Použití v reálu????

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod josefmlady » čtv 07. dub, 2005 10:43

Balerion píše:ja nehovorim o normalnych saltach pocas boja :P napr. aj spomenuty jackie chan v tych filmoch ukazuje, ze to ide, samozrejme ne vzdy, ale da sa to a ked to vyjde tak to funguje ^^ ako sa hovori: setko sa da, len treba chciet :P :D


Jó když to vyjde tak to funguje.... :D :D hele, jestli chceš mermomocí dělat akrobacii, tak ji dělej. Možná by ale byla chyba nazývat to BU. Lepší by určitě bylo nazývat to jen uměním. Jinak by totiž mohlo být nazýváno BU téměř cokoli: tanec, vrh koulí, oštěp,atd .
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod josefmlady » čtv 07. dub, 2005 10:49

DMC píše:Odpovim ti za Capoeiru: Capoeira asi do osmdesatych let zadnou "akrobacii", kterou v ni uvidis dneska, NEMELA. Bylo to normalni BU zalozeny na kopech a na hodech. A i dneska existuji styly capoeiry, ktery si tuhle charakteristiku zachovaly, cili neobsahuji zadny skakani. Ano, slysite dobre, capoeira bez akrobacie EXISTUJE, zije a ma se dobre.
.


Tak takovou capoeiru bych chtěl vidět a to myslím zcela vážně. Mohlo by to být zajímavé.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod josefmlady » čtv 07. dub, 2005 10:56

Balerion píše:obdivujem tvoje analyzi a stastisky, vazne, vyzeraju fakt logicky, ale vobec s tebou nesuhlasim :lol: v boji ziadna statistika neexistuje, v boji nastupuju zakladne instinkty a (odmyslime teraz psychiku) vtedy sa prejavi ako ma clovek natrenovane techniky apod. napr. klasicky kop s otockou vo vyskoku... staci raz a je dobojovane :D (samozrejme ide o trening, ak ma clovek tieto techniky doslova v krvi a pride na boj, tak sa to prejavi a netrva to dlhsie jak lusknutie prstom :D (stale hovorim o cloveku ktory ich ma natrenovane a vkrvi) a v tomto viem o com hovorim :D )
proste ak su tie techniky vypilovane a poriadne nacvicene, tak to proste v tom boji spravis a nepremyslas o tom :D akonahle zacnes dotoho pliest logiku, zdravy rozum, statistiku a co ja viem co este, tak to mozes rovno zabalit a ist domov, lebo to naozaj nepojde aj ked sa postavis na hlavu :P vzdy ide o trening
a ako som povedal, v boji nieje nic nerealne a vsetko je mozne :)

P.S. statistika sa robi vzdy az po boji, nikdy nie pocas neho ^^ :P


nezlob se , ale jestli si myslíš, že pokud budeš cvičit kravinu neustále dokola, tak se stane efektivní technikou, tak já už vážně nevím.....
a názor, že v BU jsou jen použitelné techniky mi také není vlastní....
já si stejně myslím, že si z nás děláš tak trošku kozy....viď? :D
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Balerion » čtv 07. dub, 2005 12:56

mozno kazdy hovorime o inej akrobacii :D ja nemam na mysli akrobaciu typu capoera alebo salta z gymnastiky :P ja hovorim o 'akrobatickych' technikach, ktore sa nachadzaju v niektorych bu a daju sa naozaj pouzit :P capoeira je pekna, ale je to tak akurat tanec a osobne ma vobec nezajima :P :D
a ako som povedal, v boji je mozne vsetko a vsetko sa da pouzit (dokonca aj vrh kladivom ( :lol: ) alebo gymnastika :P ) jednoducho vzdy zalezi na treningu a natom ako sa dana technika trenuje ^^
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 13:42

2DMC: Skoro bych rekl ze nejaka akrobacie byla i v puvodni capoeire (aniz bych rozebiral co je to "puvodni" capoeira, protoze to bychom se nikam nedostali :-) ). Jednak ti cernosi k tomu proste tihnou a jednak neverim ze by se pozdeji vynorila jen tak z niceho nic. Ale pouze cast z ni mela byt kdy vubec pouzitelna v boji. Pokud vim, tak napriklad takove au (hvezda), ktere se na capoeire uci od zacatku a je povazovano za zaklad, nema nikdy byt bojova technika; smyslem je naucit capoeiristu balancovat na tenke hranici mezi rovnovahou a padem, na ktere se ocita pri spouste jinych, bojovejsich technik (napr. bencao, capoeiristicky push kick)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 14:34

Capoeira mi nic neříká, nicméně hvězda se dá trénovat místo kotoulu/pádu při některých hodech.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DMC » čtv 07. dub, 2005 20:13

capoeira je pekna, ale je to tak akurat tanec


Pokud je pro tebe to,ze te nekdo poradne kopne do zeber Martelem, nebo s tebou prasti na zada na zem, tanec, pak je Capoeira zajiste tanec :-)[/quote]
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod DMC » čtv 07. dub, 2005 20:28

2DMC: Skoro bych rekl ze nejaka akrobacie byla i v puvodni capoeire (aniz bych rozebiral co je to "puvodni" capoeira, protoze to bychom se nikam nedostali Usmívající ). Jednak ti cernosi k tomu proste tihnou a jednak neverim ze by se pozdeji vynorila jen tak z niceho nic. Ale pouze cast z ni mela byt kdy vubec pouzitelna v boji. Pokud vim, tak napriklad takove au (hvezda), ktere se na capoeire uci od zacatku a je povazovano za zaklad, nema nikdy byt bojova technika; smyslem je naucit capoeiristu balancovat na tenke hranici mezi rovnovahou a padem, na ktere se ocita pri spouste jinych, bojovejsich technik (napr. bencao, capoeiristicky push kick)


Meli bychom si ujasnit, co rozumime pod pojmem akrobacie. Kdyz reknu "akrobacie" v kontextu moderni capoeiry, nemam tim na mysli napr. hvezdu, ale samoucelne, nepouzitelne kousky jako hvezda bez rukou, mariposa, armada dupla, folha seca/mortal chutado atd. Podle vsech zdroju, ktere se mi kdy dostaly do ruky, nemaji techniky tohoto typu (ktere si ovsem -ironie nejvetsi-vetsina lidi vybavi kdyz se rekne capoeira) zadnou historickou kontinuitu, a jsou az produktem poslednich desetileti.

Pokud vim, tak napriklad takove au (hvezda), ktere se na capoeire uci od zacatku a je povazovano za zaklad, nema nikdy byt bojova technika


Tak v tom se 100%ne pletes. :-)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 21:00

DMC: Ses si uplne jisty ze au jako takove je pouzitelne na neco jineho nez machrovani, popripade zmateni? No ano, kdyz pritom protivnika nohama naberes, tak je to pekna slupka ... ale to je i z te folha secy, kterou jsi odsoudil jako zbytecnou. Verim, ze kdyz umis au, pujdou ti lepe nejake ty utoky pri opirani na rukach (napr. z negativy), ale au jako takove ... Vim ze se da pouzit na unik z nejakych pak, ale ty zase tak bezne nejsou.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » pát 08. dub, 2005 6:09

Akrobacia je pekna a efektivna zalezitost, ale vyuzitie pri boji je proste nerealne. V boji je to mrhanie energiou. Na druhej strane pri sutaziach v zostavach a napr. freestyle sa to vyuzit da. Ale urcite nie pri boji....
Ale aj tak je iba dobre ked to clovek vie. Napr rozne kopy z otocky - trenujeme ich na treningu, ale vieme, ze v 90 % ich v boji nepouzijeme :D. Ako tu spomenul DMC je to skor "komercna" zalezitost (pritiahnutie pozornosti) a samozrejme filmy.
Najviac vyuzitelne su asi rozne druhy padov a mozno nejake vzklopky (myslim aj rychle sa postavenie zo zeme) a nejaky ten premet. Zvysi to ohybnost a je napr. aj zapasnicke zaklady.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod DMC » pát 08. dub, 2005 11:59

Ses si uplne jisty ze au jako takove je pouzitelne na neco jineho nez machrovani, popripade zmateni? No ano, kdyz pritom protivnika nohama naberes, tak je to pekna slupka ... ale to je i z te folha secy, kterou jsi odsoudil jako zbytecnou.


Tak nejak neverim, ze by sis vazne myslel, ze Folha seca k necemu je...kopnout nekoho do brady a pak udelat salto vzad.

Co se tyce au, nepovazuji ho za triumf bojove pouzitelnosti, ale alespon je kontrolovatelny. Nicmene jako bojovou techniku ho uvadel Mestre Bimba, coz je pro me dostatecne velka autorita.

Vim ze se da pouzit na unik z nejakych pak, ale ty zase tak bezne nejsou.


Tak o tomhle zase nevim ja, nechces to trochu vic popsat?
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 08. dub, 2005 13:56

Podle me je treba vychazet z toho, k cemu je vlastne boj dobry a co je jeho ucelem, tedy dat ranu / zpusobit bolest => sneskodnit protivnika. To jde udelat hodne zpusoby, a kdo rozhodne co BU je a co neni. Kdyz ho prastim tenisovou raketou, delam BU nebo Tenis? ;-) Pokud bude lezet na zemi a ty na nej skocis a u toho udelas salto, delas BU nebo gymnastiku?......
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » pon 11. dub, 2005 0:26

ja by som povedal, ze tu je odpoved na par otazok :P
http://www.olympus-studios.biz/shooto/m ... 0kick.mpeg
na tomto videu mozte vidiet vyuzitie 'akrobacie' a taktiez mozte vidiet, ze to funguje ked to vyjde :D
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod josefmlady » pon 11. dub, 2005 21:35

jo když to vyjde tak je to fajn a na videu to fakt sedlo, ale přesto: byla to chyba soupeře, že to vyšlo. měl dost času reagovat a místo toho aby skrátil vzdálenost, nebo naopak ustoupil do boku či více dozadu , držel střeh a blokoval, tak se jen otáčel. osudová chyba.
mimochodem docela by mně zajímalo, co si představuješ pod pojmem akrobacie v BU. i kopy ve výskoku? tím nechci říct, že to co tam ten chlapec předved nebyla akrobacie. já bych takové věci ale určitě nedělal. vždyt pak dopadl na zadek , což určitě není ideální pozice v boji. tentokrát mu to vyšlo ale byla to strategická chyba.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Balerion » pon 11. dub, 2005 22:16

po boji je kazdy general ;) v boji nemas cas rozmyslat, musis konat, a on sa rozhodol tak ako sa rozhodol
ten druhy sice padol na zadok, ale ak si si vsimol, tak ten druhy to nemohol vyuzit kedze ledva stal na nohach ;)
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod josefmlady » úte 12. dub, 2005 15:16

Balerion píše:po boji je kazdy general ;) v boji nemas cas rozmyslat, musis konat, a on sa rozhodol tak ako sa rozhodol
ten druhy sice padol na zadok, ale ak si si vsimol, tak ten druhy to nemohol vyuzit kedze ledva stal na nohach ;)


takže" po boji je samozřejmně každý generál" a není na tom nic špatného rozebrat situaci, jelikož se z ní poučíš, a dělá to každý kdo trošku přemýšlí a má tu možnost.." on se rozhodl tak jak se rozhodl!, tedy špatně .
a to, že ho ten druhý už nemohl ohrozit nedělá tuhle techniku dobrou. prostě měl štěstí. to je to samý, jako když hraješ šachy a uděláš blbost, které si soupeř nevšimne a následně ti ta blbost pomůže dát mat. ale vše je založena na kalkulu, že soupeř dělá blbosti a jak z šachů víme, správný kalkul je takový, že soupeř pojede nejlépe jak může.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 15:26

mas uplnu pravdu a uplne s tebou suhlasim (teda az na tie kalkulacie, tym v boji neverim :P )
"po boji je kazdy general" som spomenul preto, ze clovek premysla inak v boji a inak po nom (vlastne v boji clovek premyslat nesmie, inak prehra, ale vies co som myslel :lol: ) preto v boji mozu fungovat veci, ktore takmer kazdy zavhrne na zaklade premyslania, logiky, zdraveho rozumu a matematiky... no ale v tom pripade je niekde chyba, vsak? pretoze ak ti rozum, logika a matematika vravi, ze ta technika proste nemoze v reale vyjst (niekto sa tu pred casom ohanal statistikou) ale clovek ju aj tak v boji pouzije a ona vyjde (ako na tomto videu je vidiet) tak vsemozna matematika zlyhava na plnej ciare
tym chcem len povedat, ze spoliehat sa na matematiku, logiku a zdravy rozum v boji je blbost, lebo akonahle to spravis, tak si prehral
v boji sa kazdy riadi instinktmi (ak nie, tak nemoze vyhrat, lebo bude pomaly) a tie nemaju s matematikou nic spolocne
preto ti odporucam na matiku a kalkulacie v boji zabudnut ;)
statistiku a kalkulacie mozes robit po boji, ale o nicom to nehovori, jedine co dostanes je matematicky obraz boja ktory uz skoncil ale ak pride na dalsi boj, tak na statistiku s predchadzajuceho musis okamzite zabudnut
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron