Krestanstvo a BU.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Krestanstvo a BU.

Příspěvekod wand » úte 30. říj, 2007 12:44

Nahodou som nasiel toto:
http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/o ... otazky.htm

Po precitani som mal pocit, ze zijem v roku 1420 a zacina hon na carodejnice... :)
Kazdopadne, mam "mierne" zmiesane pocity.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod jd-man » úte 30. říj, 2007 13:07

Proč vlastně trénovat BU/BS? Je zbytečné spoléhat se na vlastní tělo a šikovnost, stačí přece důvěřovat Bohu, že tě ochrání, ne!! A co se to vlastně učíme za techniky? Vzdyť nějlepší obranou proti úderu do pravé líce je nastavit i tu druhou! :lol:

Zrovna nedávno se mi dostal do ruky Nový zákon a "mírně" smíšený pocity jsem měl z více věcí. Nicméně nic proti těm, kdo věří, je to jejich názor (pokud se mě zrovně vehementně nesnaží přesvědčit o své pravdě), jen se to neslučuje s mým pohledem na svět.
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Příspěvekod severin » úte 30. říj, 2007 13:51

Nikdy jsem se nepovažoval za Křesťana,ale ty hodnoty mě zajímaly a trochu jsem si to prostudoval.Když jsem četl různé příběhy a hlavně komentáře některých lidí,kteří mi pomohli to rozkódovat,tak jsem byl jen krůček k zapojení do komunity.Pak mi stačilo několik setkání s pravými Křesťany,abych utekl co mi nohy stačili.Naposledy jsem debatoval na Masarykově nádraží s jednou asertivní Křesťankou.Když jsem poukazoval na některé věci z Bible,které mi líčila trochu jinak,dostalo se mi jen neustálého omílání "Ježíš tě miluje !".Když se mě zeptala na jméno a já odpověděl,že Tomáš,tak se začla strašně smát,že je to jasný a já jsem nevěřící Tomáš ! Tak jsem si trochu toho Tomáše proklepnul a můžu říct,že ze všech svatejch mi byl nejsympatičtější.Později mě nejvíc zajímali knihy od lidí,kteří sice byli Křesťané,ale měli zmáklý i Budhismus nebo Jógu.Zdálo se mi,že aspoň vědí o čem mluví a nestačí jim jen to "věřit".Znám také spoustu lidí,kteří nejsou tak fanatičtí /hlavně na vesnici/ a prostě jen následují určité duchovní a hlavně sociální hodnoty.
Abych to nasměroval k bojovým uměním,tak v pátečním díle o b.u.,mluvil o Křesťanství Roman Bittner z AVSE.Možná by sem přispěl,pokud neočekává,že se to tu zvrhne.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jd-man » úte 30. říj, 2007 14:13

severin píše:....Později mě nejvíc zajímali knihy od lidí,kteří sice byli Křesťané,ale měli zmáklý i Budhismus nebo Jógu.Zdálo se mi,že aspoň vědí o čem mluví a nestačí jim jen to "věřit".Znám také spoustu lidí,kteří nejsou tak fanatičtí /hlavně na vesnici/ a prostě jen následují určité duchovní a hlavně sociální hodnoty.
Abych to nasměroval k bojovým uměním,tak v pátečním díle o b.u.,mluvil o Křesťanství Roman Bittner z AVSE.Možná by sem přispěl,pokud neočekává,že se to tu zvrhne.


jj, znát pak těch náboženství víc je dobrý, ale IMHO pak se moc nejedná o víru ale spíš o studium náboženství. Totiž podle mě třeba pevně věřící Křesťan nemůže "brát" Hinduismus, třeba už jen proto, že je tam víc bohů, čímž se porušuje hned první přikázání. Ne, že by ho nemohl tolerovat.

Jinak samozřejmě jsme ve stř. Evropě, Křesťanství je tu "doma", a spousta lidí dodržuje takový ty základní ideály a tradice. (pravda, hlavně na venkově). Mimo to, úplně ty nejzákladnější teze se shodují se slušným chováním a společenským soužitím.

Ale to je úplně mimo BU, takže s tím končím :lol:
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Křesťané v BU :lol:

Příspěvekod kamiwaza » úte 30. říj, 2007 14:42

Minulý týden si u nás na tréninku dávali do řepy dva borci. Ten co byl lepší byl shodou okolností křesťan, co chodí do kostela.
Není pochyb o tom, že mu pomáhal Bůh :lol:
Znám spoustu křesťanu, co se věnují BU a spoustu těch, co škodí druhým a chovají se hůř než zapřísáhlí ateisti. Je to o lidech :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Shihtzu » úte 30. říj, 2007 14:58

Přátelé, pár poznámek.

Je zcela mylné se domnívat, že když si někdo přečte Nový zákon, tak ho pochopí. Křesťanská teologie je věda jako každá jiná a sotva by si někdo dané problematiky neznalý po přečtení analogicky vysoce odborné a zároveň nekomentované (heslovité) publikace z jiného vědního oboru mohl domnívat, že zcela pochopil obsah (i když je třeba jeho duševní cítění zcela výjimečné a hodnota iq se pohybuje v závratných výšinách).

Jako křesťan, který se nad touto problematikou dlouhou dobu zamýšlí a diskutuje o tom s teology a kněžími, si dobvoluji tvrdit, že bojová umění umění ani válka jako takové nejsou v rozporu s křesťanstvím. Nikdo nikdy nezakazoval bránit sebe, rodinu či vlast! To je nesmysl, který může tvrdit leda člověk velmi omezený, nikoli však svatý, jak by se mnozí mohli domnívat. Pokud bych měl uvést všechny faktické příklady, které to dokazují, tak bych po zbytek života nesměl dělat nic jiného a patrně bych to stejně nestihl. Myslím, že bohatě postačí, když si každý vyhledá na netu krátkou ale kvalitní biografii sv. Jiří. Něco jiného jsou pochopitelně všeljaké rituály pohansko-náboženského původu, které leckterá bojová umění (byť v marginální míře) zahrnují.

Základní však je rozlišovat skutečně nezbytnou obranu a egoistickou reakci, vyvolanou zbytečnou a trapnou potřebou "vyzkoušet" v praxi své "znalosti". Taktéž je třeba rozlišovat nezbytné prostředky a libovolné prostředky... netřeba snad vysvětlovat, že když vás nějaký opilec v hospodě chytne za košili, tak není právě adekvátní mu přelámat kolena. Mým osobním názorem je, že co se filosofie týče, tak má ke křesťanskému přístupu nejblíže např. Hakkoryu Jujutsu.

Ještě jedna prosba, nesuďte o křesťanství a křeťanech dle pochybných publikací, článků apod., většina z nich (jako např. uvedený v této diskuzi) je z teologického hlediska negramotná... hovadina.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod PC » úte 30. říj, 2007 16:24

Chtel jsem sem dat odkaz na velmi pekny filmik Zeitgeist - duch doby, kde se venuji v prvni ctvrtine puvodu krestanstvi... no nicmene bylo z google.video stazeno.... :evil: :evil:
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod graver » úte 30. říj, 2007 16:53

Shihtzu píše:bojová umění umění ani válka jako takové nejsou v rozporu s křesťanstvím

To zcela jistě nejsou - to křesťané v minulosti dokázali víc než jasně.
Shihtzu píše:nesuďte o křesťanství a křeťanech dle pochybných publikací, článků apod.

Opět souhlas. Suďte je podle jejich skutků.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TF » úte 30. říj, 2007 17:42

já jsem křestan a vůbec se za to nestydím nikomu to ale necpu, taky dělám thai-box a nepřipadá mi že bych se něak příčil principům křestanství
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod jox » úte 30. říj, 2007 18:38

jd-man píše:Proč vlastně trénovat BU/BS? Je zbytečné spoléhat se na vlastní tělo a šikovnost, stačí přece důvěřovat Bohu, že tě ochrání, ne!! A co se to vlastně učíme za techniky? Vzdyť nějlepší obranou proti úderu do pravé líce je nastavit i tu druhou! :lol:
Jenže tohle křesťanství neříká. Nestačí si z celé bible vytáhnout nějaký jeden (ne)líbivý princip. To by bylo jako o boxu prohlašovat "to je to bú, kde máš furt levou pěst na čele."
Zkus konzultovat s křesťanskými rytíři. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 30. říj, 2007 18:54

jox píše:Zkus konzultovat s křesťanskými rytíři. :wink:


Jojo..to byla parta...šířili slovo bóži poctivě...ohněm a mečem..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wordsworth » úte 30. říj, 2007 19:17

Bibli jsem četla jen jednou.Zato desatero znám.Je tam nezabiješ.Nic víc.To je myslím jasné,stručné a výstižné.Takže ospravedlnění,výmluvy jsou zbytečné.Je to totéž jako zkoumat za jakých okolností se dají porušit ostatní přikázání.Takže kdo válčí,zabíjí není křesťan.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Re: Krestanstvo a BU.

Příspěvekod migli » úte 30. říj, 2007 19:30

wand píše:...Po precitani som mal pocit, ze zijem v roku 1420 a zacina hon na carodejnice... :)
Kazdopadne, mam "mierne" zmiesane pocity.


Dej komukoli moc a nebude se ji chtit vzdat. Proste cokoli, co neni pouze ve jmenu cirkvi schvaleneho postupu je hrich, a nejaka ta argumentace se vzdycky vytvori.

To vis, je tu riziko, ze by nekdo studiem BU/BS trochu dospel, zacal byt schopnejsi prosadit si sve nazory, nebo klast prilis mnoho prilis neprijemnych dotazu, a proto presne ve stylu cemu nerozumim z toho mam strach se to pro jistotu zakaze.
On clovek, ktery neni uspokojeny po strankach sexualni, fyzicke a mentalni je velice snadno manipulovatelny a ovladatelny :idea:

Proto rikam - kdo chce verit v boha ci neco jineho, ten k tomu nepotrebuje cirkev :-)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Gowery » úte 30. říj, 2007 20:20

já teda nejsem křesťan. v postatě asi anižádného neznám - nebo to tedy nevím. Bibli jsem nikdy nečetl (i když se za to trochu stydím :oops: ) a ani tím destaerem bych si nebyl moc jistý. Ale tím že tam je nezabiješ bych si jistý byl. Takže bych měl dotaz na zde přítomné křesťany. Pokud - jestli si dobře pamatuju - je destaero zákonem daným samotným bohem - tedy ne člověkem. A pokud boha beru jako nejvyšší autoritu nad všemi lidmi a nijak nechci jeho příkazy zpochybňovat. A pokud je v destaeru jednudychý příkaz: nezabiješ! Nijak neupřesněný, jako třeba nezabiješ ženu, katolíka, křesťana, dokonce ani nezabiješ člověka. Pak by mě zajímala argumentace jak může křesťanstvo vést války ve kterých se zabíjí?
Nechci tím nijak rýpat, ale tohle je podle mě natolik velký a do očí bijící problém, že se mi nechce věřit, že by to nebylo nějak "ošetřeno". Ikdyž si teda upřímně řečeno neumím představit jak. Protože jestli bůh nevydal nějaký "dodatek" tak nevím kdo ho teda opravoval.
Jestli někdo odpoví tak díky,docela by měto zajímalo
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Riverman » úte 30. říj, 2007 21:14

Gowery píše:já teda nejsem křesťan. v postatě asi anižádného neznám - nebo to tedy nevím. Bibli jsem nikdy nečetl (i když se za to trochu stydím :oops: ) a ani tím destaerem bych si nebyl moc jistý. Ale tím že tam je nezabiješ bych si jistý byl. Takže bych měl dotaz na zde přítomné křesťany. Pokud - jestli si dobře pamatuju - je destaero zákonem daným samotným bohem - tedy ne člověkem. A pokud boha beru jako nejvyšší autoritu nad všemi lidmi a nijak nechci jeho příkazy zpochybňovat. A pokud je v destaeru jednudychý příkaz: nezabiješ! Nijak neupřesněný, jako třeba nezabiješ ženu, katolíka, křesťana, dokonce ani nezabiješ člověka. Pak by mě zajímala argumentace jak může křesťanstvo vést války ve kterých se zabíjí?
Nechci tím nijak rýpat, ale tohle je podle mě natolik velký a do očí bijící problém, že se mi nechce věřit, že by to nebylo nějak "ošetřeno". Ikdyž si teda upřímně řečeno neumím představit jak. Protože jestli bůh nevydal nějaký "dodatek" tak nevím kdo ho teda opravoval.
Jestli někdo odpoví tak díky,docela by měto zajímalo


Křesťané válku nevedli, tohle byla věc politiků té doby, kteří jednoznačně zneužívali svého postavení a moci jim svěřené. Války, inkvize apod...za vším tímhle byla jen touha po majetku, moci, postaveni a ideální nástroj jak si podmanit tupé negramotné stádo bylo strašení bohem. Vždy ale existovaly (existují) nemalé skupiny věřících křesťanů, kteří proti tehdejší (nynější) církvy vystupovali a upozorňovali na její značné mocenské choutky o kterých není v bibli ani slovo a Ježíšovi by z toho běhal mráz po zádech...

Církev má na kontě řadu věcí za kterých by se měla stydět, ale nemělo by se zapomínat na 2000 let její sociální práce při pomoci chudým, zdravotnictví, charity apod. (nedávno Matka Tereza třeba)..celá naše kultura přímo vychází z křestanských hodnot a ideálů, na to by se nemělo zapomínat.

Bible byla samozdřejmě psána v různých dobách různými lidmi, to je snad jasný..Buh opravdu knížky nepíše... :-)

Je to jako s bojovýma uměníma, nezáleží na stylu, ale na člověku jak myšlenku pochopí a jak ji transformuje dál...někdo to celý pomotá, nepochopí nebo zneužije a pak je z toho průser a někdo to předává dál v čisté formě a pak je to hodno jen obdivu..
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Panda » úte 30. říj, 2007 21:40

wordsworth píše:Bibli jsem četla jen jednou.Zato desatero znám.Je tam nezabiješ.Nic víc.To je myslím jasné,stručné a výstižné.Takže ospravedlnění,výmluvy jsou zbytečné.Je to totéž jako zkoumat za jakých okolností se dají porušit ostatní přikázání.Takže kdo válčí,zabíjí není křesťan.

řekl bych že poměrně výstižné
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » úte 30. říj, 2007 21:40

wordsworth píše:Bibli jsem četla jen jednou.Zato desatero znám.Je tam nezabiješ.Nic víc.To je myslím jasné,stručné a výstižné.Takže ospravedlnění,výmluvy jsou zbytečné.Je to totéž jako zkoumat za jakých okolností se dají porušit ostatní přikázání.Takže kdo válčí,zabíjí není křesťan.

řekl bych že poměrně výstižné
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hellas » úte 30. říj, 2007 22:29

Panda píše:
wordsworth píše:.Takže kdo válčí,zabíjí není křesťan.

řekl bych že poměrně výstižné


nesouhlasím 8)

zabiju někoho nechtěně třeba autem a co teď s tím, už nejsu křesťan? 8O
zabití je zabití, jinej výklad není, nebo jo? :idea:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Yahoma » úte 30. říj, 2007 22:32

severin píše:Abych to nasměroval k bojovým uměním,tak v pátečním díle o b.u.,mluvil o Křesťanství Roman Bittner z AVSE.Možná by sem přispěl,pokud neočekává,že se to tu zvrhne.


OK, ale byl bych fakt nerad aby se to tu zvrhlo. Nicméně zároveň bych rád reagoval na pár věcí co tu zaznělo:

jd-man píše:Vzdyť nějlepší obranou proti úderu do pravé líce je nastavit i tu druhou! :lol:.

Text o nastavení tváře (Matouš 5:39) je vytržen z kontextu. Nejde tu o násilí, ale o celkový přístup k druhému člověku, který tě nemá zrovna v lásce. Můžeš to aplikovat třeba i na pomluvy ve flamewar :lol: Kromě toho to tu Ježíš aplikoval na vztahu židů k Římanům. A i Ježíš se bránil, když byl napaden vojákem. To je snad normální, ne? Nejsme ovce vedený na porážku...

graver píše:
Shihtzu píše:bojová umění umění ani válka jako takové nejsou v rozporu s křesťanstvím

To zcela jistě nejsou - to křesťané v minulosti dokázali víc než jasně.

Byly to křesťané? Nebo to bylo pár lidí, kteří zneužili vlivu? Koho zabíjela inkvizice? Pravý křesťany. Nehledě na to, že stejně můžeš argumentovat u muslimů, budhistů, hinduistů, komunistů i humanistů. A ještě jedna věc, křesťanství nevnímám jako svazujicí "náboženství", ale jako živou zkušenost s živým Kristem. To je ale nepředatelný, jde o zkušenosti, prožitky a zážitky. Na tohle prosím nereagujte, berte to jako moji svobodu. Neberu vám vaši.

wordsworth píše:Bibli jsem četla jen jednou.Zato desatero znám.Je tam nezabiješ.Nic víc.To je myslím jasné,stručné a výstižné.Takže ospravedlnění,výmluvy jsou zbytečné.Je to totéž jako zkoumat za jakých okolností se dají porušit ostatní přikázání.Takže kdo válčí,zabíjí není křesťan.

Korektní překlad z hebrejštiny zní: Nezavraždíš. V tom už vidím podstatný rozdíl. Nicméně Bůh nechtěl svět kde jsou války, nemoc a smrt. Ale já jako křesťan, když to vidím, tak nemůžu sedět v koutě a nechat "špinavou" práci ostatním a zůstat sám "pan čistej". Neříkám, že je pro křesťana ok být žoldákem v západní Africe, ale protože je tu nemoc - jsou tu lékaři, protože jsou tu požáry - jsou tu hasiči, je tu násilí - jsou tu lidé, kteří učí ostatní jak se bránit, když není po ruce naše zdatná PČR. Jako křesťan bych měl jít právě já jako první a ne odsuzovat ostatní za to, že to dělají, ale zároveň to od nich požadovat. Nebo chceš přece aby tu byla policie a vojsko a chránili tě, ne? Být policejní sniper není pro každýho, ale i tuhle práci někdo dělat musí, pokud nechceš nechat napospas třeba malou holčičku, kterou chce zabít zfetovanej šílenec...

migli píše:Proto rikam - kdo chce verit v boha ci neco jineho, ten k tomu nepotrebuje cirkev :-)

Církev je kvůli historii dost projetý slovo. Ber to tak, že filatelisti se scházej aby se podělovali o svoji radost, konzultovali, prožívali společný zájem atd. My to máme to samý. Křesťané se taky schází ve skupinkách nebo velkých skupinách a to je "církev". Dva nebo dva milióny. Vnímám to jako moc užitečný, když se do toho nepřiplete institucionalismus a forma tak nezabije obsah.

Riverman píše:
Gowery píše:já teda nejsem křesťan. v postatě asi anižádného neznám - nebo to tedy nevím. Bibli jsem nikdy nečetl (i když se za to trochu stydím :oops: ) a ani tím destaerem bych si nebyl moc jistý. Ale tím že tam je nezabiješ bych si jistý byl. Takže bych měl dotaz na zde přítomné křesťany. Pokud - jestli si dobře pamatuju - je destaero zákonem daným samotným bohem - tedy ne člověkem. A pokud boha beru jako nejvyšší autoritu nad všemi lidmi a nijak nechci jeho příkazy zpochybňovat. A pokud je v destaeru jednudychý příkaz: nezabiješ! Nijak neupřesněný, jako třeba nezabiješ ženu, katolíka, křesťana, dokonce ani nezabiješ člověka. Pak by mě zajímala argumentace jak může křesťanstvo vést války ve kterých se zabíjí?
Nechci tím nijak rýpat, ale tohle je podle mě natolik velký a do očí bijící problém, že se mi nechce věřit, že by to nebylo nějak "ošetřeno". Ikdyž si teda upřímně řečeno neumím představit jak. Protože jestli bůh nevydal nějaký "dodatek" tak nevím kdo ho teda opravoval.
Jestli někdo odpoví tak díky,docela by měto zajímalo


Křesťané válku nevedli, tohle byla věc politiků té doby, kteří jednoznačně zneužívali svého postavení a moci jim svěřené. Války, inkvize apod...za vším tímhle byla jen touha po majetku, moci, postaveni a ideální nástroj jak si podmanit tupé negramotné stádo bylo strašení bohem. Vždy ale existovaly (existují) nemalé skupiny věřících křesťanů, kteří proti tehdejší (nynější) církvy vystupovali a upozorňovali na její značné mocenské choutky o kterých není v bibli ani slovo a Ježíšovi by z toho běhal mráz po zádech...


AMEN :wink:

Byl bych vděčnej za žádnou osobní flamewar. Jeslti chcete někdo přímější diskuzi, tak SZ. Aby mi sem za chvíli ještě nezakázali vstup 8) Viď Pavle? :P
Roman Bittner
AVSE / Missing-Link Martial Arts Federation
www.Missing-Link.cz
www.SecuritySystem.cz
Yahoma
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 30. říj, 2007 22:53

Yahoma píše:Aby mi sem za chvíli ještě nezakázali vstup 8) Viď Pavle? :P


To jako svatej Pavel, ten třináctej apoštol ti sem zakáže vstup :?:
Slyšel jsem, že od té toby, co začal sympatizovat s křesťany, tak už po nikom nejde, tak se nemáš čeho bát :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron