alternativni zbraně

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod luen » čtv 01. črc, 2010 23:48

defendu píše:3)Tunelové vidění - je to zcela běžný jev,který měla i většina luenových kámošů (pokud nežije pouze v prostředí rváčů od přírody,kteří skutečně tyto stavy nemají,nebo je mají v tak malé míře,že je zpětně nedokáží identifikovat a o tom silně pochybuju)A proč o tom nemluví?Protože o tom vůbec nemusí vědět...ono totiž když vás bude bolet v krku a nikdo vám neřekne,že existuje nějaká angína,tak těžko budete vědět,že jí máte.Spojovat tunel. vidění s psychickou poruchou (viz. zmiňované týrání) je úplně mimo.Představte si pánové,že váš mozek se natolik soustředí na nastálou situaci,že prostě vypne periferní vidění...nic víc,nic míň,nehledejte v tom poruchy osobnosti ani projevy strachu.Někdo to má hodně a to už když se s někým hádá,někdo to má málo nebo vůbec a můžete na něj jít klidně s nožem.Nikde neni psáno,že v takovém stavu nelze bojovat...lze a velmi efektivně.
Já mám tenhle stav při každým větším střetu a stejně tak neuvěřitelnej třas rukou a problém s dechem těsně po něm (hodně podobně to popsal marcelo)

To je všechno...


Je mozne, ze to taji - o cemz pochybuju, protoze jsem s klukama neco zazil a byl jsem mnohdy u toho. Nicmene bych se priklanel k tomu, ze ma nekdo jen nepatrne projevy...

Emile, nejsem si jistej tim, kdyz nekdo "X" roku trenuje, ma to porad stejne, ze je to uplne v poradku. Nemusi byt hned magor a nebo vylozene narusenej. Nicmene mu asi neco funguje jinak v hlave - nemusi to byt patologicke. Kdyz nad tim premyslim, tak i nekteri herci rikaji, ze maji i po "X" letech vystupovani stejnou tremu jako kdyz hrali poprve. Pripoustim tedy, ze to ma kazdej asi fakt jinak.

Porad ale verim na to, ze cloveka zmeni prave prakticke zkusenosti a snad i existuje nejake rovnitko mezi tim, kolik toho zazil a jak intenzivni bylo to, co zazil. Presne jak pises.
Trenink mnoha lidem vubec nepomuze. Je asi treba rici, ze na nektere veci si nekteri proste nesahnou a je jedno, co jsou pro vec ochotni udelat. Je trosku nepoctive tem lidem lhat a rikat jim, ze to zarucene trenalem zmenime. Ono je to jako se vsim, kazdej si na konec sahne jen na to, co mu jeho geny dovolej.

To spojeni tunelu s narusenou psychou byl jen jeden priklad a nemyslel jsem to obecne - jen jsem si chtel rypnout.

Jeste me napadlo, kdyz mnoho lidi treba neprizna, ze maji tunelove videni (treba jim to prijde zzenstele), tak nemusi ani priznat to, ze maji tunel a jsou naruseni :lol: - jen popichuju :wink:

Ani nechci psat o tom, co jsem zazil - to by asi nebyl dobrej napad. Nicmene nezveda se mi kufr z krve, mrtvol a to mam asi od sudicek... Jinak by to samo bylo u rodiny, ale to se uz resilo v jinem vlakne.

Ale at nejsem OT:

Preci nepotrebujeme navod na pouziti kazde veci, ktera se da pouzit jako zbran. Neni velkej rozdil nebo principialni rozdil v pouziti klacku a teleskopu (krome vahy, materialu). to je jako se extra ucit balit blondsku, brunetu... Ten rozdil je preci v necem jinem. Jen amik potrebuje mit na mikrovlnce napsano, ze v ni nema susit domaci zvirata - predpokladam, ze ani vy to tam mit napsane nemusite. Jestli nekdo potrebuje utracet na seminarich prachy za to, ze kdyz treba propisku, tak kovovou, ze se s ni neda rezat a nikoho s ni ke stromu nepripichnete... Tak mi to proste prijde ujete. BU a BS maji cloveka v tomto smyslu vychovavat, clovek by mel byt schopen vystoupit ze stada, samostatne uvazovat a pouzivat selskej rozum. Ovsem musi proto mit geneticke predpoklady.Jestlize clovek rika ze "X" let neco cvici a porad je svazovanej poverama, hovadinama (ted je "IN" rikat tradicema)... Proste kdyz do nejakeho gymu prijde truhlik, tak z nej trener genia neudela. A jen truhlik si to muze namlouvat.
Proto porad lidi resi, to nejlepsi a nejucinejsi BU - chteji se schovat za znacku, protoze nepoznaji kvalitu a neumi to vyhodnotit. Nekdo nerozezna zlato od lejna a chce byt jinejma presvedcovan o rozdilu.
Nekdo ma a nekdo nema - to je cele a tak to nejspise zustane.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod defendu » pát 02. črc, 2010 5:40

luen píše:Jeste me napadlo, kdyz mnoho lidi treba neprizna, ze maji tunelove videni (treba jim to prijde zzenstele)


Luene to je těžký,evidentně si tenhle stav skutečně nezažil a tak nemáš ani nejmenší představu jak na člověka působí nebo co to s ním dělá.Já se o tom se svýma kolegama taky nebavim,protože oni tenhle termín neznají a jsou schopný ho zaměnit za něco jinýho ("byl jsem tak nasr..,že jsem viděl rudě","měl jsem vypnuto" apod.)Zženštělého na tom,že se někdo na tréninku někdo potí víc a někdo míň taky nic neni :lol: Znám naopak psychiatra,který ti klidně řekne,že člověk,který nemá podobné projevy v krizové situaci je psychicky narušený a měl by být opatrný :wink:
S tímhle stavem počítají např. i členové speciálních jednotek - všiml jsi si,že když vletí do místnosti tak kopírujou svúj pohled s hlavní zbraně a jakoby s ní lítají ze strany do strany?Proč myslíš,že to dělají,když by stačilo vletět s namířenou zbraní do místnosti a podle periferního vidění zaměřit nepřítele,rychle zacílit a bum...Je to právě proto,že dopředu počítají s vypnutím periferního vidění :wink: Dobře to popisuje Marcinko z Navy Seals ve svých knihách.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod fakt » pát 02. črc, 2010 7:29

defendu píše:S tímhle stavem počítají např. i členové speciálních jednotek - všiml jsi si,že když vletí do místnosti tak kopírujou svúj pohled s hlavní zbraně a jakoby s ní lítají ze strany do strany?Proč myslíš,že to dělají,když by stačilo vletět s namířenou zbraní do místnosti a podle periferního vidění zaměřit nepřítele,rychle zacílit a bum...Je to právě proto,že dopředu počítají s vypnutím periferního vidění :wink: Dobře to popisuje Marcinko z Navy Seals ve svých knihách.


Oni se v autě před zásahem pořádně hecujou a zkus po vybláznění vlítnout někam a nic nedělat. Tahle forma kontroly prostoru navazuje na předchozí psychický stav.
Na druhou stranu tunel, třes, dýchaní atd. nevylučuju.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 02. črc, 2010 7:52

zbek píše:....Nechapu moc tvou poznamku....
Asi sem se špatně vyjádřil :) Nechtěl sem se tě nějak dotknout určitě je fajn co dělate , jen si myslím že 2,5měsice je malo , možná tak na seznámení .
Jak to vidíš ty jakou má ta ženská šanci že se opravdu ubrání po kurzu?
Co se naučí a jak dlouho ji to tak vydrží než to zapomene ? Ne nereju do tebe jen se tak ptám nemám s tím zkušenost :oops: .

Tak jinak...jak jsem psal, sebeobrana je velice siroky pojem, jelikoz obsahuje vse od verbalni sebeobrany, pres sebeobranu proti neozbrojenemu protivnikovi, ozbrojenem (nuz, pistol, tank, klacek, se psem, s ufonem,....), proti jednomu i vice lidem, atd. atd. atd. Proto jsem se ptal, jakou mas na mysli presne sebeobrannou situaci. To je jako kdyby jsi se ptal, co rikam tomu autu a ja se ptal jakemu autu, protoze aut je velke mnozstvi (osobni, nakladni, Ford, Skodovka, trabant, ...) Uz chapes, kam tim mirim? Vyjasnime-li si tento bod, dalsi uz bude jednodussi :-)
Divky v kurzu se (na)uci branit proti obtezovani a utoku ze strany zname osoby, coz znamena, ze jde o kamarada, kolegu, bratranka, stryce, .... Tato skupina nebude delat prepady ze zalohy, nepozvou si hafo svych kamaradu, aby si mohli vrznout, nebudou vyhrozovat hned nozem, basebalovou palkou, pistoli (aspon ne hned na zacatku). A proc ucime obranu proti temto typum utokum a ne jinym? Protoze jsou statisticky nejcastejsi. Nemohli (a nechteli) jsme v 2.5 mesicni kurzu naucit obranu proti vsemu a vsem. Pokud by takova metoda existovala, pak prestanu delat jujutsu a venuju se jen tomuto. Nicmene najdou se "mistri", kteri slibuji naucit sebeobranu behem vikendu ;-)
Behem kurzu se nejdrive nauci zakladni techniky a pak jen pridavame volume (verbalni utoky, casovy stres, vice utocniku po sobe), abychom dostavali divky do stale vetsiho stresu. Na konci jedeme uz tak na 60-90% (zalezi na kazde jednotlive divce, co snese) a ke konci uz to pripomina pokus o znasilneni. Trhame z nich veci, smykame je po zemi, profackujeme, rveme na ne. Moc na ne ohled nebereme, protoze cilem kurzu neni vyrejzovat prachy, ale skutecne je pripravit na situaci, ktera by nedejboze mohla nastat. Proto nam kolabuji, proto tam mame aj doktora, ktery je pripadne zase nakopne. A proto maji vsechny tunel drive nebo pozdeji. Sportacka nebo mama od deti, to je jedno. U sportacky nam to jen trva dele, ale tunel mit bude.
Takze abych odpovedel na tvuj dotaz - ano, pevne verim, ze tyhle holky maji lepsi sanci se ubranit (lhal bych, kdybych ti tu rikal, ze se ubrani pokazde). Ale je to proti utoku ze strany zname osoby. Rozumime si?

No a jak dlouho to trva, nez to zapomene....hmmmm.asi jako kazda jina nabyta znalost...kdyz to dale neprocvicuji, pak drive ci pozdeji to zapomenou. Pripravujeme sice nadstavbovy kurz, ktery bude resit zase neco jineho z zenske sebeobrany a bude urcen pro ty, ktere jiz prosly zakladnim kurzem, ale porad jim opakujeme, ze to neni jak jizda na kole, tohle zapomenou vcetne nezbytne teorie, pokud si to nebudou osvezovat. Mohou tak zkusit jiny kurz za nejakou dobu (a pripadne porovnat), nebo si zopakovat nas (coz par z nich udelalo), nebo s nami trenovat pravidelne jujutsu, nebo delat jine bojove umeni. Moznosti je vice, ale musi chtit. Neni to jenom o absolvovani a zapisu do denicku: "Mily denicku, dneska jsem konecne absolvoval zaverecnou hodinu kurzu sebeobrany. Vsechno umim a znam, uz me nebude nikdo zneuzivat." Takhle to nefunguje....

V zari/rijnu otevreme dalsi beh, podrobnosti budou na nasem webu. Na jednu stranu se tesim, protoze me to bavi, na druhou stranu budu mit zase modriny po celem tele, kuryrovat se z toho dalsi mesic a zena bude remcat, ze uz jsem na takove veci starej ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 02. črc, 2010 7:57

defendu píše:S tímhle stavem počítají např. i členové speciálních jednotek - všiml jsi si,že když vletí do místnosti tak kopírujou svúj pohled s hlavní zbraně a jakoby s ní lítají ze strany do strany?Proč myslíš,že to dělají,když by stačilo vletět s namířenou zbraní do místnosti a podle periferního vidění zaměřit nepřítele,rychle zacílit a bum...Je to právě proto,že dopředu počítají s vypnutím periferního vidění :wink: Dobře to popisuje Marcinko z Navy Seals ve svých knihách.

Tahle souvislost me nenapadla :-) A to jsem Marcinka pred lety cetl.... Diky :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » pát 02. črc, 2010 8:22

defendu píše:Luene to je těžký,evidentně si tenhle stav skutečně nezažil a tak nemáš ani nejmenší představu jak na člověka působí nebo co to s ním dělá.Já se o tom se svýma kolegama taky nebavim,protože oni tenhle termín neznají a jsou schopný ho zaměnit za něco jinýho ("byl jsem tak nasr..,že jsem viděl rudě","měl jsem vypnuto" apod.)Zženštělého na tom,že se někdo na tréninku někdo potí víc a někdo míň taky nic neni :lol:


Tim jsem chtel rici, ze to mozna nekteri maji, ale nepriznaji to, protoze maji pocit, ze by se jim pak nekdo vysmival (myslim ty kamose o kterych jsem psal)...
Nicmene opravdu jsem se za svuj profesni i trenerskej zivot, nesetkal s lidma, kteri by neco obdobneho resili a nebo aspon poukazali na to, ze maji obdobnej stav - na rozdil od klasickeho tresu (nohou, rukou, hlasu...), na rozdil od koktani pod adrenalinem a dalsich veci. Zajimave, ze ma nekdo uplne opacnou zkusenost.

defendu píše:Znám naopak psychiatra,který ti klidně řekne,že člověk,který nemá podobné projevy v krizové situaci je psychicky narušený a měl by být opatrný :wink:


Neboj nic, nedelam si o sobe zadne iluze. Znam z Varu 2 pakarniky (jeden chlasta a druhej vypada hur nez jeho pacosi). Zrovna od nich bych nikdy nechtel slyset nic jineho nez to, ze nejsem normalni a nejspise narusenej, protoze bych asi ten tunel zazil v momente, kdyby mi jeden z nich rekl, ze jsem normalni - to bych se vazne vylekal :lol: :wink: Jednu dobu byla nouze o prostory, tak se trenovalo v ordinaci psychiatrie.

defendu píše:S tímhle stavem počítají např. i členové speciálních jednotek - všiml jsi si,že když vletí do místnosti tak kopírujou svúj pohled s hlavní zbraně a jakoby s ní lítají ze strany do strany?Proč myslíš,že to dělají,když by stačilo vletět s namířenou zbraní do místnosti a podle periferního vidění zaměřit nepřítele,rychle zacílit a bum...Je to právě proto,že dopředu počítají s vypnutím periferního vidění :wink: Dobře to popisuje Marcinko z Navy Seals ve svých knihách.


Ja se tedy priznam, ze na strileni a pistolky pekne dlouho kaslu - nestiham. Ale nasel bych i dalsi duvody, proc se ma se zbrani ukazovat kam cumim a ne na opacnou stranu apod. Konecne, je to jedna z nejrozsirenejsich poucek v bu a i jinde. Spise si myslim, ze tebou uvedenej priklad nebude primarni, ale sekundarni zalezitost. Nicmene rozumim tomu, proc mi to pises a dikes za snahu.

PS: Jak sirokej zaber videni prostoru kolem sebe mas napr. ty, pri tom tunelaku? Ja si to vazne nedovedu predstavit :oops: Neco jako, ze koukas skrz skviru? To musi byt dost pakec pri hromadnejsi bitce :idea:
Naposledy upravil luen dne pát 02. črc, 2010 8:32, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 02. črc, 2010 8:31

Zdar Luene,
je dost mozne ze se ti opravdu tunel ani pri velkem "stresu" neudela - proste mas to stesti a jsi do boje lepe vybaveny nez mi ostatni (priroda nam to urcite kompenzovala zase jinak :D )

Ale jak psal Defendu je to celkem logicke, mozek se v dane chvili soustredi na to co te z dane situace dostane proto nestiha pojmout veskere informace tak se soustredi na to co je v danem okamziku nejdulezitejsi. Proto obcas kasle na sverace atd., protoze v danou chvili jsou proste dulezitejsi veci o ktere se stara.

Dalsi vec muze byt treba to ze mas i "tunelove slyseni" - sorry za tento vyraz i me pripada divny. Nebo ze se ti to cele zda zpomalene atd... to te taky nepotkalo?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » pát 02. črc, 2010 8:54

NAIA píše:Zdar Luene,
je dost mozne ze se ti opravdu tunel ani pri velkem "stresu" neudela - proste mas to stesti a jsi do boje lepe vybaveny nez mi ostatni (priroda nam to urcite kompenzovala zase jinak :D )

Ale jak psal Defendu je to celkem logicke, mozek se v dane chvili soustredi na to co te z dane situace dostane proto nestiha pojmout veskere informace tak se soustredi na to co je v danem okamziku nejdulezitejsi. Proto obcas kasle na sverace atd., protoze v danou chvili jsou proste dulezitejsi veci o ktere se stara.

Dalsi vec muze byt treba to ze mas i "tunelove slyseni" - sorry za tento vyraz i me pripada divny. Nebo ze se ti to cele zda zpomalene atd... to te taky nepotkalo?


Ahoj Martine,

o tech sveracich jsem psat nechtel :lol: ale vazne jsem zazil holcinu, ktera si ustrikla temer po kazde, kdyz se v praci hodne nastvala (udajne ji takhle vytocil jen sef a nikdy pred tim nebo s nikym jinym se ji to nestalo). Vzhledem k jeji stresujici praci ... no chudak musela neustale nosit vlozky. Casem dala vypoved.

Nevim jestli je to stesti, vzdy je to neco za neco :wink: Se sluchem take nemam problem - naopak kdyz jsem tzv. "rudej", tak mam pocit, ze slysim a vidim lepe (ja tedy spatne vidim na dalku), ale adrenalin mi umoznuje lepe ostrit. Hure artikuluju, takze asi tunelove mluveni, mozna to bude souviset i s nedostatkem kysliku :lol: a problem je treba neco citelne napsat - coz souvisi s tou jemnou motorikou o ktere uz tady byla rec. Takze tunelove mluveni a psani. Take jsem obcas zazil tendenci se smat. Asi znate situaci, kdyz do vas na dverich vandruje particka blbecku, kteri chteji neco vyprovokovat a me to slovni nastartovavani (ciganskej zpusob dostavani se do varu), proste prijde smesnej a pokud se bitka nestrhne drive nez si uvedomim, ze jsme k smichu, tak se vytlemim. Ale vetsinou prave tohle bitku nastartovalo:"tak tobe je to k smichu, jo?" a uz to frcelo :lol:

Ale dobrej namet k vyzkumu, budu se vice sledovat a treba jeste na neco noveho prijdu :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 02. črc, 2010 9:39

Dovolím si Tě,Defendu,trochu poopravit....zmínil jsi zde Dickieho Marcinka a kopírování poghledu s ústím zbraně. NEDĚLÁ se to kvůli "tunelovému" vidění,dělá se to kvůli tomu,že máš koukat jen tam,kam chceš(případně) střílet.......proto mají taky zásahové týmy různě rozdělené pozice(add "hodiny")- o tom ale Marcinko píše hodně! Naopak nadále zmiňuje to,že jakýkoliv pohyb (a cokoliv) nejlépe zachytíš "periferním viděním",pokud se soustředíš do určitého prostoru,často si nevšimneš ničeho........jistým podobným školením jsem prošel....oči kopírují zbraň proto,aby nedošlo ke zbytečné prodlevě-prostě co vidím,tam střílím. Pokud koukám jinam,než kam míří zbraň,dochází k prodlevě..........

Dle mého jsi úplně obrátil to,o čem ve svých knihách(a jaké zkušenosti se snaží předávat) píše. Dobře ale,každý z nás určité věci chápeme jinak,je to lidské,přirozené.

Je zbytečné(dle mého) polemizovat nad tím,jestli každý musí "tunelovat",nebo ne.......stejně,jako se někdo "zesere" při pouhém "bububu" za rohem,jinej nehne ani brvou a instiktivně dotyčnému strašidlu jednu natankuje.


Je velmi zajímavé sledovat a číst zkušenosti jednotlivých účastníků diskuze(nemyslím to nijako zle)-beru v potaz to(což se opakuji),že každý z nás jsme jiní,máme jinou psychiku,instinkty.....atdatd). Netřeba na tom hledat nějaké rýpání,shazování apod.........minimálně já osobně jsem toho dalek!!!!!



add svěrače - často to může pomoci,jejich uvolnění(nebo ne často,ale někdy).......už jsem to tu psal,jednou jsem se donutil se počůrat.......maníka,který mne měl v šachu to "uklidnilo" a já dostal prostor k reakci. I takovejhle "detail" někdy může pomoci......:wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pát 02. črc, 2010 11:19

Jendis píše:
add svěrače - často to může pomoci,jejich uvolnění(nebo ne často,ale někdy).......už jsem to tu psal,jednou jsem se donutil se počůrat.......maníka,který mne měl v šachu to "uklidnilo" a já dostal prostor k reakci. I takovejhle "detail" někdy může pomoci......:wink:


Všechno o tobě vědět nemusím.
Ale problém z vypuzováním obsahu střev a žaludku měli i takový velikáni jako cisař Audustus a Václav II.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 02. črc, 2010 19:39

Já to nepíšu proto,abych na sebe "vyblil" všechno,nebo abych někoho znechucoval.
Přiznávám,že jsem se v tej chvilce strašně bál,nebyl tam prostor vůbec na nic.......ani na mluvení nereagoval. Chlapi tady,kteří už v něčem byli,jistě sami potvrdí,jaké to je.....když se bojíte,když "není úniku".
Hlavou mi lítalo kde co(i když život se mi teda nepromítal,to zase ne).....vzpoměl jsem si,že když se člověk poníží,agresora to může uklidnit.
Věř mi,že donutit se pomočit,když jsi ve stavu,v jakém jsi - fakt nic jednoduchýho. Když pak viděl ten flek na gatích,začal se mi smát a já dostal malej prostor......a věř mi,že to "pochcání" dostal zpět i s úrokama,pak už se nesmál.

Podobné případy jsou známé i třeba z neúspěšných pokusů o znásilnění. Slečna se strachy pokálela(jestli to bylo úmyslně,nebo ne - to fakt nevím)-maníka to znechutilo a nechal ji bejt. Když jsem s ní mluvil,říkala ,že se hrozně styděla.........dokud jsem se jí nezeptal,jestli je lepší se jen podělat,nebo se nechat znásilnit?!

V nouzi se tělo o sebe opravdu(v jistém smyslu slova) stará samo.....spousta našich reakcí je pouze podvědomých,ať máme nacvičeno cokoliv. Dokud to opravdu nepotřebujeme,nepoznáme to.


Jinak se mi,Fakte,líbilo Tvé resumé -

fakt píše:
Resumé
Musíš chodit tam, kde to hoří?
Ne - tak na zbraň nemysli
Ano - kašli na alternativu
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » pát 02. črc, 2010 20:07

4 Jendis - souhlasím s tím co jsi napsal,byla by debilita nekopírovat pohledem svou zbraň,o tom jsem nepsal (nebo jsem to spíš tak nemyslel) a ani nemá smysl psát o tom,že členové těchto týmů mají jednotlivé sektory/zóny předem rozdělené,to je jasné každému knihomolovi a znalci Dickieho škvárů (tedy mě :lol: ),ale myslel jsem něco jiného o čem píše...chlápek vletí se saprem do místnosti a ten svůj sektor doslova propíchá hlavní zbraně (nevím jak to popsat,ale jakoby chtěl hlavní kopírovat pohyby mouchy,která lítá okolo - ježíš to je,ale blbej příklad :lol: ),vypadá to jako afektovaný pohyby předposranýho týpka- chvílí míří na dveře,pak na schody,...prostě pořád šmejdí a hledá hlavní zbraně cíl,ale to by při fungujícím periferním vidění dělat rozhodně nemusel,takhle to tam i popisoval- to je to co jsem myslel...nechce se mi to hledat,ale zmiňoval se o tom hned několikrát a tuším i v v kapitole,kde vletěl do místnosti a najednou bác a ležel s rozbitou hlavou na zemi - díky tunelu nebo nepozornosti si nevšiml,že místnost měla snížený strop a tak to vzal hlavou o futra...Ovšem netvrdim,že jsem to nemusel špatně pochopit...nemám patent na rozum,ale v tomhle případku bych se asi i hádal :wink:

4 luen - dnes jsem mluvil s jedním legend. vyhazovačem (počátek 90 let) a hned jsem se ho na tunel zeptal a řekl mi,že to osobně neměl,ale že už neví odkud,ale ten termín zná (on trpěl prý po akci na křeče - nebyl schopen např. ohnout ruce apod.,což mi přijde taky zajímavý)
Co je vidět?Když proti tobě stojí frajer,tak akorát vidíš obličej a ramena,prostě výseč zornýho pole (má zkušenost)....přiznávám,že čím jsem starší mám to méně a méně,ale jako rvoucí se teenager to bylo peklo :lol: Krýt háky byl fakt problém :lol: Teď mám dost velký problémy s dýcháním,to jsem pro změnu zamlada neměl,nebo si to nepamatuju...
Psychiatři jsou fakt magoři,plně souhlasím..
Co se týče toho,že kdyby se k tunelovýmu vidění tvý kámoši přiznali,tak by se jim někdo vysmál...no nevim,skutečný rvačky trvají pár sekund a on je opravdu problém si pak zpětně uvědomit/vybavit co jste vlastně vnímali a jak...někteří ostřílení borci si ani nevybaví co použili za techniky,co řvali apod.
Rozhodně,ale musíte všichni uznat,že jsme nechtěně padli na setsakra zajímavý téma - sebepoznání v odrazu rvačky :lol: :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » pát 02. črc, 2010 20:27

Jasné....chápu,co se snažíš říct. Už jsem taky párkrát šel s kvérem hore a hledal bubáky za každým rohem. V žádném případě to ale nemohu srovnat s prací těchto machrů. To je úplně jinej level(ve všech směrech,hlavně v zátěži na hlavu).

jinak tohle :arrow:

defendu píše:Rozhodně,ale musíte všichni uznat,že jsme nechtěně padli na setsakra zajímavý téma - sebepoznání v odrazu rvačky :lol: :wink:


to je pravda !!!!! :!: :wink: 8) Kdo zná sám sebe a připustí si své slabosti a své stavy,stává se silnějším :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

.

Příspěvekod luen » pát 02. črc, 2010 21:18

Taky mi to prijde zajimaci tema a konecne je o necem.

4Jendis: hele chlape to povoleni sveracu a nadelani si do spodar je sice pro nekoho nechutne, ale jinak vyborna zalezitost v bezvychodne situaci. Jako nasilnik bych se podelaneho stitil a vykaslal se na to... Mimochodem mozna zajimavej namet pro Makota a jeho zenskou sebeobranu.

4Defendu: ja ten termin take znam, jen jsem mel pocit, ze presne nevim, co si pod tim pojmem mam predstavit (a take, ze nevedel)... Dik za objasneni. Celej den nad tim premejslim a asi vim, proc mam problem s artikulaci. Jak se stahuje krev z povrchu tela (jsem belejsi nez obvykle (i misa jackson by zavidel mou belobu), a jak nemam prokrvene rty, tak mluvim jako kdyz jsi omrzlej z horskeho prostredi...
Nicmene ani s tou jemnou motorikou to neni nijak tragicke, proste jen nemam cit v koneckach prstu na vysivani, psani ... ale ze bych kvuli tomu nemohl fightit... to zasejc ne. Jinak pravda jeste jako klucik na zakladce, jsem mel prvnich par roku na judu problem na zapasech si vybavit sled udalosti, techniky (ktere jsem dal a nebo dostal), ale casem to samo preslo a ja to bral jako potiz novacku a uz to nikdy neresil - nebyl duvod.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » pát 02. črc, 2010 22:16

No týwoe, tady se to rozjelo 8O :lol: Přiznám se, že jsem docela pracně sbíral energii na tenhle můj příspěvek, páč jsem v těhle vedrech línej i myslet a vysvětlit tady několika dohadujícím se lidem, že ač to tak nevypadá, tak ve skutečnosti píšou o tom samým, jenom ze svý zkušenosti, není zrovna jednoduchej úkol. Ale už je večer a teplota snesitelnější, takže můj názor na "věc" je asi takovej:


1) Tunelovej efekt (TE)
Ten nastává u 99% chlapů (to 1% nechme psychicky silně narušeným jedincům). Je to pro boj naprosto přirozená věc a právě proto to máme dodnes v genech, prostě dědictví lovce - bojovníka. To, že někdo při konfliktu TE nepociťuje ještě neznamená, že by se u něj nevyskytoval... On tam na 99% byl, jenže třeba jen velice krátkou dobu vrcholný eskalace konfliktu, takže ho dotyčnej aktér vůbec nezaregistroval :idea: No a čím je dána doba trvání TE? Dobou subjektivního vnímání hrozícího nebezpečí a to je u každýho člověka jiný. Jsem si jistej, že i luen, kterej za přítomnosti cca 2 sec. trvajícího TE smáznul pěknou řádku prudilů, který si už předem (podvědomě či vědomě) otipoval jako někoho, koho "dá", by měl tunel jako kráva, kdyby např. doma vylezl z koupelny a ocitnul se tváří v tvář syčící vztyčený kobře... :twisted:


2) Bojová střelba
Tam, kde člověk používá smrtící zbraně a musí jim i čelit, se s TE počítá naprosto automaticky. Proto taky moderní střelecký metody drilujou určitý návyky, který po "vyřešení cíle" umožní člověku co nejrychlejš "rozbít" TE a začít se zase chovat takticky :lol:


3) Pre a postkonfliktní jevy
Tohle je taky u každýho člověka jiný, někdo se už před konfliktem totálně zesere (psychicky) a ztuhne, další se klepe, jinej má problémy s řečí... Postkonfliktní reakce jsou taky "kus od kusu" jiný... Za sebe můžu říct, že v případech, kdy už jde fakt do tuhýho, mám v "pre fázi", asi stejně jako luen, trochu problém s "tunelovým mluvením" ( :D ) a v "post fázi", když byl konflikt příliš krátkej a nebo "finále" vůbec nenastalo, se mi trochu klepou ruce, protože tělo je napumpovaný kyslíkem, adrenalin teče i ušima a člověk je připravenej ničit - no a ono už není co... :lol: Každopádně je úplně jedno, jak to u koho probíhá, důležitý je pouze to se nezesrat a bejt schopnej bojovat :idea: Dle filozofie ruský armády:
"Můžeš se strachy pochcat nebo posrat, svojí matku volat - ale úkol splníš!" :lol:

Dobrou :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: .

Příspěvekod Makoto » sob 03. črc, 2010 8:35

luen píše:4Jendis: hele chlape to povoleni sveracu a nadelani si do spodar je sice pro nekoho nechutne, ale jinak vyborna zalezitost v bezvychodne situaci. Jako nasilnik bych se podelaneho stitil a vykaslal se na to... Mimochodem mozna zajimavej namet pro Makota a jeho zenskou sebeobranu.

To jim rikame behem vykladu, ale nezkousime to v praxi. Presne stejnej argument - vyber si -> ostuda nebo znasilneni....Preci jenom ne vsechno musime nutne odzkouset ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Kanec » sob 03. črc, 2010 9:07

Aha, jako že nadrženýho znásilňovače zadrží kousek bobku? To velice čistotný a citlivý násilník! :lol:
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 03. črc, 2010 9:48

Kanec píše:Aha, jako že nadrženýho znásilňovače zadrží kousek bobku? To velice čistotný a citlivý násilník! :lol:


Ludvo,prosím Tě,než se do toho pustíš,zjisti si něco k tématu,jo?! :wink: Případně to můžeme rozebrat někde u pivka :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kanec » sob 03. črc, 2010 10:30

Jendis: zjišťovat? Jo on tě teda jako fakt ten týpek chtěl znásilnit! :)
Tak třeba někdy o něčem z praxe, ňákou zkušenost, ale hlavně né psychiku, akorát bysme se nepohodli.
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 03. črc, 2010 10:39

Vole :lol: Mne ne .

Ok.....zajdem na kus řeči,hádat se nemusíme. Proč taky,že?! :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků