Kluby reálné sebeobrany

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 10:21

diablik píše:Přímo z Kapapu (Trenér Laďa Matula - ten co pořád řve :D )
http://www.youtube.com/watch?v=3ycAyZdp7J8---- toto video sa mi NAIA velmi paci,hlavne atmoska...klobuk dole :wink: ...dynamicke,agresivne,pod tlakom...velmi slusna metoda na ulicu..to proti nozu je nieco podobne ako robia manici zo SBGi /stab/ ??..takisto "newaza" sa mi pacila v poulicnom prevedeni,prechod do dominantnej pozicie,marovacka s rukami a zdrhacka prec..velmi realisticke,skoro ako vonku pred nejakou krcmou :lol: :lol: :wink:


JJ bylo to good. Jinak metda S.T.A.B. je tu:
http://www.youtube.com/watch?v=fEZ6P0S2 ... ed&search=

Jednu dobu jsme to hodně cvičili podle videí a musím, říct že funguje. Vychází z držení při řeckořímském zápase, takže je poměrně stabilní. Taky jsem ji na Laďu MAtulu udělal, ale nedal ji na sestřih:) Netuším proč :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 10:31

Ještě k tomu lehu. Chápu vaše názory, já jsem si taky myslel že lehat si před někoho s nožem je blbost. Zkuste si to a uvidíte. Nikdo vám nebude tvrdit, že je to 100% účinné, ale rozhodně umřete později. Máme toho dost na videích ze semináře, ale nechce se mi to moc ukazovat. Útočník je v protiúderovém obleku a stejně má dost problémů projít přes ty hohy.

2BUFF: K tomu šílenci. Jak by to dopadlo nevím, ale jisté je, že kdyby ten polda zůstal stát tak by dopadl daleko hůř. Na tom se shodnem ne?

2Gino: Samozřejmě, že člověk reaguje různě, ale od toho je trénink aby sis zažil nějaké reakce. U nás to děláme tak že když ztrácíme kontrolu nad rukou s nožem tak sebou praštíme na zem a kopem. Co děláš/bys navrhoval ty když nebudeš mít pod kontrolou nůž a útočník bude v klinči a bude útočit? No offense jen jsem zvědavý. Dík
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 10:37

BuFF píše:Ale v zásadě je to rozumný a logický řešení, u kterého funkčnost závisí hlavně na psychice a odhodlání nenechat se zabít.


Myslím, že celá sebeobrana závisí hlavně na tom odhodlání. Don Pentecost ve své knížce (Knife Fighting From the Folsom Prison) píše že schopnost přeží nezávisí na naučených technikách le na vůli přežít.

A tomu aikidu atp. To zase MArc "Animal" McYoung píše že 99% teorií o sebeobraně proti noži se zbortí po prvním reálném útoku.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 12. dub, 2007 10:40

Ten STAB mi trochu připomíná tohle co ukazuje Aoki
http://www.youtube.com/watch?v=1uQGIbm1hiw
poměrně dost nebezpečná technika, v zápasu Shooto tak zlomil loni soupeři ruku. Dobrý na ulici ... možná né úplně proti noži.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » čtv 12. dub, 2007 10:52

NAIA: ja vim, ze jsi jen zvedavy, ale ja vazne nevim, co udelam... ja v tehlech chvilich jsem rad, ze nad tim nemusim premyslet a ze za me vsechno dela telo... protoze to nejtezsi a nejdelsi na tom je neco prave vymyslet - to vime oba.

Toman: wakigatame se prece leckde ucej lidi uz na zlutej pas... to neni nic noveho. Akorat ne v teto "kratsi" variante... no to je jedno.

Jdu neco delat, preju prijemne rozjimani :o)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod BuFF » čtv 12. dub, 2007 11:05

majkx píše:... tak tě bohužel neochrání, tedy pokud za tou bundou nemáš schovanou brokovnici s upilovanou hlavní :lol: :lol: :wink: .
:lol: :lol:

NAIA píše:..jisté je, že kdyby ten polda zůstal stát tak by dopadl daleko hůř. Na tom se shodnem ne?
to 100% souhlas protože ten kdo je strnulý=nehýbe se získá většinou rigor mortis :lol:
Jinak ta metoda STAB mi připadá víc rozumější, ale cokoli člověku zachrání život je OK. Jen ještě podotknu, že opravdové systémy boje nožem, zase velmi pilně cvičí to aby tyhle obranné techniky na ně nešly tak snadno použít :wink: A jinak dobré záběry opravdu reálných útoků nožem, ne tréninkových modelovek najdete taky na tom videu co jsem dával do "pistole a vzdálenost". Je tam zajímavej trénink věznů a dobrej útok mačetou (ten je vedenej i na ležící postavu). A velmi poučný v tomto směru jsou taky ty záznamy z US věznic co občas běžej v TV.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 11:08

BuFF píše: Jen ještě podotknu, že opravdové systémy boje nožem, zase velmi pilně cvičí to aby tyhle obranné techniky na ně nešly tak snadno použít :wink:


A to je právě dost veliký průser.....

BuFF píše: A jinak dobré záběry opravdu reálných útoků nožem, ne tréninkových modelovek najdete na tom videu co jsem sem dával. Je tam zajímavej trénink věznů a dobrej útok mačetou (ten je vedenej i na ležící postavu). A velmi poučný v tomto směru jsou taky ty záznamy z US věznic co občas běžej v TV.


Videl jsem ze máte neco na webu. Nemáš to někde pohromadě?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 12. dub, 2007 11:21

NAIA píše:JJ bylo to good. Jinak metda S.T.A.B. je tu:
http://www.youtube.com/watch?v=fEZ6P0S2 ... ed&search=

Jednu dobu jsme to hodně cvičili podle videí a musím, říct že funguje. Vychází z držení při řeckořímském zápase, takže je poměrně stabilní.


Karl Tanswell je fajn....a ví,co učí..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 12. dub, 2007 11:34

NAIA píše:Ještě k tomu lehu. Chápu vaše názory, já jsem si taky myslel že lehat si před někoho s nožem je blbost. Zkuste si to a uvidíte. Nikdo vám nebude tvrdit, že je to 100% účinné, ale rozhodně umřete později.


Problém je v tom,že to musíš nadrilovat....automatická reakce těla proti takhle vedenému útoku je úplně jiná....to,že víš,že si můžeš lehnout,je k ničemu,tělo to neví....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » čtv 12. dub, 2007 11:40

Jendis píše:to,že víš,že si můžeš lehnout,je k ničemu,tělo to neví....

Jo, to je presne ono...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Toman » čtv 12. dub, 2007 11:49

Gino píše:Toman: wakigatame se prece leckde ucej lidi uz na zlutej pas... to neni nic noveho. Akorat ne v teto "kratsi" variante... no to je jedno.


Já nikdy netvrdil opak. Jen Aoki byl první koho jsem to viděl s úspěchem použít. A víš sám, že rozhodně není pravidlem, to že když se to někde učí, že to umí použít.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 12. dub, 2007 12:44

duplicita
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 13:00

Gino píše:
Jendis píše:to,že víš,že si můžeš lehnout,je k ničemu,tělo to neví....

Jo, to je presne ono...


No to je přece jasné ne? Já jsem někde psal že stačí vědět tuto informaci a je vystaráno? Jak jsem psal u nás to trénujem, takže člověk, který ztratí nůž z dohledu a kontrolu nad ním sebou praští na zem. Pak už je to o tom to nadřít a dostat do relfexů. Jako jakoukoliv jinou techniku ne?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 12. dub, 2007 13:05

Toman píše:Ten STAB mi trochu připomíná tohle co ukazuje Aoki
http://www.youtube.com/watch?v=1uQGIbm1hiw
poměrně dost nebezpečná technika, v zápasu Shooto tak zlomil loni soupeři ruku. Dobrý na ulici ... možná né úplně proti noži.


Na S.T.A.B.u ani tak nejde o tu páku jde spíš o tu metodu kontroly protivníka. Zakončení jsou tam různé
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 12. dub, 2007 14:42

NAIA píše:
Gino píše:
Jendis píše:to,že víš,že si můžeš lehnout,je k ničemu,tělo to neví....

Jo, to je presne ono...


No to je přece jasné ne? Já jsem někde psal že stačí vědět tuto informaci a je vystaráno? Jak jsem psal u nás to trénujem, takže člověk, který ztratí nůž z dohledu a kontrolu nad ním sebou praští na zem. Pak už je to o tom to nadřít a dostat do relfexů. Jako jakoukoliv jinou techniku ne?


jasně...já taky nepsal,žes psal.....jen...kdyby to někomu nedoteklo....já už se tady radši snažím psát všechno polopatě......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » čtv 12. dub, 2007 17:55

NAIA píše:
Přímo z Kapapu (Trenér Laďa Matula - ten co pořád řve :D )
http://www.youtube.com/watch?v=3ycAyZdp7J8



Mooooc pěkný :D .Vypadá to,že bych měl máknout na kondičce,nebo tam u vás umřu vyčerpáním :lol: :lol:
Každopádně dost dobrý :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » čtv 12. dub, 2007 21:15

defendu píše:
NAIA píše:
Přímo z Kapapu (Trenér Laďa Matula - ten co pořád řve :D )
http://www.youtube.com/watch?v=3ycAyZdp7J8



Mooooc pěkný :D .Vypadá to,že bych měl máknout na kondičce,nebo tam u vás umřu vyčerpáním :lol: :lol:


Tak aspoň nebudu sám :oops: :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 12. dub, 2007 21:24

přidávám se, pan Matula má muj respoekt, hlavně za to jak na sobě nechává kluky trénovat, to je kus sebeobětování.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod majkx » pát 13. dub, 2007 15:52

S tím nožem je můj názor, že tě systémy Kapap, RBSD a další, mohou připravit na týpky alá šicí stroj a podobně technicky zdatné jedince a zvětšit ti šance na přežití, pokud ale chce někdo postoupit o nějaký ten level výše, tak se musí zajímat o BU, které buď z kultůry nože vycházejí - filipino, anebo trénovat BU, kde se se zbraněmi cvičí(samozřejmě žádná gymnastika) a kde je určitá bojová kultůra(myšleno předávaná zkušennost)!! A i tak platí podle mě jedna univerzální pravda, že když se vytáhnou nože, tak v tom nejlepším případě budeš jen pořezaný!!!

4 Naia, s tím lehnutím na zem a kopáním to není špatné, ale pouze pro toho kdo na té zemi má střelnou zbraň je schopen ji v tom stresu vytáhnout a střílet tak aby si neprostřílel nohu jak řešeto, při představě, že by mi někdo proťal tepnu u třísel, no potěš :wink: !
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » pát 13. dub, 2007 18:28

no jo ale v těch vyšších levelech které tu proklamuješ ty jde hlavně o boj zbraně proti zbrani ne? tj.nůž X noži atp. když to někdo bude s nožem umět a já budu mít holé ruce jsem stejně v řiti pokuď nezdrhnu a i když budu trénovat jak on a nebudu mít nůž či jinou zbraň jaké jsou pak šance?

myslím že je lepší si ustřelit palec, než být mrtvej :wink:

s tím lehnutím a kopáním to je možnost,a le jak tu zanělo když nemám s.z. tak co potom na té zemi :?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron