Jak si správně vybrat bojoví styl

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Jak si správně vybrat bojoví styl

Příspěvekod Kazatel » úte 15. dub, 2008 17:12

Zdravim vás pánové . Můj problém je velmi jednoduchý. Jak si mám vybrat vhodný styl boje ? Poraďte mi co by pro mne bylo nejvhodnější a nejefektivnějši . Mám na mysli to že Čech se nikdy nebude pohybovat např jako Číňan , který má metr šedesát takže pokud mám výšku 190 cm a 85 kg a chci abych se tím stylem či systémem dokázal ubránit v tvrdém boji a ne abych dělal jen krásné pohyby co by s přihlédnutím k tělesným proporcím bylo nejlepší ? Dík za odpověď
Kazatel
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. dub, 2008 23:00

 

Příspěvekod ghekon » úte 15. dub, 2008 17:15

S přihlédnutím k tvým proporcím bych ti doporučil to, co se ti líbí. Viděl jsi někdy čínský box, judo, karate, jujitsu (prostě cokoliv východního)? Měl jsi pocit, že tyto bu dělají pouze 60 kiloví panáčci? :lol: :lol:
BTW: Alespoň v tom nadpisu bysis mohl dávát pozor na pravopis.
Naposledy upravil ghekon dne stř 16. dub, 2008 8:47, celkově upraveno 1
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 15. dub, 2008 17:39

Mam 193cm neco malo nad 100kg a delam kung fu. Jinak narodnost s tim nema co delat ... bud je nekdo lama a nebo je sikovnej ... zbytek jen vymlouvani ...

Krasne pohyby nejsou o zadnem BU, ale o estetickem tanci ... jinak krome toho co uz tady padlo a jeste urcite padne ... obejdi si vse co muzes a pak se svobodne rozhodni na zaklade svejch informaci, ktere ziskas, pak se muzes podivat na net a hlavne nejdriv se do masla zakousni a pak medituj nad tim, jestli je pro tebe vhodnejsi Nedelni a nebo maslo Dr. Halire :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wordsworth » úte 15. dub, 2008 18:25

Mimochodem,chodí sem i dámy.
Styl boje?Podle povahy,potřeb a místa bydliště.Někdo je toho názoru,že fyzický kontakt je fajn.
Kvůli sebeobraně doporučuji kombinaci MT+BJJ.Když něco pro...reš v postoji,umět zem je fajn.Jinak mrkni na www.rbsd.cz
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » úte 15. dub, 2008 19:09

ghekon píše:S přihlédnutím k tvým proporcím bych ti doporučil to, co se ti líbí. Viděl jsi někdy čínský box, judo, karate, jujitsu ( prostě cokoliv východního )? Měl jsi pocit že tyto bu dělají pouze 60 kiloví panáčcí? :lol: :lol:
BTW: Alespoň v tom nadpisu bysis mohl dávát pozor na pravopis.


Text v závorce má začínat hned, ne po mezeře. Po slovu pocit chybí čárka. Ve slově panáčcí má být na konci krátké i. Ve slovu dávát má být to druhé "a" krátké.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod skiorh » úte 15. dub, 2008 19:41

...a 'bysis' = by jsi si ... :wink:
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jox » stř 16. dub, 2008 8:53

skiorh píše:...a 'bysis' = by jsi si ... :wink:

:roll: :roll:
:arrow: http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod skiorh » stř 16. dub, 2008 9:57

jox píše:
skiorh píše:...a 'bysis' = by jsi si ... :wink:

:roll: :roll:
:arrow: http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm


:oops: ... bysis = by sis ... :?
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Trian » stř 16. dub, 2008 10:58

4Kazatel: Ak sa chces vediet naucit rychlo branit, tak odporucam KravMaga, alebo obdobne styly sebaobrany. Ide len o to, ze to niesu bojove umenia, ale sebaobrana.
Alternativa pre cloveka tvojich rozomerov a vahy su dalsie skor europske bojove umenia (box a pod.) Mas tam sparring, vsetko co treba.
Neodporucam taekwondo, alebo kungfu ci ine styly kde sa vela skace. Rychlo by ti asi odisli kolena. Aj ked to zalezi od nasadenia 8).
Aj Aikido je fajne, ale ked sa chces naucit rychlo branit... Radsej zostan v Europe :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod khooca » stř 16. dub, 2008 13:05

Trian píše:Neodporucam taekwondo, alebo kungfu ci ine styly kde sa vela skace.
:lol: :lol: :lol:
Trian píše:Rychlo by ti asi odisli kolena.
A já furt nevěděl, z čeho to mám :oops:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

 

Příspěvekod hellas » stř 16. dub, 2008 16:46

khooca píše:
Trian píše:Neodporucam taekwondo, alebo kungfu ci ine styly kde sa vela skace.
:lol: :lol: :lol:
Trian píše:Rychlo by ti asi odisli kolena.
A já furt nevěděl, z čeho to mám :oops:


:lol: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Sinister » stř 16. dub, 2008 18:17

Trian píše:4Kazatel: Ak sa chces vediet naucit rychlo branit, tak odporucam KravMaga, alebo obdobne styly sebaobrany.

Tak na Krav Magu jsem se v Praze snazil chodit... psal sem emaily, zadna odpoved. Hledal jsem je tam, kde maji mit treninky (nejaky ty Lauderovy skoly), misto nich tam byly nejaky hezky blondyny hrajici volejbal. Psal jsem dalsi email a nic. Tim jsem svoji snahu chodit na Krav Maga vzdal :roll: :evil:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » stř 16. dub, 2008 18:33

Sinister píše:
Trian píše:4Kazatel: Ak sa chces vediet naucit rychlo branit, tak odporucam KravMaga, alebo obdobne styly sebaobrany.

Tak na Krav Magu jsem se v Praze snazil chodit... psal sem emaily, zadna odpoved. Hledal jsem je tam, kde maji mit treninky (nejaky ty Lauderovy skoly), misto nich tam byly nejaky hezky blondyny hrajici volejbal. Psal jsem dalsi email a nic. Tim jsem svoji snahu chodit na Krav Maga vzdal :roll: :evil:


Nekdy se mi zda, ze tyto moderni sebeobrany jsou jenom cesta jak "oblafnout" lidi. V mem okoli je klub sebeobrany a systemy a ja docela uvazoval ze bych se zasel podivat a treba si obcas za trenovat. Kdyz uz jsem tam skoro sel, zapredl jsem na treninku rozhovor s trenerem karate a kdyz jsme se tak bavili o techto umenich, dozvedel jsem se ze seftrener systemy od nej pred par lety odesel kdyz nespaskoval na hnedy pas a seftrener sebeobrany kdyz nespaskoval na cerny... Kazdy si o tom muze myslet co chce, ale mi to prijde prinejmensim zajimave :roll:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod sam007 » úte 16. zář, 2008 9:51

Chtěl bych se zeptat, jaký styl by jste mi poradili začít dělat. Měřím 170cm a mam něco kolem 60 kg a chtěl bych se umět efektivně bránit. Tak jestli spíš začít dělat třeba thajskej box nebo spíš něco jako Krav Maga. Dělal jsem něco přes osm let taekwondo, ale nepřipadá mi moc dobrý pro použití na ulici. Několikrát nechybělo mnoho do rvačky a přece jen moje fyzický proporce nejsou zrovna nějak extra. Tak i k přihlédnutí k nim.... Díky za odpovědi
sam007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » stř 17. zář, 2008 13:14

Proč se nezajdeš podívat na trénink thajskýho boxu i Krav Maga? Uvidíš sám, co se ti bude víc líbit a kterým směrem se chceš spíš ubírat. :wink:
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Brazilian jiu jitsu

Příspěvekod MAXBJJ » sob 24. led, 2009 6:47

Caute vsichni,mam k vam vsem dotaz.Nevite nekdo kde se v CR uci BJJ.nejlepe Brno?Zatim jsem stale v USA a tady se ucim u Paula Creightona a z jeho technik jsem nadseny.Mam v planu se za 2mesice vratit domu,tak mapuju teren kde by jsem v tom mohl pokracovat.Nasel jsem nejake kluby,ale zadny kde by bylo opravdu Brazilske jiu jitsu.Prosim poradte moc dik
MAXBJJ
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23. led, 2009 0:00

Příspěvekod qBrona » sob 24. led, 2009 20:43

sam007 píše:Chtěl bych se zeptat, jaký styl by jste mi poradili začít dělat. Měřím 170cm a mam něco kolem 60 kg a chtěl bych se umět efektivně bránit. Tak jestli spíš začít dělat třeba thajskej box nebo spíš něco jako Krav Maga. Dělal jsem něco přes osm let taekwondo, ale nepřipadá mi moc dobrý pro použití na ulici. Několikrát nechybělo mnoho do rvačky a přece jen moje fyzický proporce nejsou zrovna nějak extra. Tak i k přihlédnutí k nim.... Díky za odpovědi


Tak přiber :lol:
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava

Příspěvekod Tribute » ned 25. led, 2009 16:56

Kazateli víš sebeobrana je poslední dobou vděčné téma ale na street fight tě těžko něco připraví 100% ale nemůžu než souhlasit s kravmagou jijicu MMA sambo myslím že tohle že rychle naučí bránit se .
sam007 no to že máš 60 kilo můžeš posilovat taekwnodo je podle mě v poho pru ulici možná lepší ITF ale jen můj názor . Tak zkus kickboc box a nebo kravmagou jijicu MMA sambo.
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » ned 25. led, 2009 19:06

Tribute píše:Kazateli víš sebeobrana je poslední dobou vděčné téma ale na street fight tě těžko něco připraví 100% ale nemůžu než souhlasit s kravmagou jijicu MMA sambo myslím že tohle že rychle naučí bránit se .
sam007 no to že máš 60 kilo můžeš posilovat taekwnodo je podle mě v poho pru ulici možná lepší ITF ale jen můj názor . Tak zkus kickboc box a nebo kravmagou jijicu MMA sambo.


taekwondo ITF není v poho pro ulici v žádnym případě. jasně, naučíš se tam hezky kopat, ale ruce budeš mít jako lempl. pokud si chceš umět vyměnit pár ran pěstí, jakože tak většina rvaček probíhá, tak je mnohem lepší box. dva měsíce kickboxu mi na ruce dali mnohem víc než 3/4 roku TKD ITF
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron