kombinace bojových umění pro použití v reálu!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » pát 02. lis, 2007 13:57

jox píše:
pavela píše:
Makoto píše:To mas pravdu, jen mi prijde, ze aspon tady v Cechach si kazdy hraje na svem pisecku, kazdy si strezi to svoje "tajemstvi" jako by to bylo neco neskutecne prevratneho (viz Missing link) a nechce prilis poradat open seminare nebo dokonce povolit, aby si s nimi clovek sem tam zacvicil bez toho, aby musel upsat dusi. ... mam dojem, ze takto se chovaji hlavne CBU a jejich odnoze.
Jooo, vono je to v ČR takhle špatný? No já dlouho nebyl ve starý vlasti. :lol: Máš recht, jakmile se to promění na kšeft, ...
To, to je otázka, jestli je to tak špatný. Spíš mám dojem, že to není záležitost ani tak ČBU, ale prostě pořád jen těch odnoží profláknutého WT...
Makoto, zaznamenals to někde jinde, než u WT (popř. odnoží EWTO, AVSE, Missing Linku, BD...)?

Missing link a pak to tusim byla skola EWTO Praze. Ono uz je to delsi doba a ja to pustil z hlavy. Missing linkem (Romanem Bitnerem) jsem si vsak stoprocentne jisty.
Mas pravdu, napriklad s Hunggar skolou Pavla Macka verim, ze by to slo si u nich zacvicit, aspon co jsme se bavili. Nejvice "secret" mi prisly prave odnoze WT/WCh. Ale nedivim se, je tu hodne podobnych skol, ktere si hraji na jedinecnost o originalitu, musi si chranit svoje uzasne know how...jenze my jsme uplne jina skola, nijak jim nekonkurujeme, vyucovat to nechceme, proto nechapu, proc podobne chovani. Treba jsme jim pouze nebyli sympaticti ;-) Proto me pak prijemne prekvapil ten otevreny pristup jinych systemu jako je BJJ, Systema, KFM, PKT, atd. Tam mohu prijit, zacvicit si, zeptat se na detaily a pohoda. Takhle chodi Matej na kickbox, on je mlati na zemi, oni ho mlati ve stoje a vsichni jsou spokojeni :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod pavela » pát 02. lis, 2007 14:20

Ach jo, z původně inteligentní výměny názorů je to tady zase vo hovně. Co se dá dělat. :oops: Kamizawo, ty jseš Judista jo? No to je teda úpadek, se starým MISTREM Zrůbkem, mým dlouholetým přítelem a zlatým člověkem blahé paměti(který to Judo v ČSR s Lebedou a Kasikem založili), bývala rozmluva daleko více na úrovni.Zejména v porovnávání "našeho" ĆBU a "jeho" Juda a Jiujitsu. Ale dneska jste jistě jinačí frajeři, máte to v malíčku viď? Jak v Ivánku kamaráde: kam se to řítíme, draku? :oops:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jox » pát 02. lis, 2007 14:25

Makoto píše: Nejvice "secret" mi prisly prave odnoze WT/WCh.

Zatim mám dojem, že je to záležitost spíš té profláknuté hongkongské "marketingové větve" WT, a pak možná pár těch, co jsou líný všechno marně vysvětlovat těm, kdo nemají základy.
Vsadim se, že třeba irzounek nebo luen by s tím svým "normálnějším" WCh žádné "tajnosti" nedělal :wink: A Qin Ming Tang se svým šaolinem asi taky ne.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod qBrona » pát 02. lis, 2007 16:24

jox píše:Zatim mám dojem, že je to záležitost spíš té profláknuté hongkongské "marketingové větve" WT, a pak možná pár těch, co jsou líný všechno marně vysvětlovat těm, kdo nemají základy.
Vsadim se, že třeba irzounek nebo luen by s tím svým "normálnějším" WCh žádné "tajnosti" nedělal :wink: A Qin Ming Tang se svým šaolinem asi taky ne.


:lol: :lol: :lol:
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 21:17

pavela píše:Ach jo, z původně inteligentní výměny názorů je to tady zase vo hovně. Co se dá dělat. :oops: Kamizawo, ty jseš Judista jo? No to je teda úpadek, se starým MISTREM Zrůbkem, mým dlouholetým přítelem a zlatým člověkem blahé paměti(který to Judo v ČSR s Lebedou a Kasikem založili), bývala rozmluva daleko více na úrovni.Zejména v porovnávání "našeho" ĆBU a "jeho" Juda a Jiujitsu. Ale dneska jste jistě jinačí frajeři, máte to v malíčku viď? Jak v Ivánku kamaráde: kam se to řítíme, draku? :oops:

No pokud by tvé poslední příspěvky "na úrovni" četl tvůj kamarád pan Zrůbek, tak by na tebe moc pyšný nebyl, nebo myslíš že jo :roll: Vždyť je to tady v poho, jen ty máš nějaké problémy. A pokud si myslíš, že tady ta diskuse upadá, tak bych řekl, že jsi normální PACO© :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » sob 03. lis, 2007 4:17

tak těžky to pochopit. O nic víc mi nejde.

pavela napsal:
A nevím proč po mě chceš furt nějaký video, nejsem videopůjčovna a nevím, kde ho mám vykouzlit.

Ono se asi těžko kouzlí, když zřejmě není z čeho, viď Pavelo já že jsem pacoš jo? Dej mi sem hned video, jak zápasíš na zemi, nebo neni z čeho? Tomuhle říkáš rozumná řeč? Teda školy nemám ale já to chápu jako výsměch ČBU, informační hodnota 0. [img] Přitom tvoje informace z oblasti ČBU jsou asi velmi ubohé, řekl bych, že toho o ČBU víš dokonce méně než já o Judu. Taková rozmluva mi nepřinese nic(ani tobě, kromě sebevědomí).Ty se nechceš bavit, ty tady chceš vysvětlit, že jsi nejlepší. A taková rozmluva mě nezajímá, klidně ti tenhle primát přenechám a budu se bavit s někým,od koho se něco dozvím.. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Gino » sob 03. lis, 2007 8:07

pavela píše:Taková rozmluva mi nepřinese nic(ani tobě, kromě sebevědomí).Ty se nechceš bavit, ty tady chceš vysvětlit, že jsi nejlepší.
Kurna pavelo, tys na to kapnul :!: :D :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

.

Příspěvekod luen » sob 03. lis, 2007 14:56

Jen na uvod - wt je odnoz wing chunu a nema dle meho pohledu s wing chun moc spolecneho... resp. Leung Tinguv a Keith R. Kernspechtuv nazor na vec! Neni to wing chun (nikdy ho ani jeden z nich necvicil), tak jak ho zna a dejme tomu chape zbytek Ciny. To jen na upresneni, aniz bych to chtel nejak dal rozebirat (at nemame zase nejakej flame).

NAIA píše:Nekde mi uniklo ze jsi zapasil v Juju. Tak se zeptam, jak to vidis (jako byvaly judista) se zemi kdyby ses ji ucil jen ve WT?


Presne v duchu. toho co uz jsem tady uvedl. Nemyslim, ze je judo nebo wing chun nejak propracovanejsi ... jen se judo vice zameruje na sportovnejsi formu zapasu a vice uprednostnuje zem (ale je to pochopitelne - je to sport s pravidlama a neni duvod nepokracovat na tatami i v leze za ucelem ziskani nejakeho toho bodiku). Oproti tomu ve wing chun se vice soustredime na to, aby to napr. tim hodem cele skoncilo.
Paky ano, ale v zadnem pripade ne takove ty "ala security" - na znehybneni nebo vyvedeni cloveka z podniku ... Ucelem paky neni znehybneni cloveka, ale zase poskodit klouby, vazy - musi to krupat jako kdyz se porcuje pecinka :lol:

Kamiwaza píše:Tím že chci vědět, jak se cvičí v ČBU, nebo že píši svůj názor na věc a někdo napíše, že to píšu jen proto, že je to IN Tázající
Vzpomeň si jak jsi se vyjadřoval o Systemě, dokud tě neuspokojili seriózním videem. Je špatné, když je někdo podrážděn tím, že se tady na něco ptáš.


Asi tak trochu zalezi i na formulaci dotazu, ale nic proti. Ja taky casto provokuji ... jen musi clovek zustat soudny a hlavne neznamena nic, kdyz te nekdo posle do haje a rekne at si potrebne info hledas sam. Je treba si uvedomit, ze jsou lide, kteri musi napr. pracovat, venovat se rodine (kdyz pominu klise o cviceni). Co je za problem si neco vygooglit? Dal jsem odkazy na "X" videi a nijak se to neprojevilo na tvem pristupu k veci. To je moment, kdy prestavam verit dotycnemu jeho dotazy a zacinam byt presvedcen o tom, ze si chce jen rypnout ... neco dokazat! Tak ho pozvu a on zacne ohranou pohadku o tom, jak tohle nema zapotebi a jak o nas mluvi lide, o kterych neni rec (mimochodem neznam nikoho v CR at dela jakykoli paskvil ci odnoz wing chun, aby nebyl nejak zavazan ci vdecen memu sifu I. Rzounkovi! To jak o nem pak za zady mluvi je jen znamkou toho jaci to jsou ve skutecnosti zmrdi) - ale nechci se zabyvat takovejma lidma a neni o tom tato diskuze - fakt mi unika smysl takove debaty :!:

jox píše:Zatim mám dojem, že je to záležitost spíš té profláknuté hongkongské "marketingové větve" WT, a pak možná pár těch, co jsou líný všechno marně vysvětlovat těm, kdo nemají základy.
Vsadim se, že třeba irzounek nebo luen by s tím svým "normálnějším" WCh žádné "tajnosti" nedělal Mrkající A Qin Ming Tang se svým šaolinem asi taky ne.


Asi tak ... Je treba rozlisovat a ne kazdej jede v nejake "deutsche marketing schule" - ktera se v ramci reklamy jmenuje jako nejake slavne CBU.

Jinak mi vazne prijde naprosto zbytecne to neustale slovni napadani ... Popisuji jen jak je to u nas, tedy v Mai Gei Wong wing chun. Jak to maji ve wt, vt, yt a jinde fakt nevim a nijak se tim nezaobiram! Vykradani neni nase domena :!:
Naposledy upravil luen dne sob 03. lis, 2007 18:55, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Toman » sob 03. lis, 2007 16:57

luen píše:Oproti tomu ve wing chun se vice soustredime na to, aby to napr. tim hodem cele skoncilo.


Když pomineme fakt že ty Luene si mazák a zkušenej bouchač. Jak je nacvičujete?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » sob 03. lis, 2007 17:37

Toman píše:
luen píše:Oproti tomu ve wing chun se vice soustredime na to, aby to napr. tim hodem cele skoncilo.


Když pomineme fakt že ty Luene si mazák a zkušenej bouchač. Jak je nacvičujete?


Stejne jako vsude jinde ... hazeme se na vzajem, drilujeme nastupy,vzajemne se ruzne zvedame, hazeme s pytlema/panakama: http://www.budopro.cz/pg-vypis/menu-key ... tle&page=4
clovek si musi byt vedom, ze nektere veci v realu vlastne nacvicit dost dobre nejdou a nebo se to neobejde bez ruznych pomucek ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 03. lis, 2007 19:59

4 Luen Je v pořádku, že ty máš určitý názor na dění kolem WCH, WT, YT a lidé z druhé organizace na vás, nicméně v čem je rozdíl mezi vašim cvičením a cvičením EWTO, a dalších, jak říkáš, paskvilů WCH. Vždyť jsem se mimo jiné dočetl že tvůj sifu studoval u EWTO a ty rozdíly, o kterých se zmiňuješ, i když jsi je neuvedl, tak mohou plynout z toho, že váš čínský sifu má odlišný rukopis (styl). A tak jak ty máš určitý pohled na aplikace technik, tak někdo má zase jiný pohled.
Co jsem měl možnost cvičit s lidmi, co k vám jezdili na semináře, tak mi to připadalo podobné jako to dělá EWTO (ať už ty řetězáky, bloky ...).
Všiml jsem si že to nechceš zde veřejně rozvádět, tak pokud mi pošleš SZ, tak budu rád, kde mi nastíníš rozdíly.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: kombinace bojových umění pro použití v reálu!

Příspěvekod DrGlock » sob 03. lis, 2007 23:32

NAIA píše:
honzajs píše:nevím, jestli tohle téma tu už nebylo, ale docela, by mě zajímalo, jaký máte názor na kombinaci více bojových umění a případně jaké kombinace se vám zdají nejlepší, teorie, ale raději bych uvítal zkušenosti z praxe! tak pište, pište ! 8O


Podle me je na ulici nejvhodnejsi kombinace MMA + Combat Střebla.


Souhlas :wink:
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 04. lis, 2007 2:59

kamiwaza píše:4 Luen Je v pořádku, že ty máš určitý názor na dění kolem WCH, WT, YT a lidé z druhé organizace na vás, nicméně v čem je rozdíl mezi vašim cvičením a cvičením EWTO, a dalších, jak říkáš, paskvilů WCH. Vždyť jsem se mimo jiné dočetl že tvůj sifu studoval u EWTO a ty rozdíly, o kterých se zmiňuješ, i když jsi je neuvedl, tak mohou plynout z toho, že váš čínský sifu má odlišný rukopis (styl). A tak jak ty máš určitý pohled na aplikace technik, tak někdo má zase jiný pohled.
Co jsem měl možnost cvičit s lidmi, co k vám jezdili na semináře, tak mi to připadalo podobné jako to dělá EWTO (ať už ty řetězáky, bloky ...).
Všiml jsem si že to nechceš zde veřejně rozvádět, tak pokud mi pošleš SZ, tak budu rád, kde mi nastíníš rozdíly.


Nejde o to, ze bych se nechtel podelit, ale uz jsem se k tomuto vyjadroval mnohokrat a vzdy z toho byl flame. Nejde o Hong Kong jako takovej, ale o urcite lidi ... Leung Ting se wing chun u Yip Mana s nejvetsi pravdepodobnosti mikdy neucil ... Proto mel Lok Yiu a starsi generace zaku odlisny wing chun, od te tzv. "posledni" (cili closed/t) generace Yip Manovo zaku! Spousty z nich se ucilo u u jinych wing chunaku nez byl Yip Man sifu. Proste to, co delaji Leung Tingovo zaci (at uz ti soucasni a nebo byvali) to nema s wing chun, ktery je rozsiren v Cine, nic spolecneho. Vubec neporovnavam uroven a nejde o to, co je lepsi nebo horsi ... resp. kdo je horsi, ci lepsi :!:
Nemluve o spouste zavadejicich info ohledne historie, ale i soucasneho deni ve svete kung fu. Falsovani fotek s Yip Manem, okradani zaku a dalsi akce proste nevzbuji duveru v kung fu a lidi kolem nej.
Ale pripoustim, ze tyto skutecnosti a nechavaji spouste lidem naprosto chladnou hlavu ...

Na druhou stranu me tohle tema fakt nebere a radeji domluvim s lidmi zase nejake dalsi setkani, na ktere doufam prijde vic lidi nez bylo na tom poslednim :!:

PS: Chtel bych se zeptat, co a jak dloho cvicis ty?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » ned 04. lis, 2007 3:22

jak o nas mluvi lide, o kterych neni rec (mimochodem neznam nikoho v CR at dela jakykoli paskvil ci odnoz wing chun, aby nebyl nejak zavazan ci vdecen memu sifu I. Rzounkovi! To jak o nem pak za zady mluvi je jen znamkou toho jaci to jsou ve skutecnosti zmrdi) Je HNŮJ že lidi který se zaklínají TRADIČNÍM čínským bojovým uměním totálně kálí na ty nejzákladnější pravidla wušu etikety. 99,9 lidí, kteří dělají všelijaké wingvingtsunchučuntsjun v ĆR a na Slovensku jsou žáci, případně kungfu vnuci či pravnuci Yiwana. Takže dle čínské etikety by mu měli projevovat povinnou úctu i když už se s ním neučí (nebo alespoň nepomlouvat), protože Sifu je na celý život, Bai Shi není nějaká hra pro děti. Jestli je to tak a někdo o něm za zády mluví špatně ukazuje jen jejich duševní ubohost. Ještě bych to chápal, kdxby přišli na to, že je Yiwan podvodník,jako Hladík, jenže to NENÍ, těžko by se hledal člověk, který pro WCH udělal v ČR tolik co Yiwan. :evil: Čínské přísloví. Kdo chce cvičit Wu, musí nejdřív cvičit DE (morálku). Tohle se v Číně nevidí... PS: k těm pákám, páky jsou na hovno, protože se všechny dají vybrat :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: .

Příspěvekod qBrona » ned 04. lis, 2007 16:43

luen píše:Stejne jako vsude jinde ... hazeme se na vzajem, drilujeme nastupy,vzajemne se ruzne zvedame, hazeme s pytlema/panakama: http://www.budopro.cz/pg-vypis/menu-key ... tle&page=4
clovek si musi byt vedom, ze nektere veci v realu vlastne nacvicit dost dobre nejdou a nebo se to neobejde bez ruznych pomucek ...


Ten panák je velice luxusní :)
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava

Příspěvekod phoenixd » stř 02. led, 2008 10:31

thaibox-valetudo-box-graplling moc good kombinace :D
phoenixd
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jacopo » stř 02. led, 2008 11:09

Tyvoe... 8O ten panák vypadá hustě :) Ale nepořídíš levnějc nafukovací pannu? :lol: Jednou jsme se kámošovi skládali na pannu na narozky... sme s ni tancovali v hospode :lol: Kdyz slo tancit, tak hazet o zem by ji slo taky :D
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Read » pát 04. led, 2008 16:58

Každý, kdo něco trénuje, tak si myslí,že to co právě dělá je nejlepší.Vždyt všechna BU jsou přeci na sebeobranu,že :wink:A málo z nás si to opravdu na té ulici vyzkouší v reálu.Pak taky záleži jaké má člověk zkušeností a jak je trénovaný.To znamená,že vše může být učinné pokud se tomu člověk věnuje na 100% a nechodí na treningy jen aby zabil volny čas nebo zhubl,nebo aby se uměl prát. :cry:
Daniel Read Glos 1.dan Seitedo.
Read
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. led, 2008 0:00
Bydliště: Opava

Příspěvekod pavela » ned 06. led, 2008 11:28

Navrhuji inovativní myšlenku, která umožní toto dementní fórum uzavřít: Nejlepší bude skombinovat úplně všecko, vytvořit něco jako Judokarateaikidobrutalrealwingtsunkungfukrávamaglajs-
-hungarchojlajfutváletudosepozemiakousatařvátaprdětmixedmartial-
mortalkombatbrjuklíblítdemence

k tomu přidat tank a atomovku a budete mít konečně něco k naplnění svých představ o použití v "reálném boji". Není co řešit :lol: :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jacopo » ned 06. led, 2008 14:44

pavela píše:Navrhuji inovativní myšlenku, která umožní toto dementní fórum uzavřít: Nejlepší bude skombinovat úplně všecko, vytvořit něco jako Judokarateaikidobrutalrealwingtsunkungfukrávamaglajs-
-hungarchojlajfutváletudosepozemiakousatařvátaprdětmixedmartial-
mortalkombatbrjuklíblítdemence

k tomu přidat tank a atomovku a budete mít konečně něco k naplnění svých představ o použití v "reálném boji". Není co řešit :lol: :wink:


Něco mi tam ale přece jenom chybí... útěk a varianta, že zůstaneš doma... :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron