nový styl??!!: KEYSI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Toman » úte 29. zář, 2009 8:11

Makoto píše:
Toman píše:Těším se na Keysi bojovníky v kleci. Makoto až budeš mít nějaký linky tak je postni.


A co tohle: http://vimeo.com/3131689


Krásnej armbar :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod hellas » stř 07. říj, 2009 22:40

Makoto píše:A jeste jedno z letosniho seminare ve Spanelsku :-)

http://www.youtube.com/watch?v=zEmffHx2ki4


Dobrý videjko (i ty ostatní), připomíná mě to v mnohém WT 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » čtv 08. říj, 2009 7:22

hellas píše:
Makoto píše:A jeste jedno z letosniho seminare ve Spanelsku :-)

http://www.youtube.com/watch?v=zEmffHx2ki4


Dobrý videjko (i ty ostatní), připomíná mě to v mnohém WT 8)


Zdendo nestras :oops: :lol: Mne to pripomina Inosantov panantukan a dumog a "crazy monkey" clinch :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 08. říj, 2009 8:58

marcelo píše:
hellas píše:Dobrý videjko (i ty ostatní), připomíná mě to v mnohém WT 8)


Zdendo nestras :oops: :lol: Mne to pripomina Inosantov panantukan a dumog a "crazy monkey" clinch :wink:


:lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 08. říj, 2009 9:01

marcelo píše:
hellas píše:
Makoto píše:A jeste jedno z letosniho seminare ve Spanelsku :-)

http://www.youtube.com/watch?v=zEmffHx2ki4


Dobrý videjko (i ty ostatní), připomíná mě to v mnohém WT 8)


Zdendo nestras :oops: :lol: Mne to pripomina Inosantov panantukan a dumog a "crazy monkey" clinch :wink:


Někdo bude asi opisovat :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Makoto » sob 28. lis, 2009 21:42

Zdar chlapi, prave jsme se vratili z Nemecka z uspesne slozeneho dalsiho levelu. Pokud zacatkem kvetna zvladneme jeste jeden level, dosahli jsme toho levelu, co jsme chteli a mohli bychom si jiz otevrit ceskou pobocku (otazka je, jestli to budeme chtit....casu je malo na jujutsu trenink a pridavat dalsi samostatny trenink....to by se se mnou zena asi rozvedla...Do kvetna casu dost, jeste uvidime, jak to vyresime. Cas vsak neni jediny duvod proc vahame....). V pristim roce planujeme udelat specializovany seminar, kde bude moznost tuhle metodu boje videt. Snad behem vanoc dohodneme potrebne "rekvizity" a samozrejme aj termin. Pak bych sem hodil detaily.
Jeste k tej zkousce - zatimco predchozi zkouska trvala cca 3,5 hodiny, ted se to protahlo na 5,5 hodiny v, rekneme, 80% nasazeni v provadeni technik, drilu, atd. Fakt nas honili jak nadmute kozy, takze ke konci jsme meli skelne oci, moc jsme nevnimali, reagovali jen na svetlo a na pohyb, cpali do sebe cokoladu horem dolem, abychom dokazali aspon trochu pochopit co ti parchanti po nas chcou a ja osobne si posledni hodinu moc nepamatuji. Jen vim, ze jsem nekoho porad mlatil a nekdo porad mlatil me :wink: Germani zjistili, ze se kousneme jako spravni srdcari, a proste to odcvicime a treba i tech zkurv..e dlouhych 5,5 hodin, coz take v zaveru velice ocenili. Uz na zacatku jsme si rekli, ze to odcvicime aj kdybychom tam meli zdechnout...(coz si myslim, ze ke konci se to skoro podarilo ;-) Navic zjistili ze i jako externi studenti jsme v leccems byli lepsi nez jejich pravidelni studenti....a to nejsme tak potetovani a nemame tak drsnacke vyrazy jako nekteri jejich "bojovnici" :-)
Dorazil jsem domu pred par minutama, ocekavam, ze budu tak do tri do rana cumakovat, protoze v sobe mam red bully, isostary, dvou litrovou colu a ja nevim co jeste....

Ale hlavni je, ze jsme to zvladli a nezdechli :-)


P.S. Chrobi diky za pomoc, pomohlo to a rameno (vcelku) vydrzelo :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod El_Commandante » sob 28. lis, 2009 22:29

Rád slyším, že jste jim v SRN ukázali, že Češi nejsou bábovky. Doufám, že i přes své časové vytížení začnete vyučovat KFM v Česku. Ten způsob boje vypadá zajímavě, přestože to nějak asi vzešlo z FMA a Silatu, jeví se mi to jako už vlastní systém, který se hodně liší od jiných moderních sebeobranných systémů.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod El_Commandante » sob 28. lis, 2009 22:58

El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod hellas » sob 28. lis, 2009 23:27

El_Commandante píše:Rád slyším, že jste jim v SRN ukázali, že Češi nejsou bábovky. Doufám, že i přes své časové vytížení začnete vyučovat KFM v Česku. Ten způsob boje vypadá zajímavě, přestože to nějak asi vzešlo z FMA a Silatu, jeví se mi to jako už vlastní systém, který se hodně liší od jiných moderních sebeobranných systémů.


Hodně ne, řekl bych 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod El_Commandante » ned 29. lis, 2009 0:07

hellas: Těžko říct, pokud neuvidím alespoň nějaký seminář, tak o tom vím stejně jen prd. Ale co jsem viděl na Youtube atd., tak se mi to tak jeví.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod hellas » ned 29. lis, 2009 8:10

El_Commandante píše:hellas: Těžko říct, pokud neuvidím alespoň nějaký seminář, tak o tom vím stejně jen prd. Ale co jsem viděl na Youtube atd., tak se mi to tak jeví.


Přesně tak, takhle z youtube a spol. vypadají podobně i CM boxing a "tajné" WT techniky 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 29. lis, 2009 10:46

Keysi maji nekolik "nedostatku", ale ze by nejak utajovali techniky, apod. tak to urcite ne. Vzdyt nam umoznili hned poprve pred cca 2.5 lety se zucastnit jejich seminare pro pokrocile studenty, ackoliv jsme v tom byli uplni novacci. Doted jsem nezazil, ze by rikali, ze jejich system je unikatni a dokonaly, ze jejich techniky jsou nejlepsi na celem svete, apod. proste takove ty kecy, ktere je mozne slyset napriklad z ceskych luhu a haju (Sorudo, Missing Link, WT, apod.).
Na cem si zakladaji, je metoda boje....nehovori tedy o konkretnich technikach na konkretni utok. Jde o pincipy pouziti jednotlivych casti tela pri ruznych situacich. A jejich situacni drily, to je hlavni duvod, proc to delame. Nikde jinde jsem tak dobre propracovane drily na nacvik boje proti vice jak jednomu protivnikovi nevidel. To vsak neznamena, ze neexistuji ;-) Dalsi duvod je zpusob jakym navazou kontakt a orientuji se ve velmi blizke vzdalenosti a pritom nejsou vazani na jednoho utocnika. Opet jsem to jinde nevidel (a opet plati, ze to neznamena, ze to neexistuje nekde jinde a treba aj lepsi). Takze KFM ma sve stinne stranky, ale co se tyka jejich metody, jsou absolutne otevreni, zadne secret, zadne confidential know how, apod. Jina vec je vsak zpusob jakym to naucit, to je jejich know how. Na prvni pohled jednoduchy dril zase tak jednoduchy neni, je tam hafo detailu, ktere jsou na videich zamerne zkresleny, aby se hned poznal videomaster a druhak KFM se neustale vyviji, proptoze jsou otevreni novym zpusobum reseni (to je mi na nich sympaticke). Takze bez pravidelne konzultace a osobnim treninkum se pokus o KFM uceny pouze z videa stane brzo podobnou spartakiadou jako...doplnte si sami ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod El_Commandante » ned 29. lis, 2009 11:33

hellas píše:
El_Commandante píše:hellas: Těžko říct, pokud neuvidím alespoň nějaký seminář, tak o tom vím stejně jen prd. Ale co jsem viděl na Youtube atd., tak se mi to tak jeví.


Přesně tak, takhle z youtube a spol. vypadají podobně i CM boxing a "tajné" WT techniky 8)


Přestože jsem přiznal, že KFM nemůžu stoprocentně posoudit, přesto se ztotožňuji se svým výše uvedeným názorem, že je to zajímavá a nová věc. Srovnávat cokoliv s WT je ta nejsprostější urážka. Ať vím co vím, tajné WT techniky bych nechtěl trénovat, ani kdyby Kernspecht řekl, že mne bude několik let osobně školit. Jsou prostě věci, na které nemám žaludek. Ale to jen okrajově, tady jde především o KFM. :D
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 15. led, 2010 14:49

Nazdar, mam pro vas nekolik (snad) dobrych zprav ;-)

1. Jelikoz se zacinaji cim dal vice objevovat imitatori KFM aj u nas, rozhodli jsme se uz tento rok udelat seminar(-e). Protoze vsak zatim nejsme oficialni skola KFM, vse bude pod hlavickou Bujutsu dojo. Da se vsak s uspechem predpokladat, ze se na seminari seznamite s technikami, metodami, drily a principy, ktere lze nalezt i v KFM. Nicmene vsechny nepresnosti budou padat jen a pouze na nasi hlavu.

2. Predelavame nas web a soucasti toho jiz budou i stranky venovane ciste KFM - historii, praxi, fotky ze seminaru, atd. tak, abyste ziskali predstavu o cem to je. Pred chvili jsem dostal povoleni ze Spanelska. Preci jenom po vice jak dvou letech studia uz o tom neco muzeme i napsat ;-) Na nasich strankach se take objevi vyse anoncovane seminare. Stranky by mely byt hotove cca v prubehu brezna.

3. Co se tyka pravidelne vyuky – uz jsem to tu psal – nesedi na princip turbostudia, proto jsme se rozhodli, ze dojdeme do instruktorskych stupnu radne pres vsechny levely, ktere student musi projit. Jsme asi tak ve dvou tretinach, takze pravdepodobne koncem tohoto roku nebo v prubehu pristiho bychom neco mohli spustit. Mame malicko problem s casem, protoze napriklad ja si dodelavam vysku a navic chci dal pokracovat v jujutsu. Musime proto vymyslet, jak to vse zorganizovat, aby nam velitelky povolily vychazky i na KFM a nerozvedly se s nami. Kdo by nam varil, kdo by se o nas pak staral, ze? ;-)
Potom bychom samozrejme pozvali a Justa nebo Andyho, aby prvni oficialni seminar byl s osobami nejpovolanejsimi.


OK, ozvu se, jak pokracujeme :-)

Mejte se fajne

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 15. led, 2010 18:03

Jak to maji nastavene s financemi kdyz si zalozite skolu? Musite platit nejake poplatky (licenci) nebo tak neco?
Nebo vam daji volnou ruku az budete instruktori?

A mas nejake info ohledne zbrani? Nuz, strelna zbran? Treba nejaky videa atd?

Mej se
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 31. srp, 2010 14:24

Zdar,
otevreny KFM seminar v Chemnitzu. Vice info zde.

Od ledna chceme otevrit (zatim neoficialne) oddil KFM v Praze. Detaily budou vcas zverejnene na nasich strankach. Mate-li zajem, ozvete se mi pres SZ, kapacita je omezena, jelikoz z toho nechceme delat, podobne jako v pripade jujutsu, spartakiadu.

Co se tyka licenci v pripade oficialni skoly - ano, plati se rocni licence. Proto nejdrive otevreme neoficialni skupinu a pokud zjistime, ze zajem pokryje aspon naklady (licence, pronajem), pujdeme do toho oficialne. Nechceme na tom rejzovat, ale ani sponzorovat.

Co se tyka zbrani - maji tam Urban Weaponry program, zatim jsem videl v akci prsten a tusim aj teleskop a to bylo hezke. Nuz me nepresvedcil z toho, co jsem zatim videl, zvlaste pokud to porovnam s cerstvymi zkusenostmi z prazdninoveho cviceni s klukama z Pekiti Tirsia klubu (Ales Bruner). Nevim, jestli maji aj strelnou zbran, pravdepodobne ne, ale mohu se zeptat, ted v sobotu tam zase jedeme na soukromku.

No a co se tyce videi - neco uniklo na torrent trackery, bohuzel je to jiz zastarale a jedou ty veci uz jinak (a IMHO lepe ;-) Zde opravdu plati jejich motto "Evolution". Neco upravili na zaklade nasich pripominek, neco odjinud, jim jde hlavne o to, aby to fungovalo, coz kladne kvituju. Ostatne aj Lee Morrison mi rikal, ze nektere veci od nich prevzal...no uvidime, jak se to bude vyvijet dal.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod SeaRanger » čtv 02. zář, 2010 12:15

El_Commandante píše:
hellas píše:
El_Commandante píše:hellas: Těžko říct, pokud neuvidím alespoň nějaký seminář, tak o tom vím stejně jen prd. Ale co jsem viděl na Youtube atd., tak se mi to tak jeví.


Přesně tak, takhle z youtube a spol. vypadají podobně i CM boxing a "tajné" WT techniky 8)


.... Srovnávat cokoliv s WT je ta nejsprostější urážka. Ať vím co vím, tajné WT techniky bych nechtěl trénovat, ani kdyby Kernspecht řekl, že mne bude několik let osobně školit...... :D

To co jsi rekl jsi chtel vztahnout jen a pouze na "Wing Tsun" nebo obecne na jakykoliv Wing tsun/chun/cheun/cun co kde je?
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 02. zář, 2010 19:15

Nějakou výukovku KFM mám staženou delší dobu v PC. Jen škoda, že už to není aktuelní :cry:

Jinak mně osobně se více líbí věci od Crazy Monkey, ale asi je to záležitost názoru. Ten KFM Pensador mi trochu připomíná 3 point cover CMB. Asi Makoto bude vědět víc o pozadí, kdo od koho atd.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 03. zář, 2010 9:15

kamiwaza píše:Nějakou výukovku KFM mám staženou delší dobu v PC. Jen škoda, že už to není aktuelní :cry:

Jinak mně osobně se více líbí věci od Crazy Monkey, ale asi je to záležitost názoru. Ten KFM Pensador mi trochu připomíná 3 point cover CMB. Asi Makoto bude vědět víc o pozadí, kdo od koho atd.

Ahoj, ono neni ani tak dulezite kdo od koho, respektive me osobne je to putna, pokud to funguje :-)

Crazy Monkey znam, zkouseli jsme a mame par vyhrad:
- v porovnani s KFM jde o osekanou verzi (opet neresim, kdo s tim prisel drive), pouziva je hlavne v pohybu dopredu.
- nepocita s vice utocniky
- ciste sportovni zalezitost, vzhledem k tomu, ze se venuje jen a pouze jednomu utocnikovi

Mozna existuji videa, kde vysvetluje aj pouziti proti vice utocnikum, ja je nevidel a tak soudim jen dle toho, co mam.

Podobne vyuzivaji kryt (pouze) i ISR. Osobne si myslim, ze tohle je mozna o stupinek horsi nez CM. Proc?
- ruce nema poradne zaprene a pouziva je jako kryt pouze
- bude mit problem, pokud vystartuje proti daleko tezsimu utocnikovi. Ruka polozena vedle hlavy nevydrzi ten naraz. Mame vyzkouseno.

A ted neco o Pensadoru KFM:
- rozeznavaji dva ZAKLADNI kryty - defensivni a ofensivni, ve kterych je velky rozdil nejen v provedeni, ale i v pouziti a naslednych krocich
- Defensivni je vyucovan jako prvni, protoze jde o kryt, kdy najednou se zacnou sypat rany a vy zprvu nevite odkud a proc. Cilem je naucit se jej rychle nasadit, aplikovat proti uderum z ruznych uhlu a v ruznych pasmech (stoj, podrep, poklek, sed, leh), Vetsina uderu se kryje preloktim a cely kryt se da prirovnat ke kompaktni helme, kdy jsou zpevnene ruce, krk i zada.
- Ofenzivni jak jiz nazev napovida jde o kryt, kdy cele telo jde dopredu, s lokty vytrcenymi proti souperi. Cilem tohoto krytu neni jen zachytit rany, ale aktivne rozbit ruce protivnika pomoci loktu, kladiv pripadne take uderu. Celou dobu se vsak ruce pohybuji na hlave a zatimco jedna ruka dava napriklad kladivo, druha je na hlave a kryje se proti pripadnym utokum odjinud. Ruce se stridaji, nikdy nejdou obe do utoku, pokud ovsem se nepokracuje dal (napriklad do strhu, uderu ramenem, kousani, garra mono (specialne upravene chytani), apod.)
- Vse se cvici proti jednomu a vice utocnikum. Tech drilu ma KFM propracovanych hafo, protoze vi, ze jakmile clovek pusti ruce, hned mu priletne odnekud pozdrav, ktery jej uspi....
- Pensador kryje prakticky proti vsem uhlum, proto se musi student naucit pohybovat rukama na hlave plynule a rychle menit pozice.
- Mala modifikace Pensadoru => Pensataq se pouziva na rozrazeni krytu, bleskove zkraceni vzdalenosti a rozhozeni protivnika. Kdyz se spravne provede, je to lahudka. Zrovna vcera jsem to jel se svym sparringem a jeste ted to citim. I Pensataq existuje ve dvou variantach, kdy jen odstrcim soupere, protoze se na me moc lepi, nebo do nej vlitnu, rozbiju kryt a pokracuju dale.
- U obou ofenzivnich variant se jiz zapojuje to, co Lee Morrison popisoval jako Killer instinct nebo v KFM se tomu rika Predator instinct. Fakticky to znamena, ze kdyz se rozhodnu, tak do toho jdu dokud mu neurvu hlavu ...nebo on me ;-)

Nejcastejsi chyba pri provedeni Pensadoru je, ze ve stresu nakonec student ruce odtahne od hlavy a instinktivne je strka proti uderum ci utocnikum. Coz je mimochodem prvni instinktivni reakce, kterou vyuziva Tony Blauer ve svem SPEAR systemu. Druha instinktivni reakce (kryt a la Pensador) je prave zakladem KFM. Vsimnete si, jak se chouli, kryje male dite, ktere na hlave podobne slozi ruce. Prave proto u nas kombinujeme obe reakce v zavislosti na vzdalenosti od utocnika a samozrejme poctu. Blauerova reakce funguje opet proti jednomu a a vyzaduje vetsi vzdalenost a prostor.
Pak jsou jeste dalsi chyby, ale to je lepsi primo ukazat a vyzkouset proc jsou to chyby, nez tu psat slohova cviceni.

Blbe se to takhle popisuje, jak se nekde setkame, odchytni si me a ja ti ukazu, co tim myslim. Planujeme udelat aj seminar, ale toho casu je nejak malo. Spise az v pristim roce. Sladime to jeste s Martinem (NAIA), abychom to nedali na stejny termin s Morrisonem. Bude tak sance si vyzkouset oba dva pristupy, budes-li chtit. Pojedeme tam uplne zaklady, vysvetlime v praxi to, co jsem tu popsal a ukazeme drily, ktere pak muzes aplikovat aj ve svem treninku, budou-li pro tebe (a dalsi) prinosne. Urcite dam vcas vedet.

P.S. Prosim berte vyse uvedene jako pouhe konstatovani. Nemam potrebu nikomu mermomoci cpat sve nazory. Naopak, budu moc rad, kdyz behem naseho seminare objevime slabe stranky Pensadoru (o nejakych uz vime). Cilem je najit optimalni zpusob obrany proti vice utocnikum ve vsech pasmech a ne propagovat jednu konkretni skolu. Nikdo neni dokonaly, ani KFM ne. Verte mi, vim to ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 03. zář, 2010 9:44

Makoto píše:Crazy Monkey znam, zkouseli jsme a mame par vyhrad:
- v porovnani s KFM jde o osekanou verzi (opet neresim, kdo s tim prisel drive), pouziva je hlavne v pohybu dopredu.
- nepocita s vice utocniky
- ciste sportovni zalezitost, vzhledem k tomu, ze se venuje jen a pouze jednomu utocnikovi

Mozna existuji videa, kde vysvetluje aj pouziti proti vice utocnikum, ja je nevidel a tak soudim jen dle toho, co mam.

Podobne vyuzivaji kryt (pouze) i ISR. Osobne si myslim, ze tohle je mozna o stupinek horsi nez CM. Proc?
- ruce nema poradne zaprene a pouziva je jako kryt pouze
- bude mit problem, pokud vystartuje proti daleko tezsimu utocnikovi. Ruka polozena vedle hlavy nevydrzi ten naraz. Mame vyzkouseno.



Zajimave shrnuti...

CM 3 Point Cover (nazyvana Helmet u ISR) - proto je tam ta druhá ruka napříč aby ten náraz vydžela. Pár magorů na tréninku tímle i naskakovala ze srandy do tréninkových bloků.

Víc protivníků - to neřeší Rodney na videu jinak to funguje i na víc rukou.

Co jsem se s Makotem bavil tak se mi moc nelíbí to že KFM při tomto krytu nemá ruku přes zátylek. Vidím v tom problém ze dvou důvodů.

1) Odkrytý zátylek - například když vám někdo přepadne do háku tk je dost šanse že vás zasáhne do zátylku což je celkem slušnej vypínač.

2) Ruka na zátylku zpevní krk takže tolik nelítá hlava dozadu. Dobré i na zemi protože vám tolik nemlátí o zem.

Nic proti KFM, ten kryt maji dobrej, tohle je zas jiný pohled...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron