sebeobrana pro ženy

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod ViaDraco » pát 04. úno, 2005 13:59

pavela píše:Chce to trénovat, ono pravý BU opravdu nevyžaduje fyzickou sílu, tudíž i ženy jsou schopny ho využít. Ale samozřejmě, když je holka připravená psychicky, malá výpomoc automatickou pistolí dělá divy. Ona i plynovka stačí, aby pak chudák holka neměla ještě opletačky s policií, že toho chudáka násilníka provrtala. Ale pokud nebude připravená psychicky, na což je právě BU nejlepší, tak nebude schopná leknutím ani stisknout spoušť. Psychika je 90%

souhlasim, psychika je alfou a omegou - jen prosim, zadne plynovky...! :( To radsi poradny vycvik a ostrou zbran, ale plynovy jsou podle me fakt nebezpecny svym vzhledem (nekdo bude povazovat za ostrou a bude podle toho jednat) - a nejednou jsem cetl, ze leckdy i ne uplne ucinny (stejne jako ruzny slzaky aspol)... To je vsak pouze z doslechu.
PS. Jo a i plynovkou se da zblizka zabit - nestava se, ale jde to.
Naposledy upravil ViaDraco dne pát 04. úno, 2005 14:03, celkově upraveno 1
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Trenink psychiky

Příspěvekod ViaDraco » pát 04. úno, 2005 14:01

To mi pripomina jiz na jinem foru zminovanou (a dle meho nazoru ucinnou) hru na "co kdyby", snad vite, o cem mluvim...
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

sebeobrana pre zeny

Příspěvekod Anonymní » pát 04. úno, 2005 20:15

Prosim vas zabudnite na tieto keby. Tu sa zabuda na to, ze ked dojde k napadnutiu zeny, tak jej hruba fyzicka sila bude nanic a do velmi velkej miery aj udery. Sami si predstavte situaciu (priklad), ze chcete znasilnit zenu. Co urobite? urcite nepojdete na nu s revom, aby mala cas utiect a pod., ale ju v tichosti a zo zalohy napadnete a ste na tele. Cize tu pomoze jedine dobra psychyka zeny a boj na tele, nieco na sposob BJJ. Pretoze aj tak znasilnenie zvycajne cele prebieha na zemy a nie v postoji. Dalej je dolezite si uvedomit, ci chce sa zena vediet branit. V takom pripade nemoze rozmyslat tak, ze toto je skarede alebo sa jej to nepaci. Musi pouzit a urobit "vsetko", aby sa dokazala ubranit. Ako? Hold to je umenie v ktorom sa vyzna na celom svete skutocne malicko ludi. PRETOZE SKUTOCNA SEBEOBRANA SA NEODOHRAVA SYSTEMOM JA BY SOM JU NAUCIL, ALE VONKU NA ULICI, V PARKU, VCHODE DOMU A POD.. VTEDY NEEXISTUJU PRAVIDLA ALE IDE ZENAM O SKUTOCNE PREZITIE.
To je aspon moj nazor k tejto teme.

NOBODY
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » sob 05. úno, 2005 19:38

for NOBODY: dobrý názor :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ViaDraco » pon 07. úno, 2005 0:33

NOBODY: Vcelku souhlas - proto bych preferoval pouze maximalne ucinne a pro zeny proveditelne techniky - zadne pokusy o buseni do hrudniku alias "solar plexus" nebo kopy do prazdna alias "smtici kopacka do guli"...
Je mi totiz jasny, ze moje "make peace not war" polovicka se me chysta kopnout cca 1s predem, kdyz se "pereme jako" :D Proto je (dle meho nazoru, ktery si necham rad vyvratit, poradtte) nejlepsi chytit za ucho a vrazit co nejhloubs a co nejvetsi silou palec do oka (nejlepe obe ruce = zadne oci), nebo chytnout za vrsek ucha a trhnout dolu - se stestim se podari neco urvat. Nevim, jestli ma cenu neco zkouset na ohryzek nebo jinam - kdyz si predstavim, jak bezna "tutu-nunu" slecna zatne pest, boli me za ni pri predstave jejiho uderu aspon 3 zlomeny prsty :? :) Ted me napadlo, ze vybornou zbrani je taky kousat - myslim zakousnout se treba do nosu, nebo do krku a poradne trhnout. Nebo ukousnout jazyk (ovsem pouze ten cizi)...

Samozrejme rvat a rvat a prevence prevence (coz patri na zacatek prispevku).
Je vubec smutny, ze v dnesni dobe se nad podobnymi nechutnymi vecmi musime zamyslet - ale to asi bylo, je a bude porad stejny :cry: :( :cry:
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiexie » pon 07. úno, 2005 10:17

Celkem zajimave, ze na tomhle foru je 90% prispevku od chlapu, me by zajimalo co si mysli holky. Ja osobne si myslim, ze skutecne nejdulezitejsi je zachovat si chladnou hlavu. Znam par pribehu o tom jak si zeny zachranily kuzi volanim HORI !!! ( ono vic lidi se boji ohne nez by pomahali zene v nouzi ) a nebo take povidanim s utocnikem ze na zemi v parku je to nepohodlne pujdeme ke mne.Take znam histroku kdy slecna cerneho pasku v karate zahnala utocnika kabelkou a ne zadnymi chvaty. Ono je to tezke hrat si na kdyby, situace se ruzni a jak se tu spravne podotklo, vetsinou utocnik branici se zene jednu vrazi a je konec. Takze co rici, psychika je alfou a omegou, pokud se krehka slecinka nauci kontrolovat bude na tom lepe nez 90kilova vzperacska zavodkyne, ale to je zase kdyby.......z vlastni zkusenosti vim, ze je to spise o stesti a o tom jak clovek vystupuje na verejnosti a jak je vsimavy. V mem pripade se predvidavost vyplatila, lec byla osudna jine divce kterou ten doycny o pul hodiny o stanici metra dal napadl katanou, a propos byl to zcela neznamy utocnik. Kazdopadne nesouhlasim v propousteni nasilniku typu Spartakiadni vrah atp. , a je mi jen uzko z toho kolik zen a divek se rocne musi potykat s tak ohavnou zkusenosti jakou je znasilneni.
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 09. úno, 2005 0:14

xiexie píše:Celkem zajimave, ze na tomhle foru je 90% prispevku od chlapu, me by zajimalo co si mysli holky. Ja osobne si myslim, ze skutecne nejdulezitejsi je zachovat si chladnou hlavu. Znam par pribehu o tom jak si zeny zachranily kuzi volanim HORI !!! ( ono vic lidi se boji ohne nez by pomahali zene v nouzi ) a nebo take povidanim s utocnikem ze na zemi v parku je to nepohodlne pujdeme ke mne.Take znam histroku kdy slecna cerneho pasku v karate zahnala utocnika kabelkou a ne zadnymi chvaty. Ono je to tezke hrat si na kdyby, situace se ruzni a jak se tu spravne podotklo, vetsinou utocnik branici se zene jednu vrazi a je konec. Takze co rici, psychika je alfou a omegou, pokud se krehka slecinka nauci kontrolovat bude na tom lepe nez 90kilova vzperacska zavodkyne, ale to je zase kdyby.......z vlastni zkusenosti vim, ze je to spise o stesti a o tom jak clovek vystupuje na verejnosti a jak je vsimavy. V mem pripade se predvidavost vyplatila, lec byla osudna jine divce kterou ten doycny o pul hodiny o stanici metra dal napadl katanou, a propos byl to zcela neznamy utocnik. Kazdopadne nesouhlasim v propousteni nasilniku typu Spartakiadni vrah atp. , a je mi jen uzko z toho kolik zen a divek se rocne musi potykat s tak ohavnou zkusenosti jakou je znasilneni.


Z filmu Se7en:

Detective Somerset: Well, in any major city, minding your own
business is a science. First thing they teach women in rape prevention
is never cry for help. Always yell ''Fire.'' Nobody answers to ''Help.'
You yell ''Fire'', they come running.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod xiexie » stř 09. úno, 2005 7:07

:D :D :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 20:49

Jsem si to tu po delší době tak pročítal a nedalo mi to......mno,ne každá ženská je tak nějak bezbranná.

Hodím sem takový případ...z první ruky..... :wink:

Moje přítelkyně(teda skorožena)....měří 185 cm,váží 72 kg.....před nějakou dobou jsme spolu byly na diskotéce a tam se poflakovala bandička romů.Byli trošku pod vlivem,"patřilo jim to tam",a na parketu se všechna děvčata musela srovnat s jejich neodbytnýma rukama.....
Pak si,chudák(stejně vysokej jako ona a asi metrák živé váhy),vybral k ohmatání moje zlatíčko,které na vteřinku ztuhlo,otočilo se a jednou ranou na krční tepnu ho poslalo do hajan.
Byla to docela sranda,akorát se to pak trošku zvrhlo,ale to už není k tématu.......

Jasně,můžete namítnout,že to nebylo klasické přepadení....to je pravda.Ale normální situace to taky nebyla....a to KO bylo přímo ukázkové.Sehrál v tom svou úlohu jistě i moment překvapení,odhodlání mé slečny nenechat si to líbit a odvaha udeřit...a já se na ní od té doby koukám jinýma očima.
Ještě musím podotknou,že má slečna se jen chvilku věnovala šermu a TaiJi,ale tomu TaiJi až potom........


CHLAPI,v těch ženských je to taky...jen záleží na jejich odhodlání a psychice,stejně jako u nás.Nezáleží na tom,jestli ho v kalhotách mají,nebo ne....... :idea: :wink: 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 15. dub, 2005 20:50

To jsem psal já.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod chonglee » sob 16. dub, 2005 19:07

jinej přídad jedna moje nájemnice šla z práce cca 2,00hod.(v noci) na konci chodby spal nalitej bezdovomovec.než vlezla do bytu málem umřela strachy a městkáče měla taky strach!!! zavolat.celou noc doma umírala strachy než jsem ráno přišel do práce a zavolal je já.vůbec si nedovedu představit kdyby....100% by nevydala ani hlásek.na druhou stranu vim,že by se těžko někdo našel kdo by vylezl nebo zavolal alespoň ty poldy.
je to samozřejmě všechno v nás.a předáme to dál svejm dětem.přesně si pamatuju jak mi tenhle plán vštěpovali rodiče od malička
-proč zrovna ty by jsi se měl starat
-proč zrovna tobě by se to mělo stát
kbyby útočníci-násilnici věděli,že by je taky mohl někdo lynčovat rovnou na místě,asi by si to nejeden rozmyslel.takže vlasně občanská uvědomělost.zaplacením daní si kupuju pocit,že se o to někdo postará,zě?proč zrovná ja bych měl mít potíže stím,že jsem obpráskl-a útočníka.proč zrovna já bych měl tlačit na naše zákonodárce,aby stím něco udělaly..atd.
možná se mnou nebude souhlasit,ale skuste se zamyslet jakej k tomu máte vlasně přístup a co jste kdy pro-to udělaly-třeba se jen nebály jít svědčit.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » sob 16. dub, 2005 19:47

>Pak si,chudák(stejně vysokej jako ona a asi metrák živé váhy),vybral k >ohmatání moje zlatíčko,které na vteřinku ztuhlo,otočilo se a jednou ranou >na krční tepnu ho poslalo do hajan

Pokud se bavime porad o "realite", tak takovy jednani byla hloupost hned ze dvou duvodu:
a) se tvoje zlaticko dopustilo napadeni (protoze sebeobrana to teda urcite nebyla)
b) pokud by neco takovyho provedla na spatnym miste, mohlo by se to vyvinout tak, ze bys o svy zlaticko prisel

Zkratka, 72kg zenska versus parta ciganu, to je scenar z Kill Billa, ne ze zivota. Tohle je nejkriklavejsi pripad toho, o cem sebeobrana zeny NENI.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 16. dub, 2005 20:34

Jistě,dalo by se polemizovat o tom,jestli to bylo na místě,nebo ne(nicméně,podle paragrafu 13(schválně si ho znovu přečti a zkus aplikovat) by se to dalo vyložit i jako sebeobrana,ten zákon je napsaný tak špatně(a zároveň fikaně),že dalo.Bavil jsem se o této situaci se svým kamarádem právníkem a bylo mi řečeno,že by velmi záleželo na posouzení při případném vyšetřování - ale,že na 95 % by se to hodnotilo jako sebeobrana a ne napadení.)...každopádně,ostatní ženský si to nechaly líbit.Ona ne....někdo tu předtím psal(a nejen v této diskuzi),že většina žen má vůbec problém udeřit a že nestačí na chlapa.Já na své oči viděl,že stačí :wink: Pokud chceš,můžeme to tu zkusit rozebrat...a uvidíš,že je v souladu s již zmiňovanou 13.

(ještě pro upřesnění,je to záležitost 3 roky stará)

Ano,souhlasím,pokud by to udělala na špatném místě,byl by to problém(a asi by si to nelajzla)....ta situace ještě pokračovala,ale dál už jsem to nelíčil,nepatřilo to sem.

A netuším,proč sem pleteš KillBilla,bylo to mezi jí a jím,ne partou.....zbytek té partičky na to v té chvilce čučel......jako ostatní okolo.


Ale znovu opakuji,dal jsem to sem proto,že tu padaly názory,že ženská se chlapovi nemůže postavit a rovnat.Může..... :wink: Je mi jasné,že kdyby na ní někdo vletěl natvrdo,asi by to vypadalo jinak,jenže tady šlo o využití momentu překvapení.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nemea » ned 17. dub, 2005 18:32

:D tak fajn, ženský pohľad nezaškodí :D už som to písala, že keď si ťa niekto vytipuje a chce ti fakt ublížiť, prípadne ti aspoň znepríjemniť život, tak sa mu to podarí. stačí poslať nie jedného, ale viacerých útočníkov, strieľať z diaľky, pichnúť ťa nožom do chrbta zo zadu, keď budeš nastupovať do autobusu... možností je nekonečne veľa. osobne si ale myslím, že aj žena má šancu sa ubrániť proti mužovi, za určitých okolností. keď ti stojí tvárou v tvár a čakáš útok, prípadne sa jedná o menej závažný výpad proti tvojej osobe. ak berieme do úvahy, že najpravdepodobnejšie ťa napadne chlapík, ktorý netrénuje žiadne BU, nemá sklenené oko a betónový rozkrok, tak ak robíš akékoľvek BU, tak sa tvoje šance zvyšujú. na začiatok radím hľadať si menej náročných útočníkov :D :D :D
fakt je, že mne sa raz podarilo z jednej situácie normálne vykecať. pomohla absolútna naivita, ale mala som šťastie, zrejme to nemyslel až tak vážne, bol to taký ten "skúšač".
vyhýbať sa nebezpečným situáciám je ťažké, u nás fungoval maník, čo kradol ženám kabelky za bieleho dňa, číhal vo vchodoch domov, prípadne vyskočil spoza rohu a pod...
človek občas stráca nervy pri menej závažných chvíľach a nie to ešte, keď si baba a rúti sa na teba 100kilová gorila. to by asi naštvalo, alebo zneistilo aj muža. ja už mám frustráciu zo sveta plného násilia zo strany mužov a z celkovej prevahy testosterónu za sebou.
z vlastnej skúsenosti viem, že so strachom a neistotou sa treba vyrovnať vnútorne, inak je človek najlepší adept na paranoju. ani dlhé roky tréningu, svaly ako rambo, alebo vysoký technický stupeň ti nepomôžu nemať strach. baby jednoducho nemajú také telesné dispozície ako muži. to je fakt. treba si nájsť tú najlepšiu cestu, aby vyhovovala aj ženskému telu.
ale robiť BU doporučujem hlavne pre vnútorné vlastné uspokojenie. strach asi nie je tým najlepším dôvodom.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod python » pon 25. dub, 2005 18:54

Veeeelmi ťažké je pre ženu ubrániť sa pred znáslinením, ak už sa útočník rozhodol. ©ance sú rozložené v oblastiach:

*ad fyzické disproporcie:
ženy sú zväčša menšie a slabšie ako muži, štruktúra a rozmiestnenie svalstva je iné - v neprospech ženy,
šance: dá sa to prekonať, dobre natrénovať, pri sparringu s kamarátkou na tréningu BJJ mi bolo občas... povedzme dosť horúco, existujú cesty k víťazstvu :D

**ad psychika:
asi 90 % sebaobrany tvorí prevencia a zvládnutie hroziacej / vzniknutej situácie po psychickej stránke.
šance: veľmi ťažko, ale trénovateľné - v situáciach na ulici, odstrániť strach z neznámeho.

***ad hormóny:
nadržaný chlap má kinetiku rozbehnutej lokomotívy, tam žena môže iba pokúsiť sa oslabiť jeho chúťky nechutnosťami - moč, sračky, menzes a pod..., to súvisí so psychikou a schopnosťou dostať muža tam, kam ona chce. Mnohé toto umenie ovládajú mnohé nie - a naopak privádzajú u muža testosterón do varu a potom sa dejú veci...
šance: veľmi ťažko trénovateľné - hormóny vieme trošku ovládať, ale niekedy nie, niekedy zradí telo muža aj ženu ! Trénovať pri psychike.

****ad spoločenské prostredie:
sebavedomá žena istá sama sebou sa dokáže aj triezvo ale pritom rafinovane vyzývavo obliekať a správať v spoločnosti. Neistá žena dokáže v mene úspechu prestreliť vizáž a vysielať podvedomé signály submisie...vidíte zase psychika.
šance: pracovať na celkovej osobnosti, nájsť si priateľov v partii ľudí, nie pošukov a podivínov.

Ale je fakt, že neeeechcel by som byť ženou riešiacou horeuvedené veci !
python
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 19. říj, 2004 23:00

Příspěvekod nemea » úte 26. dub, 2005 7:43

toython: no, za tých 10 rokov, čo pracujem, ma obťažovali chlapi, jeden dosť intenzívne, veľmi nepríjemne a dlhšiu dobu. a to celý deň behám v monterkach a ešte som sa mu aj prestala zdraviť, tak ma obvinil z toho, že ho tou ignoráciou provokujem. tak si vyber. ak je nejaký chlap chlipak a znásilňovač, nepomôže žene ani keď chodí v skafandri. a na slovné ponuky už radšej ani nereagujem, lebo mi som bola asi iba frustrovaná feministka. alebo mi ešte jeden chalan na svadbe u kamošky povedal, že som sa vyzívavo obliekla. bol január, -17 pod 0, mala som dlhé zamatové šaty s malým výstrihom... a to tam boli kočky v šatách po kolená. tomu proste nerozumiem. ako to teda funguje? asi zo mňa niečo vyžaruje, alebo sú chlapi mimo :D :D :D ale byť babou vo svete mužov, byť vyrovnaná, mať svoju cenu a ešte si aj zachovať, pri všetkej emancipácii svoju ženskosť, nie je žiadna sranda.
tu nejde len o znásilnenie, ale aj o iné ublíženia, ak je niekto fakt rozhodnutý, cestu si vždy nájde. treba len dúfať, že v bežnom živote sa nedejú veci, ako v hororoch, že ťa niekto naháňa a naháňa a chce zabiť...
ja som tiež začala robiť aikido, lebo som mala z kohosi strach, ale nakoniec mi ale aikido ďaleko viac, ako som čakala a so strachom som sa musela vysporiadať inak.
škoda len, že sem chodí tak málo báb na pokec :D lebo jedna baba na názory nestačí.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 26. dub, 2005 7:57

nemea píše:...u kamošky povedal, že som sa vyzívavo obliekla. bol január, -17 pod 0, mala som dlhé zamatové šaty s malým výstrihom... a to tam boli kočky v šatách po kolená. tomu proste nerozumiem. ako to teda funguje? asi zo mňa niečo vyžaruje, alebo sú chlapi mimo ale byť babou vo svete mužov, byť vyrovnaná, mať svoju cenu a ešte si aj zachovať, pri všetkej emancipácii svoju ženskosť, nie je žiadna sranda.
tu nejde len o znásilnenie, ale aj o iné ublíženia, ak je niekto fakt rozhodnutý, cestu si vždy nájde. treba len dúfať, že v bežnom živote sa nedejú veci, ako v hororoch, že ťa niekto naháňa a naháňa a chce zabiť...
ja som tiež začala robiť aikido, lebo som mala z kohosi strach, ale nakoniec mi ale aikido ďaleko viac, ako som čakala a so strachom som sa musela vysporiadať inak.
škoda len, že sem chodí tak málo báb na pokec :D lebo jedna baba na názory nestačí.

Nemám najmenšie právo niekoho posudzovať, ale asi na tom Tvojom vyžarovaní niečo bude. Vyžaruješ "niečo" - To niečo sa pravdepodobne dá pretransformovať na pozitívum, je to zbraň ktorú ešte nevieš ovládať :D :?: ale to je už iné cafe...

Nemusíš sa cítiť opustene, je skvelé, že si medzi nami, tu Ti nikto neuškodí, ak nebudeš chcieť !
Strach je prirodzená a nevyhnutná vec na prežitie, zbaviť sa ho nejde, ale bojovať sa s ním dá. Základom je naučiť sa urobiť z "paralyzujúceho" strachu "motivačný" strach ! Niečo čo zmení stuhnutie strachom na spontánnu akciu podmienenú a upevnenú strachom. Zase iné kafe...

Neskočíme na to kafe ? :) :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod python » úte 26. dub, 2005 8:00

oops - that´s me... :mrgreen:
python
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 19. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 02. kvě, 2005 14:01

hm, ja neviem, či ja konkrétne niečo vyžarujem, ale fakt je, že sú takí chlapi, ktorí proste radi ženy balia, alebo aj ubližujú... a je jedno, či sú v minisukni, alebo v monterkach... aj keď samozrejme, že aj vyzívavé správenie urobí svoje. normálny chlap sa poteši, pokochá, možno pousmeje, ale na potencionálneho násilníka to funguje ako lákadlo. som nedávno čítala perfektnú štúdiu o tom, aké ženy sa najčastejšie stávajú terčom útokov mino rodiny a tak som sa uspokojila, že nepatrím zatiaľ ani do jednej uvedenej kategórie a že sa ma ani konkrétne zatiaľ nikto nikde nevystriehol. asi že babe najlepšie pomôže prevencia. ale čo, keď to príde, budem to riešiť.
dik za pozvanie:) ak raz budem na tom istom mieste v tom istom čase... si niekde písal, že si z východu? chodievam tam pravidelne každý rok na jeseň ku kmotre. neviem, čo cvičíš, takže možno aj kuk na nejaký tréning len tak pre zaujímavosť by nebolo zlé...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod jox » pon 02. kvě, 2005 16:16

Anonymní píše: som nedávno čítala perfektnú štúdiu o tom, aké ženy sa najčastejšie stávajú terčom útokov mino rodiny...
Tak tedy jaký? 8O
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron