ti něco ukáže cvičte spolu třeba kumite.
Měl sem podobný problém, ale našel jsem si klub kde trnér cvičí zdarma to nás tam bylo asi 50 tak to šlo platili jsme jen náký příspěvek 100kč na půl roku aby jsme zaplatili tělocvičnu a šlo to pohoda ale z časem se to trochu vilidnilo a tak máme problémy zplatit tělocvičnu...proto že je nás asi 12 tak to je asi 1200 na hlavu.Proto si skus nalězt něco podobného 100 Kč tě asi neutrhne.
Bruce_Jirka
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pon 27. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Miro » stř 23. úno, 2005 16:36

Bruce,

odkial si? Kde zijes? Ked mas 14 rokov, snad sa niekto najde, kto Ti pomoze najst ucitela, ktory sa Ti bude venovat aspon prilezitostne v ramci svojich a Tvojich moznosti...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

dakujem

Příspěvekod bruce » stř 23. úno, 2005 17:20

som zo slovenska!!!ale mamka mi slubila ze ked spravim skusky na strednu skolu tak sa mozno o niecom porozpravame mam 14 rokov
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Miro » stř 23. úno, 2005 18:12

To som si domyslel, ale kde na Slovensku? Bratislava? Kosice? Liptovsky Mikulas? Niekde inde?

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

snv

Příspěvekod bruce » stř 23. úno, 2005 21:27

vo spisskej novej vsi!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Re: snv

Příspěvekod Raptor » čtv 24. úno, 2005 10:58

bruce píše:vo spisskej novej vsi!


Stačí trošku pohledat ...

http://www.aikidosnv.host.sk/

Obrázek
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » pát 25. úno, 2005 6:39

h píše:Ahoj,
z vlastní zkušenosti vím, že se dá najít škola, kde pro tohle mají pochopení. Za cvičení tě třeba nechají ať uklízíš, nebo pomáháš atp.
Zkus to a ptej se v okolí
Hodně zdaru!
8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 25. úno, 2005 12:32

Jdu do toho 8)

Až přijedu do Bratislavy, uklidím u Vás..... :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 25. úno, 2005 14:48

ukropcany ty si ale ukecany,nechces zmenit nick :) V akom klube boxujes?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kox » pát 25. úno, 2005 19:24

a nechodievas niekedy aj do Astry?
kox
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kox » ned 27. úno, 2005 14:07

a uz nechodievas,nevyhovuje ti to?Hanuman je lepsi,alebo nevyhovuje trener,telocvicna,poplatky?Mozes mi dat neake info,chcel by som navstivit par skol,tak si robim taky maly priezkum.Dakujem
kox
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. úno, 2005 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron