proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » úte 10. led, 2006 16:06

Jenom úvahy? Myslíš?

Po té co ve Velké Británii prakticky zakázali držení střelných zbraní mezi civilním obyvatelstvem, vzrostla kriminalita o 100%.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 16:43

Prakticky zakázali i nošení nožů.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Panda » úte 10. led, 2006 17:58

2S474N:Vždyť víš že sem to myslel tak že kdyby střelnou zbraň u sebe neustále nosil každý tak ti ta tvoje na obranu zas tak neposlouží,i když i to je filozofická otázka.
2Naia: zajímavé, odkud vychází tahle zpráva?Moc jí nevěřím, ale takový zákaz vůbec nevypovídá o tom koli zbraní ve skutešnosti ve společnosti je, samozřejmě že prvoplánovití darebáci si zbraň stejně pořídí nelegálně, ubyde ale příležitostnách trestných činů...ale to je uplně mimo forum:)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 18:14

Panda: Příležitostný tr.č. se spíš přesunou z kategorie "se zbraní" do jiný, ne? Ale potenciální lump může počítat s tim že slušňák je nevozbrojenej a že to bude mít jednodušší...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Panda » úte 10. led, 2006 18:55

2 jox přesně tak, ale taky jde o intenzitu tr. činu.Co si vzpomínám tak nám na hodinách kriminologie říkali že (velice překvapující:) ) že není ideální ani příliš restriktivní ani příliš liberální přístup protože oba vedou k nežádoucím důsledkům a že nakonec stejně záleží na konkrétní kulturní, historické a politické situaci státu/regionu, takže zase žádný konkrétní závěr :roll:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:03

Panda píše:2S474N:Vždyť víš že sem to myslel tak že kdyby střelnou zbraň u sebe neustále nosil každý tak ti ta tvoje na obranu zas tak neposlouží,i když i to je filozofická otázka.


Neuraz se, ale rika se, ze "myslet znamena h0vn0 vedet". Staci vyjit z praxe z jinych statu. Jako konkretni priklad mohu dat treba Izrael. Ac se to mozna verejne nevi, tak kam se na ne hrabe Amerika. A dokonce kdyz izraelci nekam cestuji, tak si mohou vypujcit ze statniho osobni strelnou zbran na svou ochranu. Dale treba plati, ze na vylet se skolou musi byt minimalne jeden z ucitelu ozbrojen, apod. Nicmene se vratme k meritu veci, co se konkretne prihodilo v Izraeli:

Izraelská politika "zbraně všude" prokázala svou užitečnost v incidentech, jako když v Jeruzalémě tři teroristé ozbrojení AK-47 zahájili palbu do davu. Dokázali zabít jedinou oběť, než byli sami postříleni pistolemi Izraelců.

Terorista, který to přežil, byl příští den při rozhovoru s tiskem velmi rozčarován. Jejich plánem bylo zabít 20-30 lidí na několika veřejných místech, s rychlými přesuny před příchodem armády nebo policie. Nevěděli, že izraelští civilisté jsou ozbrojeni. Dotyčný terorista měl pocit, že to prostě nebylo "fér".

Shodou okolností, toto se přihodilo tři týdny po masakru 21 neozbrojených obětí v restauraci McDonald v San Ysidro v Kalifornii.


Vice k tomuto tematu naleznes treba zde:
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=68&cl=413
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:04

2 Panda: Hm, no asi měli pravdu. Taky bych nechtěl aby to tu vypadalo jako v Afghánistánu, kde dvanástiletej kluk nejni "chlap" dyž nemá kalašnikova. 8O A tak ho tam všici maj a těžko si někdo troufne ho nemít :evil: To je samozřejmě extrém. Zákaz pro civily mít "cokoli" (pistole nebo i obyč zavírací nůž) mi taky připadá jako extrém.
Naposledy upravil jox dne úte 10. led, 2006 19:08, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:06

Panda píše:2Naia: zajímavé, odkud vychází tahle zpráva?Moc jí nevěřím, ale takový zákaz vůbec nevypovídá o tom koli zbraní ve skutešnosti ve společnosti je, samozřejmě že prvoplánovití darebáci si zbraň stejně pořídí nelegálně, ubyde ale příležitostnách trestných činů...ale to je uplně mimo forum:)


Tato zprava vychazi ze skutecneho stavu v Anglii. Staci se o to i trosicku zajimat. Prvne si procti treba toto:
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=238
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:11

jox píše:2 Panda: Hm, no asi měli pravdu. Taky bych nechtěl aby to tu vypadalo jako v Afghánistánu, kde dvanástiletej kluk nejni "chlap" dyž nemá kalašnikova. 8O A tak ho tam všici maj a těžko si někdo troufne ho nemít :evil: To je samozřejmě extrém. Zákaz pro civily mít "cokoli" (pistole nebo i obyč zavírací nůž) mi taky připadá jako extrém.


Ale to vubec neni o poctu zbrani mezi lidmi - podivej se treba na takove Svycarsko, kde ma kazdy zdravy jedinec vladni utocnou pusku doma (s moznosti prepnuti i na full auto). Po prekroceni danych let si tuto pusku mohou odkoupit do sveho vlastnictvi. A jsou tam snad nejake problemy ?
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:13

jox píše:Panda: Příležitostný tr.č. se spíš přesunou z kategorie "se zbraní" do jiný, ne? Ale potenciální lump může počítat s tim že slušňák je nevozbrojenej a že to bude mít jednodušší...


Presne o tomto to je. Mel jsem moznost cist jeden vyzkum od NRA mezi kriminalniky a vysledky z toho byly dost zajimave. Vice k precteni v puvodnim zneni zde:

:arrow: http://www.nraila.org/Issues/Articles/Read.aspx?ID=117

Pripadne prelozene do cestiny:
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=393
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Panda » úte 10. led, 2006 19:15

2 S474N:
Nemůžeš vycházet z praxe jiných států a už vůbec ne z takového jako je Izrael kde jsou podmínky natolik specifické a politika zbraně všude neslouží k boji s kriminalitou ale k boji proti vnějšímu nepříteli.
Ale článek velice zajímavý, něco to do sebe má, ale jak říkám u nás těžko říct jak by to dopadlo, já když občas vidím ty lidi co se táhnou ve 3 ráno z hospody kolem našeho baráku tak jsem docela rád že nejni kařdej ozbrojenej :wink: .
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:16

Nojo, to má. Ale nejni mu dvanáct a netahá ji furt na rameni. Má ji zamčenou doma v almaře. Jo nevíš - smí k ní mít doma vůbec náboje? Čet sem vo tom něco nedávno a tudleten zákon maj teď zřejmě dost "v pohybu". Jen aby nedopadli jako chudáci angláni...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:20

Panda píše:já když občas vidím ty lidi co se táhnou ve 3 ráno z hospody kolem našeho baráku tak jsem docela rád že nejni kařdej ozbrojenej :wink: .
Jo. Kdo jede za volantem "pod vlivem" má šanci mít "utrum". Nošení pistolky "pod vlivem" ale asi nic jednoznačně nezakazuje?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:20

Panda píše:2 S474N:
Nemůžeš vycházet z praxe jiných států a už vůbec ne z takového jako je Izrael kde jsou podmínky natolik specifické a politika zbraně všude neslouží k boji s kriminalitou ale k boji proti vnějšímu nepříteli.
Ale článek velice zajímavý, něco to do sebe má, ale jak říkám u nás těžko říct jak by to dopadlo, já když občas vidím ty lidi co se táhnou ve 3 ráno z hospody kolem našeho baráku tak jsem docela rád že nejni kařdej ozbrojenej :wink: .


Panda: ale proc ne? Ja bych byl zase naopak pro mensi uvolneni zakona, hlavne co se pouziti tyce.

Vem si takovou modelovou situaci. Frajirek zacne v hospode machrovat a blbnout a vytahne svou legalne drzenou zbran. Toto uvidi par dalsich hostu, kteri vytahnou sve zbrane a dotycneho proste "smaznou". Vse legalne. Takto se ve velmi kratke dobe provede selekce a kazdy si uz bude davat pozor a chovat se rozumne...

Myslis si, ze je toto nepravdepodobne? Zkus sam byt trosicku konkretnejsi.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:23

jox píše:
Panda píše:já když občas vidím ty lidi co se táhnou ve 3 ráno z hospody kolem našeho baráku tak jsem docela rád že nejni kařdej ozbrojenej :wink: .
Jo. Kdo jede za volantem "pod vlivem" má šanci mít "utrum". Nošení pistolky "pod vlivem" ale asi nic jednoznačně nezakazuje?


Nepochopil jsem trosicku tvou reakci, nicmene pokud jsi zde zminil uz opilost za volantem, tak zde hovori statistiky jasne - a konkretne i ty od nas z CR - denne zemrou myslim prumerne 3 lide na silnicich. Proti postrelenym legalni zbrani je tam jaksi neskutecny nepomer. Zakazeme tedy vsem sedat za volant ?
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Panda » úte 10. led, 2006 19:30

právě se nad tím zamýšlím..zatím mi to nepřijde až zas tak super nápad, spíš mi to připomíná divoký západ, myslím si že dneska už by se lidí nemuseli starat o vlastní obranu a přežití (myslím ty co to nebaví samozřejmě :) )Kdyžtak si založíme vlastní thread a proberem to tam...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:34

S474N píše:Nepochopil jsem trosicku tvou reakci, nicmene pokud jsi zde zminil uz opilost za volantem, tak zde hovori statistiky jasne - a konkretne i ty od nas z CR - denne zemrou myslim prumerne 3 lide na silnicich. Proti postrelenym legalni zbrani je tam jaksi neskutecny nepomer. Zakazeme tedy vsem sedat za volant ?
Rozhodně ne všem - jen opilcům (mimochodem mám dojem že naše hranice 0 promile je taky trochu extrém) - a to jak pro auta tak pro pistolky. V každym případě legální pistolky sou menší statistický nebezpečí než auta - nevim asi 100x ? Přitom je jich mezi lidma snad jen vo něco míň než aut...
A na kuchyňský nože se doufám nikdy zbrojáky dávat nebudou...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:36

Panda píše:Kdyžtak si založíme vlastní thread a proberem to tam...
Jo, esi budete zakládat novej thread, tak zkuste jinam než do "japonská bojová umění a sporty…" :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:41

Panda píše:právě se nad tím zamýšlím..zatím mi to nepřijde až zas tak super nápad, spíš mi to připomíná divoký západ, myslím si že dneska už by se lidí nemuseli starat o vlastní obranu a přežití (myslím ty co to nebaví samozřejmě :) )Kdyžtak si založíme vlastní thread a proberem to tam...


Kdyby ses o to zajimal, tak bys mozna i vedel, ze ten slavny "Divoky zapad" nebyl vubec divoky...

Zakladani dalsiho threadu povazuji za nepotrebne.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 19:42

jox píše:Rozhodně ne všem - jen opilcům (mimochodem mám dojem že naše hranice 0 promile je taky trochu extrém) - a to jak pro auta tak pro pistolky. V každym případě legální pistolky sou menší statistický nebezpečí než auta - nevim asi 100x ? Přitom je jich mezi lidma snad jen vo něco míň než aut...
A na kuchyňský nože se doufám nikdy zbrojáky dávat nebudou...


No hranice 0 se me osobne jako extrem nezda. Mozna bys mluvil jinak, kdyby ti nejaky opilec v aute prejel dite...

100x? Trosicku par radu pridej. Jenom pro zajimavost, porovnani lekaru a zbrani:

9000krát větší pravděpodobnost, že vás zabije vlastní doktor, než vlastní zbraň

V USA je 700 tisíc lékařů. Ročně zemře v jejich rukou 120 tisíc pacientů jako následek omylu nebo přehlédnutí. Na jednoho lékaře tedy vychází poměr 0,171 úmrtí. Čísla jsou převzata ze statistiky ministerstva zdraví.
V USA je registrováno 80 milionů držitelů zbraní. Ročně zemře 1500 lidí vlivem nesprávné manipulace se zbraní, či nehody. Na jednoho majitele zbraně tak vychází přibližně 0,0000188 úmrtí.

Statisticky vzato,doktoři jsou 9000krát nebezpečnější než zbraně. Až zase budou liberálové tvrdit, že vlastnictví zbraní by mělo být zakázáno, pamatujte: Zbraně nezabíjejí. Doktoři ano.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://rense.com/general62/gns.htm
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron