Kimbo Slice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Re: Kimbo a technika

Příspěvekod luen » čtv 17. led, 2008 22:52

lukaskon píše:Pro Senina a Luena ...

Mě baví koukat na Kimba, nemyslím si, že je technický, ale má granát :-) Svým způsobem souhlasím s Luenem, ale místo jeho pojmu technika bych použil taktika. On není technický, ale je taktický! Ne každý má ten dar být rychlý, uhnout, vrátit a podobně. Ale může se naučit být tvrdý, číst soupeře, využít jeho slabin a podobně ... Taktika pak může nahradit techniku.

Podle mě však Kimbo potřebuje především dobré vedení (trenéra) a může uspět v MMA, pouličních bojích a podobném. Nemá kondici a dělá chyby ... ale rozhodně má talant!

Jeho duely mě baví a jsem zvědavej jak to dopadne dál, ale on už není bohužel mladej :-(


Asi tak ... v jeho vahovce muzeme tezko ocekavat, ze bude uhybat kazde rane ... proc take, kdyz toho jeho telo ustoji vic jak kun :lol: Taky kdyz sparuju s nekym kdo ma o 20 a vice kg mene nez ja, tak neuhnu pred uderem na telo nebo do cela apod, sikovne nastavim ... tak aby se rana svezla, popr se souper zranil a busim si podle sveho ... Koupim dam, zaroven dam a jsem ve vyhode, protoze moje rana a rana anorektika je nesrovnatelnej rozdil. (samo, ze na kazdej kdo je lehci je anorektik ... jen extremni porovnani) ...

Jinak k te ala "technice" lide kolem BU maji naivni predstavu, ze technika je to, kdyz do uderu nastavim sve pacicky a delam tzv. kryty ... coz je total brutal shit ... Je to vsechno mozne (strach, nevybouchanost, nekoordinovanost ... dosadte si sami ...) jen ne technika!!!

Jinak pro tvou iformaci Marku ... nikdo krom jak sam pises tebe, Hladika atd ... se neuci z knizek, videa, radia nebo od duchu, ale od sveho trenera, sifu, senseie, ucitele ...

To je totiz kamen urazu ... nekdo se uci a nekdo okoukava, snazi se napodobit a opicit :wink:
U nas ve skole se sriozne trenuje ... Vidim dal nez za svou skolu - to ti, ne jen tady, potvrdi kazdej, ale hlavne ti to kdykoli muzu v realu ukazat - rozumime?
Zvlastni, ze kdyz si vcera byl u nas ve skole, tak si neargumentoval tim, ze neco delame jen proto, ze je to hloupa tradice, ze nevidime za dvere sve skoly ... Proc??? Mohl sis to zkusit ;) Se mnou, s klukama ... Nepadl zadnej argument ... jen si kulil oci nad situaci a na konec si prohlasil, jaka skoda, ze nenapiseme jak se veci maji :lol: Ja to pisu porad a nejsem sam - jen to nekdo nechape, vime? Nebo nechce chapat?

Se divim, ze jeste reagujes. Nazory na bu cca 15-20 let zpatky a na dovednosti se rad podivam a rad prubnu ... Ale vzhledem k situaci, nic nez tragikomicnost a grotesku neocekavam ...

Vim ... je to hnusne, co jsem napsal, ale nalejme si cisteho vina - jsi mimo misu!!! :wink:
Naposledy upravil luen dne pát 18. led, 2008 0:05, celkově upraveno 3
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Skateordie » čtv 17. led, 2008 23:26

for Sennin: no chlape si ma pobavil :lol: :lol: :lol: :lol:
for Lukaskon: preco nema techniku??? Mne sa to zdalo celkom obstojne. Mozem poprosit o taku mensiu analyzu??? Teda minimalne oproti superom ju ma :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Skateordie a technika

Příspěvekod lukaskon » čtv 17. led, 2008 23:44

Linkni mi jeho nejaky zapas a ja ti ho rozeberu ze i Karkulka ma lepsi techniku :-)

Ja ho znam koukam na jeho videicka uz nejakej ten rok ... 2 urcite. Je dobrej, ale s technikou se nikdy nepotkal. Myslim to vazne, linkni nejaky souboj, dle sveho vyberu a ja ti zitra rozeberu ten zapas jak vidim ja.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kimbo a technika

Příspěvekod Sennin » pát 18. led, 2008 7:24

luen píše:Jinak pro tvou iformaci Marku ... nikdo krom jak sam pises tebe, Hladika atd ... se neuci z knizek, videa, radia nebo od duchu, ale od sveho trenera, sifu, senseie, ucitele ...

...a kdepak jsem to někde, někdy psal??? Zase mi vkládáš do úst něco, co jsem nikdy nevyslovil. To je přesně Tvůj styl...
Jinak Lukáš to vystihl přesněji - o Kimbovi...

luen píše:Zvlastni, ze kdyz si vcera byl u nas ve skole, tak si neargumentoval tim, ze neco delame jen proto, ze je to hloupa tradice, ze nevidime za dvere sve skoly ... Proc??? Mohl sis to zkusit ;) Se mnou, s klukama ... Nepadl zadnej argument ... jen si kulil oci nad situaci a na konec si prohlasil, jaka skoda, ze nenapiseme jak se veci maji

Když jsem byl u Tebe, tak jsem tam byl na pokec, poslechnout si Tvé názory. Kulil jsem oči nad tím, co jsi mi vyprávěl o Číně, o zakladatelích stylů ap., protože jsem tyto informace neměl a opravdu je škoda, že se o tom, co jsi mi vyprávěl někde oficiálně na stránkách o kung-fu nepíše...A na co bych měl argumentovat??? Bavili jsme se snad o Kimbovi??? Tady reaguji na diskuzi o Kimbovi - řekl jsem svůj názor. ®e ty máš názor jiný a vidíš v jeho pohybech techniku je snad normální - každý máme prostě jiné názory, od toho jsme lidi. ®e s Tvým názorem na Kimba nesouhlasím, to je přeci taky normální...

P.S.: Diskuze je nazvaná "Kimbo a technika", tak proč to zase stavíš do osobní roviny Luene?
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod luen » pát 18. led, 2008 7:46

Senine Reagovat si mohl treba na tohle:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... =0&thold=0

Nevzpominas??? Na diskuzi pod clankem? Nevis proc jsi se u nas vlastne stavoval?

Dale k tem videim:
Senin píše:Skoro všichni studujeme videa bojů (včetně filmových, naaranžovaných), protože nikdo nemůže z časových (a jiných) důvodů být přítomen u mnoha bojů - v tomhle je tato moderní technologie nezastupitelná


:wink:

Jinak o Cine jsme se bavili (hlavne ve vztahu k BU), ale kvuli tomu jsi preci neprisel, ne? Duvod byl tradicni vs moderni pokud se nepletu ... a ze se nepletu :wink:

PS: Bud, tak laskav a neschovavej se za Lukasova slova! On je profi boxer a je jasne, ze jako takovej uvidi mouchy temer na vsem - i na jeho vlastnich zapasech. Nechces nam tady doufam tvrdit, ze mas stejne oko jako jeden z nasich nejlepsich boxeru??? :wink:

Jak uz jsem uvedl ... doufam, ze to nebyl prazdny slib a ze skutecne prijdete na dalsi setkani bu.cz. Ja se na tu techniku proste tesim a jsem zvedav jak nebudes mit zapotrebi se jen tupe uhybat a jak vse vykryjes JKD technikama :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Sennin » pát 18. led, 2008 7:58

luen píše:Senine Reagovat si mohl treba na tohle:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... =0&thold=0

Nevzpominas??? Na diskuzi pod clankem? Nevis proc jsi se u nas vlastne stavoval?

Dale k tem videim:
Senin píše:Skoro všichni studujeme videa bojů (včetně filmových, naaranžovaných), protože nikdo nemůže z časových (a jiných) důvodů být přítomen u mnoha bojů - v tomhle je tato moderní technologie nezastupitelná


:wink:

Jinak o Cine jsme se bavili (hlavne ve vztahu k BU), ale kvuli tomu jsi preci neprisel, ne? Duvod byl tradicni vs moderni pokud se nepletu ... a ze se nepletu :wink:


Viz článek - to jsem přece reagoval...Ty jsi mi pověděl svůj názor, který jsem si vyslechl - pak jsme se už o tom nebavili :wink:

Viz videa: studovat videa, taktiku a techniku bojovníků z těchto videí je úplně, ale úplně něco jiného, než se podle toho učit, opičit se ap. Pokud o tom nevíš a třeba Lukáš by mi to mohl potvrdit, tak třeba spousta profesionálních boxerů si dlouho a dlouho pouští záznamy z duelů svých potencionálních protivníků a studují je do detailů...Ty to holt neděláš, no co, vždyť se nic neděje :wink:
Takže, prosím Tě, nevkládej mi už do úst to, co jsem nevyslovil a nenapsal a pokud to je Tvůj názor, tak ho taky tak prezentuj. Díky :wink:

P.S.: za Lukášova slova se přece neschovávám, napsal jsem jen, že to vystihl přesněji...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » pát 18. led, 2008 8:40

Sennin píše:
Viz článek - to jsem přece reagoval...Ty jsi mi pověděl svůj názor, který jsem si vyslechl - pak jsme se už o tom nebavili :wink:

Viz videa: studovat videa, taktiku a techniku bojovníků z těchto videí je úplně, ale úplně něco jiného, než se podle toho učit, opičit se ap. Pokud o tom nevíš a třeba Lukáš by mi to mohl potvrdit, tak třeba spousta profesionálních boxerů si dlouho a dlouho pouští záznamy z duelů svých potencionálních protivníků a studují je do detailů...Ty to holt neděláš, no co, vždyť se nic neděje :wink:
Takže, prosím Tě, nevkládej mi už do úst to, co jsem nevyslovil a nenapsal a pokud to je Tvůj názor, tak ho taky tak prezentuj. Díky :wink:

PS.: za Lukášova slova se přece neschovávám, napsal jsem jen, že to vystihl přesněji...


A proc jsme se o tom nebavili? Ono totiz nebylo o cem, ze ... kdyz o tom nekdo ma info z roku 1989 a jeste od takovych ekspertu jako je Hladik! Marku proc jsi se nebavil o tom, ze tradicni je na prd a je o nabozenstvi?

Ja ti napovim, protoze uz vis, ze je to hloupost :wink: To jen sekticky to tak maji :wink:

Nene, neporovnavej to co delas s Lukasovo treninkem nebo me fakt dojmes.
Jako clovek praktikujici JKD/JF mas urcite sveho trenera, B.L. je mrtev, takze kdo je ten ucitel se kterym rozebiras ta videa, kdo ti predava zkusenosti, kdo je ten trener, ktery te vede??? Lukas ma trenera a ten trener neni Bruce Lee na plakate u postele ... to je sakra rozdil Marku!

Nebo je to jinak a hledas v tech videich inspiraci pro vase treninky? Okoukavas, opicis se a snazis se to co vidis nejak napodobovat? Nebo te motivuje nejaky tvuj tyrener. Nebo ti nejakej tvuj jednorazovej vikendovej trener rekl, ze uz jsi fakt dobrej a uz se u neho nemas co naucit a od ted staci, kdyz budes sledovat
YouTube ...
Marku napis nam kolik vterin si cvicil pod necim vedenim! Vterin proto, aby to cislo nebylo 0.000 ... Ted tedy rypu, ale byl jsi to prave ty kdo napsal tohle:
Senin píše:Mám stejný dojem. Chybí mu hlavně technika a kombinace - je to jen box.
Fakt se tesim na tu tvou techniku, na tve komba ... Doufam, ze tedy prijdete jak jsi sliboval a ze jedina kombinace, kterou predvedes nebude slovni - Nemam cas, Boli me v krku - nebo jina vymluva :wink:

K te technice, vem laskave na vedomi, ze Lukasovo pojem technika (zrovna tak jako kazdeho profika) je trosku nekde jinde nez pojem kluku, kteri se uci ... UCI z videa, knizek ...

Jen na okraj, srovnavas nesrovnatelne. Onehda jsem se s jednim clovekem, ktery mi tvrdil, ze v otazkach bezpecnosti ma dloholetou praxi a ze o tom vi sve ... Malem jsem se pocural smichy, kdyz jsem zjistil, ze par let stoji v obchodaku v oddeleni s vonavkama za 60,-/h ...

Doufam, ze jsi to pochopil a uz te hanba fackuje ... tolik k nasemu sporu. Rad te uvidim na dalsim setkani, kde si nejdriv zasparujeme a pak se bude povidat ... jinak je to o nicem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Kimbo Slice

Příspěvekod TongPa » pát 18. led, 2008 8:45

adkins píše:Jaky je váš nazor na tohodle šampiona ulic?Muj nazor:železna gorila ze železnyma pěstma 8O
jinak na youtube má hoodně videj
např.
http://youtube.com/watch?v=H4-ke_Xzw8s jen pro registrovane na youtube

http://youtube.com/watch?v=Hb_pwU7JlOY

Ač Kimba osobně neznám, moc sympatický mi tedy není... :? Co se týče jeho "pouličních" zápasů" - ač je to bez rukavic, pořád je to dle pravidel boxu, tedy nic jako MT nebo ultimát a o nějakém boji bez pravidel se už vůbec mluvit nedá. Z toho se odvíjí i jeho způsob obrany, kde jsou často k vidění hluboké předklony s hubou skoro až na zem, za což by ho například thaiboxer "odměnil" pěkným kolínkem. Ale nevidím důvod, proč by to tak neměl dělat, má prostě styl boje napasovaný na pravidla, tedy box bez rukavic. Ačkoliv - na tom videu z Kimbova prohraného "pouličního" zápasu bylo vidět, že když Kimbo na soupeře nemá, začíná si pravidla poněkud upravovat, rovněž tak jeho "Kimboteam", evidentně nezvyklý na prohry svého šampióna... :roll: Pak jsou k vidění takové libůstky, jako pokus o takedown, časté držení soupeře za kraťasy nebo triko a zatímco Kimbův soupeř normálně prohraje odpočítáním do 10, Kimba samotného počítali snad do 50, ačkoliv všem už bylo jasný, že prohrál... :?

http://www.youtube.com/watch?v=Z6Zc4LNjh4I

Jinak technický typ Kimbo rozhodně nebude, ale na druhou stranu - jde přece jen o to porazit soupeře. Kimbo bude mít ránu určitě solidní a nikdo nemůže v týhle váhový kategorii očekávat nějaké vyspělé pohybové kreace, to ať si trénují střízlíci, nic jinýho jim taky nezbývá... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: .

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 12:02

luen píše:Doufam, ze tedy prijdete jak jsi sliboval a ze jedina kombinace, kterou predvedes nebude slovni - Nemam cas, Boli me v krku - nebo jina vymluva :wink:


Doufam, ze jsi to pochopil a uz te hanba fackuje ... tolik k nasemu sporu. Rad te uvidim na dalsim setkani, kde si nejdriv zasparujeme a pak se bude povidat ... jinak je to o nicem :wink:



Sorry za OT......

Jendo...ta setkání BU.cz by měla být v přátelském duchu....to,co tu prezentuješ,moc o "přátelském duchu" nevypovídá.... :roll: Vím,že jsme se o tom spolu bavili,znám Tvůj pohled a názor na věc,v mnohém s Tebou souhlasím.....ale tohle možná lidi,kteří by třeba dojeli,odrazuje.....zkus,prosím,zvolnit.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Skateordie » pát 18. led, 2008 13:21

for Luen: nie aby sa to zvrhlo na stretnuti na dajaky streetfight :lol:
for Lukaskon: napriklad tento http://www.youtube.com/watch?v=88JEckrCNzc
poprosim diki. To som zvedavy, co vsetko vidi skusene oko :)
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Re: .

Příspěvekod TongPa » pát 18. led, 2008 14:43

Jendis píše:Jendo...ta setkání BU.cz by měla být v přátelském duchu....to,co tu prezentuješ,moc o "přátelském duchu" nevypovídá.... :roll: Vím,že jsme se o tom spolu bavili,znám Tvůj pohled a názor na věc,v mnohém s Tebou souhlasím.....ale tohle možná lidi,kteří by třeba dojeli,odrazuje.....zkus,prosím,zvolnit.... :wink:

Co tu řešíš? :D Luen přece jen chce na vlastní oči vidět, že někomu opravdu funguje to, co tak zarytě obhajuje. Virtuálních "bojovníků" rozličných stylů je plný fórum, ale přijít to předvést osobně, na to moc lidí "koule" nemá. V tom případě je asi "něco" špatně, že? Někdy prostě už dojde k tomu, že se další dohadování na fóru stane kontraproduktivním a vyřeší to už jen přátelský sparring dle dohodnutých pravidel. A že luenův styl komunikace někoho odradí? Jedině toho, kdo by stejně nepřijel... :? Jen opravdoví "bouchači" se nebojí! 8)

PS: Znáš vůbec význam nicku luen?

Lasting User of Extreme Notions
(stálý uživatel radikálních názorů :wink: )
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 18. led, 2008 14:47

No já Ti nevím,čéče....... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: .

Příspěvekod luen » pát 18. led, 2008 15:43

TongPa píše:Co tu řešíš? :D Luen přece jen chce na vlastní oči vidět, že někomu opravdu funguje to, co tak zarytě obhajuje. Virtuálních "bojovníků" rozličných stylů je plný fórum, ale přijít to předvést osobně, na to moc lidí "koule" nemá. V tom případě je asi "něco" špatně, že? Někdy prostě už dojde k tomu, že se další dohadování na fóru stane kontraproduktivním a vyřeší to už jen přátelský sparring dle dohodnutých pravidel. A že luenův styl komunikace někoho odradí? Jedině toho, kdo by stejně nepřijel... :? Jen opravdoví "bouchači" se nebojí! 8)

PS: Znáš vůbec význam nicku luen?

Lasting User of Extreme Notions
(stálý uživatel radikálních názorů :wink: )


TongPa chape a cte celou situaci velmi dobre :wink: A jeste ke vsemu prozradil tajemstvi meho nicku :lol:

Doufam, ze te uvidim na dalsim setkani :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » pát 18. led, 2008 15:47

Luene - a proc ty jsi na poslednim stretnuti vlastne nesparoval? kdyuz uz se tu o tom mluvi a padaji takove ostre vyzvy jako "nejdriv si zasparujem a pak se ukaze".

Me to je fuk, jenom se mi tolik nelibi tenhle styl. Je dost videt, ze averze vuci Senninovi ti obcas da praci. Neni to skoda?...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Kimbo a technika

Příspěvekod adkins » pát 18. led, 2008 16:00

lukaskon píše:Pro Senina a Luena ...

Mě baví koukat na Kimba, nemyslím si, že je technický, ale má granát :-) Svým způsobem souhlasím s Luenem, ale místo jeho pojmu technika bych použil taktika. On není technický, ale je taktický! Ne každý má ten dar být rychlý, uhnout, vrátit a podobně. Ale může se naučit být tvrdý, číst soupeře, využít jeho slabin a podobně ... Taktika pak může nahradit techniku.

Podle mě však Kimbo potřebuje především dobré vedení (trenéra) a může uspět v MMA, pouličních bojích a podobném. Nemá kondici a dělá chyby ... ale rozhodně má talant!

Jeho duely mě baví a jsem zvědavej jak to dopadne dál, ale on už není bohužel mladej :-(


je mu 34 let jestli dobře vim(?),to zas neni tak stary ne?Ma toho ještě hodně před sebou
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Re: Kimbo Slice

Příspěvekod Gino » pát 18. led, 2008 16:02

TongPa píše:http://www.youtube.com/watch?v=Z6Zc4LNjh4I

Uf... ten druhej mel ale pekne natekly celo 8O
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pát 18. led, 2008 16:10

Skateordie píše:for Lukaskon: napriklad tento http://www.youtube.com/watch?v=88JEckrCNzc

Taky jsem zvedav na Lukasuv nazor i kdyz si myslim, ze tohle je zrovna ne moc dobry priklad vzhledem k rychlemu prubehu :o) Nicmene mi tu Kimbo pripada docela sympaticky... :idea:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Skateordie » pát 18. led, 2008 18:45

Gino píše:
Skateordie píše:for Lukaskon: napriklad tento http://www.youtube.com/watch?v=88JEckrCNzc

Taky jsem zvedav na Lukasuv nazor i kdyz si myslim, ze tohle je zrovna ne moc dobry priklad vzhledem k rychlemu prubehu :o) Nicmene mi tu Kimbo pripada docela sympaticky... :idea:

Staci kratky, zase Lukasovi nebudeme tolko casu zaberat, aby rozoberal cely zapas a myslim ze to bude bohate stacit :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Re: .

Příspěvekod Sennin » pát 18. led, 2008 21:31

luen píše:
Sennin píše:
Viz článek - to jsem přece reagoval...Ty jsi mi pověděl svůj názor, který jsem si vyslechl - pak jsme se už o tom nebavili :wink:

Viz videa: studovat videa, taktiku a techniku bojovníků z těchto videí je úplně, ale úplně něco jiného, než se podle toho učit, opičit se ap. Pokud o tom nevíš a třeba Lukáš by mi to mohl potvrdit, tak třeba spousta profesionálních boxerů si dlouho a dlouho pouští záznamy z duelů svých potencionálních protivníků a studují je do detailů...Ty to holt neděláš, no co, vždyť se nic neděje :wink:
Takže, prosím Tě, nevkládej mi už do úst to, co jsem nevyslovil a nenapsal a pokud to je Tvůj názor, tak ho taky tak prezentuj. Díky :wink:

PS.: za Lukášova slova se přece neschovávám, napsal jsem jen, že to vystihl přesněji...


A proc jsme se o tom nebavili? Ono totiz nebylo o cem, ze ... kdyz o tom nekdo ma info z roku 1989 a jeste od takovych ekspertu jako je Hladik! Marku proc jsi se nebavil o tom, ze tradicni je na prd a je o nabozenstvi?

Ja ti napovim, protoze uz vis, ze je to hloupost :wink: To jen sekticky to tak maji :wink:

Nene, neporovnavej to co delas s Lukasovo treninkem nebo me fakt dojmes.
Jako clovek praktikujici JKD/JF mas urcite sveho trenera, B.L. je mrtev, takze kdo je ten ucitel se kterym rozebiras ta videa, kdo ti predava zkusenosti, kdo je ten trener, ktery te vede??? Lukas ma trenera a ten trener neni Bruce Lee na plakate u postele ... to je sakra rozdil Marku!

Nebo je to jinak a hledas v tech videich inspiraci pro vase treninky? Okoukavas, opicis se a snazis se to co vidis nejak napodobovat? Nebo te motivuje nejaky tvuj tyrener. Nebo ti nejakej tvuj jednorazovej vikendovej trener rekl, ze uz jsi fakt dobrej a uz se u neho nemas co naucit a od ted staci, kdyz budes sledovat
YouTube ...
Marku napis nam kolik vterin si cvicil pod necim vedenim! Vterin proto, aby to cislo nebylo 0.000 ... Ted tedy rypu, ale byl jsi to prave ty kdo napsal tohle:
Senin píše:Mám stejný dojem. Chybí mu hlavně technika a kombinace - je to jen box.
Fakt se tesim na tu tvou techniku, na tve komba ... Doufam, ze tedy prijdete jak jsi sliboval a ze jedina kombinace, kterou predvedes nebude slovni - Nemam cas, Boli me v krku - nebo jina vymluva :wink:

K te technice, vem laskave na vedomi, ze Lukasovo pojem technika (zrovna tak jako kazdeho profika) je trosku nekde jinde nez pojem kluku, kteri se uci ... UCI z videa, knizek ...

Jen na okraj, srovnavas nesrovnatelne. Onehda jsem se s jednim clovekem, ktery mi tvrdil, ze v otazkach bezpecnosti ma dloholetou praxi a ze o tom vi sve ... Malem jsem se pocural smichy, kdyz jsem zjistil, ze par let stoji v obchodaku v oddeleni s vonavkama za 60,-/h ...

Doufam, ze jsi to pochopil a uz te hanba fackuje ... tolik k nasemu sporu. Rad te uvidim na dalsim setkani, kde si nejdriv zasparujeme a pak se bude povidat ... jinak je to o nicem :wink:


Luene, prosím Tě, co to meleš za nesmysly??? Jsi tak trochu mimo diskuzi a jakoukoliv Tvoji osobní averzi vůči mě řeš jinak.
No, nemám rodokmen jako nějakej čokl a ani jsem toto nikdy nevyhledával - sám jsi mi popsal, jak to v Číně chodí, kde si kdejakej tupec vymyslí styl a schová se za nějaký rodokmen, který Evropan nikdy nepochopí...a jak mu to pak Evropani žerou.

Hele, když jsem k Tobě šel, tak jsem tam šel s úmyslem si pokecat a poznat Tě osobně, poslechnout si Tvé názory (viz článek). No a co jako... Prostě mi po té hodině a půl přišlo, že můj názor na Tebe se nezměnil...
Jsi možná dobrý učitel Wing Chun, asi dobrej bijec, který se rány nelekne, ale jinak se chováš jako mladý fracek, který si chce pořád něco dokazovat, všude vidí podvodníky a všichni, kdo necvičí pořád pod vedením nějakého trenéra, tak neumí nic - asi máš pravdu... Je to Tvoje pravda a já Ti ji neberu.
Mysli si o mě co chceš - zase si vymysli něco, co se Ti po přečtení mého příspěvku, vyrojí ve Tvých snech - jako např., že jsem tady řekl/napsal, že porovnávám svoje cvičení s Lukášovým tréninkem - no to už ukazuje na nějakou psychickou úchylku. Nikdy jsem nic takového neporovnával, protože Lukáše jsem nikdy neviděl a znám ho jenom z této diskuze...

Taky nevím, proč se vlastně těšíš na nějakou moji techniku??? Řekl jsem Ti, že se určitě přijdu podívat. A jestli se budu já nebo někdo z mých kluků nějak porovnávat nebo ne, to záleží jen a jen na mě a na nich a nikoliv na Tvém přání! Po mých technikách Ti je stejně kulový, jako je mě po Tvých... Tak si, prosím Tě, vymysli zase něco jiného.
Prostě jen kecáš a kecáš, vyslovuješ svoje doměnky a výmysly.

Tady na Tebe už reagovat nebudu, protože mi za tu námahu už ani nestojíš...A protože to je jen mlácení prázdné slámy - pořád reagovat na výplody Tvé mysli a vyvracet něco, co jsem vlastně neřekl, to mě fakt nebaví... Mimochodem si všimni, jak často měníš názory v jednotlivých diskuzích - kam vítr, tam plášť. To o něčem svědčí.

Jinak se Tobě ani nikomu jinému nemusím z ničeho zpovídat, hanba mě nefackuje, nehraju si na nějakého si-fu, který ví všechno nejlépe, s nikým nerozebírám žádná videa, nemám žádný plakát B.L. nad postelí - to jen na okraj, kdybys to opět použil v nějkém výpadu, jako už několikrát, že?

Zapomeň, že vlastně existuji - já ti do zelí nelezu, Tvoje Wing Chun je mi fuk, nezajímá mě Tvoje tradiční kungfu, nezajímá mě Tvůj oltář a mrtví mistři, čaj u Tebe mi vůbec nechutnal a měl jsi tam kosu, jako v márnici...
To je tak vše.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Kimbo a technika

Příspěvekod lukaskon » pát 18. led, 2008 21:44

Tak ten fight co mi Skateordie postnul je opravdu nepovedenej. Nejde tam toho moc hodnotit. Je to rychlý a jednostranný.
Přesto je vidět a to mě potěšilo už před lety když jsem to viděl prvně, že to berou jako sport. Má to pravidla, Kimbo má chránič chupů a nechtěj se zabít. Tak to má bít a já blbec takhle většinou postupuju i při konfliktech :-) Ten SPORT mě degeneruje ...

Teď už k věci: tanhle duel je opravdu o ničem, nejde o to, že soupeř je menší a lehčí, ale hlavně je strašně podělanej. K tomu se ještě neumí prát a to je zápas na rozboxování pro Kimba. Tady je však vidět i jeho kvalita. Je tvrdý, odhodlaný. Nebojí se ránu dát ani dostat ... ale bohužel tohle není zápas, kde by ukazoval svoje kvality či chyby.

Takže mě to donutilo kouknout i na další duely.
http://www.youtube.com/watch?v=4wMqTcok ... re=related Tady jsem si ale taky nepomohl. Soupeře tipuju na týpka, kterej v posilovně i přespává, ale posilovna je o ničem ... Neumí bouchnout, ale má srdce a jde dopředu s takovým polokraulem. Tady už je vidět i problém Kimba. Neumí bít z ústupu, neumí uhnout a kontrovat. Nedokáže přesně zasáhnout a už je tam vidět, že neumí přemýšlet, improvizovat a taktizovat. Přesto soupeře tak nějak zasahuje a ten nezvyklý na kontakt a na fyzickou zátěž prostě končí :-)

http://www.youtube.com/watch?feature=re ... dcV0omm8xs Tady už je vidět i trocha techniky od Kimba. Jeho ducking (ponoření pod hák) a následný hák s využitím rotace trupu už je povedený i pro boxera. Jenže u něj to je spíš než o načasování o náhodě. On se tak pohybuje stále ať soupeř dává údery nebo ne. Nemá tu reakci aby stihnul zareagovat, uhnout a povolit a vrátit se s úderem. Přesto mě tohle od něj překvapilo.

http://www.youtube.com/watch?v=oJX87j4a ... re=related Tady je nějaký jeho duel v MMA. Nevím jakého měl soupeře a podle mě celkem nekvalitního. Já mu samozřejmě jako člověku, který preferuje boxerský styl fandím, ale podle toho co dělal jeho soupeř si myslím, že to byl takzvaný předhoz :-) Kimbo jistě nemá mnoho zkušeností s podobným bojem, přesto soupeře svým útočným stylem vymazal, ale nedokázal zasáhnout. Poté došlo pro mě k nepochopitelnému vzdání soupeře. Asi tam byl nějaký chvat, ale ten mi unikl (asi škrcení). Tady bylo vidět, že Kimbo nedokáže držet distanc potřebný k uplatnění boxerských úderů. Soupeře zbytečně tlačil ke kleci a tam nebyly jeho údery tolik drastické.

Nejsem neomylný a proto neberte ani moje názory jako dogma. Já osobně bych s Kimbem bojovat nemohl, protože je mnohem těžší a nejspíš by mě přizabil :-) To mě však nebrání v kritice jeho stylu :-)
Jeho výhodou je síla, odhodlání, nebojí se. Nevýhod je však více, nemá kondici, nemá techniku, nemá odhad vzdálenosti, nebojuje takticky ... ale i tak to na většinu pouličních bojů logicky stačí. Ale když chytne soupeře zkušeného v bojových sportech bude mít jistě problémy. Kdyby třeba nastoupil do duelu v profesionálním boxu tak by s většinou průměrných borců prohrál v prvních 2 kolech :-(
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků