elektrický paralyzér

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

elektrický paralyzér

Příspěvekod Ralph » úte 19. pro, 2006 15:07

Ahoj,

kamarad mi rikal ze elektrický paralyzér je na sebeobranu nejlepsi vecicka.Pry je to jako byste cloveka " vypli ".
Je to lepsi, nez kdyby jste pouzili sve " bojove umeni " :D :D :D .
Spojeno s tim, ze jste cvicenec BU a to by mohlo byt napr. u soudu pro Vas pritezi v pripade nejakeho konfliktu.

Jaký je Váš názor na použití elektrického paralyzéru?
Máte nekdo zkušenosti s tou hračkou v nějake šarvátce?
Jaký měla účinek?
Jaká firma vyrábí kvalitní paralyzéry?
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod migli » úte 19. pro, 2006 16:33

zacnu od konce - www.fly.cz

zkusenost ve rvacce nemam, pouze kratky test na me vlastni osobe. Kratky impuls mel na mne efekt cca inkasovaneho stredne tvrdeho uderu. Na chvilicku ztvrdnuti tela (asi jako sahnout si na 220), lehky ulek, pak bolest svalu (na noze) a krecovita bolest v miste doteku elektrody. Dlouhy impuls jsem nezkousel.

Je nutne si uvedomit, ze paralyzer neni samospasitelny - zadna zbran ani BU neni. Na kazdeho muze mit jiny ucinek, protoze adrenalin, alkohol, tlusta kozena bunda...

Jestli mas penize (ekvivalent dobre strelne zbrane), pak bych volil spise taser - www.harpia.cz
Je tam i zajimave poctenicko.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » úte 19. pro, 2006 17:15

Jen tak pro zajímavost. Firmička pracuje se zajímavou marží. Dal jsem si tu práci a zjistil že od obchodníků ze států to (X26c) můžu mít v ČR za cca 22.000 Kč a to jen tak bez rabatů. Myslím že by se to dobře prodávalo kdyby za to nechtěli hory i s horákama.

Jinak věcička je to parádní. Na youtube je řada videí kde to lidé na sobě testují.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DrGlock » úte 19. pro, 2006 17:50

Paralyzér je strašně velkej, tedy nepoužitelnej pro běžný nenápadný nošení v kapse. V batohu nebo v kabelce je ti nanic. Pepřovej sprej je dost účinej a klidně můžeš mít v každé kapse jeden a nikdo si toho nevšimne :wink:

Taser je pěkná hračka, ale je to jen hračka a je vhodná maximálně pro policajty, dozorce ve vězení, atp. Já bych se na jeden výstřel na vzdálenost max. 4,5m rozhodně nespolehnul. Ani nejde o to, že můžu minout, ale stačí přesila, jednoho smahnu a další vytáhne kudlu, teleskop, nebo bouchačku a jsem víte kde. Hlavně je to pěkně předraženej krám, za ty peníze se dá koupit normální pistole. Když zbraň, tak střelnou a když kulku, tak pro všechny 8)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod samborn » úte 19. pro, 2006 18:30

myslite, ze sa to da pouzit aj na psa ?
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » úte 19. pro, 2006 19:10

Ten taser je haluz 8O 8O 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Lada » úte 19. pro, 2006 21:23

no já osobní zkušenost nemám ale co jsem se na to ptal těch co ji mají tak moc neříkali že by to fungovalo jako ve filmech....spíš tvrdili že to nic moc neudělá,ale to se může zas lišit od toho či onoho...

No každopádně se mi zdá na obranu imrvére nanic. Když pomineme velikosti což může být subjektivní a někomu to nevadí tak tu je to hlavní:

Na to abys zasáhl útočníka co na tebe bude útočit se k němu napřed musíš dostat, že jo :?: no to sice v případě že na tebe bude útočit nebude asi problém, ale problém je že už mu tím asi nic neuděláš když budeš zasypanej úderama, kopama, bude tě držet...spíš budeš mít co dělat aby ses od něj dostal.
Třeba teď v zimě kdy má na sobě každej dost oblečení nebo jen kožárna která se dá nosit i pomalu v léte v noci, přes tu to taky asi nebude zrovna fungovat tak se musíš trefit někam kde ideálně nic npeřkáží tj. třeba krk ale na ten se musíš dostat a každej kdo není idiot si jej bude chránit a při pokusu se k němu takhle dostat a zasáhnout ho tím mu přiběhneš jen pěkně do rány.
Když se ti nějak podaří se k němu dostat a trefit ho tim, tak si nějak nedokážu představit že bude čekat nějakou dobu než ho to skolí, instinktivně buď odskočí či ti tu ruku odhodí.
Pokuď jsi schopnej kom něj obíhat a uhýbat úderům a "popichovat" ho tímdle tak dlouho až to vzdá či se shroutí tak myslím že ho ani potřebovat nebudeš.
No a pokuď to na útočníka použiješ a neúspešně což je podle mě dost pravděpodobné, tak to pak vyzkouší na nobě jak že to funguje....

Další varianta je paralejzr s pepřákem, no ten pepřák může být to lepší na tom. Jen mám ten dojem že když ho trefíš pepřákem tak ho budeš chtít sundat i tím paralyzérem a to už může mít fatální důsledky jelikož se k nemu přiblížíš a on tě i když bude prdlajs vidět chytne a sundá...

Ale třeba ho to jiskření odradí,každopádně to po něm můžeš kdykoli hodit a zdrhat :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Ralph » stř 20. pro, 2006 7:44

Ten " znamy " se i vyjadroval prave k tem peprakum, slzakum nebo co
a taky jen chvalil.
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Baxxse » stř 20. pro, 2006 8:53

Další varianta je paralejzr s pepřákem, no ten pepřák může být to lepší na tom. Jen mám ten dojem že když ho trefíš pepřákem tak ho budeš chtít sundat i tím paralyzérem a to už může mít fatální důsledky jelikož se k nemu přiblížíš a on tě i když bude prdlajs vidět chytne a sundá...


Ty ja jsem teda peprak v ocich mel a reknu ti ze bych asi nebyl schopnej v tom stavu nekoho sundat...dost to boli...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Lada » stř 20. pro, 2006 22:59

Baxxse píše:
Další varianta je paralejzr s pepřákem, no ten pepřák může být to lepší na tom. Jen mám ten dojem že když ho trefíš pepřákem tak ho budeš chtít sundat i tím paralyzérem a to už může mít fatální důsledky jelikož se k nemu přiblížíš a on tě i když bude prdlajs vidět chytne a sundá...


Ty ja jsem teda peprak v ocich mel a reknu ti ze bych asi nebyl schopnej v tom stavu nekoho sundat...dost to boli...



No ono zalezi take jaky je a v jake situaci, v navalu adrnalinu může jeste zaútočit. Nedavno jsem kecal s typkem co ho pouzil pri obrane a i kdyz útočníkovi pekně našplíchal z blízky dávku do ksichtu tak on hned zaútočil jelikož byly u sebe a cca 2min byl schopen útočit pak se tedy sesypal, ale ty dve minuty :? pepřák obsahoval 10% OC což je nejvíce co vůbec může obsahovat.
Hold to asi někdo snénst v návalu adrnalinu a agresivity jistou dobu může :?
tihle na to celkem obstojne trenujou:
http://www.youtube.com/watch?v=rr7pGlDDuBM
http://www.youtube.com/watch?v=70oZyCwcTT8
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Baxxse » stř 20. pro, 2006 23:34

Lada píše:
Baxxse píše:
Další varianta je paralejzr s pepřákem, no ten pepřák může být to lepší na tom. Jen mám ten dojem že když ho trefíš pepřákem tak ho budeš chtít sundat i tím paralyzérem a to už může mít fatální důsledky jelikož se k nemu přiblížíš a on tě i když bude prdlajs vidět chytne a sundá...


Ty ja jsem teda peprak v ocich mel a reknu ti ze bych asi nebyl schopnej v tom stavu nekoho sundat...dost to boli...



No ono zalezi take jaky je a v jake situaci, v navalu adrnalinu může jeste zaútočit. Nedavno jsem kecal s typkem co ho pouzil pri obrane a i kdyz útočníkovi pekně našplíchal z blízky dávku do ksichtu tak on hned zaútočil jelikož byly u sebe a cca 2min byl schopen útočit pak se tedy sesypal, ale ty dve minuty :? pepřák obsahoval 10% OC což je nejvíce co vůbec může obsahovat.
Hold to asi někdo snénst v návalu adrnalinu a agresivity jistou dobu může :?
tihle na to celkem obstojne trenujou:
http://www.youtube.com/watch?v=rr7pGlDDuBM
http://www.youtube.com/watch?v=70oZyCwcTT8


Asi zautocit muze ale uz by ti nemel moc ublizit...kazdopadne tihle kluci na tech videich maji opravdu peknou zabavu...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod DrGlock » stř 20. pro, 2006 23:51

Baxxse píše:
Lada píše:No ono zalezi take jaky je a v jake situaci, v navalu adrnalinu může jeste zaútočit. Nedavno jsem kecal s typkem co ho pouzil pri obrane a i kdyz útočníkovi pekně našplíchal z blízky dávku do ksichtu tak on hned zaútočil jelikož byly u sebe a cca 2min byl schopen útočit pak se tedy sesypal, ale ty dve minuty :? pepřák obsahoval 10% OC což je nejvíce co vůbec může obsahovat.
Hold to asi někdo snénst v návalu adrnalinu a agresivity jistou dobu může :?
tihle na to celkem obstojne trenujou:
http://www.youtube.com/watch?v=rr7pGlDDuBM
http://www.youtube.com/watch?v=70oZyCwcTT8


Asi zautocit muze ale uz by ti nemel moc ublizit...kazdopadne tihle kluci na tech videich maji opravdu peknou zabavu...


Problém je, když se tě útočník chytne a dostane se na tělo, protože pak už ani vidět nepotřebuje, aby mohl efektivně útočit.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 21. pro, 2006 8:19

přesně to jsem měl namysli jak teď napsal doktor, te o ktrým jsem psal totiž skončil tak že byly u sebe on se z toho snažil vykecat zatímco útočník měl cíl jasný (byl tam pak i druhý útočník) Když viděl že se z toho nevykecá šplíchnul mu pepřák do ksichtu on váhal vteřinu pak po něm skocil a sundal ho nazem a mlátil nazemi. Jeho chyba byla že hned jak ho vyšplíchal, že neodskočil ale byl nadosah. Pak mu přišel někdo napomoc a celkově se to semlelo ještě s tím druhým a pak přišli helfnou nějací romaci. Po dvou minutách se sesypal ale po tu dobu útočil.


2Baxxse
Měl či neměl ublížit, ona je taky otázka kdo je útočník a kdo obránce když to bude někdo zkušenější a né zrovna pírko a bránit se bude spíš to pírko tak věř že mu ublíží hodně a zlvlášť když bude z toho taky hodně nasranej....to že ho to bude bolet a nebude nic moc vidět tu jeho razanci asi moc nezbrzí prostě bude mlátit hlava nehlava a řek bych že asi zuřivě :?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod petr3548 » sob 01. bře, 2008 20:41

je mi sice jenom 14 ale už jsem řešil napadení zlodějem který po mě vyžadoval mobil a peníze odporoval jsem jelikož jsem u něho neviděl zbran a vedel sem ze ho prekvapim paralyzerem (prilezitost k vyskouseni) on mi chytl ja sem vytahl paralyzer scorpy max on nic necekal tak se lek a když po leknutí v šoku zmateně koukal tak jsem použil pepřový sprej který je součást paralyzeru a zavolal policii on dopadl hur nez ja a pred mesicem sem si dokoupil este 26" teleskopak (napadení nozem je taky caste) a co mi vedlo ke koupi scorpy max neznamy muž na me zvonil jako ze je plynar nepustil sem ho a kdyz jsem sel ze skoly tak na me cekal za kerem a rekl mi pojd se mnou ja ti ukazu pristruje na zkouseni tesnoste plynu ja zacel utikat a kdyz on videl lidi na jinem chodniku tak si to rozmyslel mel sem stesti ted nebudu tak stedry zacatek stejny - prekvapko 500 000 voltu jen na 0.5 sec a potom zadny peprak ale rovnou teleskopak, rozbít hlavu a pak teprv policii když mi nekdonapadnenozemnevahammu prerazit zapesti ale on vaha kdyz vidi 26" teleskopák ale pridavnou svitilnu sem si nekupoval aspon zatim protze stoji hnedle jat sam teleskopak a uderovym nastavcem to vic boli takze uz nevychazim bez opasku na kterym mam PARALYZER SCORPY MAX , 26" TELESKOPAK A BOJOVY NUZ S 20CM OSTRIM.
petr3548
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. bře, 2008 0:00

Příspěvekod petr3548 » sob 01. bře, 2008 20:41

je mi sice jenom 14 ale už jsem řešil napadení zlodějem který po mě vyžadoval mobil a peníze odporoval jsem jelikož jsem u něho neviděl zbran a vedel sem ze ho prekvapim paralyzerem (prilezitost k vyskouseni) on mi chytl ja sem vytahl paralyzer scorpy max on nic necekal tak se lek a když po leknutí v šoku zmateně koukal tak jsem použil pepřový sprej který je součást paralyzeru a zavolal policii on dopadl hur nez ja a pred mesicem sem si dokoupil este 26" teleskopak (napadení nozem je taky caste) a co mi vedlo ke koupi scorpy max neznamy muž na me zvonil jako ze je plynar nepustil sem ho a kdyz jsem sel ze skoly tak na me cekal za kerem a rekl mi pojd se mnou ja ti ukazu pristruje na zkouseni tesnoste plynu ja zacel utikat a kdyz on videl lidi na jinem chodniku tak si to rozmyslel mel sem stesti ted nebudu tak stedry zacatek stejny - prekvapko 500 000 voltu jen na 0.5 sec a potom zadny peprak ale rovnou teleskopak, rozbít hlavu a pak teprv policii když mi nekdonapadnenozemnevahammu prerazit zapesti ale on vaha kdyz vidi 26" teleskopák ale pridavnou svitilnu sem si nekupoval aspon zatim protze stoji hnedle jat sam teleskopak a uderovym nastavcem to vic boli takze uz nevychazim bez opasku na kterym mam PARALYZER SCORPY MAX , 26" TELESKOPAK A BOJOVY NUZ S 20CM OSTRIM.
petr3548
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. bře, 2008 0:00

Příspěvekod mademan » sob 01. bře, 2008 21:34

petr3548>teda... musis mat opasok proklete nizko s takou hmotnostou na nom....
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 02. bře, 2008 8:52

petr3548 píše:je mi sice jenom 14 ale už jsem řešil napadení zlodějem který po mě vyžadoval mobil a peníze odporoval jsem jelikož jsem u něho neviděl zbran a vedel sem ze ho prekvapim paralyzerem (prilezitost k vyskouseni) on mi chytl ja sem vytahl paralyzer scorpy max on nic necekal tak se lek a když po leknutí v šoku zmateně koukal tak jsem použil pepřový sprej který je součást paralyzeru a zavolal policii on dopadl hur nez ja a pred mesicem sem si dokoupil este 26" teleskopak (napadení nozem je taky caste) a co mi vedlo ke koupi scorpy max neznamy muž na me zvonil jako ze je plynar nepustil sem ho a kdyz jsem sel ze skoly tak na me cekal za kerem a rekl mi pojd se mnou ja ti ukazu pristruje na zkouseni tesnoste plynu ja zacel utikat a kdyz on videl lidi na jinem chodniku tak si to rozmyslel mel sem stesti ted nebudu tak stedry zacatek stejny - prekvapko 500 000 voltu jen na 0.5 sec a potom zadny peprak ale rovnou teleskopak, rozbít hlavu a pak teprv policii když mi nekdonapadnenozemnevahammu prerazit zapesti ale on vaha kdyz vidi 26" teleskopák ale pridavnou svitilnu sem si nekupoval aspon zatim protze stoji hnedle jat sam teleskopak a uderovym nastavcem to vic boli takze uz nevychazim bez opasku na kterym mam PARALYZER SCORPY MAX , 26" TELESKOPAK A BOJOVY NUZ S 20CM OSTRIM.


Chces neco vedet? Myslim si ze uplne normalne kecas, äle to s tim ze ti ukaze pristroj na tesneni plynu je dobra hlaska :D A vis proc si to myslim? Protoze vyse zmineny skorp max, teleskop, nůž je prodejny od 18 (vyjimecne 15) let. Radeji si di hrat s merkurem
:roll:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » ned 02. bře, 2008 20:05

2 tož já neříkám že je to zrovna uvěřitelný příběh, ale podle toho zda je to prodejné od osmnácti nebo ne bych to tak uplně nehodnotil...když si vzpomenu že když mě v patnácti táta nahlédl do šuplíku a začal z něho vytahovat obsah tak to taky bylo jako když odzbrojujou Německo...každopádně jak to s tím priodejem Scorpyho a plynů od osmnácti,nevíte někdo? ačkoliv mám právnické vzdělání tak jsem nikdy o žádném zákoném omezení u nás neslyšel i když by to asi dávalo smysl...si myslím že je to jen nějáké omezení ze země dovozu těchhle věcí ale u nás se neaplikuje nevím...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pon 03. bře, 2008 12:03

u nás jsou zákonem omezeny pouze střelné zbraně, žádné jiné...taky jsem hledal kde co a jediné omezení spadá na střelné zbraně.
Ale je faktem že hodně prodejců má psáno že sebeobrané prostředky prodává pouze od 18ti a odkazují se na platný zákon...kde tohle ale vzali čet ví...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Vitr » čtv 20. bře, 2008 19:41

Pánové ohledně sebeobrany u nás to je problém jako blázen hodně záleží na každém jednotlivém soudci který bude tu tvou sebeobranu řešit.

Když se budeš ( bránit ) 20 cm bojovým nožem tak zapomeň na to že případný soud na to bude pohlížet jako na sebeobranu a když budeš mít v druhé ruce tel.obušek tak jsi u soudu skončil a příbuzní ti budou posílat pomeranče na Mírov :lol: .

Pepřový sprej je použitelný jen v určitých ideálních podmínkách to je např. bezvětří ( abys to neschytal taky :wink: ) dále dostatečná vzdálenost ( ne když útočníka máš na krku nebo na zádech) a za další najít v rychlosti sprej oddělat tu malilinkou (bezpečnostní) pojistku kterou je převážná většina sprejů vybavena tak to vám držím palec :D . Podle mě peníze vložené do koupi kasru jsou vyhozené zbytečně ALE holkám to doporučuji ony se přece jenom cítí lépe :lol:

Pánové elektrické paralyzéry to je tenký led na který já osobně bych se nepustil. 1. je to elektrická mašina ( muže selhat) 2. útočník ti ho muže sebrat a použít proti tobě 8O 3. Je to elektrika a ta probíjí takže bacha čeho se ten útočník drží :lol: když ho máš na krku tak opatrně s použitím, to se učí v sedmé třídě základní školy ve fyzice fuj to kope :idea: .
4. Hrozí úmrtí pachatele ( muže mít skrytou srdeční vadu) a pak už se může jednat o neúmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti.

Doufám že jsem vás neodradil nebyl to účel. Podle mě když vás někdo napadne měl by si do smrti pamatovat že to neměl dělat.
Vitr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20. bře, 2008 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron