Smrt při výcviku?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Gino » čtv 28. črc, 2005 8:30

Člověk je všežravec od jakživa... myslím, že někteří z vás by se měli vrátit pár desítek tisíc let zpět a snažit tam naše předky překecat, aby začli jíst jen bobule a na lov zvěře se vyprdnout... zajímal by mě váš úspěch :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 28. črc, 2005 11:03

Gino píše:Člověk je všežravec od jakživa... myslím, že někteří z vás by se měli vrátit pár desítek tisíc let zpět a snažit tam naše předky překecat, aby začli jíst jen bobule a na lov zvěře se vyprdnout... zajímal by mě váš úspěch :-)


Pred par desitkami tisic let nasi predkove jedli hlavne ty bobule, a teprve se ucili lovit, a aspon to byl souboj. V dnesni dobe se tento moment ponekud vytratil, nemyslis? Dneska, kdy ti kazdy supermarket vyhodi nekolik tun tepelne opracovanych a neopracovanych mrtvol zvirat do stoupy,protoze uz prosla zarucni doba a to vse jen proto, ze byly potreba plne regaly, aby to dobre vypadalo, aby byla nabidka siroka. Dnes ji vetsina lidi maso kazdy den a to i opakovane. Zkus se treba zeptat svoji babicky kolikrat ona, kdyz byla mlada varili maso tydne. Myslim, ze jsme vsezravci, ale kdo nam dava pravo nutit zit zvirata v podminkach v jakych ziji (neboli otresnych) a pak je celkem brutalne utratit, jen proto abychom nasytili oko kupujiciho, castecne i jeho zaludek a zbytek hodili do popelnice. Zbytecna nadvyroba a tristni podminky v chovech jsou myslim dostatecnym argumentem pro to, ze jist maso je nemoralni.

P.S.
Jim ryby, preci jen jsme ti vzezravci. :wink:
A na lidi co jedi na ulici parek v rohliku nekricim ze jsou nemoralni.
:lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 28. črc, 2005 11:48

a co ta chudatko zeleninka! uboha mala mrkvicka vytrhnuta zo zeme nasilnym zeleninarom, ktory ju vytrhol z jej prirodzeneho prostredia a odsudil na zanik, v podstate na smrt dehydrataciou, alebo prachsprostym zozratim!!! A ubohe rybicky plavajuce si slobodne v sirom mori, vytiahnute a brutalne zavrazdene, v horsom pripade posmrtne zavrete do malych plechovach masovych hrobov :!:
Maju pravo na zivot, alebo nie?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Inac pochybujem, ze by hypermarkety vyhadzovali velke mnozstvo mrazenych kurciat... vzdy to funguje tak, ze urobia brutaaalnu akciu a este na tom aj zarobia ;) a este je diskutabilne, ako dlho moze byt maso zmrazene... ale PC asi myslel chladene maso, nie mrazene... ale aj na to sa da urobit akcia, a ked uz ani to nie, tak sa to preda chovatelom osipanych...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 9:49

4 plasomrak: :lol: :lol: Tak nějak.
4 PC: No lidi asi nikdy nežrali jen bobule. Než se naučili lovit tak prej chroustali chrousty, potemníky a podobnou havěť.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 9:59

Ale abych se trochu vrátil k tématu - dyž by mi sparringpartner chcipnul při výcviku, stejně bych ho nejed. :oops:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 12:41

jox_off píše:4 plasomrak: :lol: :lol: Tak nějak.
4 PC: No lidi asi nikdy nežrali jen bobule. Než se naučili lovit tak prej chroustali chrousty, potemníky a podobnou havěť.


A co kdybys cetl treba poradne, kdyz uz chces rypat, napsal jsem "hlavne bobule" to neznamena "jen" jak pises. Jinak kdybychom meli byt od prirody masotariani v meritku v jakem jsme dnes, tak nas chrup vypada uplne jinak. No nic, koncim a preji dobrou chut.

:wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 13:42

PC píše: preji dobrou chut. :wink:
Dík, právě sem se vrátil tam vocaď co sem sežrak kus vařený krávy. Ale stejně si myslim ...
PC píše: "hlavne bobule"

že většina toho co sem měl na talíři byly ňáký bobule. Takže nejim jako tygr ale jako všežravec. Takže v tom asi děsně moc velkej rozdíl voproti vzdálenejm předkům nebyl. Je ale fakt, že mi kráva chutná víc než chrousti. Co je podle tebe milosrdnější - zabít a sežrat 1 krávu nebo 10000 chroustů?
Problém nevidim ve žraní krav, ale v nelidskym (nezvířecim :wink: ) zacházení s nima. Mělo by se ale řešit přímo to, a ne to ňák vobcházet tim že jíst zvířata je samo vo sob nemorální. To vidim totiž spíš jako falešnej argument. Nejíst je z důvodu "bojkotu" - jo to bych už pochopil - ale ne argumentovat směrem jako k vymyšlenýmu vegetariánství předků - to bysme měli fakt jinou hubu.

No a co se "soubojů" lovu tejče - jo, možná by to bylo vůdči zvěři slušnější, aspoň jim dát možnost se na jatkách proběhnout, opravdu to pro ně může mít význam. Ale už slyšim ten ryk vochránců přírody co nemůžou vystát ani koňský dostihy. Jinak - s chroustama to taky souboj nebyl.

Další věc je, jestli musíme žrát tolik masa co žerem. Já sem třeba už masitý snídaně dávno zrušil a nechyběj mi.

A na závěr rada pro skorovegetariány: Jezte uzeniny, tam stejně skoro žádný maso nejni. Je to samá barvená sója, ztuženej rostlinnej tuk a zbylý drůbeží kůže. Norma na 3% masa prej zdaleka neni dodržovaná... :twisted:

Příjemnou letní siestu přeje Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 16:13

Jox_off píše:
PC píše: preji dobrou chut. :wink:
Dík, právě sem se vrátil tam vocaď co sem sežrak kus vařený krávy. Ale stejně si myslim ...
PC píše: "hlavne bobule"

že většina toho co sem měl na talíři byly ňáký bobule. Takže nejim jako tygr ale jako všežravec. Takže v tom asi děsně moc velkej rozdíl voproti vzdálenejm předkům nebyl. Je ale fakt, že mi kráva chutná víc než chrousti. Co je podle tebe milosrdnější - zabít a sežrat 1 krávu nebo 10000 chroustů?
Problém nevidim ve žraní krav, ale v nelidskym (nezvířecim :wink: ) zacházení s nima. Mělo by se ale řešit přímo to, a ne to ňák vobcházet tim že jíst zvířata je samo vo sob nemorální. To vidim totiž spíš jako falešnej argument. Nejíst je z důvodu "bojkotu" - jo to bych už pochopil - ale ne argumentovat směrem jako k vymyšlenýmu vegetariánství předků - to bysme měli fakt jinou hubu.

No a co se "soubojů" lovu tejče - jo, možná by to bylo vůdči zvěři slušnější, aspoň jim dát možnost se na jatkách proběhnout, opravdu to pro ně může mít význam. Ale už slyšim ten ryk vochránců přírody co nemůžou vystát ani koňský dostihy. Jinak - s chroustama to taky souboj nebyl.

Další věc je, jestli musíme žrát tolik masa co žerem. Já sem třeba už masitý snídaně dávno zrušil a nechyběj mi.

A na závěr rada pro skorovegetariány: Jezte uzeniny, tam stejně skoro žádný maso nejni. Je to samá barvená sója, ztuženej rostlinnej tuk a zbylý drůbeží kůže. Norma na 3% masa prej zdaleka neni dodržovaná... :twisted:

Příjemnou letní siestu přeje Jox


Hochu umis cist? :?: 8O Precti si jeste jednou muj prvni prispevek, a rekni mi z jakeho duvodu pokladam jedeni masa za nemoralni. Uz podruhy si tak trochu mimo, zda se mi. Ja sem nenapadal nikoho za akt jedeni masa. A nevsiml, jsem si, ze jsem napsal, ze nasi predci byli skorovegetariani, jasne jsem psal, ze jsme VSEZRAVCI. Fakt nevim, zkus proste cist, co ten druhej opravdu pise a nesnaz jen o pouhou konfrontaci. :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 01. srp, 2005 18:49

4PC: :) Tendle příspěvek je opravdu celej jen a pouze pro tebe, PC. Na rozdíl vod toho předchozího do něj nebudu přidávat reakce na to co psali vostatní, a už vůbec tam nebudu dávat žádný svoje hlubokomyslný úvahy, hlavně dyby měly rozvíjet úvahy tvoje. Třeba ti to pak nebude připadat konfrontační (proč, kuli copyrightu? :idea: ).

Takže shrnu aby se ti to líp četlo to co je pro tebe: souhlasim s tebou, že s výrobou masa pro evropany je to dost pitomý, úplně chápu že to někdo chce bojkotovat. Ale pokračovat v jedení masa konfrontačně nepovažuju za nemorální. Zato za zbytečný považuju přežírání se masem. Vo mejch úvahách na téma "co je pro přírodu se zviřátkama šetrnější" si moh diskutovat, ale rači je vynech, bude to tak lepší. A za skorovegetariána nepovažuju ani tebe ani naše předky a ani sem nepsal žes to psal, byls zbytečně vztahovačnej. :P
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 01. srp, 2005 19:21

Jox: právě jsi jen trošku jinak napsal to samí jako PC, tak to vypadá jako by ses hádal sám se sebou :)
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jox » pon 01. srp, 2005 20:04

4Harutomo...: No, esi i tobě připadá že se s PC hádám tak je asi na čase abych se zamyslel nad svejma vyjadřovacíma schopnostma. Prostě sem PC-ovi napsal jak to vidim, a něco bylo podobny a něco ne, no. Bůůů bůůů nigdo mě nechápe, bůů. Stejně největší kraviny sem řikal v pátek, to bylo 37°.

Mimochodem, hádat se sám se sebou je poměrně častej stav mysli, ne? Na tom nejni nic divnýho. Předvedu další, to pro mě nikdy nejni problém.

Du si vyhrabat ňáký chrousty. A při tom budu poslouchat Přírodu velkou učitelku. Budu nenápadně pozorovat kočky jak předhazujou svejm koťátkům miloučkejm zvířátkům přidušený myšky, a dívat se esi jsou v tom "prvky souboje" a ke kolika smrtím při výcviku dojde. Neměl by se bojkotovat chov koček? (Ne ne, vopravdu sem nechtěl psát že jíst kočky je nemorální. To je totiž komplexní problém. Musel bych taky bojkotovat čínský restaurace, čínský dědušky a čínský BU. Herdek, kde je ten mokrej hadr na hlavu?)
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Gino » úte 02. srp, 2005 6:26

jox: bravo .-)

BTW: když naběhlo 6 lovců na jednu zvěřinu... ta zvěřina dostala dejme tomu tři čtyři zásahy kopí, než tak nějak padla k zemi a začla v křečích umírat - neni lepší ji střelit do hlavy, jako se to dělá dneska? Já nevím. je to jen moje představa.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 9:30

to jox: Ok, ok, ja sem si uz vcera rikal, ze vlastne mluvime o tom samym. Dale asi jsem, byl opravdu prilis vztahovacnej, ale me proste prijde, ze jsi celkem ironickej. A to si priznej. Treba tedkon ten odstavec o kockach? Neni to nesmysl, a neni to ironicky? Jinak s tim horkem souhlas :-). Vis uz mam celkem pokrk toho pohrdani ortodoxnich masotarianu (nerikam, ze to jsi zrovna ty), ktery nejsou schopni prijmout, ze nekdo to proste ma jinak, a ze se aspon malinko ty Prirode ulevit. Vis treba, ze na vyzivu jednoho vegetariana se rocne spotrebuje 15 ha pudy, zatimco pojidac masa potrebuje 50 ha? Ze se kravam vytahujou endorfiny z mozku, ktery se vylucujou v okamziku smrti a pak se pouzivaj jako dochucovadla? Ze se v podstate vsechny prumyslove chovany zvirata (na maso) cpou proteiny a rustovymy hormony, aby maso bylo cervenejsi, krechci, chutnejsi.? Ze uz jsou studie o dopadu teto vyzivy na cloveka, ktere v podstate dokazuji ze diky kurecimu maj holky v 10 letech dvojky a klukum taky rostou prsa? Myslim, ze je toho celkem dost, proc omezit jedeni masa na minimum, ci ho uplne vyloucit.
A v tom se asi celkem shodnem ne? :-)

to gino: nevim jak presne sem vlozit link, ale snad se to povede.
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... z%26sa%3DN

Nevim, co je lepsi, opravdu nevim. :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 10:39

PC píše:... ale me proste prijde, ze jsi celkem ironickej. A to si priznej.
A to já zas sem, vo to nic ;) Nech mi tu radooost, prosííím. Všimni se že zachovávám určitou míru. Je to (hehe většinou) k věci, škádlim ale nedělám z tebe vola. To by se dalo vydržet ne? ;)
PC píše: Treba tedkon ten odstavec o kockach? Neni to nesmysl, a neni to ironicky?
Je to trochu zabalený ;) ale neni to nesmysl. Myslim to nakonec úplně věcně a vážně. Zvířata (příroda) prostě sou takový, nejen kočičky, našlo by se i pár dalších případů... U lidí by to byla brutalita, protože u nich předpokládáme ňákej soucit. Zvířatům se to vyčítat moc nedá. Ale nemá cenu toužit to jejich "čistý, přirozený chování" slepě napodobovat, jako by sme se zrovna tim vraceli k naší vlastní původní přirozenosti. To by byla podle mě iluze. (Technická poznámka: o tom jsi nepsal ty.)

Prumyslove chovany zvirata (nejen na maso ale i na mlíko) se cpou taky nejen léčebně ale i preventivně (:!: :evil: ) antibiotikama a ty pak na lidi už nezabíraj. A známe to s tou masokostní moučkou a šílenejma krávama (kráva žere krávu). Taky už se chov dobytka začíná dost měnit. Drůbeže asi moc ne.
Shodnem se v potřebě střídmosti vzhledem k masu (a nejen k masu). S vyloučením asi ne, to je pro nás nepřirozený, i když pro někoho možný. No ba, může se to nahradit tim hmyzem (jak sem zmínil, cheche) atd, ale mám dojem že chovat dobytek bude pro přírodu nakonec přece jen šetrnější.

®e jedení masa je náročnější "na hektary" než jedení šelem je zřejmý a platí to i pro ryby. Je zajímavý, že u židů (a potažmo moc ani v evropě) se šelmy nežerou, i když z kultickejch důvodů.

Ad tebou linkovaný vobrázky: Připadá ti to brutálnější, než když třeba vlci trhaj eště živou kořist na cucky? Mě ani ne. De vo to že na člověka máme větší nárok na citlovost. Oprávněně.

Ach jo, takhle fešácky psát to je děsně zdlouhavý, no aspoň to snad bude srozumitelnější :roll:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 10:43

Jox_off píše:®e jedení masa je náročnější "na hektary" než jedení šelem je zřejmý a platí to i pro ryby.
Zmršeno. Chtěl sem:

®e jedení masa je náročnější "na hektary" než jedení zelí je zřejmý. A taky chroustání šelem je mnohem náročnější než požírání trávožroutů. A platí to i pro ryby (tuňák x žralok).
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 15:31

tak jsem se sem zase po čase kouknul a .... :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 15:58

Gino píše:... než tak nějak padla k zemi a začla v křečích umírat - neni lepší ji střelit do hlavy, jako se to dělá dneska?

Nevim, neptal sem se jí. 8) Ale taky mi to připadá šetrnější. Ale když si představim tu frustraci při chovu v betonový bedně (bejvalo to skoro bez možnosti pastvy) s krvavejma proleženinama vod betonu nebo vod kovový mříže na který museli ležet - fujtajbl, zkus si to představit takle prožít celej život, eště že se to přestává dělat už i u nás. :evil: A pak ten běs, když je narvou do dobytčáku a vezou na porážku a voni vědi (ano vědi) kam jedou a nemůžou použít ani ten svuj útěk-nebo-útok, jen frustrovaně bučet - no fuj :x .
BTW:
Gino píše:BTW: když naběhlo 6 lovců na jednu zvěřinu... ta zvěřina dostala dejme tomu tři čtyři zásahy kopí...

Ehm, tak mě napadlo, kdo vlastně dostal ty zbylý dva zásahy :oops: ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » úte 02. srp, 2005 16:32

Jox_off píše:BTW:
Gino píše:BTW: když naběhlo 6 lovců na jednu zvěřinu... ta zvěřina dostala dejme tomu tři čtyři zásahy kopí...

Ehm, tak mě napadlo, kdo vlastně dostal ty zbylý dva zásahy :oops: ?


Mno zbývající dva lovci byli humanisti a nebo (nedejpámbu) vegetariáni... takže jen naběhli, ale kopí nehodili..

...eee nebo hodili, ale netrefili, protože byli pidlooký, protože nejedli zeleninu a hlavně mrkev... a místo toho honili zvěřinu.

To je přece jasný ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod 224477 » stř 03. srp, 2005 9:34

no, a ja som si vobec nemyslel, ze SYSTEMA je vlastne o dileme, ci jest alebo nejest maso..

??? nie ste trochu off topic ???

mozno ten clovek zomrel pri treningu lebo jedol maso... teraz ma to napadlo...
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » stř 03. srp, 2005 10:17

224477 píše:no, a ja som si vobec nemyslel, ze SYSTEMA je vlastne o dileme, ci jest alebo nejest maso..
Ne, je to trochu vo tom, esi bejt nebo nebejt krutej.
224477 píše: mozno ten clovek zomrel pri treningu lebo jedol maso... teraz ma to napadlo...
Spíš to vypadá že umřel, protože někdo JINEJ nejed zeleninu :D

Ale stejně si myslim, že to bylo nedostatkem výcviku. Málo cvičili ty svoje katy před malůvkama v jeskyni. Tim to je. :idea:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků