pes

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Ondra » úte 17. říj, 2006 15:17

všechni pejsi jsou super, bohužel někteří mají smůlu na svoje pány. jak tady někdo napsal podle statistiky je častější pokousání od voříška, nebo jezevčíka, než bojového plemena, hodně lídí si je pořizují protože to je móda, nebo chtějí mít silnějšího psa než má kámoš, aby budil respekt a pod. Bohužel minimum lidí má zkušenosti s výcvikem, málokdo přemýšlí jak takového psa budu převážet, jestli s nim budu mít čas vůbec cvičit a tak dál. neni vyjímka v Praze potkat dvacetiletou slečnu v lodičkách která vede pitbula, který převyšuje její hmotnost :D . Stačí aby cuknul a slečna která pojmenovala svého pitbula " Čendu " :D se bude válet po zemi. Tihle hafani budí respekt, strach,rozpaky, a rozhodně nejdou přehlédnout, proto si je taky majitelé pořizují a pokud to půjde takhle dál tak se na druhé straně lidi proti nim budou vybavovat meči a zbrojními průkazy a tak to půjde pořát dál, zas někdo zkříží větší a silnější plemeno (viz Rotobul a jiní).... všechno je to v lidech aby měli pocit síly, ono navlíknout se na cvičáku do hadrů a tomu pejskovi (i vlčákovi) dělat běžící terč neni legrace. i ve službách PČR to jde, ale zachvilku se tam objeví někdo a řekne: "koupim štěně Rotobula" a zase to zkříží... je to nekonečný koloběh křížení. Obranu před žáfným hafanem nejde jednoznačně říct, kdo by si to chtěl zkusit, myslim že v blízkosti bydliště každého se najde cvičák a mají tam i oblek pro pejsky. Po takové návštěvě asi kde koho přejdou iluze a na druhou stranu si udělá obrázek co jde využít a co ne. Je to jako se sebeobranou, jednoznačná rada neexistuje, liší se případ napadení od případu. Ale i ten Rotobul, nebo Pitbul, nebo jakýkoliv jiný pes je taky jen pes, má rád, když ho někdo pohladí a hraje si s nim, neni to jen zabiják. Je to to samé jako u lidí.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Skateordie » úte 17. říj, 2006 16:46

adho píše:tak to nedopadne dobre ani pre jedneho.

Ty si taky manik :D :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Skateordie » úte 17. říj, 2006 16:47

Ondra píše:tvrdohlavějšího psa jsem neviděl :D

Ja mam doma kokerspaniela a poviem ti, ze to je tvdohlavy pes, na neho sa malo kto chyta :(
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Ondra » úte 17. říj, 2006 17:24

:D naši maj teď jezevčíka, ten by mu možná konkuroval :wink:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 17. říj, 2006 17:34

jj..jsou to svéhlavci..paličáci...co chcete??...lovecká plemena..... :wink: Kokra mám doma 8 let a ještě dnes jsou to občas boje....ale to proto,že není můj.A má proto "bordel" v hlavě..... :( :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » stř 18. říj, 2006 7:53

wharp píše:
Jeden příklad: před pár lety byl hrozný hit plemeno Rotobull,z čeho vzniklo je jasný.Jeden tenhle kousek ve službách policie ČR zneškodnil pachatele loupežného přepadení tím,že mu UKOUSL ruku i s pistolí,aniž ten stačil po něm vystřelit.


Jo to jsou pěkní magoři, já jsem při služební akci od kolegového rotobulla dostal košem do stehna, 3 tři dny jsem pajdal jak mrzáček, dokonce nám jeden z kolegů říkal, že nechal svého miláčka uvázaného u auta, rotobull se nudil, tak mu sežvíkal přední plechy auta a to pak vypadalo jak kdyby jej napadl vetřelec :lol: :lol: :lol: . Teď má jeden MS se kterýma spolupracujem pitbula, který prošel služebním výcvikem, to je taky pěkný magor, kdyby mě napad, tak si tak ustříknu do textilu a budu se modlit, abych to přežil :lol: :lol:. Ale ono to je určitě zase všechno tak individuální a záleží pes od psa. Jinak souhlasím s tím zastavit a stůj a přidávám mít šťastný den, aby neproběhl zákus, jednou mě rotvík přes koš sekl zubem do lýtka a od té doby tam mám něco jako flek-modřinu zbarvenou do hněda a je to už tak 5 let:cry: :cry: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod OpenYourEyes » čtv 19. říj, 2006 16:55

Sranda je ze kdyz vypocitate silu+trvrdost dva roky cviciho cvicence tvrdych stylu BU,tak by mel lebku psa rozlousknout jako nic !
Muj mistr jednou dkyz sme cvicili formy v lese musel se branit psovi a povedlo se mu trefit se prstama do oci,tj asi nejlepsi zpusob ,pak nevim,nemam stim skusenosti,pes je svine,neexistuje na to NAVOD jako ostatne na nic v BU
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 19. říj, 2006 17:22

Prsty do očí jsou super..... ale většina dravcu se zakousne a hlavou mrská takovym zpusobem že bez jakékoliv šance.
Stát je asi to nejrozumnější (když není kam se ukrýt)....JEN®E když čokl chce tak si člověka rozhýbe sám...a s prokousnutým lýtkem se jen těžko stojí. Dle mého soudu neexistuje univerzální rada....člověk musí volit menší zlo zpravidla tak že musí něco obětovat. Ale psi cvičení na "revír" by měli stojícího v klidu nechat být a jenom vyštěkat.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fidellll----llll » čtv 19. říj, 2006 18:39

je prava jak nekdo rika lehnout a nehybat? no aji kdyby mi nekdo rekl ze jo asi bych to neudelal pred uslintanym pitbullem
Fidellll----llll
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 07. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Clodman » pát 20. říj, 2006 15:15

OpenYourEyes píše:Sranda je ze kdyz vypocitate silu+trvrdost dva roky cviciho cvicence tvrdych stylu BU,tak by mel lebku psa rozlousknout jako nic !
Muj mistr jednou dkyz sme cvicili formy v lese musel se branit psovi a povedlo se mu trefit se prstama do oci,tj asi nejlepsi zpusob ,pak nevim,nemam stim skusenosti,pes je svine,neexistuje na to NAVOD jako ostatne na nic v BU


no jo zas ty a tvuj mistr superman...jenze si nere¨k ze to byl slepej jezevcik:D.........prosim ale radsi nic :lol:
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

pes

Příspěvekod Geru » pát 20. říj, 2006 15:21

Já bych se venku ani pitbullů nebála tak, jako nezvládnutých vlčáku, dobrmanů atd. Pitbull byl původně, když byl ještě skutečným psem do arény (neříkám že teď už není), šlechtěn tak, že nesměl nikdy projevit agresi vůči člověku, Vždycky psa před zápasem rituálně omýval majitel jeho protivníka, tzn pes nesměl být agresivní na lidi, o to víc mu byly potlačeny prvky sociálního chování vůči jiným zvířatům. Vždyť je to pes vyšlechtěnej na boj proti vlastnímu druhu. I když pokud je cvičenej na obrany, může mít zákus, o jakým se nám ani nezdá.
Jen tak skromě si myslím, že pokud se do vás zakousne pes cvičenej na obrany tak, že kouše na rukáv, pak, pokud reakci na tento typ napadení a bolesti máte tak nějak zautomatizovanou (setkáváte se s tím častěji, takže vás to nepřekvapí), můžete psa visícího na vaší ruce podříznout, pokud s sebou máte připravený nůž, což asi na procházku nikdo moc nenosí, nebo mu promáčknout hrtan, neumím si to představit, že bych v tu chvíli věděla, co mám dělat, ale pokud narazíte na psa s nacvičeným zákusem kdekoli na tělo, pak to bývají útoky na slabiny a místa, která vás bolestí paralyzují a už neuděláte nic.
Stejně tak si myslím, že obvykle psi venku nenapadají lidi, ale když už, tak ostatní psy. A oddělovat od sebe zakousnutý rváče je hodně nepříjemný, bolí to, nehledě na to, že pokud narazíte na psa, kterej to fakt myslí vážně a chce toho vašeho zabít, pak ani moc nevrčí, neřve, neštěká, ale rdousí/drtí/trhá, prostě pracuje na tom dost intenzivně. Jinak tohle téma mě zajímá, i jak se, pokud vůbec, bude vyvíjet dál.
Geru
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » sob 21. říj, 2006 0:03

Fidellll----llll píše:je prava jak nekdo rika lehnout a nehybat? no aji kdyby mi nekdo rekl ze jo asi bych to neudelal pred uslintanym pitbullem


si to pleteš s poučkou na medvědy ne? :D to bys pak byl snadná večeře...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod migli » sob 21. říj, 2006 8:49

2 Geru:

Ono je jedno, jaky je to pes, kdyz je nezvladnuty. Takovy naprdnuty zakomplexovany jezevcik zakousnuty do achilovky taky nic moc. Zvlast k tomu, ze to spousta lidi podcenuje a mysli si - je hele, hezky pejsek, pod se nechat pohladit, au kde mam prsty.
Davat do jednoho pytle vlcaky a dobrmany... jsou to kazde uplne jine plemeno, s jinymy zamery slechtene, s jinymi povahovymi rysy... to je na dlouhou debatu. Ale pokud bych si vybral stat proti agresivnimu vlcakovi, dobrmanovi, pitovi ci rotvikovi (ted myslim agresivni vuci cloveku, ne memu psovi), dam prednost vlcakovi.

Co se tyka psa visiciho na ruce, psal jsem to tu uz parkrat, ale malokdo si umi predstavit bolest drcene kosti, trhanych svalu a slach. To musite byt zfetovani a ozrali, aby vam to bylo jedno a byli schopni neco udelat. Filmy v tomhle lzou :-)

Co se tyka psa ciste utociciho, bez vrceni stekani ci jinych znamek toho, ze se chysta agrese, takoveho jsem jeste nezazil a doufam ze nezaziju. Dovedu si predstavit jen dve takove situace - psa nekdo postve, nebo je to tyrany, psychicky zniceny pes, ktery je nesocializovany mezi lidi a povazuje je za korist. Oboji je prusvih, ale s minimalnim vyskytem.

2Fidellll----llll:

Ano, funguje to. Vetsinou. U psa cviceneho na zadrzeni mas celkem jistotu, ze te pohlida do prichodu pana. U psa necviceneho - asi te parkrat stouchne cumakem, bude na tebe rvat a vrcet, mozna te i trochu bude tahat za obleceni, ale nejspis te necha na pokoji. Dokud se zase nepohnes :-)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod wharp » pát 03. lis, 2006 13:11

[quote="Ondra"]PČR nemá jediného " ROTOBULA " víc se o nich dá najít na: http://www.cz-pes.cz/literatura-sl-kynologie-2.php mě se docela líbí



Tak to možná byla městská,každopádně zásah proběhl.Četl jsem o tom asi před rokem ve " Svět psů" a pak sem náhodou začal chodit s "prckem" na stejnej cvičák jako jeho majitel.Pes je už ve výslužbě,ale stále dost čilej. :D
wharp
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. říj, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pát 03. lis, 2006 14:40

mne napadla čivava a ještě do teď chodím k psychologovi večer se budím spocený a zdají se mi noční můry.Zničeho nic na mne zaútočila a byla jak blesk rozkousala mi tkaničky od bot a pak se pustila do ponožek dál už nemůžu pokračovat vrací se mi ten okamžik,ale teď chodím do sebeobrany proti psům bijeme se tam s dogama,rotwajleram a tak ,ale na čivavu by si netroufl ani můj mistr.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod DMC » pát 03. lis, 2006 15:01

zajdi si do threadu "sebeobrana pro zeny", tak se doctes, ze 50kilova zenska je daleko nebezpecnejsi nez nejakej utocici pes :D
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 8:54

Dobrý den všem
právě sem dočetl všecky stránky tohodle fora o psech a definitivně sem se rozhodl že to chci skusit...takže mám na vás pár dotazů,doufám že mi odpovíte jinak ten psí čumák uvidím zase jen v Komisaří Rexovi :)

1)Mohl by mi někdo dat hrubý seznam cvičist psů v Brně kde bych si to s ochraným oblekem proti psovi mohl vyskoušet?
2)Jak to probíhá?
3)Kolik se platí?
4)Je to hodně nebezpečné,myslím jako že se mi moje tvář VCELKU líbí a chtěl bych si ju dochovat jaká je bez jizev(aspon zbytečných) :wink: :roll:jak vipadají ty ochrany co vám dají?
5)Co všecko se nacvičuje?Co všecko respektive tomu psovi můžu udělat 8)
6)Díky všem za pomoc! :wink:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod migli » ned 19. lis, 2006 16:08

4 Emanuele
Ted si nejsem presne jisty, co te zajima. Pokud vim, na zadnem cvicaku se psy te nebudou ucit, co mas delat pri napadeni psem. To ledaze bys dal nekteremu kynologovi lahev skotske a ukecal ho na nejakou formu predvadecky. Lepsi je mit znameho u policejnich nebo armadnich psovodu - tam se da naucit dost.

No a pokud by sis chtel vyzkouset roli figuranta na cvicaku, zkus se proste zeptat. Ale dej klukum tu lahev skotske, a vysvetli jim, ze chces vedet, co znamena utok psa na cloveka. Kdyz budes mit kliku a narazis na dobrou partu kynologu, mas sanci ze te to nechaji vyzkouset. Ono totiz figurant na cvicaku ma toho psa naucit, jak se na cloveka utoci, ne kazdy pes to ma v krvi a figurant musi mit zkusenosti, jak toho psa naucit neco, co mu treba neni po chuti. Takze spis nekam zajdi, zeptej se vedouciho cvicaku, vysvetli mu situaci, udelej smutny oci.... proste se to pokus ukecat.
Jen si prosim nemysli, ze je to nejaka sranda. S clovekem dokaze obycejny nemecky ovcak zamavat tak, ze si musi dat panaka a cigaro (ten figurant). :)
Taky nepredpokladej, ze te nekdo necha do psa prilis razantne kopat nebo neco obdobneho. On se ten pes totiz rozzuri a pak ho taky nikdo nemusi zastavit vcas.


Jo, a taky si uvedom jednu vec. Ozbrojene slozky po celem svete pouzivaji psy dlouhodobe a uspesne. Kdyby bylo jednoduche se proti psovi ubranit, byly by to vyhozene penize ne jejich vycvik.


Jinak utok psa proti figurantovi vypada napriklad tak, ze figurant ma bud rukav - to pokud pes je uceny na zakus na ruku a vi, ze jde o nacvik (necviceny pes rukav vyhodnoti jako nesmysl a prekusuje na lepsi cil - nohu, rozkrok, krk...), a v druhe ruce obusek, kterym psa bije, aby si pes zvykl na bolest pri utoku a neucukl v realu.
Druha varianta je ochranne obleceni na celou postavu, a pes ma za ukol cloveka dostat na zem a zpacifikovat. Vetsinou to jde velice rychle.
Pak se cvici veci jako pohlidani podezreleho, zadrzeni do prichodu pana, asistence pri prohledavani...



Hele, navrhnu ti jednu vec. Porid si psa. Je to super zabava. Donuti te to pravidelne chodit ven, potkas nove lidi, budes delat o vikendech vylety, kdyz ho vezmes na cvicak tak uvidis, co je to obranarsky vycvik, a k tomu vsemu budes mit super kamarada, ktery za tebe bude ochotny polozit zivot. Jenom k nemu musis pristupovat zodpovedne :!: , protoze je to odpovednost za nesamostatne zvire, ktere musis cvicit, krmit, nechat ockovat a ve stari platit za osetrovani jeho nemoci. A neni to na rok ci dva, ale i na dvanact roku.
Ale kdyz to dokazes, je to naprosto super.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Emanuele » ned 19. lis, 2006 16:53

4migli:díky moc,všecko promyslím,zvážím možnosti,pomohl si mi a řekl si mi přesně co sem chtěl vědět!
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » pon 20. lis, 2006 7:57

No já velice pochybuju že tě to někde nechají vyzkoušet. Já když sem dělal figuranta tak mi cvičák zaplatil víkendové školení a to už jsem tam předtím chodil asi dva roky. Málokdo si lajsne klukovi z ulice který ty jejich psy vůbec nezná půjčit rukáv a kalhoty a "di do toho draku". Standartně se cvičí zadržení na vodítku a u volně puštěného psa tzv. protiútok a hladké zadržení kdy figurant utíká a pes ho má zadržet (tohle bych ti eventuelně doporučoval ... je to legrace (většinou pro majitele rychlých ostřejších psů))
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron