Právní povědomí !!!! Důležité!!!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod KAMINARI » sob 22. led, 2011 18:03

Týpek tě slušně požádal o peníze, ty jsi mu zlomil břitvu nebo nůž a pak ho zezadu bodl do oka. Že se nestydíš. :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod luen » sob 22. led, 2011 20:38

Makoto píše:Asi se nikam moc nedostaneme pres pisemnou formu komunikace...
Jde o to, ze tu rozebirate dve az tri rozdilne veci. Prvni vec je dle meho nazoru nastudovat, co se v dane zemi muze a nemuze. Protoze se ti muze stat, ze te zabasnou/napari tucnou pokutu a jeste si nic neudelal (treba, kdyz mas v Nemecku nuz urcite delky - priklad).


Coz je presne ten duvod, proc je ta teorie (znalost zakonu, vyhlasek, novelizaci ... v kazdem state) az v pozadi.

Na prvnim miste je rozum a umet fungovat bez ohledu na cokoli (i zakony) a pak danou situaci (pokud to vubec lze) resit dle moznosti a schopnosti. Naucit se nebo aspon v principu chapat a pak sledovat tr.zakon kazde zeme je vazne "hrube" - blbost.

S pruserem se preci musi pocitat automaticky. Navic nekdy se clovek muze snazit sebevic a stejne se to vy.ere. V celem konfliktu a po nem, je tolik promennych ...

Sestrelis frajera, bude to vatar, vezme si na tebe Judr. Sokola a jsi stejne v pr.eli :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » stř 26. led, 2011 5:01

Jendis píše:no...zase tak černé to fakt není. Ono opravdu záleží na situaci a případ od případu se hodně liší....nelze paušalizovat.


já to psal na základě mých prožitých zkušeností a jsem hold v tomhle nadále pesimista tak očekávám to horší a něco opačného mě může jen příjemně překvapit :wink: dle toho se také již při určitých událostech zařizuji... a spousta případů co řeší známí právníci a občas pokecáme, judikáty NS atd... mě k optimismu rozhodně nevedou... ono i když případ dopadne nakonec dobře u soudů vyšších instancí tak do této velice dlouhé doby to není rozhodně nic příjemného a může přeházet celý život naruby, ono stačí být ve špatnou dobu na špatném místě a už se vezeš ani nevíš jak....

Však dobře víš jaký je u nás v tomhle bordel a zdravý rozum se zrovna nenosí :?

Paušalizovat bych samo nechtěl, ale je myslím lepší to líčit tak jak to i chodí a může potkat kohokoli, než že to je v pohodě.... a pak se dotyčný nestačí divit a že jich je.


2ukropcany

K té tvé hypotetické situaci, tak jak už tu psali jiní to ti nikdo dopředu neřekne je tam moc proměných a každá situace je jiná a hodnotí a posuzují to různí lidé a né vždy zrovna dle dikce zákona, jelkož si ho každý vykládá jinak i podle toho jak se vyspí či ráno "dala nedala"...
Může to dopadnout v poho a ukončit to už vyšetřovatel, ale také můžeš být ty ten špatný,protože ten dotyčný útočník, následně poškozený ti přece nechtěl vůbec nic udělat, on se jen nacházel ve špatné životní situaci, nechtěl nikomu ublížit jen nevěděl kudy kam.... měl špatné dětství, rodiče ho bili chlastali atp... A ty jsi přeci ten "trénovaný zabiják" a měl jsi mu dát jen facku a né vypíchnout očičko..... a čekaly by té léta tahanic po soudech s nejasným výsledkem a děravá šrajtofle...
Luen to myslím napsal stručně a jasně
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » stř 26. led, 2011 14:48

Lada píše:já to psal na základě mých prožitých zkušeností a jsem hold v tomhle nadále pesimista tak očekávám to horší a něco opačného mě může jen příjemně překvapit :wink: dle toho se také již při určitých událostech zařizuji... a spousta případů co řeší známí právníci a občas pokecáme, judikáty NS atd... mě k optimismu rozhodně nevedou... ono i když případ dopadne nakonec dobře u soudů vyšších instancí tak do této velice dlouhé doby to není rozhodně nic příjemného a může přeházet celý život naruby, ono stačí být ve špatnou dobu na špatném místě a už se vezeš ani nevíš jak....


JJ, vice jak 8 roku, jsem si nedelal zadne plany - zadna budoucnost a porad ti to bezi na "pozadi" v hlave. Ale aspon jsem si uvedomil, co je opravdu dulezite a prestal resit nekonecne kraviny.

Lada píše:Však dobře víš jaký je u nás v tomhle bordel a zdravý rozum se zrovna nenosí :?

Paušalizovat bych samo nechtěl, ale je myslím lepší to líčit tak jak to i chodí a může potkat kohokoli, než že to je v pohodě.... a pak se dotyčný nestačí divit a že jich je.


2ukropcany

K té tvé hypotetické situaci, tak jak už tu psali jiní to ti nikdo dopředu neřekne je tam moc proměných a každá situace je jiná a hodnotí a posuzují to různí lidé a né vždy zrovna dle dikce zákona, jelkož si ho každý vykládá jinak i podle toho jak se vyspí či ráno "dala nedala"...
Může to dopadnout v poho a ukončit to už vyšetřovatel, ale také můžeš být ty ten špatný,protože ten dotyčný útočník, následně poškozený ti přece nechtěl vůbec nic udělat, on se jen nacházel ve špatné životní situaci, nechtěl nikomu ublížit jen nevěděl kudy kam.... měl špatné dětství, rodiče ho bili chlastali atp... A ty jsi přeci ten "trénovaný zabiják" a měl jsi mu dát jen facku a né vypíchnout očičko..... a čekaly by té léta tahanic po soudech s nejasným výsledkem a děravá šrajtofle...
Luen to myslím napsal stručně a jasně


8) 4Majkl: mame tema na nejakej dalsi vecer pred setkanim volX :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod maxo » pát 28. led, 2011 8:44

tak ako pise lada - niekdy nevies co sa poserie a ako. Vela krat sa radi ze je dobre skor podat trestne oznamenie na pachatela ako to on urobi na vas.
Radia to pravnici aj ludia co neico prezili. Mam znameho ktory bol na nejakej zabave a ked boli vonku nieco sa tam zomlelo. Neviem presne pozadie, ale podarilo sa mu zostrelit dvoch chlapov a jedneho dost drsne. Miesto toho aby zdrhol a zohnal si nejakeho svedka co mu dosvedci ze tam ani nebol. Tak isiel na policiu kde to oznamil ako napadnutie. Bol presvedceny ze je v prave. Smolka. Jeden z tym dementov utrpel tazke zranenie. Druhy mu dosvedcil uplne vymyslenu historku a uz sa viezol. Neskor zistil, ze vlastne keby to on neudal na policiu tak sa z velkou pravdepodobnostou nic nestane. Pretoze ho tam nikto presne nepoznal. A ty dementi by na policiu nesli lebo vedeli ze agresory boli oni. Ale ked to samozrejme uz na sude bolo tak sa branili a to tak dobre ze chalan dostal podmienku + pokutu. Za nic, resp. za to ze sa branil. Keby zdrhol a zatlkal tak ma cisty register a usetri kopec prachov nehovoriac o rokoch psychickeho tlaku ktory sposobil ze mal probem v praci aj v rodine. Keby sa dnes rozhodoval tak zidny policajti, ziadny pravnici, povedal ze ked aj nejaky problem radsej miestnym chlapcom zaplati a ty to poriesia tak ze svedok si rozmysli ci pojde vypovedat na policiu. Bohuzial taka je realita.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 28. led, 2011 9:58

Přiznávám,že o zákonech u vás,na Slovensku,nic nevím......

Ale jak už jsem několikráte psal....případ od případu jiný,každý se posuzuje zvlášť,jednotlivě. Nelze jednu negativní zkušenost brát jako dogma(nic proti nikomu).....samozřejmě tyto negativní zkušenosti potom ovlivňují naše následné jednání,pokud se něco "opakuje".......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 13:47

Beru zpět,co jsem tady psal.......a pardon za invektivu :


Kreténi!!!!!!


http://www.novinky.cz/krimi/227183-usmr ... resty.html

Osobně doporučuju tyhle zmrdy střílet a potom to sehrát tak,že byl v ohrožení váš život. Beze svědků máte velkou šanci to ustát......a soudce nechť si kecá,co chce. Pokud budete jedinní,kdo dejchá.....nedokážou vám nic.
Pokud se k tomu začínaj v tomto státě stavět takto.........nechť si panáčci políběj řiť!!!!!
Budeme pardonovat zmrdy a slušnej člověk ať si políbí.....nasrat...... :!: :!: :!:


EDIT - kua,jsem se ale nasral......fakt jsou to zákony pro slušný lidi. Zmr*i zgurvený.........
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 08. bře, 2011 14:02

Ja si myslim, ze tohle soudni strasactvi stejne nema cenu. V pripade, ze se clovek ocitne opravdu v momente ohrozeni zivota, tak mu v ten moment tyhle veci stejne nesepnou. Jsme naprogramovani jinak a zohledneujeme jine veci.

Ze se to cele zbytecne demonizuje je jen dukaz toho, ze soudce neni schopen spravedlive soudit a vyzaduje na vsechno obecne postupy a smernice.

Je naivni si myslet, ze si lidi nechaji ublizovat jen proto, ze je nad nima hrozba nejakeho priblbleho postupu, trestani zucastnenych osob v podobe zakona. Je to uplne jinej zakon, kterej v tu chvili rozhoduje a pan soudce to muze od stolu hodnotit jak uzna za vhodne - tomu nezabranis 8)

A dalsi vec je ta, ze znam par cetniku, soudcu, advokatu a i oni si mysli svoje.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 14:06

...já si naopak myslím,že spousta lidí se zesere. Ne třeba úplně v té konkrétní chvilce,ale.......

Fakt jsem se nakrknul....... :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » úte 08. bře, 2011 15:03

No zrovna jsem sem ten odkaz chtěl dát. Taky jsem se nejdřív (ne)zdravě nas*al, jak zase džustice nadržuje lumpům.
Jenže. Ono je tady pořád to zatracený jenže. Načapáš borca, jak krade a střelíš po něm. Borec do tebe drcne v pajzlu a vydloubneš mu oko jako Pai-Mei. Chápu, jak to vidí Jendis, který má k lumpům specifický profesionální vztah. Ale ta zásada přiměřenosti je tady pořád. Ohrožuje mě zloděj nebo naopak zdrhá? Je můj život či zdraví v nebezpečí? Tohle je o konkrétní situaci - nedá se to paušalizovat způsobem "mám právo odbachnout zloděje"...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 15:41

Ale tak jasně,že nemluvím o střelbě do zad....mluvím o tom,že najednou se zmrdíkům nadržuje a ze zákona se znemožňuje lidem účinná obrana......tímhle říkaj,že hajzl vás může okrást,ale....tytyty....běda,jak mu zkřivíš vlas na palici.....odsereš si to,ty ošklivý násilníku. On Tě jen obral....nic víc.

Možná vám přijdu jako agresivní přiblblík....ale uvidíte,kam tohle povede. Je mi z toho dost smutno.....zloděj je přece chudák,"JEN" krade. A Ty si gto nech líbit,občane........běda,jak se Ti to nebude líbit. Odneseš si to.


Fujtajxl........já se s lidma podobnýho typu potkávám dnes a denně......podobná rozhodnutí jim jen hrají do karet....ještě se vám vysmějou,i když je chytíte ve vlastním baráku,při krádeži,za ruku.......hnus,hnus,HNUS.

A pak se zase někde potkám s policajtama,kteří budou chytří,jak v polském rádiu.........:" a vy nevíte,že máte povinnost........blablabla......."....nasrat. Fakt jsem nakrklej....narozdíl od vás,běžných občanů,se s tím potkávám takřka denně.......normální lidé žijete v "blažené nevědomosti".....(což vám nevyčítám,je to pouze konstatování).......případně v tom,co vám řeknou na TV NOVA.........



chybí mi tu zvracející smajlík......a to hodně :!: :!: :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Petule » úte 08. bře, 2011 16:17

Typicka vec pro soudy v CR, vyrok uplne odtrzeny od reality. Bohuzel. mam podobny pripad z okoli - kamarad sedel za pry vrazdu, na konecny tramvaje se na nej vrhli tri fetaci, vytahnul nuz a jednoho pobodal a zdrhnul. On to popisoval tak, ze pry ho bodnul asi sestkrat, ale ten fetak to pry vubec nevnimal a porad po nem sel. Bohuzel, ti zbyli to pak popisovali tak, ze se na ne vrhnul on, a u soudu rozhodnulo to, ze ten mrtvy byl probodnut tolikrat, ze pry uz nemohl utocit.
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » úte 08. bře, 2011 18:58

Autocenzura
Naposledy upravil fakt dne stř 09. bře, 2011 8:21, celkově upraveno 1
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 08. bře, 2011 21:24

...ked to tak citam ,tak sa celkom uz aj tesim na muslimsku Shariu :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod will » úte 08. bře, 2011 21:35

Taky bych byl hodně opatrný v soudech, zde se jedná o hódně tenký led. V tomhle případě měl majitel sběrných surovin hodně špatný den, protože to co se stalo, i když se nechci zastávat zlodějů, no fuj, není na naše podmínky normální !!!!!, tohle by prošlo možná v americe, kdyby bylo uplatněno právo můj dům můj hrad a zloději by byli ještě na pozemku. Ale pánové probuďte se, nežijeme v americe. Vemte si jenom, kdyby se tou brokovnicí netrefil do toho, auta, ale třeba by trefil mamince, která byla zrovna na procházce kočárek, atd. Nebo by stačilo, kdyby v tom autě zabil nebo zmrzačil úplně nezúčastněnou osobu, třeba dítě, které s nějakou krádeží nemá nic společného. Podle mě borec neudržel nervy na uzdě, a být jím, tak mlčím, protože, tím jak mluví do médí si podřezává větev.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 08. bře, 2011 22:09

Wille, doufám, že Ti jednou vlezou do baráku nebo bytu nějací zmrdi a začnou Ti ho drancovat před Tvýma očima. A rád si potom přečtu v novinách, jak jsi jim ještě pomohl to všechno odnést. A v podstatě jsi se s nima skamarádil a ještě peníze za Tvoje prodané věci s nima propil a prohulil. A možná, když už budou v tak rozverné náladě u Tebe doma, tak si to rozdají ještě s Tvojí ženou nebo přítelkyní. Vždyť jsou to vlastně slušní lidé, akorát měli špatné dětství, špatné rodiče, málo nebo moc peněz. Prostě na ně byl život zlej a proto je třeba je nechat, ať si dělají, co chtějí.

Miluji lidi, kteří někoho nebo něco odsuzují, dokud se jich to bytostně netýká. Ale, když se jich to začne bytostně týkat, tak se najednou karta rychle obrací.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod will » stř 09. bře, 2011 0:54

Bizone to je jenom teorie, každý případ je jiný, tady šlo o pouho pouhou krádež, z tvého příspěvku bych vyvodil několik dalších trestných činů,něco jiného je, když je ohrožen život a zdraví. Já se nikoho nezastávám, ale zůstávám nohama na zemi. Kdo se trošku orientuje v českých zákonech, dobře ví, že to co se stalo není normální, čemž samozřejmě odpovídá i trest, což je tvrdá realita. Osobně bych takové jednání čekal od mladýho kluka, ale ne od chlapa v letech.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

V tomhle státě už to vážně stojí za....

Příspěvekod Clodman » stř 09. bře, 2011 7:03

for Bizon: Ses muj clovek, vidim to uplne stejne, ted uz to tady fakt bude vypadat jak v kocourkove.
Obcas mrknete na www.policista.cz konkrétně na clanek "Dobrá zpráva". Opravdu neskutecny jaky kre.te.ni sou porad mezi nama.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jendis » stř 09. bře, 2011 9:20

Průser je tohle zdůvodnění :" Prostá krádež totiž, ačkoli je zavrženíhodným skutkem, není důvodem k silnému rozrušení. ".....

už vidím,jak někoho doma vzbudí šramot a když se půjde podívat,zjistí,že zatímco celá rodina spí,nějakej vykuk mu vykrádá barák(mimochodem,tyto případy se teď hodně množí :!: ). A určitě dotyčnýmu vidím do palice a vím,že jen krade......fakt rozhodujou lidi,který maj v palici bramboračku.

4 fakt - napsal jsi to náhodou dobře......postavíme všude slavobrány,na branky a vstupní dveře dáme upozornění,kam případnej zloděj nemá lézt,kam šlapat,aby si neublížil.....na stůl dáme občerstvení,kdyby mu při té těžké práci vyhládlo....... :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod zipule » stř 09. bře, 2011 9:22

ukropcany píše:Vivat pseudohumanistická spoločnosť... :?

"thumbs up"
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron