Kapap a ulice.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Kapap a ulice.

Příspěvekod Roman12 » pon 07. črc, 2008 12:47

Ahoj. Kapap jako sebeobrana. Je to na ulici funkční? Jaký je váš názor?
Roman12
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06. črc, 2008 23:00

 

Příspěvekod xiuwei » pon 07. črc, 2008 14:51

určitě je,pochází to z Izraele,kde se bojuje na ulicích stále. V ČR to vyučují v RBSD.cz (ale jen vyjímečně,instruktor je mimo ČR). Myslím však,že určité postupy (metodika nebo nevím,jak bych to nazval) z Kapap vyučuje instruktor a zdejší diskutér NAIA z týmu RBSD.cz v rámci jejich výuky reál boje.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod hellas » pon 07. črc, 2008 15:32

Viděl sem před týdnem namakanýho borca v Chorvatsku v černým tričku Kapap s pěknou blondýnkou 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod graver » pon 07. črc, 2008 16:41

hellas píše:Viděl sem před týdnem namakanýho borca v Chorvatsku v černým tričku Kapap s pěknou blondýnkou 8)

No vida, takže to na ulici funguje :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 7:59

xiuwei píše:určitě je,pochází to z Izraele,kde se bojuje na ulicích stále. V ČR to vyučují v RBSD.cz (ale jen vyjímečně,instruktor je mimo ČR). Myslím však,že určité postupy (metodika nebo nevím,jak bych to nazval) z Kapap vyučuje instruktor a zdejší diskutér NAIA z týmu RBSD.cz v rámci jejich výuky reál boje.

Nebyl bych si az tak jisty tim tvrzenim, ze to urcite funguje...nechci ted diskutovat o samotnych technikach, ale spise o smysluplnosti naroubovani Kapapu do ceskych podminek...Porovnejte si politickou, kulturni a bezpecnostni situaci v Izraeli s tou nasi. Dost rozdil, ze? Takze pravdepodobne bude rozdil v....z fleku me napada treba reseni sebeobrannych situaci, duraznosti, pouziti zbrane, apod. Nedavno jsem se o tom bavil s jednim clovekem, ktery se v teto oblasti pohybuje hodne dlouho (armada, policie) a ten me prave privedl na myslenku, ze se tu (a nejen tady) pohybujeme od extremu k extremu - nejdrive tu bylo jiu jitsu prezentovane jako sebeobrana a ...no skoda mluvit. Pak se tu objevila Krav Maga, Kapap a podobne military systemy a opet jsou prezentovane jako sebeobrana...mozna ano, ale ne pro civily a hlavne ne pro civily v CR. Takze neni to otazka ucinnosti technik, ale spise aplikovatelnosti do ceskeho prostredi. Nedavno jsem cetl velice dobry prispevek, ze uz si i v USA zacinaji uvedomovat, ze ony ruzne SEAL, Delta Force a kdovijake dalsi bojove systemy jsou skvelym lakadlem pro nactilete, nicmene pokud je instruktor nesvepravny, pak sve studenty nauci reagovat absolutne neprimerene na utok...a dost z nich si pak bude muset objednat indulonu na peknych par let dopredu....v armade to projde, v civilnim zivote ne.

BTW, Co ja vim, tak NAIA uci system Jima Wagnera a ne specificky Kapap a diky bohu premysli, ktere techniky obrany jsou aplikovatelne do ceskeho (pravniho) prostredi a neuci slepe komplet, co mu ukazou zahranicni instruktori....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod xiuwei » úte 08. črc, 2008 8:06

MAKOTO:
ohledně výuky Naia - RBSD jsem to nějak takhle myslel,jak píšeš . Psal jsem,že dle stránek RBSD využívají jen třeba metodiku či postupy (apod.) z jiných systémů. Ty jsi to lépe slovně vystihl.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 8:14

graver píše:No vida, takže to na ulici funguje :lol:


1 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 8:16

No....teď trochu nechápu,kam klouže tahle debata??? Pokud mne někdo napadne,tak prostě nemám čas přemýšlet nad tím,jestli někomu náhodou nezpůsobím bebí.......dokud útok trvá,obrana musí být tvrdá,rychlá a nekompromisní.Pokud samozřejmě stihnu reagovat.....jinak hrozí,že skončím na JIPce,jako ten chudák nedávno,kterýho v KO stavu ještě nakopal boreček do hlavy.......lidi mi nepomůžou,sám si musím pomoci.
Ať budu cvičit cokoliv,vždycky se potom láme chleba u výslechu,kdy popisuješ co a jak a kde a proč.

Co si,Jardo,představuješ pod "neadekvátní reakcí na útok"????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 8:39

Jendis:

Ono to není tak jednoduchý, souhlasim s tím že se na to musí nekompromisně až brutálně a žádný fair play.
Ale každá situace je jiná, zas nejde když už někdo leží na zemi, nebo je evidentně tvrdě otřesenej tak ho ještě dodělávat atd.
Tam už je lepší a nejvíc bezpečný rychle zdrhnout asi z 10 důvodů.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 8:47

RUNAR píše:Jendis:


Ale každá situace je jiná, zas nejde když už někdo leží na zemi, nebo je evidentně tvrdě otřesenej tak ho ještě dodělávat atd.
Tam už je lepší a nejvíc bezpečný rychle zdrhnout asi z 10 důvodů.


No jasně....ale já mluvím o chvíli,kdy útok trvá...ne o situaci,kdy agresor leží na zemi a zkoumá,jestli ještě žije,nebo ne. A s tím zdrhnutím...ehm...pokud je "po boji" a náhodou jsi se ubránil a útočník je,dejme tomu v bezvědomí...tak útěk není tou nejlepší variantou. Doporučuji setrvat,poskytnout základní pomoc,zavolat rychlou a Policii....útěk v tomhle případě hodně přitíží.
O tom,že na adrenalinu se takhle blbě přemejšlí,o tom se nepřu....chce to hodně sebeovládání.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 8:58

Jendis píše:A s tím zdrhnutím...ehm...pokud je "po boji" a náhodou jsi se ubránil a útočník je,dejme tomu v bezvědomí...tak útěk není tou nejlepší variantou. Doporučuji setrvat,poskytnout základní pomoc,zavolat rychlou a Policii....útěk v tomhle případě hodně přitíží.
O tom,že na adrenalinu se takhle blbě přemejšlí,o tom se nepřu....chce to hodně sebeovládání.


No v situaci kdy je úplně out a je tam sám sem nemluvil, souhlas s tím že když bude v bezvědomí tak mu zavolám záchranku ale STEJNĚ rychle zmizím!
Policajty volat rozhodně nebudu.
Ale většinou je tam spousta lidí takže rychle zmizet je nejlepší, nikdo nemá co koho ohrožovat.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:15

Pro me je neadekvatni reseni napriklad kdyz me nekdo chytne za zapesti a ja mu dam pesti do hrtanu (urcite tuhle techniku znate)

Nebo kdyz nejakym zpusobem dostanu manika na zem a tam mu dupnu po hlave....

Nebo kdyz po me vystartuje nozem a policiste pak v utocnikovi najdou 126 ran nozem....

Nebo kdyz....takhle bych mohl pokracovat. V Izraeli to projde, u nas...nemyslim.

Takze znovu - nemam pochyb, ze Kapap/Krav maga funguje v Izraeli, obavam se, ze tady jdeme s kanonem na vrabce.

Jasne, ze muzu skakat dve minuty po lezicim utocnikovi a pak hrdinne zdrhnout...ale taky muzu spacifikovat utocnika zpusobem pravne nenapadnutelnym a nemusim mit sevreny zadek z toho, co se stane, pokud me policajti najdou, protoze to nahodou nekdo natocil na mobil...Priznam se, ze moc neuznavam nazory typu - klidne ho zapichnu/zastrelim, apod. Castecne proto, ze uz jsem se dostal parkrat do konfliktu a stale verim, ze jsou vcelku dobre sance to resit jinak nez fyzicky, castecne proto, ze napriklad jujutsu mi dava vcelku mnoho prostredku jak resit situaci jinak nez utrhnutim hlavy a castecne prave proto, ze tyhle finalni reseni, ktere se uci nactileti studenti dle meho jen signalizuje, ze instruktor neni prilis svepravny a system neni adoptovany na civil...a navic ma pravdepodobne tak malo technik (mene nez nutne mnozstvi), ze vse resi utrhnutim hlavy...vypada to tvrdacky, ale....

Je to muj nazor, podepreny strety v realu...pokud mate jiny, na zaklade vlastnich stretu v realu...pak jsem mel mozna jen stesti, netusim.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 9:20

Kopat do ležícího bezvládnýho je VĚT©INOU svinstvo tady není co řešit.

I když zase je spousta takovejch debilů co si ZASLOU®Í ohodně brutálnější zacházení.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:21

RUNAR píše:
Jendis píše:A s tím zdrhnutím...ehm...pokud je "po boji" a náhodou jsi se ubránil a útočník je,dejme tomu v bezvědomí...tak útěk není tou nejlepší variantou. Doporučuji setrvat,poskytnout základní pomoc,zavolat rychlou a Policii....útěk v tomhle případě hodně přitíží.
O tom,že na adrenalinu se takhle blbě přemejšlí,o tom se nepřu....chce to hodně sebeovládání.


No v situaci kdy je úplně out a je tam sám sem nemluvil, souhlas s tím že když bude v bezvědomí tak mu zavolám záchranku ale STEJNĚ rychle zmizím!
Policajty volat rozhodně nebudu.
Ale většinou je tam spousta lidí takže rychle zmizet je nejlepší, nikdo nemá co koho ohrožovat.

Hodne se divas na westerny a akcni filmy, co? V dobe, kdy jsou kamery na kazdem rohu, kdyz skoro kazdej trotl ma mobil a v nem kameru chces zareagovat neprimerene utoku, zdrhnout a neposkytnout pomoc? Hmmm...pak bude u soudu teoretik soudni znalec typu Fojtik nebo Nachodsky a dostanes se na par let do mist, ktere ti rozsiri znalosti Kamasutry :-/ Nemluve o tom, ze nasi zakonodarci pak na zaklade reportaze TV NOVA odsouhlasi dalsi stupidni zakon...

Sakra chlape, kolik ti je? Ja cim jsem starsi, tim si davam vice pozor, jakym zpusobem se branim...nechci pak videt vyrustat svou dceru pres mrize...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:23

RUNAR píše:Kopat do ležícího bezvládnýho je VĚT©INOU svinstvo tady není co řešit.

I když zase je spousta takovejch debilů co si ZASLOU®Í o hodně brutálnější zacházení.

Souhlas, ale o to se musi postarat policie a ne my. Jina otazka je, jestli se o to dokazi postarat. To se tu vsak neresi.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Lada » úte 08. črc, 2008 9:24

Jendis on ten útěk je vhodnej z toho důvodu, že tě aspoň nebudou napadat myšlenky "ty šmejde tak ty jsi mě chtěl zabít no tady máš..."nebo tam třeba nepřiběhnou nějací útočníkovi kamarádi.
Vidím v tomhle přístupu spíš pozitiva, záchranku může člověk zavolat potom.

2RUNAR
ono když zavoláš záchranku oni pak sami kontaktují policii a když budeš volat ze svého mobilu tak moc anonimní taky nebudeš v případě že by to začala šetřit policii.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 9:30

Makoto:

1) Kamery nejsou všude to je velmi naivní omyl

2) Domnívat se že většina násilí na ulici je objasňena a pachatelé dopadeni na základě kamer :lol: je opět velmi naivní omyl.

3) Nikdy se nebráním tak abych někoho neadekvátně dodělával

4)Přímo na ulici kde jsou kamery a za denního světla je minimum konfliktů a násilí.

5) Podle tvého uvažování každý násilí vyštetří pan Kolombo a každýho pachatele dopade že ano :lol:
Spíš mi příjde že na detektivky se koukáš asi ty, jen si zjisti jaká je objasněnost násilných trestných činů v reálu. Opět nemyslím Kolomba
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:36

RUNAR píše:Makoto:

1) Kamery nejsou všude to je velmi naivní omyl

2) Domnívat se že většina násilí na ulici je objasňena a pachatelé dopadeni na základě kamer :lol: je opět velmi naivní omyl.

3) Nikdy se nebráním tak abych někoho neadekvátně dodělával

4)Přímo na ulici kde jsou kamery a za denního světla je minimum konfliktů a násilí.

5) Podle tvého uvažování každý násilí vyštetří pan Kolombo a každýho pachatele dopade že ano :lol:
Spíš mi příjde že na detektivky se koukáš asi ty, jen si zjisti jaká je objasněnost násilných trestných činů v reálu. Opět nemyslím Kolomba

6) Byli případy ne příliš maskovaných bankovních lupičů, byli jejich fotky a stejně je dostali úplně jinak než podle fotek a za dlouhou dobu :lol:

Runar - moje prispevky byly obecne, ani v nejmensim nesmerovaly primo na tebe.
Co se tyka kamer - krome kamer jsem take zminil i mobilni telefony s kamerami...a to uz neni tak vzacne, ze?
Co se tyka % objasnenosti TC - verim, ze to neni nijak vysoke cislo nicmene, dokazes zarucit, ze zrovna tvuj nebude objasnen? Radsi pocitam s horsi variantou....Ale pokud jsi si jisty...no prosim, bran se jak uznas za vhodne...
Naposledy upravil Makoto dne úte 08. črc, 2008 9:36, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Kapap a ulice.

Příspěvekod NAIA » úte 08. črc, 2008 9:36

Roman12 píše:Ahoj. Kapap jako sebeobrana. Je to na ulici funkční? Jaký je váš názor?


Zdravím,
Kapap stejně jako Krav maga, Musado...(dasaď si co chceš) funguje podle toho jak dobře jsi trénovaný. To znamená, že stojí a padá s kvalitou instruktora, tréninku a tvojí vůlí makat.

Mě osobně se moc nelíbí kam Avi Nardia Kapap směřuje (soudím podle posledního DVD co vydal) - připadá mi, že se v západním světě necvičí tvrdě jak u nás nebo více východně (to je jen moje osobní zkušenost). Já sám jsem poznal Kapap skrze Laďu Matulu. A u něj můžu říct, že jeho tréninky byly takové, že kapap byl funkční.

Co se týče RBSD.cz a kapap. Tak mě nikdy neimponovaly techniky (ty sami nikoho v boji nezachránili) ale nasazení a způsob výcviku. V tomhle používám hodně věcí jako Laďa. Jen si je upravuju podle vlastního pohledu. On totiž kapap není o nových ("battle tested" :D ) technikách. Ale spíše o tom jak zasadit ty funkční do reálnějšího modelu.

S tím "Kanónem na vrabce" :D Opět záleží kdo tě učí. Já jsem na tréninku kapapu nebo Reality Based PP (Jim Wagner) neviděl vyučovat jak někdo někomu dupe na hlavu atd. To jsem viděl ve školách jiu jitsu, karate atd v reality based systémech jsem to osobně neviděl. Tím se nechci nikoho dotknout jen opět upozornit, že to záleží na tom kdo tě učí... a taky nepřestat přemýšlet i když tě učí kdokoliv.
V boji to bude tvoje pr**l která to odnese nebo odsedí, tak si nenech někoho cizího radit co máš dělat - máš přece svůj rozum.

Jinak RBSD.cz nevyučuje jen systém Jima Wagnera. Bereme odkud se dá, asi jako každý rozumný člověk....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 9:36

Lada píše:2RUNAR
ono když zavoláš záchranku oni pak sami kontaktují policii a když budeš volat ze svého mobilu tak moc anonimní taky nebudeš v případě že by to začala šetřit policii.


Opět jsem nikde nepsal že budu volat ze svýho mobilu 8)

Jinak jsou samozřejmě i situace kdy se vyplatí zavolat policii a záchranku.

Jenom mě udivuje že si někdo myslí že máme policii která všechno objasní a vyšetří a dopadne pachatele :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron