Jak se divky/zeny maji ubranit pred muzum?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » pát 14. lis, 2008 14:20

Ne na diskotéce.....normální přepadení...jednou v nonstopu a podruhé v baru.....šlo o peníze,o tržbu.

O co jako vlastně jde???? Chceš mne přesvědčit,že máš pravdu a já ne???

Já se s Tebou nehádám,jenom konstatuju,že jsou i tyhle případy a nejsou až tak ojedinělé...toť vsjo. A to mluvím jen o letošku,u čeho jsem byl osobně.....

Nezapomeň,že oproti Tobě se zase pohybuju v úplně jiné společnosti a jiném prostředí.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod RUNAR » pát 14. lis, 2008 14:31

Jendis:

Tak to je jiná, pokud pude o loupežný přepadení, co má nějakej bandita NAPLÁNOVANÝ......tam bych ženský doporučil akurát ať nedělá problémy a dá mu prachy, to bych ale doporučil i nabušenýmu borcovi.

----------------------

Vždycky mám husí kůži když někde slyším jak někdo překazil loupež.....ale že udělal krávovinu a moh klíďo skončit s rozstřílenou pí-ou nebo "uříznutou hlavou" se nepíše, pro co? Pro škváru? Která není jeho?I kdyby byla tak to za to ANI OMYLEM nestojí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 14. lis, 2008 14:40

RUNAR píše:Luen:
Můj příspěvek byl pro TongPa, tak nevím proč potrefeně reaguješ ........ a že by mi místní spolky nějak trhaly žíly to rozhodně né.
To jsou akurát tak úsměvný prkotinky, je v životě mnoho tisíckrát zásadnějších oblastí než ňáký netový diškuze.


Ale jo, jen nevidim nic spatneho na tom, ze se tady lidi po case nazorove shodnou a dojdou ke stejnym nebo obdobnym nazorum ... proste udelali obdobne zkusenosti a tak si pritakavaji. Ja s tim nemam zadny problem a je jedno jestli to nekdo bere ze srandy a nebo vazne. Nemyslel jsem to vubec jako rypani, takze nechapu tvoje injektiva ohledne potrefenosti a pod... beru to jako reakci na prodluzujici se podzimni vecery 8)

Jendis píše:
RUNAR píše:Jendis:
Ale většina útoků na ženskou asi fakt není jako když borec v adrenalinovým rauši mlátí o život, takhle vypadá hustá macho bitka, kde se spoušťí brutus agrese přežití.
Ale když pude nějaký hovado na ženskou tak většinou s pocitem převahy, neříkám že nejsou vyjímky ale kolik magorů napadne ženskou stylem a teď tě za 10 vteřin rozbiju na krvavou kaši?


statistiku jsem nikde neviděl,ale 2x jsem letos zvedal ze země babu,která dostala jednou pajcrem a podruhé boxerem.........tak nevím....až tak ojedinělé mi to nepřijde.


Jak uz tady padlo, strasne moc zalezi na prostredi ve kterem se nekdo pohybuje. Jinak to uvidi zachranar, policajt, vyhazovac a treba knihovnik :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 14. lis, 2008 15:46

Já bych tý slečně poradil asi takhle:
Podle mě je důležitá i prevence.
Omezit nošení sukní, páč jak je známo, dámy rády ukazují nohy a často na to doplácí, dále pořádnej pásek, kterej se jen tak lehce nerozepne, boty na jehlách bych taky omezil, páč útěk v nich je asi docela složitej. Rozumím tomu, že dámy se rády ukazují jak jsou krásný, ale to si můžou nechat na slunej den, kdy je všude plno lidí. Násilník si prej všimne a zaujme ho víc žena, která mu nezabere se znásilněním moc času (takže sukně na hovno pásek, boty na podpadcích)

Jsou lidé co hlásají, že BU pro ženský je zbytečný a opačně.
Řekl bych, že skoro v každým klubu, kde se učí sebeobrana jakýhokoliv druhu se najde nějaká ženská. Plno holek, co dělají do Hung Garu, Wing Chun, Karate, Juda.... a řek bych, že právě ženy mají větší motivaci k trénováníí BU než muži. Podle mě se nikdo na ulici nemusí tak moc bát jako právě ženy a to je myslím hodně velkej důvod cvičit.
Jestli je tam ten trenér na treninku nechá, ale přitom hlásá, že žena nemá při přepadení šanci. Proč jí učí? Chápu, že elektrika se v tělocvičně nějak zaplatit musí a každej plátce dobrej, ale je to trochu sviňárna.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 14. lis, 2008 16:48

wushupetr píše:Já bych tý slečně poradil asi takhle:
Podle mě je důležitá i prevence.
Omezit nošení sukní, páč jak je známo, dámy rády ukazují nohy a často na to doplácí, dále pořádnej pásek, kterej se jen tak lehce nerozepne, boty na jehlách bych taky omezil, páč útěk v nich je asi docela složitej. Rozumím tomu, že dámy se rády ukazují jak jsou krásný, ale to si můžou nechat na slunej den, kdy je všude plno lidí. Násilník si prej všimne a zaujme ho víc žena, která mu nezabere se znásilněním moc času (takže sukně na hovno pásek, boty na podpadcích)


Kez by to bylo tak jednoduche, kolikrat se zensky museji takto oblekat do prace, kolikrat si mysli, ze bude za svetla doma a ono se to v praci nebo na jednani protahne a hlavne nemyslim, ze boty nebo sukne jsou nejak zasadni v prevenci. Spise zpusob vnimani sveho okoli. Jak jit po ulici, kudy, mit prehled deni kolem sebe... vedet co sledovat a na co se zamerit ...

wushupetr píše:Jsou lidé co hlásají, že BU pro ženský je zbytečný a opačně.
Řekl bych, že skoro v každým klubu, kde se učí sebeobrana jakýhokoliv druhu se najde nějaká ženská. Plno holek, co dělají do Hung Garu, Wing Chun, Karate, Juda.... a řek bych, že právě ženy mají větší motivaci k trénováníí BU než muži. Podle mě se nikdo na ulici nemusí tak moc bát jako právě ženy a to je myslím hodně velkej důvod cvičit.
Jestli je tam ten trenér na treninku nechá, ale přitom hlásá, že žena nemá při přepadení šanci. Proč jí učí? Chápu, že elektrika se v tělocvičně nějak zaplatit musí a každej plátce dobrej, ale je to trochu sviňárna.


Tak v me skole napr. holky necvici a nejak se to drzi. Strach nemusi byt vzdy motivaci, nekdy je strach i neprekonatelnou prekazkou! A chce to casto odvahu, prijit s tim, ze neco neumim a zacit se neco ucit. Jinak neznam skolu, kde by probihala vyuka pro zensky a nekdo jim tam tvrdil, ze to nema cenu. Tak nejak si nedovedu predstavit prodavace, ktery by pomlouval sve zbozi a nebo rikal zakaznikum, ze je pro ne nevhodne. Resp. bych chtel videt zakaznika (at uz zenska ci chlap), kerej by za neco takoveho zaplatili :lol: Pak to dle meho soudu neni svinarna, ale idiocie "zaku" :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. lis, 2008 16:50

RUNAR píše:Jendis:

Tak to je jiná, pokud pude o loupežný přepadení, co má nějakej bandita NAPLÁNOVANÝ......tam bych ženský doporučil akurát ať nedělá problémy a dá mu prachy, to bych ale doporučil i nabušenýmu borcovi.



Tož...ona by mu je i v klidu dala....on se ale nezeptal...ani v jednom případě,o kterém mluvím...prostě jí jednu švihnul a bylo.....oni se lumpíci dneska moc neptaj(leda tak na poštách,nebo spořitelnách)....dneska rovnou tlučou....blbý,ale je to tak.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushupetr » pát 14. lis, 2008 17:21

luen píše:
wushupetr píše:Já bych tý slečně poradil asi takhle:
Podle mě je důležitá i prevence.
Omezit nošení sukní, páč jak je známo, dámy rády ukazují nohy a často na to doplácí, dále pořádnej pásek, kterej se jen tak lehce nerozepne, boty na jehlách bych taky omezil, páč útěk v nich je asi docela složitej. Rozumím tomu, že dámy se rády ukazují jak jsou krásný, ale to si můžou nechat na slunej den, kdy je všude plno lidí. Násilník si prej všimne a zaujme ho víc žena, která mu nezabere se znásilněním moc času (takže sukně na hovno pásek, boty na podpadcích)


Kez by to bylo tak jednoduche, kolikrat se zensky museji takto oblekat do prace, kolikrat si mysli, ze bude za svetla doma a ono se to v praci nebo na jednani protahne a hlavne nemyslim, ze boty nebo sukne jsou nejak zasadni v prevenci. Spise zpusob vnimani sveho okoli. Jak jit po ulici, kudy, mit prehled deni kolem sebe... vedet co sledovat a na co se zamerit ...

wushupetr píše:Jsou lidé co hlásají, že BU pro ženský je zbytečný a opačně.
Řekl bych, že skoro v každým klubu, kde se učí sebeobrana jakýhokoliv druhu se najde nějaká ženská. Plno holek, co dělají do Hung Garu, Wing Chun, Karate, Juda.... a řek bych, že právě ženy mají větší motivaci k trénováníí BU než muži. Podle mě se nikdo na ulici nemusí tak moc bát jako právě ženy a to je myslím hodně velkej důvod cvičit.
Jestli je tam ten trenér na treninku nechá, ale přitom hlásá, že žena nemá při přepadení šanci. Proč jí učí? Chápu, že elektrika se v tělocvičně nějak zaplatit musí a každej plátce dobrej, ale je to trochu sviňárna.


Tak v me skole napr. holky necvici a nejak se to drzi. Strach nemusi byt vzdy motivaci, nekdy je strach i neprekonatelnou prekazkou! A chce to casto odvahu, prijit s tim, ze neco neumim a zacit se neco ucit. Jinak neznam skolu, kde by probihala vyuka pro zensky a nekdo jim tam tvrdil, ze to nema cenu. Tak nejak si nedovedu predstavit prodavace, ktery by pomlouval sve zbozi a nebo rikal zakaznikum, ze je pro ne nevhodne. Resp. bych chtel videt zakaznika (at uz zenska ci chlap), kerej by za neco takoveho zaplatili :lol: Pak to dle meho soudu neni svinarna, ale idiocie "zaku" :wink:


Tak já netvrdím, že prevence všechno řeší. Kondom je taky prevence a stejně plno ženskejch otěhotnělo, i když ho její partner měl.

Správnej obchodník by neměl pomlouva svý zboží, správnej obchodník udělá vše proto, aby zboží bylo v pořádku. Nevím jak u tebe, ale na Tai Ji dnu tenkrát u Radka Koláře tam byla holka za Wing Chun.

Na co dělat školu zaměřenou pro ženský? Jako proč ne, ale copak ženský nemůžou cvičit s chlapama? Je jasný, že třeba při posilování asi nezvednou tolik co chlap (většinou), ale tak co, časem i ženská zesilí (samozřejmě pokud je v tom úsilí, dobrej přístup trenéra). Zebemenší zlepšení znamená malek krok, nechci říct k jistýmu cíli, ale určitě krok v před. Je jasný, že chlap má nad ženskou navrch a kdyby ne tak v ringu budou smýšený zápasy, ale tréning žen je lepší než nic.

Ty Luene se vyznáš v boji na ulici, ale uznáš sám, že na celým světě se určitě najde nějakej zločinec, kterýho bys neporazil, protože nemůžeš porazit všechny. To bys byl Mástr Mástrů. Znamená to, že kvuli tomu přestaneš trénovat? A tak to maj i ženský akorát těch zločinců mají víc.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 14. lis, 2008 17:22

Jendis:
Je to děsný, občas sleduju "na stopě", kde se probíraj rekonstrukce různých případů, jsou to někdy hrůzy že bych blil.Je to tak že se někdy na nic neptaj a hned mlátěj, to je fakt.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 14. lis, 2008 17:57

wushupetr píše:
luen píše:
wushupetr píše:Já bych tý slečně poradil asi takhle:
Podle mě je důležitá i prevence.
Omezit nošení sukní, páč jak je známo, dámy rády ukazují nohy a často na to doplácí, dále pořádnej pásek, kterej se jen tak lehce nerozepne, boty na jehlách bych taky omezil, páč útěk v nich je asi docela složitej. Rozumím tomu, že dámy se rády ukazují jak jsou krásný, ale to si můžou nechat na slunej den, kdy je všude plno lidí. Násilník si prej všimne a zaujme ho víc žena, která mu nezabere se znásilněním moc času (takže sukně na hovno pásek, boty na podpadcích)


Kez by to bylo tak jednoduche, kolikrat se zensky museji takto oblekat do prace, kolikrat si mysli, ze bude za svetla doma a ono se to v praci nebo na jednani protahne a hlavne nemyslim, ze boty nebo sukne jsou nejak zasadni v prevenci. Spise zpusob vnimani sveho okoli. Jak jit po ulici, kudy, mit prehled deni kolem sebe... vedet co sledovat a na co se zamerit ...

wushupetr píše:Jsou lidé co hlásají, že BU pro ženský je zbytečný a opačně.
Řekl bych, že skoro v každým klubu, kde se učí sebeobrana jakýhokoliv druhu se najde nějaká ženská. Plno holek, co dělají do Hung Garu, Wing Chun, Karate, Juda.... a řek bych, že právě ženy mají větší motivaci k trénováníí BU než muži. Podle mě se nikdo na ulici nemusí tak moc bát jako právě ženy a to je myslím hodně velkej důvod cvičit.
Jestli je tam ten trenér na treninku nechá, ale přitom hlásá, že žena nemá při přepadení šanci. Proč jí učí? Chápu, že elektrika se v tělocvičně nějak zaplatit musí a každej plátce dobrej, ale je to trochu sviňárna.


Tak v me skole napr. holky necvici a nejak se to drzi. Strach nemusi byt vzdy motivaci, nekdy je strach i neprekonatelnou prekazkou! A chce to casto odvahu, prijit s tim, ze neco neumim a zacit se neco ucit. Jinak neznam skolu, kde by probihala vyuka pro zensky a nekdo jim tam tvrdil, ze to nema cenu. Tak nejak si nedovedu predstavit prodavace, ktery by pomlouval sve zbozi a nebo rikal zakaznikum, ze je pro ne nevhodne. Resp. bych chtel videt zakaznika (at uz zenska ci chlap), kerej by za neco takoveho zaplatili :lol: Pak to dle meho soudu neni svinarna, ale idiocie "zaku" :wink:


Tak já netvrdím, že prevence všechno řeší. Kondom je taky prevence a stejně plno ženskejch otěhotnělo, i když ho její partner měl.

Správnej obchodník by neměl pomlouva svý zboží, správnej obchodník udělá vše proto, aby zboží bylo v pořádku. Nevím jak u tebe, ale na Tai Ji dnu tenkrát u Radka Koláře tam byla holka za Wing Chun.

Na co dělat školu zaměřenou pro ženský? Jako proč ne, ale copak ženský nemůžou cvičit s chlapama? Je jasný, že třeba při posilování asi nezvednou tolik co chlap (většinou), ale tak co, časem i ženská zesilí (samozřejmě pokud je v tom úsilí, dobrej přístup trenéra). Zebemenší zlepšení znamená malek krok, nechci říct k jistýmu cíli, ale určitě krok v před. Je jasný, že chlap má nad ženskou navrch a kdyby ne tak v ringu budou smýšený zápasy, ale tréning žen je lepší než nic.

Ty Luene se vyznáš v boji na ulici, ale uznáš sám, že na celým světě se určitě najde nějakej zločinec, kterýho bys neporazil, protože nemůžeš porazit všechny. To bys byl Mástr Mástrů. Znamená to, že kvuli tomu přestaneš trénovat? A tak to maj i ženský akorát těch zločinců mají víc.


Naopak prevence toho resi strasne moooc jen prevenci nevidim jenom v botach a sukni :wink:
S tim "zbozim" souhlasim, ale je snazsi se timto nezabivat a radeji mrmlat neco o filozofii nez se starat o kvalitu.
Jo Martina, tak ta neni z me skoly. Ale pomer zenskych ke chlapum je u nas 1:100 (kdyz to prezenu), cili je to okrajova zalezitost z hlediska prumeru cvicencu 8)
Holky to nemaji vubec lehke v kolektivu samejch chlapu a je obrovsky nepomer v tom vynalozenem usili atd ... to uz jsem psal.
Naopak pokud se chce zenska vazne zabejvat obranou, tak musi cvicit s chlapama a prave proti chlapum.
Nerikam tedy, ze to nema cenu, ale je to narocnejsi pro vsechny zucastnene a ne vzdy se to proste vyplati. Prijdou dve kamaradky na nejake bojove umeni a zjisti, ze tam jsou vsichni chlapci zadani a uz takovej zajem nemaji a nebo naopak nejakeho kluka odvede ... proste proc to komplikovat :lol:
Neprestanu trenovat naopak by to cloveka melo motivovat jenze jde prave o to porovnani vysledku prumerneho chlapa a prumerne zenske. Ze se sem tam vypichne slabouckej metrosexual vs amazonka (kterych je 0.005% zenske populace) ... proste je to nepomer a z toho vychazim :wink: Nic vic netvrdim jen, ze to bude hooodne narocne a nepujde to lehce jak nekde radi tvrdi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » pát 14. lis, 2008 18:01

Makoto: eh, mam pocit ze jsi to cetl asi trosicku rychle... ja o hodech jako o technice nic nepsal. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod roza » pát 14. lis, 2008 19:45

Ahoj Makoto,
vzhledem k tomu,že jsem stál na začátku diskuse se svým možná kontroverzním prohlášením,považuju za vhodný se k tomu ještě jednou vyjádřit.
V jiném foru jsem reagoval na konkrétní dotaz slečny "nejsem pohybově nadaná,trochu líná,mám romantickou představu,poraďte mi,jak se naučit ubránit a naučit se bojové umění" (trochu to zkracuju,tak jak jsem tomu rozuměl já mezi řádky),načež se dostavil adolescent Jedkundo a rozpoutal tu několik vášnivých debat v několika forech včetně požadavku pro správce,aby se mazaly příspěvky,které se mu nelíbí a nerozumí jim.

Teď zas v těchto forech čtu "mezi řádky",co jsem to za hajzla a jak jsem nepochopil bojová umění,když ženám upírám kdeco....

Jen pro tvou představu,řadim se do třetí kategorie - mám zkušenost s výukou ženské sebeobrany,kterou jsem nějakou dobu vedl na komerční bázi,mám za sebou čtyři roky profesní sebeobrany dle představ několika známých i neznámých jmen,plus dvě desítky let vlastního tréninku.

Jediné co nemám je škola BU.Proto asi mluvim jinak.

Takže : veškerá moje vyjádření se týkala prvotního dotazu,tzn. možnosti ubránění a naučení se BU tazatelkou.

Další zobecnění nejsou můj problém.

Ano ,jsem skeptik.Na základě zkušenosti.

Ta promile případů žen,které znam a dal bych jim nějakou šanci,mi jen potvrzuje mé pravidlo.

Je moc hezké,že nám sem Pavela napíše,jak by to mělo všechno být,ale já vycházim z toho,jak to JE.Zdravim,Pavelo

Taky rozlišuju BU a dobře vedený kurz ženské sebeobrany....ale zase,myslím že původní tazatelce by se u vás nelíbilo,nemáte tam moc tý filosofie a dost se potíte. :wink:

A abych řekl pravdu,když už bych holku někam posílal,tak asi k tobě.Přes pár výhrad :wink:

BU néééé,prosíííím.....
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Makoto » ned 16. lis, 2008 22:46

Zdar, jeste se mi to pres vikend rozlezelo v hlave a napadla me jeste jedna vec...a pak uz to nechme byt :wink:
Nekdo tu rikal (a pravem), ze zenske mohou zazit utok nejen typu "otlapkavani" a ze je to caste....ok, zkuste se ted vzit do nasi situace. Chteli jsme nejakym zpusobem pomoci zenskym se branit. Videli jsme par kurzu a moc nas nepresvedcily.....domluvili jsme se tedy s mym mistrem a kamaradem Matejem Novakem, ze se na to nepodivame a zkusime to delat tak, abychom se nestydeli sami pred sebou....Vice jak pul roku jsme shaneli teoreticke informace o zpusobech vedeni utoku, castosti, kdo, kdy, jak, proc, atd. Diky tomu, ze se Matej pohybuje u Policie, mel moznost zjistit hafo veci, ktere me, jako civilovi by asi nebylo umozneno.... Ja jsem navazal kontakt s Bilym Kruhem Bezpeci, s jednou genderovou organizaci (jmeno mi ted vypadlo), kontaktoval jsem nekolik psychiatru, abych vedel, do ceho jdeme a jestli na to vubec mame. Ono je totiz rozdil ucit sebeobranu holku, ktera napadeni nikdy nezazila a tu, ktera si tim bohuzel prosla....Vysvetlili nam, na co si dat pozor, kdy uz netlacit, atd. atd. To byla priprava...ciste teoreticka.
Pak prislo na radu vymezeni obsahu kurzu. Jelikoz jsme zjistili, ze nejcastejsi utoky jsou skutecne od znamych osob (pokud neverite, zavolejte si na BKB) a ze v drtive vetsine se nejedna o zurive utoky typu "ty ku..o, zadupu te do zeme, pokud mi nedas....penize!"
Navic jsme to nechteli delat jako paralelni trenink k vyuce jujutsu, protoze na to zkratka nebyl a neni volny cas. Rekli jsme si, ze kazdemu kurzu venujeme dva a pul mesice jednou tydne (to nam nase pritelkyne ci zeny jeste tolerovaly :wink: . Za tu dobu do nich musime narvat pravni minimum (co mohou delat a pouzit), co delat "po", a nekolik dalsich informaci, ktere jim mely osvetlit blize tuto problematiku (jsou i u nas na webu). Ale teziste kurzu nebude v povidani si u diskusniho stolu, ale prave o vysvetleni zakladnich technik a jejich naslednem drilovani. Na zaklade ziskanych informaci jsme vydefinovali cca 5-7 utoku, postavili vyuku tak, aby ji zvladnul absolutni laik (zadne pesti, vysoke kopy, hody,...) a s kazdym dalsim kurzem ji vylepsovali tak, aby vice reflektoval realitu. Vetsi pozornost se zacala klast neverbalni komunikaci, prevenci a hlavne jsme jim na zacatku kurzu jasne rekli, ze jim pomuzeme zvysit sance, ale ne vzdy se dokazou ubranit...stejne tak jako i chlap. Ze je naucime obranu proti nejcastejsim utokum, ktere jsou od osoby zname, ze je NEnaucime obranu proti pesti, facce, nozi, vice lidem, atd. Na to je potreba daleko vice casu a v tom pripade jsme jim navrhli (pokud se jim vyuka libila) chozeni na standardni trenink, kde se podobne veci uci v ramci celeho systemu. Takze ano, neucime obranu proti utocnikem v amoku z vyse uvedenych duvodu. A ano...v tomto pripade ma zena pramalo sanci se ubranit. Nekde jsem kdysi slysel hezke prirovnani k zenske sebeobrane: Zenska sebeobrana je jako pistole s jednim nabojem. Pokud vystreli a netrefi se....
A ja jsem presvedcen, ze my jsme v ramci omezeneho casu udelaly pro ty holky co bylo v nasich silach. No a vysledek jiz znate. Pokud ma nekdo pocit, ze to umi lepe, bezte a zorganizujte to, drzim palce...uprimne. Cim vice tu bude podobnych kurzu, tim mene bude "nedorozumeni", kdy si nejaky zamindrakovany kokot vysvetluje jasne "NE" jako "chvili musim delat Vlastu, ale pak ti dam". Nasim cilem nebylo nahrabat si nejake velke penize z kurzu..ostatne ja jsem vse vrazil opet do chranicu, obleceni, ktere mi ty "jemne divky" znicily, pripadne do kniznich i videomaterialu ze zahranici, abych videl, jak se to dela jinde....

Snad jsem to vysvetlil. Troufnu si tvrdit, ze drtiva vetsina vyse recenych informaci jiz byla mnou napsana v predchozim foru, ale co...mel jsem volno a co bych pro vas neudelal, ze? :wink:
Chlapi, ja vazne nestojim o to, aby nas tu nekdo placal po ramenou, jaci jsme borci...mozna jsme, mozna ne. Jen jsem chtel vysvetlit, jak to delame my a dodat kuraz tem, kteri se venuji bojovkam dele a mozna citi, ze by uz neco z toho mohli vratit....aby se malicko poupravil nazor laicke verejnosti na bojova umeni...a treba i z vdecnosti, co mu BU dala....Me kurz ani obcasna vyuka JJ nezivila a v dohledne dobe ani zivit nebude, proto je mi jedno, jestli tu bude dalsi oddil, ktery se vrhne do organizovnani vyuky. Budu vam vsem drzet palce, kteri se odhodlate delat neco se soucasnou situaci, misto sezeni zde na foru a remcani, jak by se to melo delat...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » ned 16. lis, 2008 23:30

Tohle si Makoto sepsal hezky.....a chtěl bych ti alespoň za mě říct že je vidět že se to snažíte dělat na co nejlepší úrovni a rozhodně si zaslouží respekt a obdiv každý kdo se snaží něco pořádně dělat, taky nemám rád postoje lidí co jenom kecaj že něco nikdy nepude a jenom seděj na prdeli a nic nedělaj a akurát kecaj.

Je super že se snažíte holkám zvýšit šance, kdyby to pomohlo KLIDNĚ JENOM JEDNÉ tak to má furt VELIKEJ SMYSL.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 17. lis, 2008 0:00

Makoto- O.K. dobrej post..nedival som sa na to takymto pohladom..tym padom som mal skreslene info a predstavy a reagoval som trosku neprimerane..uz mi to dava zmysel :wink: :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

.

Příspěvekod luen » pon 17. lis, 2008 13:14

Jasne ... tohle dava smysl, vyjasnilo se, co je mysleno tim utokem atd ... :wink:

A kdyz uz jsme u tech neznych divek, tak tady mate jedno pekne video onech amazonek:

http://www.bitky.net/kathy-long-fights- ... t-reel.htm
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků