aky bojovy system by ste volili?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

aky bojovy system by ste volili?

Příspěvekod wladius » sob 05. led, 2008 20:04

nevedel som, aky iny predmet tomuto dat, takze o co mi ide?

Chcel by som si najst nejake bojove umenie, system, alebo ako to nazvat, kde by som sa mohol naucit realne bojovat-ubranit sa a efektivne utocit, naucit sa, ako sa nebat schytat ranu a ako ich par vratit, vylepsit si kondicku, zrychlit reflexy a tak podobne...

Par rokov som poctivo trenoval karate, ale ani v jednom klube nas do kumite nechceli pustat, bolo to len same precvicovanie technik a kata. Na druhej strane, ked sme sa uz k niecomu dostali, tak to bolo len to sutazne poskakovanie, kde slo o to, aby sme zasiahli protivnika, ale prilis mu neublizili, takze ani to ma nebavilo :-)

premyslal som nad niecim ako krav maga, len v inych ako azijskych styloch sa prilis nevyznam...

takze ak by ste mi vedeli o nejakej vhodnej skole v brne, smelo do toho, rad si necham poradit !
Je ťažké byť sprostý, lebo konkurencia je veľká.

Čo ťa nezabije, to si zavolá posilu a skúsi ťa zabiť znova.
wladius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. led, 2006 0:00
Bydliště: CR ^ SR

 

Příspěvekod Tomkins » sob 05. led, 2008 20:52

Myslím, že hledáš tohle: http://fightclub.cz/
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: aky bojovy system by ste volili?

Příspěvekod diablik » sob 05. led, 2008 21:01

ukropcany píše:Na túto časť
wladius píše:...naucit sa, ako sa nebat schytat ranu a ako ich par vratit, vylepsit si kondicku, zrychlit reflexy a tak podobne...
«a najlepšie pripraví niektorý x-box. Len teda nie je to primárne zamerané na strašné streetfightové hulymuli, ako niektoré vraj-iné systémy, ale príprava určite viac než dostatočne dobrá...


:wink: predbehol si ma kamos :lol: ..ale svata pravda :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod wladius » sob 05. led, 2008 21:53

ad x-box: tak obcas si nieco zahram na PC a vacsinou mi to aj ide :-), ale ja som mal skor na mysli reflexy z zmysle, ze pri s hrozbe spravne zareagovat, zaujat obranny bojovy postoj, ... podla mna rozhybat par prstov v situacii, ked si viacmenej pripraveny je nieco ine ako z nicoho nic reagovat na ulici na typka, ktory ti chce pastou odskusat velkost ocnej jamky;)

ad fightklub.cz: vyzera to celkom dobre, asi sa tam po skuskovom pojdem pozriet, len ma mrzi, ze maju pomerne malo treningov, cize je tam mala casova flexibilita (v brne studujem a domov chodim vo stvrtok, takze znacnu cast treningov by som vynechaval :( )
Je ťažké byť sprostý, lebo konkurencia je veľká.

Čo ťa nezabije, to si zavolá posilu a skúsi ťa zabiť znova.
wladius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. led, 2006 0:00
Bydliště: CR ^ SR

Příspěvekod diablik » sob 05. led, 2008 22:06

wladius píše:ad x-box: tak obcas si nieco zahram na PC a vacsinou mi to aj ide :-), ale ja som mal skor na mysli reflexy z zmysle, ze pri s hrozbe spravne zareagovat, zaujat obranny bojovy postoj, ... podla mna rozhybat par prstov v situacii, ked si viacmenej pripraveny je nieco ine ako z nicoho nic reagovat na ulici na typka, ktory ti chce pastou odskusat velkost ocnej jamky;)

ad fightklub.cz: vyzera to celkom dobre, asi sa tam po skuskovom pojdem pozriet, len ma mrzi, ze maju pomerne malo treningov, cize je tam mala casova flexibilita (v brne studujem a domov chodim vo stvrtok, takze znacnu cast treningov by som vynechaval :( )


..nic v zlom kamarade,ale takychto "fundovanych" otazok a zaroven odpovedi od stejneho majitela je tu kopec..myslim ze pre teba je stvorena kravmaga a podobne combat systemy..toto podvedome hladas a preto tam chod.. :wink: alles gut
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Styl

Příspěvekod lukaskon » sob 05. led, 2008 22:47

No nevím jestli si Ukropcanyho a Diablika pochopil dpbre. Mysleli thaibox, kickbox a nebo i box. Dnes ti každý doporučí ten svůj styl, ale mám pocit, že v ničem jiném než x-boxu nenajdeš pravý a hlavně pravidelný kontak, který tě opravdu připraví na vše možné...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod wladius » sob 05. led, 2008 22:51

no po diablikovom prispevku mi to uz docvaklo, ze x-boxom zrejme nemysleli nieco ako Xbox 360 :-)

nerad by som, aby to, co som napisal vyssie niekoho urazilo, fakt mi to nedoslo, tak ma prosim nebite!!! :-)
Je ťažké byť sprostý, lebo konkurencia je veľká.

Čo ťa nezabije, to si zavolá posilu a skúsi ťa zabiť znova.
wladius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. led, 2006 0:00
Bydliště: CR ^ SR

Příspěvekod diablik » sob 05. led, 2008 23:05

wladius-pohoda dzezik :wink: :D
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: Styl

Příspěvekod player » ned 06. led, 2008 0:17

lukaskon píše:No nevím jestli si Ukropcanyho a Diablika pochopil dpbre. Mysleli thaibox, kickbox a nebo i box. Dnes ti každý doporučí ten svůj styl, ale mám pocit, že v ničem jiném než x-boxu nenajdeš pravý a hlavně pravidelný kontak, který tě opravdu připraví na vše možné...


SKutecne na vse mozne?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod pavela » ned 06. led, 2008 11:14

PSP taky jde, například klasika Mortal Kombat nebo Tekken to přesně vystihuje představy brutalanalrealfighterů o ralitě, moje dceruška to válí jedna dvě... Případně pokud nestačí, doporučuji zakoupit panzerfaust :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

super

Příspěvekod wushi » pon 07. led, 2008 13:18

Tekken 5 je veeeľmi dobrý, ale dá sa zavaliť aj DOA alebo SoulCalibur... :lol: :lol: :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků