proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 17:36

Svatá pravda, pokud nejsme připravení mentálně, pouze technicky, fyzicky, kdo chce, vždycky nás dokáže sejmout. A i ta mentální příprava má pro nás vzdálenostní limity. Myslím, že tenhle trénink už dneska snad nikdo neabsolvuje, jedině co jsem četl o válečnících v Japonsku.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

 

Příspěvekod Gino » úte 25. dub, 2006 17:49

Mantis...

nemohu jinak, nez s tebou souhlasit. Krome malickosti - ziju v Manchesteru (coz je jeste mozna o pid vetsi, nez Birmingham, hih).

Napriklad ja ziju nedaleko od celkem "hrozny" Pakistansky ctvrte a mam par znamych (holek, napr. ze Sloveska, Polska), kteri tam bud primo bydli, nebo jeste blize, nez ja. Ano, vecer maji strach, protoze zejmena u blondynek si Paki neberou moc servitky, ale vesmes to nejhorsi, co tam zazivaji, jsou nejake ty poznamky, nebo "sledovani" (uvozovy proto, ze jde vicemene jen o par kroku a reci kolem). Souhlasim, neni to nic prijemneho, ale nic se zatim nestalo. Krom toho, nejakou horsi ctvrt najdete vsude na svete, i u nas. Poznal jsem tu dost lidi a nikdo nezazil, nebo nezna nekoho, kdo by byl nekde napadnut, nebo obtezovat (ptal jsem se na to).

Ono jiste zalezi na tom, v jake spolecnosti se clovek pohybuje. Nevim, s kym a kde travi volny cas S474N, to je celkem jeho vec, ale obycejnej slusnej clovek se tu podle meho muze citit i bezpecneji, nez stejny takovy u nas. Bez ohledu na kdejake clanky, ktere jsou buhvi odkud a byli napsane buhvi za jakym ucelem (stejne plati pro statistiky).

K tomu prikladu, ze ten se zbrani bude mit navic vyhodu, pac bude vedet, ze ten, koho napada, zbran mit nebude. To je IMHO trochu spis westernovej pribeh :)) Oni si to tu lidi rozmyslej, jestli nekoho jen tak napadnout se zbrani. Pokud toho nekoho nepodrezou a nezakopou pod zem, tak s nejvetsi pravdepodobnosti budou do nekolika hodin sedet na policejni stanici v cele. Ony tady totiz policejni slozky funguji (pokud jde o tyto veci) az neuveritelne rychle a neni jim lito hned pote, co jm zatelefonujes, vyjet na misto v poctu, kterej se u nas posila akorat na Czechtek :)) (To uz samozrejme delam nadsazku).

Mejte se pekne
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Low » úte 25. dub, 2006 18:12

mantis: chtel jsem tim rict ze v danej okamzik byl ten taxikar v nespravnej cas na nespravnym miste a nepomohlo by mu nic, ani kdyby byl bejvalej urnak nebo veteran z afganistanu..

zadna priprava, mentalni ani fyzicka te nezachrani, pokud nekdo zautoci ze zalohy.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod S474N » úte 25. dub, 2006 18:30

Mantis: ja potize s adrenalinem vubec nemivam, naopak jsem velmi klidny clovek. Take musim dementovat zpravu o nejakem kopani kolem sebe - naopak jsem ti nabidnul, jestli neco nechapes, ze ti to vysvetlim i vicekrat.

Zit muzes kde chces, ale urcite take vis, ze jsou jiste exponovane mista, kterym je zahodno se treba v podvecer a v noci vyhnout. A pokud ani tyhle neznas, tak ses akorat pisalek u netu, kterej nevystrci ani nos a tudiz se ti opravdu nemuze nic stat. :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 18:58

Low, měl jsem na mysli tu přípravu, kde dokážeš vycítit nebezpečí, které ještě nenastalo, někdy i odkud, od koho. Tenhle instinkt (pro zjednodušení - intuice) mají všichni tvorové a vím, že v některých BU se rozvíjel. Ale jak říkám, vzdálenost a vůbec trénink tohoto už je dnes tabu. Možná - nechci tu zavádět nějaké spekulace, ale dva lidé v uzavřeném voze sami, je celem dost soukr. prostředí pro použití tohoto. Ber to jen jako poznámku všeobecně, ne jako komentář k oné smutné příhodě.

Sorry Gino, ten Birmingham jsem tu viděl asi jinde;-)

No a S474N - nemá smysl se s Tebou bavit, Ty neargumentuješ, stále kopeš. Je rozdíl dát a Dát, říct a Říct - zkrátka, myslím, že ta nabídka s "vysvětlením", je jistý tip arogance.
Nějak jsi mě zapoměl citovat nebo nám tu napsat, jak dlouho žiješ tady v UK (nebo jsi žil), tudíž, jak velké zkušenosti s životem tady máš?
Ano, máš pravdu, jsou jistá nebezpečná místa, kterým je záhodno se vyhnout, ale to se po setmění může stát každé místo na světě (dnes už i ve dne).

Budu rád, když se budu hlavně vyhýbat lidem, kteří jsou arogantí, namyšlení a navíc mají bouchačku u pasu. To je pak fakticky zle.

A mimochodem, máš rád statistiky, mimo jiné jsem četl taky tu, že nejvíc úrazů si člověk způsobí právě doma, ve svém bytě/domě. Nemusí to být nutně napadení, kde člověk přijde k úrazu. Proto nesedávám tolik doma:-)

A také, pokud se má člověk něčeho bát, ať se bojí jiných lidí, jsou nejhorší z toho, co je může v životě ohrozit.

Mantis
Naposledy upravil Mantis dne úte 25. dub, 2006 19:14, celkově upraveno 1
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Low » úte 25. dub, 2006 19:05

mantis:
samozrejme ale to by ta obet musela bejt paranoik.. nevim jestli je to pravda nebo vymysl kazdopadne je to hezky - Funakoshi udajne chodil kolem rohu obloukem aby ho za nim nikdo neprekvapil..
muj tata je taky taxikar, taky ho prepadli, dal jim co chteli, par tisicovek a byl pokoj - to by spousta lidi co cvici BU nedokaze :) pritom to je ta nejednodussi technika - jen rozumne uvazovat.. preci jen je silene mala sance ze te pri loupeznym prepadeni bude chtit zabit, to se stane spis nahodou i kdyz nevim nic o tomhle pripadu.
a mas pravdu ze se to uz dneska necvici. dneska nidko necvici zadne bu proto aby prezil. ( neberu v uvahu ze si to spousta lidi cvicici "combat" systemy mysli.. :roll: a pokud vezmu v potaz treba armadu tak to co se uci je prizpusobeny podminkam bojiste ne beznyho zivota)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 19:20

Jojo,Low, také myslím, že už je to nějaký stupeň paranoii;-) ¨Nicméně, přečti si mimo jiné něco od S.K.Hayese nebo přímo od Hatsumiho, já to kdysi dávno četl a tuším, že tam by mohlo být něco k tématu.

Také je důležité žít v přítomnosti, spousta samurajů cvičila Zen, aby se naučili (možná mimo jiné - nejsem zenista) být TADY, tím mají větší šanci odrazit případné nebezpečí.

Také si myslím, že pokud Tě chce někdo okrást a zabít, první Tě sejme a pak okrade, v opačném případě je pořadí asi jiné. Mě to zní logicky, ale nevím, já si zatím vidělávám normální prací :wink:
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Low » úte 25. dub, 2006 19:25

většinou tě přepadnou a nechtěj nikoho zabít, proč taky. když tě chce zabít tak tě rovnou zabije. a pak zbejvá jen to že nepřeneseš přes svou hrdost to někomu něco dát a vyprovokuješ to v podstatě zbytečně. jenže ono v dnešnim světe ( ne světe ale s naším způsobem života) to prostě předvídat nejde. ono i hospodský rvačky s půllitry lítajícíma vzduchem jsou v podstatě furt fair- play, nikdo ti nebude vypichovat oči nebo prošlapovat koleno..

a pak je otázka když dělám bojovej sport mám 75 kg a napadne mě 110kg svalnatej pořez, tak co ?on prostě bude mít daleko větší sílu a to se promítne do všeho, prostě nemám šanci. ale mám šanci mu vypíchnout oko, utrhnout mu ucho, prokopnout koleno atd.. a udělám to? asi ne..

ono už kop mezi nohy je v tomhle dost spekulativní jestli je to už pro ·běžný" ale nechtěný rvačky "fair" nebo ne.

někde jsem čet článek Hakima kterýho se ptali na jakej BS by přihlásil svoje dítě a on řek že nažádnej.. protože to dává falešnej pocit bezpečí, dostaneš se do jinýho prostředí.. přeci jen kdo nezačal dělat BU s tim chtít umět se bránit a natřít to ostatním..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » úte 25. dub, 2006 19:49

Low: ke combat systemum a armade. Mam kamarada, ktery nyni "pracuje" jako profi vojak u nejake brigady specialniho nasazeni, ci co (ja se v tomhle nevyznam, ale jezdi na ty mise do sveta). No a ten mi rika, ze uroven bojeschopnosti (muz vs. muz) je vazne miziva. MUSADO, ktera se tam uci, tak jim proste nejak moc nepomaha. Rika, cituji "WCH bez problemu vitezi"... jelikoz dlouha leta cvici a posledni roky prave WCH a samozrejme se na vycvikach treninkove bijou. No a to si pak clovek rika, kdo ma cloveku pomoci, kdyz i v armade je vetsina lidi "neschopnych".

Co se tyce toho, zda je kop mezi nohy fair na ulici, ci ne. Nad tim nepremyslim, kdyz uz ma nekdo tu drzost me napadnout, tak ho mezi ty nohy rachnu a klidne ho i vytaham za pytel, kdyz me nebude chtit pustit (je to jeho problem, jeho bylo rozhodnuti me napadnout). Nikdy nevis, kam az muze potycka zajit a riskovat, ze to bude ten druhej, kdo prvni udela nejakou "prasarnu", to nehodlam. (ale kazdy dela, co umi).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod S474N » úte 25. dub, 2006 19:51

Mantis: tva argumentace se statistikami je uz v rovine - nejvice rozvodu je patrno u tech paru, kteri byli sezdani... :roll:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 20:05

S474N - mě se to od tématu nezdá, já nezačal s provokací, kdo sedí či nese´dí doma.... Ale tohle fakt nemá smysl.
Nenapsal si oč jsem Tě dvakrát žádal, tudíž beru, že mimo články o životě tady nevíš nic. To Tě NIJAK nesnižuje, já taky nebyl v Pakistánu, tak nevím jak se tam žije, ale chlapsky přiznat, ne, nevím o tom nic..., co Ty na to?

Protože mimo Tvé zajímavé odkazy na články a pár našich postřehú ze skutečného života tady, naše diskuse nemá žádný přínos pro ostatní a ani pro nás, nechám toho.
Dělej jak nejlépe umíš, stejně tak já.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Mantis » úte 25. dub, 2006 20:09

Co je fér a co není fér, souhlasím s tím, že když už mě někdo napadne a budu se bránit, použiji to nejlepší co umím. Nejhorší je, když nepočítám smrt, když si pak někde na JIPce nadáváš, že kdyby si použil to nebo ono, mohlo to být lepší...

®ádný opravdový boj není a nemůže být fér, jinak se rozdělíme do váhových a třídních kategorií a půjdem podle pravidel do ringu.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod S474N » úte 25. dub, 2006 20:18

Mantis: a cos chtel slyset? Ano, v Anglii jsem nebyl a vubec se tam nechystam. Nas pisecek v CR je mozna pro nekoho maly, nicmene ja tvrdim, ze i na malem pisecku se da hrat. Navic ja mam mit moznost vice hracek, nez ty v Anglii, takze jsem spokojen. Proc bych mel tedy jezdit jinam? Navic jestli jsem nekde byl ci nebyl je v tomto pripade naprosto irelevantni informace, bez jakekoliv navaznosti na tuto debatu.

Pokud se budeme bavit o kriminalite v Anglii, tak to neni muj vymysl, jsou to vsechno cisla, ktera se daji volne zjistit i na internetu, vcetne duveryhodnych zdroju.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Low » úte 25. dub, 2006 20:32

gino: ja mam znamy co cvicej i s urnou a utvarama rychlyho nasazeni.. a prej nejsou zadni zabijaci.. to pro co jsou cviceni zvladaji dokonale. nic vic nic min.. na druhou stranu co je asi tak muze bavit ve volnym case? strelba, bojove sporty.. maj super kondici, jsou psychicky odolni.. ale nejde z nich delat zadne polobohy, co se tyka boje muze proti muzu tak se to co oni umi da uplne srovnat s tim co umi i civilove venujici se nejakou dobu nejakemu BS..jak rikam v hospode dostanou pres hubu stejne jako kdokoli jinej, mozna jo mozna ne. a co se tyka spinavyho boje.. ja ho taky ovladam (a kazdej kdo se v BU trosku orientuje) jen je pro me nepouzitelnej, stejne jako pro ne v "civilnich" situacich.

a armadu bych sem vubec netahal, ty jsou vazne mimo..

Mantis: "®ádný opravdový boj není a nemůže být fér, jinak se rozdělíme do váhových a třídních kategorií a půjdem podle pravidel do ringu."

To bych nechtel vysvetlovat.. az na me nekdo vytahne popelnik a skonci s vypichlym okem neplodnej a prokoplym kolenem :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » úte 25. dub, 2006 21:54

Low... s pominutim, ale... radeji budu vysvetlovat tohle, nez abych byl na jeho miste ja (s prokopnutym kolenem, neplodnej a vypichnutym okem). Je to proste bud a nebo.

Nehlede na fakt, ze prokopnout koleno... to uz se musi fakt povest. A kopnutejch do rozkroku je tisice... a neplodnych z toho mozna par. A oko... zatlacit silne na ocni bulvu je hodne bolestiva a neprijemna vec (vzdy se stahnes, pokud ti to nekdo dela), ale pomerne bezpecna pro oko. Nakonec budes mit akorat na chvilku rozostrene videni. Vypichnout oko jiste zle, ale proc to delat, kdyz staci ten tlak... i kdyz, bues-li citit, ze tlak nestaci a bues se citit ohrozen na zivote, proc ne. Pokud jde o me, rekl jsem, jak bych se zachoval.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Panda » úte 25. dub, 2006 22:14

2 S474N
Zastíváš příliš extrémní názor, zkus si prostě představit, že kdyby bylo mezi lidmi více střelných zbraní, logicky by se s nimi páchalo více zločinů (třeba z vášně, kdy se jinak uplně normální člověk neudrží a lupne mu v kouli když uvidí svou ženu jak si užívá s jiným např., takže nech stranou případy padouchů co si zbraň stejně pořídí) a vzhledem k povaze střelných zbraní by prostě byly smrtelné.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » úte 25. dub, 2006 22:16

Gino: Myslim ze s tim okem mas skoro 100% ni pravdu, ale nerikej vzdycky. Vim o klukovi u kteryho to nefungovalo. Nebudu psat podrobnosti, ale nezafungovalo.

Low: Opravdu si myslis ze uz neni nikdo kdo by cvicil BU jen kvuli sebeobrane? To se mi nezda. Fakt si to myslis?

Mantis: Jsem si cetl tvoji "hadku" s S474N a nepripada mi ze by te nejak poucoval nebo se nad tebe vyvysoval. Tak presne nevim na co narazis, ale znis nejak podrazdene:)

Gino: Pises ze se v te Pakistanke ctvrti nic nestalo atd. No a to je jako duvod nebyt ozbrojen? Zarucis lidem ze se jim tam take v budoucnosti nic nestane?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 25. dub, 2006 22:19

Panda píše:2 S474N
Zastíváš příliš extrémní názor, zkus si prostě představit, že kdyby bylo mezi lidmi více střelných zbraní, logicky by se s nimi páchalo více zločinů (třeba z vášně, kdy se jinak uplně normální člověk neudrží a lupne mu v kouli když uvidí svou ženu jak si užívá s jiným např., takže nech stranou případy padouchů co si zbraň stejně pořídí) a vzhledem k povaze střelných zbraní by prostě byly smrtelné.


To je zase nicím nepodlozený názor. Daleko víc vrazd a trestných cinů je spácháno nozem atp... Vyadá to logicky - víc pistoli = vice vrazd. Ale vem si napriklad Svycarsko tam ma kazdy dospely chlap doma ve skrini M16 a neni tam vetsi kriminalita. Prave naopak.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 25. dub, 2006 22:21

A jeste do tretice:)

Jen taková nazor. Kolik z vás to mysli s bezpecim sebe a svych blizkych opravdu vazne? Kdyz umyslne zatracujete nejefektivnejsi prostredek (strelnou zbran) k sebeobrane?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Gino » úte 25. dub, 2006 23:03

NAIA píše:Gino: Pises ze se v te Pakistanke ctvrti nic nestalo atd. No a to je jako duvod nebyt ozbrojen? Zarucis lidem ze se jim tam take v budoucnosti nic nestane?

To ne nezarucim, jen jsem chtel podat nazor trochu blizsi a rict tim, ze ne vse je horke jen proto, ze to tak nekde jinde prezentuji.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron