proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 23:46

player píše:Noha funguje jako obet ci navnada lepe receno,nikoli jako odzbrojujici prostredek;)Je mi jasny,ze tezko trefim nohou ruku s nozem..leda tak nakyho vokurky,co drzi kudlu max. tak v kuchyni;)Ale kazdej kdo chce utocit nozem a neni hlpoupej,tak nebude mit ruku na miste,ze;)
Proste sem chtel rict to,ze nez si nechta prijit utocnika az k telo,na vzdalenost rukou,tak ho radsi nejak "rozhodim" nohou,pokud je prostor samozrejme.
Berte to z pohledu utocnika,bude se vam utocit lip,kdyz pred vama budu stat a drzet si ruce u tela,nebo kdyz pred vama budu nahodne narychlo vykopavat nohy?A nikdo nerika,ze s rukama jako s obranou nepocitam,jen jsou az druhe v poradi;)
Tot zhruba vse.
PS:pokud je nuz spickou dolu,tak jako ze sem nic nerekl,to je snad jasne;)
hele nechci tě vůbec urazit ale mě prijde že si to proti noži nikdy nezkoušel ani žes to nikdy neviděl! noha jako oběť!! vždyť ve chíli kdy ti tu nohu trefiltak vyhrál je konec! už se nepostavíš seš paralizovanej!! jo kdyby si mu nabídl ruku tak je seš sice ochromenej ale bojeschopnej!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

 

Příspěvekod player » sob 07. led, 2006 0:37

Jendis : Nikoho takoveho neznam.Osobne povazuju jak sebeobranu,tak utok s nozem za zbytecnost se do mrte ucit.Sebeobranu z toho duvodu,ze prakticky zadna neni a utok z toho duvodu,ze kdyz nekoho budu chtit s nozem zabit, tak na to nepotrebuju skolu,asi tak.
Jestli pri ohrozeni nozem hodlas stat celem k utocnikovi,pak je to tvoje volba.
Ja si radeji stoupnu bokem a budu se snazit mu zasahnout aspon koleno napriklad(kdyz nebude moznost trefit ruku s nozem) a jakmile se mi ozene po te noze,pak je samozrejme cas na me ruce.
Ruce jsou sice rychlejsi nez nohy,ale nohy tento fakt velice dobre kompenzuji rosahem.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » sob 07. led, 2006 0:41

Rimmer : a co jako te noze udela prosim te,ze budu tak bezmocne vyrizenej,muzes mi to vysvetlit?To si jako myslis,ze pred nej polozim nohu a "prosim pane,sem bych prosil do stehna zabodnout kudlu"?Se prober;)
Ze me rizne do holene je mi mnohem "milejsi",nez kdyz mi prefikne slachy za zapestim....
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 07. led, 2006 7:27

player píše:Jestli pri ohrozeni nozem hodlas stat celem k utocnikovi,pak je to tvoje volba.Ja si radeji stoupnu bokem.....


To není čelem....samozřejmě,že ten postoj je bokem...sice asi ne tolik,jako starodávný soubojový střeh,kdy se dva pání snažili jeden druhého po odkrokování zastřelit,ale je natočený.Vidíš,vždyť Ty si to ani nepředstavíš a už odsuzuješ.....

a budu se snazit mu zasahnout aspon koleno napriklad(kdyz nebude moznost trefit ruku s nozem) a jakmile se mi ozene po te noze,pak je samozrejme cas na me ruce.
Ruce jsou sice rychlejsi nez nohy,ale nohy tento fakt velice dobre kompenzuji rosahem


Teoreticky se můžeme bavit o čemkoli do alelujá......nicméně,na takovou debatu nějak nemám chuť,Ty si stejně budeš mlít svoji.......na to opravdu náladu nemám.A řešit tady,co by,kdyby.......to už vůbec ne.....zatím tu jen plácáš,bez urážky.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 07. led, 2006 8:27

OK, chlapi, díky všem. Nějak v tom zase začínají být emoce, tak toho nechme. Já vím, co jsem chtěl - z mého laického pohledu bych bral to, co píše Jendiš - tu nohu jsem bral čistě jako variantu, která mi udrží tělo nejdál, víc jsem to nepitval.

Jenom: "...útok je většinou veden (z Vašeho pohledu) z pozice jedné a půl šesté(nebo páté) hodiny" - tomu nějak nerozumím- to kdyby byl útočník levák, ne?
"kazdej kdo chce utocit nozem a neni hlpoupej" - (skoro) každej, kdo chce útočit nožem, je hloupej :?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 07. led, 2006 9:19

Emoce ne.....to mi za to nestojí....jenže s Playerem je to (skoro) vždy na dlouho a o ničem.....toť můj názor....tím mu samozřejmě neberu jeho pravdy a názory,jen se toho nechci účastnit.
Ty hodiny....stoupni si proti někomu a za ním si představ hodiny.....poledne(12 hodin) má nad hlavou.....6 hodin má pod nohama.Teď si představ ty časy...když je to levák,tak ty útoky budou zrcadlově..shora okolo 11 a zespodu okolo 7 hodiny(nejčastěji).

Víš,já ty nohy neodsuzuju,naskytne-li se možnost,proč ne....ale hned tam cpát nohy......to fakt ne.To není kickbox,při boji se zbraní(nebo proti) je to trošku o něčem jiném.Schválně si najdi nějaké filmečky třeba od DogBrothers(bylo jich tu dost a na netu je jich taky hodně) a tam uvidíš....také kopou.....když je k tomu ale vhodná chvilka.Ne okamžitě....a všimni si držení těla. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » sob 07. led, 2006 9:53

Tak bych se názorově připojil k Jendisovi a spol., za předpokladu, že nebudu moc zdrhnout, popadnu cokoliv do své ruky, židli, popelník, popelnici, batoh a půjdu do něj a pokusím se ho umlátit či jinak zneškodnit, nebudu pasivní a pokusím se převzít útok. Jinak zde asi platí rčení mistrů, pokud bojuješ proti noži, tak počítej že v tom lepším případě budeš jenom pořezaný.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Rimmer » sob 07. led, 2006 10:33

player píše:Rimmer : a co jako te noze udela prosim te,ze budu tak bezmocne vyrizenej,muzes mi to vysvetlit?To si jako myslis,ze pred nej polozim nohu a "prosim pane,sem bych prosil do stehna zabodnout kudlu"?Se prober;)
Ze me rizne do holene je mi mnohem "milejsi",nez kdyz mi prefikne slachy za zapestim....
hele tak si představ, že sem mameluk co se kouká na pokald na stříbrnym jezeře:D a viděl jak tam okolo sebe poskakujou s nožem.Tak začnu dělat to samí nůž držim v ruce před tělem a vyhrožuju ti snim!A teď ty se rozhodneš mě do ty noho kopnout...tak mě stačí jenom ten nůž natočit špičkou nebo ostřím ke tvý noze a ćím větší silou kopneš tím víc si ublížíš.Pokud se mu podaří nastavit ten nůž špičkou, tak aby si se bodnul tak ti probodne celý lejtko...to se na mě nezlob ale seš v prdeli...zlatá prořízlá ruka...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Skateordie » sob 07. led, 2006 11:06

Podla mna ist proti nozu neozbrojeny je fakt extra odvaha alebo musis byt fakt majster. Ja by som odporucal kupit si kaser alebo teleskopicky obusok. Vtedy uz sa da nieco spravit. Moj kamarat je vojak a hovoril ako mali dvaja vojaci nacvicene ukazky s nozom a aj tak sa porezali. Co k tomu dodat. Ten noz je fakt nebezpecna zbran, ani nevies ako a niekoho zabijes :( :(
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod graver » sob 07. led, 2006 12:43

Jendis píše:stoupni si proti někomu a za ním si představ hodiny.....poledne(12 hodin) má nad hlavou.....6 hodin má pod nohama.Teď si představ ty časy...když je to levák,tak ty útoky budou zrcadlově..shora okolo 11 a zespodu okolo 7 hodiny(nejčastěji).

Tedy já jsem měl s prostorovou orientací vždycky potíže, ale když útočník stojí zády k ciferníku a upaží, tak má pravou ruku na devítce a levou na trojce. Takže ty časy 11 a 7 odpovídají útoku praváka, ne leváka a 1 a 5 leváka, ne? Když já stojím proti ciferníku, tak mám trojku (a útočníkovu levou ruku) po své pravé straně. Ale to je jedno...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 07. led, 2006 13:11

graver píše: Když já stojím proti ciferníku, tak mám trojku (a útočníkovu levou ruku) po své pravé straně.


Jo...přesně.....však říkám,že z pohledu na hodiny.Ale promiň,napsal jsem to tak,že se to nechá vyložit i opačně(zkusil jsem to tam opravit,aby to bylo srozumitelnější).Kurňa,chce to obrázek.... :oops: :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 07. led, 2006 13:16

Skateordie píše:Podla mna ist proti nozu neozbrojeny je fakt extra odvaha alebo musis byt fakt majster.


Někdy nic jiného nezbyde......už se to tu probíralo i jinde......zkuste si projet starší fóra. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » sob 07. led, 2006 16:50

Rimmer : nohou se da kopat vicero "zpusoby",jestli te to nekdo neucil;)
Obrana nohou pochopitelne zavisi na drzeni noze,ale prijde mi to jako takova samozrejmost,ze mi prijde zbytecne toto vubec zminovat :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » sob 07. led, 2006 16:52

Jendis : ok,kdyz placam...placnu tedy jeste jednu posledni otazku do placu.Uz te nekdo na ulici ohrozoval vazne nozem?Pokud je tva odpoved negativni,zdrz se veskerych komentaru na zpusob "zatim tu jen placas"..ok?Ja na tu otazku bohuzel musim odpovedet pozitivne,takze vim,o cem je rec.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 08. led, 2006 6:15

player píše:Uz te nekdo na ulici ohrozoval vazne nozem?Pokud je tva odpoved negativni,zdrz se veskerych komentaru na zpusob "zatim tu jen placas"..ok?Ja na tu otazku bohuzel musim odpovedet pozitivne,takze vim,o cem je rec.


Ano a bohužel ne jen jednou.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » ned 08. led, 2006 17:15

Jendis : no,takze asi funguje to i to,kdyz oba zijem,ne? :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 08. led, 2006 17:57

však jsem neřekl,že kopání nefunguje....já reagoval na něco jinýho...ale je fakt,že asi trošku tvrději..... :oops: Spíše to bylo o štěstí...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod S474N » pon 09. led, 2006 9:47

Rimmer píše:upřímě nože se bojim zevšeho nejvíc....Proto®e klacek je klacek dá se snim zabít ale většínou je to jenom o omráčeni nebo o zlomení...Pistole se používá spíš pro odstašení.Zdaleka né každej kdo vytáhne pistoli budu stříle, ale téměř každej kdo tahá nůž je připravenej bodat. A je to asi rok co tu u nás na sídlšti pRěpad holku nějakej opilec a ona ho bodla kudličkou rybičkou!!! on od ní odběch a zá chvíli bil mrtvej protože mu trefila játra a on vykrvácel..prostě nůž je strašná zbraň!


No nevim, ale pokud je mi znamo, tak pistole se obvykle taha az tehdy, kdyz uz je clovek opravdu rozhodnut i strilet a situace stoji za to. Proti nozi bych se vubec neostychal pouzit zbrane ci teleskopickeho obusku. Zalezi ovsem na tom, jestli si chci "posermovat" a nebo mit radeji jistotu.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pon 09. led, 2006 9:49

player píše:Rimmer : a co jako te noze udela prosim te,ze budu tak bezmocne vyrizenej,muzes mi to vysvetlit?To si jako myslis,ze pred nej polozim nohu a "prosim pane,sem bych prosil do stehna zabodnout kudlu"?Se prober;)
Ze me rizne do holene je mi mnohem "milejsi",nez kdyz mi prefikne slachy za zapestim....

Nevim jak ty, ale treba ja mam svou telesnou schranku natolik rad, ze je pro me neprijatelne jakekoliv poruseni teto schranky. Proto opravdu radeji preferuji zbrane, ktere me davaji vetsi akcni radius pouziti, coz me vychazi v prvni rade na strelnou zbran, pote teleskopicky obusek a jako doplnek slzak.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pon 09. led, 2006 9:51

Skateordie píše:Podla mna ist proti nozu neozbrojeny je fakt extra odvaha alebo musis byt fakt majster. Ja by som odporucal kupit si kaser alebo teleskopicky obusok. Vtedy uz sa da nieco spravit. Moj kamarat je vojak a hovoril ako mali dvaja vojaci nacvicene ukazky s nozom a aj tak sa porezali. Co k tomu dodat. Ten noz je fakt nebezpecna zbran, ani nevies ako a niekoho zabijes :( :(


Ja bych spise rekl, ze jit neozbrojeny proti nozi je totalni blbost. Idealni v hospode je pouziti teleskopu, nekde venku strelna zbran.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků