Smrt při výcviku?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Smrt při výcviku?

Příspěvekod Intro » pon 05. led, 2004 2:32

Zvažuji přihlášku na seminář reálného boje SYSTEMA. Doporučil mi to známý jako prý skvělou přípravu pro sebeobranu na ulici ( http://www.systema.cz ). Trochu mě znepokojují fámy které se povídají kolem. Prý tam taky měli minulý rok při výcviku "smrťák" a to se mi nezdá moc profesionální. Na druhou stranu, snažil jsem se zpovídat dva zkušené kluky, co tam byli a ti o průběhu nechtěli moc mluvit. Prý se to musí zažít.
Proto se chci touto formou jen zeptat někoho, kdo seminář absolvoval a nebude o tom dělat zbytečné tajemno, zda by mohl stručně popsat svou zkušenost. Nemám zájem o popis nějakých vzletných a nic neříkajících eufemismů. Proste mi jen prosím napište váš názor a konkrétní zkušenost.
Předem děkuju!
Intro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. led, 2004 0:00

 

uf

Příspěvekod WT_Martin » pon 05. led, 2004 9:41

Mno vida. Ja jsem se zadneho jejich kurzu nezucastnil, ale s jednim z instruktoru jsem byl pomerne dost dlouhou dobu v kontaktu. Jsem presvedcen, ze kvalita vycviku bude VELMI vysoka, ale take to bude urcite VELMI narocne. Rad bych Te poprosil, jestli by ses mi mohl ozvat na e-mail (kysela@linuxzone.cz). Diky moc.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » pon 05. led, 2004 23:44

Pratele,to je vse co k tomuto muzete rict? Je to jedno z mala temat ke kteremu ma cenu se vyjadrovat.Pokud by nekdo byl ochoten mi rici vice byl bych vdecen. Dekuji jmartinj@seznam.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » úte 06. led, 2004 4:28

Osobne som so "systemou" nemal osobny kontakt, ale mam niekolko videi s Vladimirom Vasilievom (ktory bol jednym zo spetznaz a Ryabkovym ziakom). Povazujem to za velmi kvalitny system nesmierne ovplyvneny cinskymi bojovymi stylmi a keby som nepraktikoval baguu a taiji, asi by som "systemu" skusil.
[Len pre vysvetlenie ohladne vplyvu cinskych bojovych umeni na "systemu", story goes ze po vzniku ZSSR v 1917 Cinania poslali do Ruska piatich expertov na bojove umenia s ucelom vytvorit vhodny bojovy system pre KGB, ochranku politbyra atd. Tito boli experti na bagua, taiji, xingyi, shuaijiao = Chinese wrestling a piaty styl zostava neznamy - o tuto problematiku som sa dlho zaujimal, bohuzial nie su k tomu ziadne dostupne materialy... Vasiliev sice tvrdi, ze "systema" je povodne rusky system praktikovany od davnych cias, ale dost o tom pochybujem - kto pozna dokladne cinske bojove umenia, nenajde v "systeme" nic co by nebolo v cinskych styloch - a naopak, extremny doraz "systemy" na principy vnutornych stylov ako song (Vasiliev ma na jednom videu sekvenciu, kde udiera svojho oponenta a popritom upada do takmer nekontrolovatelneho smiechu - co je skutocne mozne iba v naprostej relaxacii) a dalsie napovedaju dostatocne o jej povode. Som si vsak vedomy, ze clenovia "systemy" mozno nebudu suhlasit s mojim tvrdenim. :-)]
Kedze vsak dostat sa v Europe k skutocnym majstrom cinskych bojovych umeni je extremne problematicke, rozhodne Ti odporucam sa "systeme" venovat:

Viac o systeme napriklad:

http://www.systemauk.com/

a obzvlast pozri video sction:

http://www.systemauk.com/video.htm

Zdravi

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

videoklipy "systema"

Příspěvekod Anonymní » úte 06. led, 2004 15:29

Rád bych se lehce vyjádřil k probíranému tématu.Systemu osobně neznám ale celkem mne to zaujalo.Vidím to jako rozumné a jistě i praktické, ale právě vzhledem k té prezentované praktičnosti a funkčnosti mne velice zaujaly klipy boje s nožem. Nechci nějak kalit vodu, ale z videa je vidět jistá nefukčnost a teoretičnost právě proti útočníkovi s chladnou zbraní.Věřím že techniky předváděné na videech fungují proti někomu kdo má nůž jen pro okrasu, ale proti nějakému trochu znalému technikovi bych se velmi obával o zdraví obránce.Několikrát si ostřím útočníkova nože sám dobrovolně šermuje okolo svého těla a v jednom klipu dokonce kryje nůž nohou :?: No nevím stačil by asi průměrný cikán nebo řezník z jatek (případně průměrný čínský kuchař se svým sekáčkem) co s nožem pracuje 8hodin denně a asi by tu nohu měl velmi rychle naporcovanou. Základní problém vidím, že útočníci neútočí nožem ale pouze jej ukazují a demonstrují jeho nebezpečnost.Tady se nejedná ani tak o rychlost či kvalitu technik obránce,ale spíše o jejich logické použití.Chladná zbraň i z nezkušeného útočníka činí značně nebezpečného protivníka, právě pro svojí zrádnost a ne zrovna lehké "krytí" ostří zbraně. Používat pro krytí nože kop nohou je sice asi možné,ale jako ukázka reálného bojového systému mi to zrovna nesedí.S ostatními ukázkami lze v podstatě víceméně souhlasit.Je to jiný systém,jistě má své funkční techniky a jistě je proškolen situacemi z praxe.Každá technika má svůj jedinečný okamžik kdy ji lze použít, teď jde jen o to tento okamžik nepropásnout :wink: .
PS: ještě se mi zdá,že úhyby obránce jsou takové polovičaté a někdy mi to připadá, že spíše útočník míří mimo objekt svého předváděného útoku, ale to může být pouze subjektivní pocit z těch klipů.
PS2 : nevíte někdo proč jsou ty seminář u nás bez poplatků?? To mně znervózňuje daleko více,než "filmově utajená" cesta do výcvikového tábora (hlavně v dnešní době GPS :lol: ). Nikdy totiž není nic zadarmo a to co je zdarma většinou pouze maskuje budoucí problémy. To jsou ty semináře pouze směnný obchod za podrobné osobní údaje? A jsou pořadatelé registrovaní na úřadu pro ochranu osobních údajů, když tyto údaje budou při přihlášení vyžadovat a poté asi i schraňovat a zpracovávat ??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

videoklipy "systema"

Příspěvekod Anonymní » úte 06. led, 2004 15:30

Rád bych se lehce vyjádřil k probíranému tématu.Systemu osobně neznám ale celkem mne to zaujalo.Vidím to jako rozumné a jistě i praktické, ale právě vzhledem k té prezentované praktičnosti a funkčnosti mne velice zaujaly klipy boje s nožem. Nechci nějak kalit vodu, ale z videa je vidět jistá nefukčnost a teoretičnost právě proti útočníkovi s chladnou zbraní.Věřím že techniky předváděné na videech fungují proti někomu kdo má nůž jen pro okrasu, ale proti nějakému trochu znalému technikovi bych se velmi obával o zdraví obránce.Několikrát si ostřím útočníkova nože sám dobrovolně šermuje okolo svého těla a v jednom klipu dokonce kryje nůž nohou :?: No nevím stačil by asi průměrný cikán nebo řezník z jatek (případně průměrný čínský kuchař se svým sekáčkem) co s nožem pracuje 8hodin denně a asi by tu nohu měl velmi rychle naporcovanou. Základní problém vidím, že útočníci neútočí nožem ale pouze jej ukazují a demonstrují jeho nebezpečnost.Tady se nejedná ani tak o rychlost či kvalitu technik obránce,ale spíše o jejich logické použití.Chladná zbraň i z nezkušeného útočníka činí značně nebezpečného protivníka, právě pro svojí zrádnost a ne zrovna lehké "krytí" ostří zbraně. Používat pro krytí nože kop nohou je sice asi možné,ale jako ukázka reálného bojového systému mi to zrovna nesedí.S ostatními ukázkami lze v podstatě víceméně souhlasit.Je to jiný systém,jistě má své funkční techniky a jistě je proškolen situacemi z praxe.Každá technika má svůj jedinečný okamžik kdy ji lze použít, teď jde jen o to tento okamžik nepropásnout :wink: .
PS: ještě se mi zdá,že úhyby obránce jsou takové polovičaté a někdy mi to připadá, že spíše útočník míří mimo objekt svého předváděného útoku, ale to může být pouze subjektivní pocit z těch klipů.
PS2 : nevíte někdo proč jsou ty seminář u nás bez poplatků?? To mně znervózňuje daleko více,než "filmově utajená" cesta do výcvikového tábora (hlavně v dnešní době GPS :lol: ). Nikdy totiž není nic zadarmo a to co je zdarma většinou pouze maskuje budoucí problémy. To jsou ty semináře pouze směnný obchod za podrobné osobní údaje? A jsou pořadatelé registrovaní na úřadu pro ochranu osobních údajů, když tyto údaje budou při přihlášení vyžadovat a poté asi i schraňovat a zpracovávat ??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: videoklipy "systema"

Příspěvekod WT_Martin » úte 06. led, 2004 15:48

Muff píše:PS2 : nevíte někdo proč jsou ty seminář u nás bez poplatků?? To mně znervózňuje daleko více,než "filmově utajená" cesta do výcvikového tábora (hlavně v dnešní době GPS :lol: ). Nikdy totiž není nic zadarmo a to co je zdarma většinou pouze maskuje budoucí problémy. To jsou ty semináře pouze směnný obchod za podrobné osobní údaje? A jsou pořadatelé registrovaní na úřadu pro ochranu osobních údajů, když tyto údaje budou při přihlášení vyžadovat a poté asi i schraňovat a zpracovávat ??


Vyuka je bez poplatku proto, ze si Te budou celou dobu filmovat a fotit, a to jim nasledne vydela o dost vic, nez kdybys jim platil Ty. :-) Co se tyce toho dotazu na osobni udaje - to je to posledni, ceho bych se bal. ;-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » úte 06. led, 2004 21:30

Jen k tomu ceskemu seminari... Ucastnil jsem se minuly rok na jare. Vycvik neni ani tak o technikach, jako ty zminovane us videoukazky. Tam je to hlavne taktika boje v sirsich souvislostech (heslo: boj zacina uz cestou na bojiste), neco z toho jak se z pripadneho stretu vylhat a odejit, nekdy i hoooodne rychle :-) Kdyz to nejde tak metody jak protivnika zaujmout a v pulce vety jej „sestrelit“ nejakou jednoduchou technikou na vitalni misto. To mimochodem neni tak jednoduche, aby protivnik nedostal nejaky mimicky signal...
Prakticky vycvik je hodne z jednoduchych technik, nebo pohybu utocicich na vitalni mista, nervove kmeny, atd Dos velka je volnost vyberu konkretnich veci, kazdy pouziva to co umi (ale kdyz pak koukas kolem sebe tak kazdy v podstate dela to same jen to jinak pojmenovava :-))) Jsou to veci, ktere ma v podstate kazde bojove umeni, kazdy vi ze je to nejucinejsi, kazdy zna teoreticky postupy... ale stejne to nikdo prakticky necvici a spoleha nakonec na silu svalu.
Skutecne dost bomba je trening autosugesce. To je snad jedina vec, kdy jsem zazil okamzity (meritely) efekt ve zlepseni svych reakci a reflexu v jednom dni. Problem je, ze cviky (mozna spis reknu metody) kterymy to uci jsou dost bolestive (nekdy fyzicky jindy dusevne!!!) a verim tomu, ze vetsina lidi se na to doma stejne radeji vykasle i kdyz vi a vidi ze to brutalne funguje. Na zacatku tam jeden kluk dost pochyboval o tom, zda muze mit trvaly efekt jednorazova hypnoza na trvale a tak to vysvetlovali treba na prikladu znasilneni. I kdyz nekdy prepadene zene viditelne fyzicky neublizi, v mentalni sfere je ten jednorazovy zazitek schopny zcela prebudovat jeji vnitrni psychicky svet. Pry jde hlavne o to dat svemu mozku dost durazny impulz (a ten casto obnovovat) Borec porad pochyboval a taky rikal, ze mysli ze na nej hypnoza nepusobi (mel tak metr devadesat, celkem nabuseny, cvicil musado a byl tam na doporuceni jejich trenera). Tak mu instruktor rekl at si sunda tricko a lehne si na stul. Pak se zeptal kolik kilo je schopen na svem tele unest. Borec rika ze po sobe vzajemne slapou i se stokilovejma klukama. Tak ze pry OK a dal mu na hrudnik kovovou petikacku. Pak jen rikal at si predstavi, ze ta petikacka vazi jedno kilo. Korbis rekl OK a instruktor ze mu bude pripocitavat po peti kilech. Pak zacal normalne pocitat pet, deset, patnact... padesat, padesatpet... to uz zacal borecek zpevnovat a tuhnout v obliceji. pri osmdesaci kilech prestal dychat a predvadel se jako ze drzi fakt tezkou vahu. My kolem stolu se docela chlamali, ale pri sto triceti kilech zacal korbis knucet, odfukovat mezi sevrenymy zuby av ksichte mel paniku, pri dveste patnacti kilech zkolaboval. Normalne omdlel. instruktor mu sundal petikacku trosku ho propleskl a rekl - no, uz to mas dole, prober se. Dalsi dve hodky sedel korbis opreny o zed a hladil si hrudnik. Asi by to dovedl kazdy trikovy kouzelnik, ale takhle nazivo to bylo docela efektni.
Podobny princip melo navazovani reflexu na obranu. zas to nejdiv vysvetlovali na psovi a podobnych prikladech. Kdyz se k nemu potichu priblizis ze zadu a poradne ho stipnes do boku tak po tobe bleskove refleksivne sekne a kousne. To udela kazdy pes i kdyz je treba tvuj, az pak mu dojde ze kousl pana a zacne se treba plazit po zemi. Dostavaly to do hlavy prakticke techniky v hypnotickem stavu (zadny spanek jenom spis takovy pocit letargie, obluzeni). popsat to vsecho bych se upsal :-))
Docela zajimavy meli pristup k bolesti - bolest se ucila vnimat jen jako informace tela o tom, ze se mu neco deje. Clovek si mel hned rychle pomyslet - OK vim o tom dekuju za zpravu.. a podobne hlasky :-) Bolest se hodne spojovala s vizualizaci (zavazane oci, tma a tak) a meli jsme ji vnimat podobne jako treba zvuk. podle nejakeho bolestiveho podnetu se nakonec dalo bleskove zjisti spousta zajimavosti o utoku - odkud prisel, cim se utocilo, jak rychly a silny je utocnik, dynamika (jestli to byl jednorazovy utok nebo prvni ze sprsky ran). Bylo to zajimave, ale booooolelooooo tooooo :-))))
Nabizeji moznost souboje v podstate komukoliv. Je v tom trochu trik. Vzdy je to za „podminek blizkych realite“. To je ta nejvetsi vycuranost. Nikdy proti tobe nenastoupi instruktor do ringu „uklona a jedem...“ to ne. Pokazde to byva na nejakem neobvyklem miste. treba za nas to meli domluveno s kymsi pres den v jednom sale diskoteky. Dost depresivni prostredi na boj, cice zadni dalsi lide (byla zaviracka), ale jinak polotma, nekolik mistnosti, latkove plenty, zidlicky, stolky, pustena rvava hudba, menici se setelne podminky z lamp a blikajici stroboskop Vyzyvatel si to mohl predem v pohode projit a naplanovat nejakou taktiku. Jenze instruktor s nim potom vzdycky nejak dost drsne zametl.
Celkovy dojem, ...ja vlastne nevim. Me se to dost libilo i kdyz to bylo v mnoha smerech minimalne neobvykle. Myslim, ze kdo chtel tak se dost naucil, ale takovy brutal v praxi asi uplatni fakt jenom rusti policaji... Ale kdyz je to zadara :-) S tim natacenim ma predchozi kolega pravdu. Navic hlavne to jsou typci, co jim nejak zvlast nejde o penize pokud vim (pro ceskeho cloveka nepochopitelne:-))) Jak jeden z nich rikal, zdokonaluji se pokazde i oni: karzy bojovnik je unikat a cvicit v jedne telocvicne se stale stejnymy triceti lidmi nema cenu. Cim vice „protivniku“ poznaji na seminarich tim mene je pak muze nekdo prekvapit „na ulici“. V jejich podani na tom asi neco bude. Navic je evidentne bavi predavat znalosti zapalenym lidem, ale to asi fakt pochopi jen maloktery cech.
S tim filmovou cetstou na seminar je to daleko obycejnejsi. Mito vycviku zna uz v podstate dost lidi. Jen tam nema nikdo zajem o to, aby treba v prostred noci nenapadlo partu ozralych kamaradu nejakeho cvicence, ze ho prijedou nejak povzbuzovat atd. Cely seminar je zalozen na jakemsi stupnovitem prechodu od lehkych veci k tezsim a taky jak kazdy den roste unava a vycerpanost, stava se clovek nejak otevrenejsi k prijimani informaci na podvedome urovni. Proto je to tech par dni dost izolovane aby to nenarusili nejaci pubertaci, zbohatlici a podobni vladci sveta. Je fakt, ze po dvou dnech nemas v flave nic jineho nez cviceni. ja si po peti dnech pri odpocinku nemohl deset minut vzpomenout jak se jmenuje moje zena. To fakt nekecam - ale mozna jsem jenom takovej debil :-)))
O tom smrtaku nic nevim, ale mozna to muze byt pravda. Myslim, ze v miste, kde se intenzivne neco cvici (kdekoliv) se to proste muze stat...
Nejak jsem se rozkecal a kdyz to po sobe ctu tak mam strach, jestli to nejsou same pi....ny. No... chtel jsi neci zazitek, tak tady mas muj.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod MiQing » stř 07. led, 2004 7:43

Byly tam i nějaký holky/ženy?
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MiQing » stř 07. led, 2004 7:43

Byly tam i nějaký holky/ženy?
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Anonymní » stř 07. led, 2004 8:59

Anonymní píše:Jen k tomu ceskemu seminari... Ucastnil jsem se minuly rok na jare. Vycvik neni ani tak o technikach, jako ty zminovane us videoukazky. Tam je to hlavne taktika boje v sirsich souvislostech (heslo: boj zacina uz cestou na bojiste), neco z toho jak se z pripadneho stretu vylhat a odejit, nekdy i hoooodne rychle :-) Kdyz to nejde tak metody jak protivnika zaujmout a v pulce vety jej „sestrelit“ nejakou jednoduchou technikou na vitalni misto. To mimochodem neni tak jednoduche, aby protivnik nedostal nejaky mimicky signal...
...


Perfektni popis. Rad bych se zeptal na par veci soukrome, jestli nemas nic proti. Ozvi se mi, prosim, na kysela@linuxzone.cz. Diky moc.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » stř 07. led, 2004 9:00

Anonymní píše:Perfektni popis. Rad bych se zeptal na par veci soukrome, jestli nemas nic proti. Ozvi se mi, prosim, na kysela@linuxzone.cz. Diky moc.


Sakra, me to odhlasilo. To jsem byl jaaaaaaa :-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » ned 09. kvě, 2004 13:11

Rvačku pana Chlíbka (spolupořadatel seminářů systemy) jsem shlédnul z videozáznamu akce radikálů v Berouně. Nedá se přehlédnout brutální, útočný a sebeobětující přístup ruských ochranek VIP. Pokud by se střet měl posuzovat před soudem, určitě bych si na Chlíbka nevsadil, že obhájí přiměřenost nutné obrany. Dle mého názoru nemá vědomé mrzačení protivníků nic společného s bojovým uměním!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 15. kvě, 2004 12:32

Muzete sem teda nekdo zodpovedne a opravu nezaujate napsat (samozrejme krome pana majora) jaky ten p.Chlibek doopravdy je a napsat naky aktualni kontakt na neho?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

to anonym

Příspěvekod Anonymní » ned 16. kvě, 2004 17:49

Jen by me zajimalo mily anonyme, ktery jsi absolvoval tu systemu, kdo to vedl? Bylo to asi vic lidi, hlavne by me zajimala narodnost.. dik moc
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

ad:mjr. Slavoj Ondera

Příspěvekod Anonymní » ned 16. kvě, 2004 20:17

To je ten chlibek co prevadzkuje specnaz.cz ? a mozem sa spytat, on v tje bitke bojoval proti komu a za koho ? aki radikali ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 16. kvě, 2004 21:39

Nemám pana Chlíbka moc rád protože 99,99% procent informací které má na svém webu nebo vydává ve "svých" knihách jsou pouze opsány slovo od slova z jiných knih a manuálů... :?
Kromě toho, podle jednoho popisu zde, má být pan Chlíbek nebezpečný rváč protože kope do ležících lidí. Sorry, ale to přece umí každý hlupáček z diskotéky :roll: Schopnost bojovat bych hodnotil i jinak.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 16. kvě, 2004 22:13

To jsem psal ja.

Martin Kysela [Hungga gungfu]
kysela@linuxzone.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Kocka » pon 17. kvě, 2004 9:30

Nechci se tu nikoho zastavat, ale hodnotit podle "jednoho popisu" mi nepripada moc osvicene.
A pokud jde o kopani do lezicich lidi - to opravdu neni hezke, ale IMHO od tebe Martine zase neni hezke, ze to tu podavas jako informaci absolutne vytrzenou z kontextu (kdyz se tazatel dozadoval nezaujateho a zodpovedneho nazoru).
Ten nezaujaty a zodpovedny nazor by me osobne taky docela zajimal :wink:
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

systema

Příspěvekod Masta » pon 17. kvě, 2004 12:54

tady máte systemu i s oficiálním instruktorem v praxi http://www.rochesteraikido.com/media/short.mpg (no joke)
Masta
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron