PRA®©TÍ NAD©ENCI DO BU....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Re: Alitranek

Příspěvekod luen » ned 25. lis, 2007 14:51

lukaskon píše:Ale kluci od Luena jedou i thai box :-) Máš o tom zkreslený názor. Bohužel hodně zkreslenej, proto hledáš to co hledáš. Jestli chceš něco umět musíš do normálního klubu :-)


Ahoj Lukasi, diky :wink: Jen bych uvedl na pravou miru, ze porad cvicime Mai Gei Wong Wing Chun Kung Fu a nasi kluci budou zapasit v soutezich thaiskeho boxu ... cili s thai boxerama a podle jejich pravidel:

http://www.czechmuaythai.cz/terminovy_kalendar.htm

Myslim, ze zatim tady lepsi liga neni a ma to k tomu co delame nejbliz, takze asi tak :wink: Shodou okolnosti presne za tyden kluci nastupujou na prvni zapasy. Myslim, ze nejakou dobu to bude jen o sbirani zkusenosti a casem se bude dat hovorit o tom, ze kluci zapasi :wink:
Naposledy upravil luen dne ned 25. lis, 2007 15:01, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Re: PRA®©TÍ NAD©ENCI DO BU....

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 14:52

kamiwaza píše:
alitranek píše:.............víte o nějaké partě kluků, která se v Praze schází a trénuje techniky odkoukané z užitečných videí na youtube??......nemyslím nějaký oficiální klub nějakého konkrétního BU, ale partu nadšenců, která není vyhraněna na určitý bojové umění, ale zajímá se o způsoby boje, nejúčinnější techniky a tak...??

Co zkusit oslovit děti našich (ne)pracujících a (ne)právem diskriminovaných spoluobčanů (nejlépe na ulici při tréninku :lol:). Ti trénují venku před domy věci okoukané z videí a pokud mají net, tak i z youtube. A nepochybuji, že jsou to nadšenci bez členství v nějaké té organizaci :wink:


Ale ti jedou spíše krokové variace a la Michael Jackson :lol:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Alitranek

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 14:56

lukaskon píše:Ale kluci od Luena jedou i thai box :-) Máš o tom zkreslený názor. Bohužel hodně zkreslenej, proto hledáš to co hledáš. Jestli chceš něco umět musíš do normálního klubu :-)



normálním klubem myslíš co?:))....má představa je parta kluků, kteří už něco dělají,žádní pubertáci.....já trénuji nyní Volný styl a před 8 lety jsem začal Taekwondo, takže už nějakou představu o technikách mám.....a na googlo vidím řadu technik..a nejen z BJJ , které jsou naprosto skvělé a chtěl bych je trénovat, ale né někde v oficiálním klubu BJJ, pač je to nyní pro mne netřeba..nechci soutěžit v BJJ, jen vytipovat techniky, které jsou účinné.....
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Re: PRA®©TÍ NAD©ENCI DO BU....

Příspěvekod kamiwaza » ned 25. lis, 2007 15:00

Sennin píše:
kamiwaza píše:
alitranek píše:.............víte o nějaké partě kluků, která se v Praze schází a trénuje techniky odkoukané z užitečných videí na youtube??......nemyslím nějaký oficiální klub nějakého konkrétního BU, ale partu nadšenců, která není vyhraněna na určitý bojové umění, ale zajímá se o způsoby boje, nejúčinnější techniky a tak...??

Co zkusit oslovit děti našich (ne)pracujících a (ne)právem diskriminovaných spoluobčanů (nejlépe na ulici při tréninku :lol:). Ti trénují venku před domy věci okoukané z videí a pokud mají net, tak i z youtube. A nepochybuji, že jsou to nadšenci bez členství v nějaké té organizaci :wink:


Ale ti jedou spíše krokové variace a la Michael Jackson :lol:


S Michaelem máš pochopitelně pravdu, ale do toho valí i capoeiru a dokonce někdy mňoukají jako Bruce Lee. Aby se v tom co vlastně dělají, prase vyznalo. :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Alitrankovi

Příspěvekod lukaskon » ned 25. lis, 2007 15:02

Jenže žádná taková parta není, nejblíž k tomu jsou opravdu tmavší spoluobčané na ulici. Jde prostě o to, že z videa a YOUTUBE se nic nenaučíš! Potřebuješ někoho kdo tomu rozumí. Každý to chce dělat tak, aby se to naučil a proto chodí do klubů pod nějakým vedením.
Já jsem podle mě dobrej boxer, ale stejně trénuju pod trenérem. To je to samý přirovnání.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 15:02

2Kamiwaza: Zapoměls na baleťáka, který vyhrál v Evropě několik Mistrovství světa v kickboxu - toho taky hrozně žerou :lol: :lol: :lol:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Alitrankovi

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:08

lukaskon píše:Jenže žádná taková parta není, nejblíž k tomu jsou opravdu tmavší spoluobčané na ulici. Jde prostě o to, že z videa a YOUTUBE se nic nenaučíš! Potřebuješ někoho kdo tomu rozumí. Každý to chce dělat tak, aby se to naučil a proto chodí do klubů pod nějakým vedením.
Já jsem podle mě dobrej boxer, ale stejně trénuju pod trenérem. To je to samý přirovnání.




ale ty jsi profesionální boxér, ty trenéra mít musíš......já tu mluvím o rovině amatérů, nadšenců do BU a především o těch, kteří se chtějí učit i věci, vytipované z různých BU, které použijí v ohrožení na ulici, nehledě na to jaký typ člověka je napadne....každopádně pokuď ty nevíš o žádné takové necigánské partě kluků z Prahy, tak možná budu mít štěstí a téhle diskuze si všimne i někdo, kdo s takovou partou v Praze trénuje a ozve se.......Praha je velká a je tu opravdu dost místa pro trénování :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 15:10

Jinak ad ty videa z YouTube: ty slouží k tomu, abys viděl, jak to dělají jinde a ne k tomu, abys to kopíroval - protože to, co je v těch pár vteřinách až minutách k vidění je jen zlomeček toho, co se tam nebo onde cvičí.
Je to prostě jen taková vizitka - ale nikdo ti na videu nevysvětlí, PROČ a JAK to v tom konkrétním klubu/škole trénují, proč ta technika jde tak a tak a ne jinak a mnoho dalších věcí.
Tj. jako by ses chtěl učit iluzionistické fígle podle videí, vždyť tam to tak perfektně vypadá - ale nikdy ti to prostě nepůjde, ať se budeš snažit sebevíc - k tomu prostě potřebuješ někoho, kdo ti to důkladně vysvětlí a bude tě to učit!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:19

zrovna jsem koukal na videa s technikou tzv. gilotina a je to tam perfektně ukázané...z různých úhlů a z různých pozic.....nemyslím si, že by videa s určitýma technikama neastačila k tomu, naučit se je a na tréninku prostě "ohmatat"....
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 15:36

alitranek píše:zrovna jsem koukal na videa s technikou tzv. gilotina a je to tam perfektně ukázané...z různých úhlů a z různých pozic.....nemyslím si, že by videa s určitýma technikama neastačila k tomu, naučit se je a na tréninku prostě "ohmatat"....


Zrovna techniky tohoto typu - škrcení, páčení, lámání ap. bych na net vůbec nedával... (ale to je čistě můj osobní názor)

Samozřejmě některá videa jsou více technicky pojaty a techniky tam jsou předvedeny z mnoha úhlů i s detaily - ale to je vše. Je to totiž jen UKÁZÁNO, ale nikoliv už vysvětleno... Navíc si myslím, že tyto techniky patří už do "vyšších" tříd BU - nic pro amatéry, kteří mohou způsobit více škody než by si mysleli.
I v ČR již byly zaznamenány velice vážné úrazy při podobném tréninku, kdy parta nadšenců něco okoukala a zkoušela to na sobě - bohužel se tyto zprávy moc v tisku, resp. na netu neprezentují.

Pokud ti můžu vážně poradit - ber tyto videa, výukové videokazety a DVD jen a pouze jako inspiraci, stejně, jako se jistě rád koukneš na Rockyho. Ale techniky BU bys měl studovat pod vedením zkušeného člověka, který ti je schopen vysvětlit i takové věci jako anatomii a fyziologii lidského těla, který ti důkladně vysvětlí i takové věci, jako je část TZ § 13, §14 a §15 a který má všeobecně přehled a zkušenosti.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 25. lis, 2007 15:43

alitranek píše:zrovna jsem koukal na videa s technikou tzv. gilotina a je to tam perfektně ukázané...z různých úhlů a z různých pozic.....nemyslím si, že by videa s určitýma technikama neastačila k tomu, naučit se je a na tréninku prostě "ohmatat"....


Tak proc po svete nebehaji odbornici, kteri se uci z videi? Asi na tom co pise Senin, Lukas a ostatni neco bude, ne? Zeptej se tech lidi, ktere na tech videikach vidis, jestli se sami uci z video zaznamu!
Vlastne tvemu pocinani moc nerozumim. Chces neco umet, ale chces se to naucit zpusobem jakym se to naucit neda ... VAZNE O TO MAS ZAJEM :?:

Kdyz slysis sifu, tak se smejes :lol: A tvoje pocinani ti prijde vazne? :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:44

Sennin píše:
alitranek píše:zrovna jsem koukal na videa s technikou tzv. gilotina a je to tam perfektně ukázané...z různých úhlů a z různých pozic.....nemyslím si, že by videa s určitýma technikama neastačila k tomu, naučit se je a na tréninku prostě "ohmatat"....


Zrovna techniky tohoto typu - škrcení, páčení, lámání ap. bych na net vůbec nedával... (ale to je čistě můj osobní názor)

Samozřejmě některá videa jsou více technicky pojaty a techniky tam jsou předvedeny z mnoha úhlů i s detaily - ale to je vše. Je to totiž jen UKÁZÁNO, ale nikoliv už vysvětleno... Navíc si myslím, že tyto techniky patří už do "vyšších" tříd BU - nic pro amatéry, kteří mohou způsobit více škody než by si mysleli.
I v ČR již byly zaznamenány velice vážné úrazy při podobném tréninku, kdy parta nadšenců něco okoukala a zkoušela to na sobě - bohužel se tyto zprávy moc v tisku, resp. na netu neprezentují.

Pokud ti můžu vážně poradit - ber tyto videa, výukové videokazety a DVD jen a pouze jako inspiraci, stejně, jako se jistě rád koukneš na Rockyho. Ale techniky BU bys měl studovat pod vedením zkušeného člověka, který ti je schopen vysvětlit i takové věci jako anatomii a fyziologii lidského těla, který ti důkladně vysvětlí i takové věci, jako je část TZ § 13, §14 a §15 a který má všeobecně přehled a zkušenosti.




dej tip na tskovou školu, dej tip na takovýho trenéra v praze.....
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 15:48

Tady na fóru je jich několik, pár jich osobně znám :wink: a mají tyto znalosti, schopnosti a zkušenosti.

Reklamu nikomu dělat nemusím a rozumně uvažující člověk, který na toto fóru chodí, má přehled a ví...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:52

luen píše:
alitranek píše:zrovna jsem koukal na videa s technikou tzv. gilotina a je to tam perfektně ukázané...z různých úhlů a z různých pozic.....nemyslím si, že by videa s určitýma technikama neastačila k tomu, naučit se je a na tréninku prostě "ohmatat"....


Tak proc po svete nebehaji odbornici, kteri se uci z videi? Asi na tom co pise Senin, Lukas a ostatni neco bude, ne? Zeptej se tech lidi, ktere na tech videikach vidis, jestli se sami uci z video zaznamu!
Vlastne tvemu pocinani moc nerozumim. Chces neco umet, ale chces se to naucit zpusobem jakym se to naucit neda ... VAZNE O TO MAS ZAJEM :?:

Kdyz slysis sifu, tak se smejes :lol: A tvoje pocinani ti prijde vazne? :wink:




o jakých odbornících to přesně mluvíš?:))...máš na mysli, třeba lidi, kteří trénují pár let klasický řeckořímský a do toho si jako nadstavbu zařazují techniky pák z BJJ odkoukaných z videí, páč je dobré to umět?:))...v tom případě s tím souhlasím, protože takový zápasník povědomí o anatomii člověka má a jen si k tomu co už umí přidá věci, které se ve wrestlingu nepoužívají a ty páky se může naučit i z výukových videí na google....nevidím problém......
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 15:54

Sennin píše:Tady na fóru je jich několik, pár jich osobně znám :wink: a mají tyto znalosti, schopnosti a zkušenosti.

Reklamu nikomu dělat nemusím a rozumně uvažující člověk, který na toto fóru chodí, má přehled a ví...




kecy, kecy, kecy.......ale čekal jsem podobnou odpověd "k ničemu" :D ....
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 25. lis, 2007 15:59

alitranek píše:
Sennin píše:Tady na fóru je jich několik, pár jich osobně znám :wink: a mají tyto znalosti, schopnosti a zkušenosti.

Reklamu nikomu dělat nemusím a rozumně uvažující člověk, který na toto fóru chodí, má přehled a ví...




kecy, kecy, kecy.......ale čekal jsem podobnou odpověd "k ničemu" :D ....


Začínám zjišťovat, že je to s tebou vážně zbytečná diskuze. Na dobře míněné rady nedáš a na to, aby sis zde vyhledal info o lidech jsi línej.
Ale videa z YouTube a z Google jistě stahuješ ve velkém, že?
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod lukwong » ned 25. lis, 2007 16:47

alitranek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lukáš Novák

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
lukwong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. srp, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » ned 25. lis, 2007 16:58

Prisel jsem, cetl jsem, rezal jsem se :D Sory ale fakt z toho nemuzu, jestli to chapu spravne, ty bys chtel udelat dort pejska a kocicky podle navodu z youtube a zkouset ho na nevinych spolukucharich? :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod migli » ned 25. lis, 2007 18:24

2 alitranek:

zaloz si vlastni skolu, a uc podle videi z googlu a youtube... techniky si muzes zkouset na nic netusicich zacich, a jeste na tom pri spravnych cenach vydelas... :lol: :twisted: :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod alitranek » ned 25. lis, 2007 18:45

[quote="ghekon"]Prisel jsem, cetl jsem, rezal jsem se :D Sory ale fakt z toho nemuzu, jestli to chapu spravne, ty bys chtel udelat dort pejska a kocicky podle navodu z youtube a zkouset ho na nevinych spolukucharich? :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote



chápeš to blbě :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků