Agresivita.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod jeikob » pon 12. bře, 2007 17:45

Tak že velkou část života sem strávil v 8O.letech a sklerozou netrpím.Dobu první republiky znám jednak zprostředkovaně přes příbuzný hlavně díky babičce,která od narození žila v praze na žižkově .
A pak mne vždycky zajímala historie a o té dobe jsem neco přečetl a videl pár dokumentu. O padesátých a šedesátých letech vím z vypravení rodiču. Téma je jestli je tahle doba co žijem ted agresivnější. Pokud bych to vzal globálně tak samozrejmně není to byla doba druhé svetové a první svetové války a lidi se opravdu nemění. Ale pokud to vemu z pohledu jednotlivce bežného človeka,tak agresivnější je a plno lidí se chová agresivněji. Jistě kriminalita byla vždycky ,ale jsou fenomeny,který prostě nebyly a vysvetlovat duvody to by bylo na diplomovou práci. Zjednodušeně aby civilizovaná společnost nejak fungovala existuje neco nazval bych to filtrama morálka,etika,zodpovednost,slušnost,víra,zákon,právo a trest a určitý hodnoty. A muj osobní názor je ten,že toto v současné době jaksi pokulhává čiže nefunguje tak jak by mělo
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Baxxse » pon 12. bře, 2007 18:12

jeikob píše:mne je 33 tak že sem tu o tech pár let dýl tak nechápu jak mužeš posuzovat dobu ve které si nežil a porovnávat.


jeikob píše:Tak že velkou část života sem strávil v ©okovaný.letech a sklerozou netrpím.Dobu první republiky znám jednak zprostředkovaně přes příbuzný hlavně díky babičce,která od narození žila v praze na žižkově .
A pak mne vždycky zajímala historie a o té dobe jsem neco přečetl a videl pár dokumentu. O padesátých a šedesátých letech vím z vypravení rodiču.


Tak mi vysvetli proc bych ji nemohl posuzovat ja...nacteno mam dost. S lidma,kteri mi o techto dobach vypraveli,se taky bavim. Takze ty podle nevlastnich zkusenosti posuzovat muzes a ja ne :?: divne...


jeikob píše:Téma je jestli je tahle doba co žijem ted agresivnější. Pokud bych to vzal globálně tak samozrejmně není to byla doba druhé svetové a první svetové války a lidi se opravdu nemění. Ale pokud to vemu z pohledu jednotlivce bežného človeka,tak agresivnější je a plno lidí se chová agresivněji.


Pokud bychom to brali globalne tak samozrejme je stejna a z pohledu obycejneho jedince to nemuzes sumarizovat. Ja jsem obycejny jedinec a i jich spousty znam a vsichni se shodnem na tom ze doba je co se agrese tyka stejna(ackoliv ja jsem toho prece moc nezazil,vid?)

jeikob píše:Zjednodušeně aby civilizovaná společnost nejak fungovala existuje neco nazval bych to filtrama morálka,etika,zodpovednost,slušnost,víra,zákon,právo a trest a určitý hodnoty. A muj osobní názor je ten,že toto v současné době jaksi pokulhává čiže nefunguje tak jak by mělo


Jestli myslis globalne,tak dnesni doba je na tom urcite lepe nez troufnu si rict jakakoliv,i kdyz bavit se o moralce,etice,vire,zodpovednosti a podobnych abstraktnich slovech je dost tezke,protoze je kazdy muze vnimat jinak. To co se tobe bude zdat nespravedlive muze z jineho pohledu pusobit naprosto v poradku.

Jestli mysli lokalne,tak si tim nejsem opet jistej...porad narazis dobu komunistickou,tak se zastavime hned u ni: Tobe prijde ze to byla moralni doba?? Doba plna spravedlnosti,viry,etiky,slusnosti?? To snad ne!!!
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod jeikob » pon 12. bře, 2007 18:25

Já ti nic nezakazuju jen mi přijde,že ze mně deláš blbce a absolutně neguješ to co řikám jako bych si to cucal z prstu. Co se týká doby komunismu tak ta byla sakra nemorální a už v tý dobe jsou zárodky určitýho chovaní lidí a tím daný agresivity. Ale za komunistu fungoval jednak policejní stát a velmi tvrdý zákon a pak jakžtakž treba díky babičkám a rodičum nekde přece jen přežívali pozustatky určitý morálky a vysvetlovat tu dobu to by bylo fakt na dlouho. Zjednodušeně řečeno za nasilnou trestnou činost se šlo bručet dvojnásobně co ted a ten kriminál byl drsnější. Tot k tomu komunismu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 12. bře, 2007 18:42

jeikob píše:Já ti nic nezakazuju jen mi přijde,že ze mně deláš blbce a absolutně neguješ to co řikám jako bych si to cucal z prstu. Co se týká doby komunismu tak ta byla sakra nemorální a už v tý dobe jsou zárodky určitýho chovaní lidí a tím daný agresivity. Ale za komunistu fungoval jednak policejní stát a velmi tvrdý zákon a pak jakžtakž treba díky babičkám a rodičum nekde přece jen přežívali pozustatky určitý morálky a vysvetlovat tu dobu to by bylo fakt na dlouho. Zjednodušeně řečeno za nasilnou trestnou činost se šlo bručet dvojnásobně co ted a ten kriminál byl drsnější. Tot k tomu komunismu


Ja z tebe blbce nedelam...jen mi prijde ze vidis dobu hrozne cerne a pak se zacnes ohanet mym vekem!! Ja se jen snazim rict ze svet je barevnej a vzdycky byl. Zadna doba neni jen cerna a zadna jen bila...A lidi jsou porad stejny...jestli jsou nekdy agresivnejsi tak jsou k tomu necim dohnany ale ta agrese v nich je od pocatku lidstva...myslim si ze mame dobu,ktera se rozhodne vice blizi k te bile a pokud mam posuzovat s dobou minulou tak si nemuzu pomoc ale prijde mi ze je rozhodne svetlejsi...Kazdopadne je fakt ze za komunistu se chodilo brucet na dvojnasobek,coz v nekterych pripadech bylo dobre(svetle stranky),ale taky je fakt ze lide ve vezeni koncili ac byli uplne nevinni(tmave stranky,spis az temne!!)
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Genesis » pon 12. bře, 2007 19:08

Alisdair píše:A jinak jsem ještě zapoměl, já tvrdím že děti nejsou zlé, ale to že mnoho znich jsou malí hajzlové s tím souhlasím. Když mi prostě na chodbě ve škole řekne o 8 let mladší smrad uhni kkt tak to mam co dělat abych nevybouchl. Teda jednou jsem takhle vybouchl a tohl spratka jsem chytil za ramena zdvihl ho do výšky a zatřepal s ním a pak jeste týden si na mě ukazoval že jsem ten agresivní nervák. To už jsem ho naštěstí ignoroval. Já když jsem chodil do primi jako oni, tak tohle jsem si v životě nedovolil a to jsem nebyl žádný andílek. Jako provokoval jsem starší, ale to byli o jeden nebo dva ročníky výš a už z těch jsem měl respekt, ale že bych oktavanovi zkřížil cestu, nebo mu ještě nadával???? By se se mnou moc nepárali...:D:D


jj, pravdu díš, ta malá verbež co nám teď běhá po gymplu to je něco, já za rok maturuju a taky čumim co si dovolí a nevzpomínám si, že bych si něco takovýho troufnul udělat, naštěstí nám zatim jen nadávaj do smradů když po nás dou do šatny, ale sou rozhodně drzejší než sme byli my, ale zatim to řešíme tak že šatnu lehce vystříkáme deodorantem a s výtlemem odejdem :twisted: doufám že nikdy nebudem muset sáhnout po slzáku
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod jeikob » pon 12. bře, 2007 19:14

nevidim veci černě jen realně.ten kdo založil tuhle diskuzi se ptá jestli je doba agresivnější a proč. A má odpoved je ano protože i když malý tak mám srovnaní. Ale pravda je že sociologicky,historicky a filosoficky je to velmi složitý a rozsáhlý téma a rozhodně neoháním se dobou kominizmu stálo to za prd. A ta doba co je ted přinesla jak pozitiva tak negativa a tím je nrust určitý agresivity a to nejen ve smyslu fyzickým a kriminalním,a neni to jen problém český republiky ,ale globální
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Alisdair » pon 12. bře, 2007 19:48

jeikob:Baxxse:Prosím pánové vím že jsem tuto diskusi nezaložil a nemám právo vám nic vytýkal, ale jak jaicob píše, tady se má bavit o agrsivitě, tak bych vás chtěl poprosit jestli by jste si své příspěvky mimo téma smazali, a když ne tak prosím aspon už dál nespamujte, děkuji ;-)

No a jinak k tématu: Dnešní mládež je agresivnější, to je fakt. Není to jen o úpadku morálky a etiky, ale taky de o to, že mnoho mladších ročníků si moc dobře uvědomuje, že pod 15 nejsou trestne odpovedni a to nejhorsí co jim hrozí je pasťák, z kterého můžou kdykoliv utéct. Měli jsme zde takový případ 14 letého hajzlíka, který mlátil důchodce a okrádal je tak ho hodili do pastáku, utekl, dál mlátil důchodce, ted uz nevím jak se to vyresilo, vím je, že ho dali do vazby.
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 12. bře, 2007 20:13

Alisdair píše:jeikob:Baxxse:Prosím pánové vím že jsem tuto diskusi nezaložil a nemám právo vám nic vytýkal, ale jak jaicob píše, tady se má bavit o agrsivitě, tak bych vás chtěl poprosit jestli by jste si své příspěvky mimo téma smazali, a když ne tak prosím aspon už dál nespamujte, děkuji ;-)

No a jinak k tématu: Dnešní mládež je agresivnější, to je fakt. Není to jen o úpadku morálky a etiky, ale taky de o to, že mnoho mladších ročníků si moc dobře uvědomuje, že pod 15 nejsou trestne odpovedni a to nejhorsí co jim hrozí je pasťák, z kterého můžou kdykoliv utéct. Měli jsme zde takový případ 14 letého hajzlíka, který mlátil důchodce a okrádal je tak ho hodili do pastáku, utekl, dál mlátil důchodce, ted uz nevím jak se to vyresilo, vím je, že ho dali do vazby.

ale vždyt veskerá nase diskuze se tématu týká:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 12. bře, 2007 20:23

To alisadar: Právě že s morálkou a etikou to má sakra co delat. S tou trestnou hranicí to je samozrejmně pravda.Ale tady jde o to,jak je možný,že toho kluka to vubec napadne? A není to ojedinelý případ skoro každej tejden je ve zprávách,že nekdo prepadl a okradl duchodce,zrovna dneska tři mladíci v kuklách vlezli do nejaký chalupy a zmlatili staříky a obrali. Tak že za prvý jak to že z rodiny se nenesou určitou uctu ke starším a vubec zakladní morální pravidla že se nekrade? Za další celkový vztah společnosti ke starým lidem?Počínaje rodinou a konče státem.Častý politický výrok na duchodce se doplací a bude platit.
Tak že tihle hajzlíci mají nakonec pocit,že vlastně nic tak hroznýho nedelaj.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 12. bře, 2007 21:13

jeikob píše:nevidim veci černě jen realně.ten kdo založil tuhle diskuzi se ptá jestli je doba agresivnější a proč. A má odpoved je ano protože i když malý tak mám srovnaní. Ale pravda je že sociologicky,historicky a filosoficky je to velmi složitý a rozsáhlý téma a rozhodně neoháním se dobou kominizmu stálo to za prd. A ta doba co je ted přinesla jak pozitiva tak negativa a tím je nrust určitý agresivity a to nejen ve smyslu fyzickým a kriminalním,a neni to jen problém český republiky ,ale globální


Jojo,tak na tom ze je to slozity tema se shodnem. A vubec ted s tebou souhlasim ve vsem akorat ma odpoved zda je dnesni mladez agresivnejsi je ne...vim ze jsem vyrustal a neni to davno. Kazdopadne si tohle myslim...tvuj nazor beru,toleruju a z casti mozna i chapu... :wink:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Baxxse » pon 12. bře, 2007 21:14

jeikob píše:
Alisdair píše:jeikob:Baxxse:Prosím pánové vím že jsem tuto diskusi nezaložil a nemám právo vám nic vytýkal, ale jak jaicob píše, tady se má bavit o agrsivitě, tak bych vás chtěl poprosit jestli by jste si své příspěvky mimo téma smazali, a když ne tak prosím aspon už dál nespamujte, děkuji ;-)

No a jinak k tématu: Dnešní mládež je agresivnější, to je fakt. Není to jen o úpadku morálky a etiky, ale taky de o to, že mnoho mladších ročníků si moc dobře uvědomuje, že pod 15 nejsou trestne odpovedni a to nejhorsí co jim hrozí je pasťák, z kterého můžou kdykoliv utéct. Měli jsme zde takový případ 14 letého hajzlíka, který mlátil důchodce a okrádal je tak ho hodili do pastáku, utekl, dál mlátil důchodce, ted uz nevím jak se to vyresilo, vím je, že ho dali do vazby.

ale vždyt veskerá nase diskuze se tématu týká:)


A s timhle souhlasim naprosto!!! Nase diskuze se tematu tykala...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod DMC » úte 13. bře, 2007 7:44

No a jinak k tématu: Dnešní mládež je agresivnější, to je fakt.Není to jen o úpadku morálky a etiky, ale taky de o to, že mnoho mladších ročníků si moc dobře uvědomuje, že pod 15 nejsou trestne odpovedni a to nejhorsí co jim hrozí je pasťák, z kterého můžou kdykoliv utéct.


Mozna to ma i dost co delat s faktem, ze spousta tech kluku vyrusta v neuplnych rodinach, resp. bez otce. Kdyz na decko nemaji cas vlastni rodice, je pak tezky to napravovat zajmovyma krouzkama.

Zda se mi ze s tou agresivitou i u decek to berete moc homogenne. Neagresivnejc se vzdycky projevujou lidi z nizsi tridy - na gymplu nikdy nebude takova sikana jako na ucnaku. Stejne tak za komunistu se nemohli
porvat bezdomovci pred nadrazim, protoze proste zadni bezdomovci nebyli (prinejmensim verejne ne).

A za treti, to, ze spolecnost obecne je frustrovana, zmatena a zbavena pevnych hodnot, se zda byt faktem. A je tezky ocekavat, ze decka budou vedet, jak se maji chovat, kdyz si tim casto nejsou jisti ani jejich rodice.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Senior » úte 13. bře, 2007 15:02

Jestli je doba - lidé v ní - agresivnější? Jednoznačně ano.

Někdo se tu pohoršoval nad tělesnými tresty ve škole...od té doby co se učitel nemůže na nezvladatelného spratka málem ani přísněji podívat, z těch děcek roste to, co z nich je.
Od doby, kdy třídní-ředitelská důtka-dvojka, trojka z chování-pasťák přestaly být strašákem, to jde s učitelskou autoritou a zvladatelností žáků z kopce. Poptejte se pedagogů, které znáte.
Od doby, kdy lidi přestali mít respekt z policajtů -a ten vážení skutečně byl!- se na ulici děje to, co se tam děje.

Takže svět není stejný jako byl před dvaceti-třiceti lety, na to nepotřebuji statistiky, na to mi stačí moje paměť.
A co bude dál? Těžko říct. Nejlepší by bylo rádobyhumanisty na rok nastěhovat do "nepřizpůsobivých lokalit" a pak s nimi znovu probrat otázku zpřísnění režimu.
Ale není ještě úplně zle, může být mnohem hůř :wink:

Senior.
41 let.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Senior » úte 13. bře, 2007 15:03

Odešlo to dvakrát.

Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Alisdair » úte 13. bře, 2007 15:38

Ok, nebudu do toho kecat :)
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Senior » úte 13. bře, 2007 16:01

....zase staří poučují mladé, co? :D
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod TongPa » úte 13. bře, 2007 17:57

Agresivita… To je hrozně široký téma. Já osobně si myslím, že společnost více agresivnější je, než tomu bylo dříve. My se jako malí taky často prali, ale jak už zde někteří z těch starších napsali, bylo to spíš takový zápasení zakončený kravatou, nebo válečkama. A podívejte se dnes – dětičky do sebe kopou a tlučou pěstičkama… Samozřejmě, vždyť vyrůstají u televize a PC na desítkách stupidních animovaných seriálů a PC her, kde jejich osvalení hrdinové vše řeší výhradně násilím. Děti jsou ovlivnitelné a pokud okolo sebe nemají nějaké dobré lidské vzory, které uznávají jako přirozené autority a podvědomě chtějí být jako oni, začínají se chovat tak, jak to vidí v televizi… Těmi vzory můžou být rodiče, učitelé, trenéři… Někoho prostě děti uznávají, jiného ne… Proto jsou například v jedné školní třídě děti super a v jiné rozeřvaná pakáž… Jak už to bývá, nejagresivnější a vůbec nejproblematičtější děti jsou z rodin, kde to nefunguje… Ačkoliv se většinou jedná o takzvaně sociálně slabé a rozvrácené rodiny, nemusí to být pravidlem. Solidní asociál může vyrůst i z dítěte z finančně výborně zajištěné rodiny, které má vše, na co si vzpomene (hračky, PC, oblečení…). Jenže doma je tak nějak do počtu, rodiče mu pro samé podnikání věnují sotva pár minut pozornosti denně… Když jsem já byl malej a někdo z dětí ve škole dělal problémy, tak mu učitel klidně vlepil pohlavek a bylo hotovo… Ale běda dnes, kdyby si něco takového dovolil! Hned by se na něj sesypali rozlícení rodiče a hnali ho k soudu za to, že si vůbec dovolil vztáhnou ruku na jejich nedotknutelného božského synáčka za takovou drobnost, jako je to, že ten jejich rozmazlený arogantní spratek mlátil mladšího a slabšího spolužáka… Prostě je dnes zvykem, že za přestupek nepřijde adekvátní trest. Když dříve nějaké dítě někomu něco rozbilo, dostalo za to doma alespoň pohlavek a jeho rodiče škodu zaplatili… Dnes toho poškozeného člověka klidně rodiče onoho dítěte – kazisvěta pošlou do prd***e, protože co se jejich potomkovi, nebo jim samým může stát? Do určité hodnoty škody se nejedná o trestný čin a vysoudit něco v občansko – právním sporu… Víte jak to chodí. A když by se jednalo o trestný čin? Pchá! PČR odkládá spoustu případů pro nízký věk pachatele… Poněkud mi uniká smysl slovního spojení rodič = zákonný zástupce… Takovéto příklady nepotrestání jen flustrují ty, kteří se chovají slušně a naopak dávají jistotu těm parchantům, kteří nerespektují majetek a práva ostatních pocit, že jsou nepostižitelní. Ale takhle se ty děti nechovají jen tak, můžou za to rodiče a společnost, kde vyrůstají… Jak už zde někdo napsal: Děti jsou jen obrazem světa dospělých. Ona vůbec lidská společnost prochází takovou menší krizí morálních hodnot. Ale to je stálý cyklus, který historie pravidelně řešila jedním osvědčeným způsobem – válkou. Dnes se v naší společnosti nejlépe daří jednomu druhu lidí – takzvaným zmrdům. Je to druh lidí s opravdu silným žaludkem, hereckým nadáním a absolutním nedostatkem hrdosti. Zásadně se derou na dobře placená vedoucí místa, která jim umožňují to, že se mohou chlubit přivlastněnou prací, kterou za ně odvedou jejich podřízení (či kolegové) a naopak veškeré chyby házejí zásadně na ty okolo sebe a pod sebou. Veškeré své rozhodování nepodřizují výkonu své funkce, ale zachování svého koryta. Vymýšlejí svým podřízeným spoustu naprosto zbytečné práce v podobě různých stupidních vyhodnocení, kterými se pak prezentují na poradách s nadřízenými, aby ukázali, že oni mají vše naprosto pod kontrolou, že prostě jsou tím nejlepším, koho mohli na toto místo dát. Dokonce mají nasazený i správně empatický obličej a přijmou i ten nejdebilnější úkol shora a hodí ho na své podřízené, jen aby se proboha nedostali do rozepře s někým z nadřízených. A když něco nevyjde, rychle, aniž by to pořádně prošetřili, najdou údajného viníka a klidně ho obětují, i když se později ukáže, že dotyčný ničím nepochybil… Je třeba co nejrychleji odvést pozornost od vlastní osoby = koryta. Tihle lidé mají shnilou duši a neustále se zžírají strachem, že o to koryto přijdou. Nejsou schopni se razantně rozhodnout a nést za to důsledky, takže to okolo nich hnije… Proto stát důsledně nechrání své občany před těmi pár grázly, proto si o ČR může otřít hubu kdejaká banánová republika, proto… Ale závěrem chci říct, že to u nás nevidím až tak černě, žije tu hodně normálních a slušných lidí. Ale masáž médií opravdu dělá svoje, vždyť jen šokující zprávy přitahují pozornost… Takže ty nešvary naší společnosti jsou více na očích.

Howgh.

PS: Je mi 34 let.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 18:19

Přesně s tímhle se plně stotožnuju a to jsem se i snažil vysvětlit. Nevidím věci černě a jak řiká tong po .Problém je že ty pozitivní věci a lidé ze kterých by si mohl leckdo vzít příklad nejsou tak vidět. A ten mravní upadek začal de facto s nástupem komunismu a hodně se prohloubil v dobách normalizace.
Dám příklad vemte si kolik media se venujou prezentaci ruzných celebrit a pochybných umelcu a to bohužel i ty seriozní. A kolik mladejch ví třeba neco o letcích co bojovali v anglii ci i na té vychodní fronte. Jasně už se obcas něco objeví. Ale třeba pravidelný pořad ,který se tomu venuje beží až ve 12. v noci. Ale co mužete čekat ,když programový ředitel televize byl členem Lidových milicí.Další věc spousta lidí a zejména mladých se neumí smířit se svým socialním postavením,a na druhou stranu ho nechtej zmenit poctivou dlouhodobou prací ci studiem. Dřív a nejen za komunistu musela vetšina lidí velmi tvrdě pracovat,aby se zajistili zakladní potřeby tedy nebyla energie na nejaké roupy. A navíc ten svet bohatých byl vzdálenejší,nebyla třeba televize. Dneska až na par ztroskotancu a jo smolařu myslím bezdomovce, má spousta lidí existenci zajištenou tedy není hlad,hmotná nouze. Ale z televize ze společenských týdeníku se na človeka valí tuny reklamy nabízející komfort ,celebrity představující určitej životní styl. A to muže vyvolávat u nekterých lidí závist,frustraci a touhy který si nemužou dovolit. A to je krok k rychlým nebezpečným pujčkám,hazardu automatum,drogám,závisti a tím padem je to už blízko ke kriminalite . Na druhou stranu existuje vrstva ,která se k tomu přepychu dostala ne uplně košér či děti bohatých a mají pocit ,že si mohou dovolit vše.
Ale pořád naštestí jsou a doufám je jich vetšina normálních ,zdravě uvažujících lidí
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků