proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 19:59

To je dobrý s těma doktorama :lol:
Ale bacha je to trochu hraní s číslama.
"že vás zabije vlastní doktor, než vlastní zbraň " - to by se muselo přepočítávat na počet pacientů, ne na počet doktorů. Vás je pacient, ne dochtor. Pořád sou ale doktoři asi 20x nebezpečnější žejo :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 20:03

jox: vsak ano, precti si to jeste jednou a poradne.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Rimmer » úte 10. led, 2006 20:10

Na druhou stranu se u nás nestane to co se stává v Americe. ®e si nějakej blb koupi bazuku na občanku a bude si hrát:D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 20:17

Rimmer: Tak to se možná trošku pleteš. Prej sou u nás případy kdy se a) při "amnestii" vraceli bazuky co někdo "našel" pod postelí ;) , a b) kdy ňákej idiot ze střech střílí z nudy po autech nebo po značkách na rušný křižovatce z pušky 8O (nelegální). Amíků je asi 50x víc tak je víc extrémních případů.
No a v Americe se dá koupit bazuka na občanku? Dyť je ani nemaj. Myslim teda USA, ne ňákej Ekvádor.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Rimmer » úte 10. led, 2006 20:21

ježíš já sem to nemyslel doslova:) tak se omlouvám:) ale chtěl sem říct, že se rád, že u nás nemůže mít pisoli každej. Mimochodem vůbec by mi nevadilo, aby pro vydání řidičaku byly psychotesty! Protože auto je podle mě naprosto stejná zbraň jako třeba pistole:)a spousty lidí by ho řídit prostě neměli!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 20:25

Rimmer píše:ježíš já sem to nemyslel doslova:) tak se omlouvám:) ale chtěl sem říct, že se rád, že u nás nemůže mít pisoli každej. Mimochodem vůbec by mi nevadilo, aby pro vydání řidičaku byly psychotesty! Protože auto je podle mě naprosto stejná zbraň jako třeba pistole:)a spousty lidí by ho řídit prostě neměli!


Nechci ti kazit radost, ale pro vydani ZP neni nutne vykonat psychotest. Zalezi vyhradne na tvem predeslem zdravotnim stavu a take tomu, jak se chce tvemu obvodnimu lekari (nekteri predposranci radeji davaji vydelat kolegum a boji se nest za sebe zodpovednost). Navic konkretne psychotest vubec nic nevyresi ani v pripade ZP, ani v pripade RP. Jedine co opravdu pomuze jsou velmi tvrde postihy za excesy - opilost, prestupky, apod.

K psychotestum si precti nazor renomovaneho psychologa PhDr. Jiriho Krale:
:arrow: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=60&cl=395
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 20:29

S474N píše:jox: vsak ano, precti si to jeste jednou a poradne.
No je to už dost OT, ale je tak hezkej večer... teda co "vsak ano"? Dyž sem Amík (předpokládám že každej Amík je letos pacientem a že je 300 mil. Amíků - snad se neseknu víc než vo řád) i šťastnym majitelem kvéru (fakt je jich jen pětina? Kolik jich je u nás?), tak mám šanci 0,0000188 že mě zabije muj kvér a 0,0004 že mě zabije muj dochtor. Dochtor je 9000x nebezpečněj sám vo sobě, páč se na rozdíl vod mýho kvéru dotkne spousty lidí. Pro mě je nebezpečnější ale jen cca 20x.
Checht - 20x - jako by to bylo málo. Nejni náhodou nebezpečnější než auťák?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Rimmer » úte 10. led, 2006 20:36

já sem ale nemyslel, že pro ZP sou potŕeba psychotesty...to to asi jenom blbě vyznělo.... nicméně znám osobně spouuustu naprostejch magorů co řídí jako prasata a nikoho nezabili jenom šťastnou náhodou..což se ale může každou chvílí změnit...

Btw nejvražednější nastroj na světě je postel... protože tam zemře nejvíc lidí:) nedávno sem čet nějakej článek, kde byly různý podobný statistyky např. že víc lidí se v evropě zabije tím, že uklouzne na rohožse než je zabito třelnou zbraní a pod:)
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 20:42

Rimmer píše:ježíš já sem to nemyslel doslova:) tak se omlouvám:) ale chtěl sem říct, že se rád, že u nás nemůže mít pisoli každej.
Hehe, jasně :wink:
Jinak de vo to co je to "každej" a kdo to určí. Hlavně vodchytit duševní nemoc a lumpy. ©koda že se magorství dá tak blbě testovat. Ale jinak myslim - každej kdo chce a dokáže se to naučit.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 20:42

jox píše:No je to už dost OT, ale je tak hezkej večer... teda co "vsak ano"? Dyž sem Amík (předpokládám že každej Amík je letos pacientem a že je 300 mil. Amíků - snad se neseknu víc než vo řád) i šťastnym majitelem kvéru (fakt je jich jen pětina? Kolik jich je u nás?), tak mám šanci 0,0000188 že mě zabije muj kvér a 0,0004 že mě zabije muj dochtor. Dochtor je 9000x nebezpečněj sám vo sobě, páč se na rozdíl vod mýho kvéru dotkne spousty lidí. Pro mě je nebezpečnější ale jen cca 20x.
Checht - 20x - jako by to bylo málo. Nejni náhodou nebezpečnější než auťák?

U nas pouze 2%, je 200.000 zbrojnich prukazu. Ano, jeden doktor je 9000x nebezpecny sam jako celek proti jedne zbrani take jako celku. Zbrani taky muzes prekvapive zabit vice lidi. Navic zabit muzes byt jinou zbrani, nez tou svoji. Ale to uz moc kombinujeme a komplikujeme.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 20:44

jox píše: Hehe, jasně :wink:
Jinak de vo to co je to "každej" a kdo to určí. Hlavně vodchytit duševní nemoc a lumpy. ©koda že se magorství dá tak blbě testovat. Ale jinak myslim - každej kdo chce a dokáže se to naučit.


Lumpy odchytavat nemusis:
:arrow: nejsou to magori, aby prochazeli martyrium pro ziskani ZP a nasledne koupi zbrane
:arrow: zbran si opatri v kazdem pripade, bez ohledu na aktualni zakony. Protoze jak znamo zakony respektuji prave pouze slusni lide.

Jinak magory se da pomerne rozumne vyselektovat, ale take to neni 100%. Jenze co je 100%, ze?
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 20:45

Rimmer píše:Btw nejvražednější nastroj na světě je postel... protože tam zemře nejvíc lidí:) nedávno sem čet nějakej článek, kde byly různý podobný statistyky např. že víc lidí se v evropě zabije tím, že uklouzne na rohožse než je zabito třelnou zbraní a pod:)
Hehe. No a taky manžel/ka s kuchyňákem nad pistolí spolehlivě vede. Prostě myslim že u nás je to vzatý víceméně za správněj konec - narozdíl vod GB.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 20:50

jox píše:Hehe. No a taky manžel/ka s kuchyňákem nad pistolí spolehlivě vede. Prostě myslim že u nás je to vzatý víceméně za správněj konec - narozdíl vod GB.


Netusim jestli manzelka s kuchynakem, ale kdo ma zajem, tak na webu Ministerstva vnitra je kompletni statistika za nekolik let:

:arrow: http://www.mvcr.cz/2003/odbor/obp/bs2004.pdf

Pocet zjistenych a objasnenych trestnych cinu zacina na strance 117 a dale.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 20:52

S474N píše:U nas pouze 2%, je 200.000 zbrojnich prukazu.
Aha vida, informace. Myslel sem že je to už víc. U aut tušim 40%.

S474N píše:Zbrani taky muzes prekvapive zabit vice lidi. Navic zabit muzes byt jinou zbrani, nez tou svoji. Ale to uz moc kombinujeme a komplikujeme.
To jo, ale to už je jiná disciplína :) Měli sme soutěž "muj kvér neúmyslně" a "muj doktor" - hehe snad taky neúmyslně.

Jinak ale máš ty čísla asi zmáklý. Jak je to vlastně u nás s počtem zabití legální zbraní úmyslně (píšu zabití, ne vraždění) ku zabití "při manipulaci"?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 21:01

jox píše:Jinak ale máš ty čísla asi zmáklý. Jak je to vlastně u nás s počtem zabití legální zbraní úmyslně (píšu zabití, ne vraždění) ku zabití "při manipulaci"?


Zkus predchozi odkaz, stranka 149 myslim.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 21:23

S474N píše:Zkus predchozi odkaz, stranka 149 myslim.
Dík, dobrá stránka! Ale taková podrobnost tam nejni. A už vůbec ne voddělení kuchyňáků v kuchyni vod třeba nožíků v parku. Ale je tam kategorie "motivované vztahy". Fajn vodkaz.
(Dobrou noc.)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 21:47

jox píše:Dík, dobrá stránka! Ale taková podrobnost tam nejni. A už vůbec ne voddělení kuchyňáků v kuchyni vod třeba nožíků v parku. Ale je tam kategorie "motivované vztahy". Fajn vodkaz.
(Dobrou noc.)


Blizsi rozdeleni tam neni z jednoho prosteho duvodu, zbrani je cokoliv, co cini utok vuci telu duraznejsim. Takze se nam tam stretavaji nejenom noze, ale i rybicky, ale treba i panvicky, sekacky na maso, nohy od stolu apod.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod jox » úte 10. led, 2006 21:57

S474N píše:Blizsi rozdeleni tam neni z jednoho prosteho duvodu, zbrani je cokoliv, co cini utok vuci telu duraznejsim. Takze se nam tam stretavaji nejenom noze, ale i rybicky, ale treba i panvicky, sekacky na maso, nohy od stolu apod.
Vlastně je dobře že to tam nejni. To znamená že nikdo u nás nechce zakazovat nošení švýcaráků.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod S474N » úte 10. led, 2006 21:59

jox píše:Vlastně je dobře že to tam nejni. To znamená že nikdo u nás nechce zakazovat nošení švýcaráků.


No slovo nikdo radeji nepouzivej, vzdycky se najdou skupiny, kterym se neco nelibi. Viz treba tihle magori:
:arrow: http://zbrane.ecn.cz/cz/index.html

Zajimave je, ze tito a podobni lide vzdy zmeni nazor, kdyz se jim nebo nekomu v rodine neco stane....
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Rimmer » úte 10. led, 2006 22:04

nadruhou stranu kdyby se bzraně fakt zakázali a nejenom zákonem,ale povedlo by se opravdu drtivou většinu populace odzbrajit tak by Bu dostaly novej rozměr...tada myslim Bu bezezbraní nic proti eskrimě nebo combat systémum:)
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků